Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pablo122

"Biore" kasuje rezerwacje

Rekomendowane odpowiedzi

"Biore" kasuje rezerwacje. Czesty bon mot na naszym bazarku. Ja go nie rozumiem, bo skoro jest mozliwosc rezerwacji to jak biore moze je kasowac?

 

Pytam, bo chyba ktos to kiedys tlumaczyl i chetnie bym sie czegos dowiedzial w tej kwestii :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo trzeba mieć fantazję dziadku :)

A optowałem za Allezegarkami...ehh nikt nie słuchał :P

....to tak jakby była licytacja BCM a tu ciach ktoś klika KUP TERAZ no i ni ma, zamiecione B):D


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam że było to tłumaczone tak:

 

po "biorę" osoba rezerwująca już nie miała czasu do namysłu tylko mogła kupić natychmiast lub nie, jak nie to "biorący" kupował zegarek.

 

Czyli rezerwacja np do czwartku do 12:00 była kasowana we wtorek o 19:34 i wtedy zegarek zmieniał właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie mówiąc bzdura. Albo,są rezerwacje, albo nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie mówiąc bzdura. Albo,są rezerwacje, albo nie ma.

 

Dokładnie. Była już gdzieś dyskusja o tym.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko. Widzisz taką absurdalną ofertę? Z daleka od niej. Wszystkiego nie da się wtłoczyć w regulamin. I egzekwować.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę brak możliwości dodawania odpowiedzi w dziale sprzedam, problem chyba sam się rozwiązał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tak. Wszystko na pw. I wreszcie pelna wladza sprzedajacego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego sformilowania uzywaja wydawac by sie moglo rozumni ludzie. Moze ja czegos nie lapie. Moze, ktoras z osob tak piszacych wytlumaczy co ma na mysli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klauzula niedozwolona:)- wszystkie tego typu zapisy wykasowywać. Powodują niepotrzebne emocje, a to nie market na "L" gdzie się biją przed wejściem bo torebki skórzane czy klapki będą! Jeśli ktoś prosi o rezerwację to rozumiem, że "sprawdza". Sprzedający jeśli jest uczciwy musi to uszanować. No chyba, że jesteśmy w innej strefie abstrakcji


@rtur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem tak - ktoś chce kupić, ale prosi o czas do namysłu i rezerwuje. W międzyczasie pojawia się drugi chętny zdecydowany od razu. Sprzedający nie będący ch.jem, informuje tego pierwszego, że ma zdecydowanego kupca na już, ale ponieważ ten zgłosił się wcześniej, to albo bierze zegar, albo trafi on do tej drugiej osoby.

Wg. mnie w niczym to nie szkodzi ani kupującym, ani sprzedającym, daje możliwość zastanowienia się przed zakupem, ale ograniczoną - jak pojawia się ktoś chętny od razu, to wtedy krótka piłka - bierzesz, albo nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę że jak zegarek rezerwuję to zegarek ten kupuję tylko się wstrzymałem na pewien czas bo np.czekam na pieniądze lub nie ma mnie w domu lub coś jeszcze podobnego.ale mam go zaklepany i mi go żaden nie sprzątnie.a nie rezerwuję sprzedający odmówi następnemu klientowi a potem się rozmyślę.a czas do namysłu to już inna sprawa bo myśleć można wiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było tak jak piszesz to super.

Bazarkowa praktyka pokazuje jednak niestety coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to jest proste jak meter drutu w kapsie :lol: Biorę to biorę , rezerwuję to rezerwuję  a jak się zastanawiam to nie zawracam łba sprzedającemu tylko sam sobie po cichu myślę czy go kupić czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasady sprzedaży ustala sprzedający, ważne by były jasne i tyle w temacie ;) jeśli zatem w ogłoszeniu wyraźnie zaznaczy, że dopuszcza rezerwację, jednak w przypadku zdecydowanego nabywcy rezerwacja traci ważność to nic złego/niemoralnego, czy jak tam inaczej zwał w tym nie ma. Każdy ma prawo napisać "biorę" i każdy ma prawo ryzykować czekając jako rezerwujący. Gorszą patologią jest wg mnie przyjmowanie deklaracji zakupu w wątku i za pośrednictwem PW czy innych dróg kontaktu.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak myślę że rezerwacja danego towaru jest do momentu zapłacenia i powinno się sprzedającemu np.dać jakąś zaliczkę lub coś w tym stylu.Rezerwuję po to towar żeby mi go nikt nie sprzątnął sprzed nosa jakby np. był to ostatni egzemplarz.Dopytuję o szczegóły  przemyślę a potem decyduję się i rezerwuję bo wiem że go biorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak myślę że rezerwacja danego towaru jest do momentu zapłacenia i powinno się sprzedającemu np.dać jakąś zaliczkę lub coś w tym stylu.Rezerwuję po to towar żeby mi go nikt nie sprzątnął sprzed nosa jakby np. był to ostatni egzemplarz.Dopytuję o szczegóły  przemyślę a potem decyduję się i rezerwuję bo wiem że go biorę.

z całym szacunkiem, ale byłby to szczyt absurdu, gdyby na forum wprowadzać tego typu "generalne" regulacje ;)

Oczywiście, że można nawet dogadać ze sprzedającym zakup na raty - były takie przypadki na forum, ale to jak pisałem sprawa indywidualna określona indywidualnie przez sprzedającego


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem tak - ktoś chce kupić, ale prosi o czas do namysłu i rezerwuje. W międzyczasie pojawia się drugi chętny zdecydowany od razu. Sprzedający nie będący ch.jem, informuje tego pierwszego, że ma zdecydowanego kupca na już, ale ponieważ ten zgłosił się wcześniej, to albo bierze zegar, albo trafi on do tej drugiej osoby.

Wg. mnie w niczym to nie szkodzi ani kupującym, ani sprzedającym, daje możliwość zastanowienia się przed zakupem, ale ograniczoną - jak pojawia się ktoś chętny od razu, to wtedy krótka piłka - bierzesz, albo nie.

Dokładnie 

Często gęsto na bazarku pojawiają się męczy du..py - proszę o rezerwację do jutra......potem proszę o więcej zdjęć .....potem a opuścisz coś ??......w końcu po 3 dniach męczenia i przeciągania rezerwacji ..... no nie jednak rezygnuje NOSZ KU..... !!!!! W tym czasie było dwóch chcących kupić tak jak jest ale im odmówiłem bo była rezerwacja ......Piszę do nich ale niestety już kupili coś innego 

Rezerwacje są robione aby przyblokować ofertę i nic to rezerwującego nie kosztuje jak zrezygnuje a psuje tyko ewentualną tranzakcję z kimś innym 

No i jeszcze najważniejsze - zazwyczaj rezerwacje mają na celu przyblokowanie oferty i próby ubicia ceny - gdy się to nie powiedzie rezerwacja jest zwalniana wiec jeśli ktoś w czasie molestowania mnie na cenie przyklepie biorę za cenę którą chciałem to sprzedaje i zrywam wszelkie dyskusje - oczywiście piszę że już po ptakach do molestujących

Moje zdanie jest takie : chcesz negocjować cenę to negocjuj ale nie blokuj innym zakupu po cenie wyjściowej 

Na serwisach są ceny KUP-Teraz i możesz sobie pisać do sprzedającego aby obniżył itp... ale jak w tym czasie ktoś kliknie Kup-Teraz to pozamiatane i takie zasady powinny obowiązywać tutaj 

Pozdrawiam tych konkretnych i tych molestujących 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na logikę - lepszym zapisem w opisie od "biorę kasuje rezerwacje" będzie zapis "bez rezerwacji".

Konsekwencje będą identyczne ;)


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

"Biore" kasuje rezerwacje. Czesty bon mot na naszym bazarku. Ja go nie rozumiem, bo skoro jest mozliwosc rezerwacji to jak biore moze je kasowac?

 

Pytam, bo chyba ktos to kiedys tlumaczyl i chetnie bym sie czegos dowiedzial w tej kwestii :-)

 

Proste jak budowa cepa, sam tak piszę prawie zawsze.

Tak jak na allegro masz licytację z opcją "kup teraz". Każdy może towar chcieć i go licytować, ale kupi ten, który ma pieniądze i jest zdecydowany.

Jak ktoś chce rezerwować to niech rezerwuje, bo może w trakcie jego rezerwacji nikt się chętny nie znajdzie, a jemu po jakimś czasie temat się wyklaruje i dokona zakupu.

Jeśli jednak przyjdzie klient z gotówką to mu sprzedam. Dlaczego miałbym tego nie zrobić? Co mam napisać "sorki, ale ktoś tam zarezerwował" i nie mieć pewności czy którykolwiek z nich kupi? Rezerwację stosuję bardziej dla pierwszeństwa. Jak będzie dwóch chętnych z rezerwacją to ten który zarezerwował pierwszy ma pierwszeństwo zakupu. Ponadto to sprzedający ustala zasady, więc jeśli komuś nie pasują nie bierze udziału w transakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez Sensu. Jest rezerwacja to do umówionego czasu towar czeka. Nie ma rezerwacji to jest póki ktoś nie kupi. Przecież rezerwacja kasowana przez tzw. Biorę to de facto brak rezerwacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez Sensu. Jest rezerwacja to do umówionego czasu towar czeka. Nie ma rezerwacji to jest póki ktoś nie kupi. Przecież rezerwacja kasowana przez tzw. Biorę to de facto brak rezerwacji.

 

Dokładnie. Po co komplikować coś co jest proste. Jeśli ktoś przyjmuje rezerwacje to powinien je w pełni honorować oczywiście uzgadniając z rezerwującym czas na jaki rezerwacja ma obowiązywać. Jesli w tym czasie ktoś napisze biorę ( a teraz już nie napisze, bo mozliwosc odpowiedzi w temacie została zablokowana ) to to w żadnym razie nie powinno kasować rezerwacji. Jak ktoś uznaje tylko zdecydowane deklaracje to powinien wyłączyć możliwość rezerwacji. Tyle... Nie dorabiajmy filozofii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1

Sorry ale to jest absurd:)

Sytuacja wyglądałaby tak samo, jeśli nie byłoby w tym wszystkim 'rezerwacji' w swoim wypaczonym znaczeniu.

Ktoś jest zainteresowany to pyta i negocjuje. Po co tam jakaś rezerwacja?

 

Analogia do licytacji jest bez sensu, bo tu licytacji nie ma.

A nawet jeśli przyjrzymy się przytoczonej procedurze znanej z portali aukcyjnych - opcja "kup teraz" znika w momencie złożenia oferty licytacyjnej.


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zapis "biorę kasuje rezerwacje" jest po prostu z d..y.

Ja go nigdy nie stosuje bo przeczy koleżeńskim zasadom które wyznaje i stosuje na forum.

Jak ktoś chce to rezerwuje mu na kilka godzin czy do końca dnia żeby się zastanowił na spokojnie, przeliczył finanse. A jak w tym czasie trafi się klient co bierze juuuuuż, to przecież zrozumie i wytrzyma te kilka godzin, pocztą i tak nie dofrunie.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.