Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Władek Meller

Warsztaty zegarmistrzowskie - dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Klubowicze,

 

Jak widać, dla Warsztatów Zegarmistrzowskich  zostało wydzielone oddzielne subforum.

To cenne, bo zajęcia warsztatowe są bardzo cenne.
By nie gubić ważnych inicjatyw przy konkretnym, wyznaczonym temacie, w tym wątku mamy możliwość podyskutować o ogólnych zadaniach i konkretnych dla nich celach.

 

Sam "wrzucę pierwszą cegiełkę"

 

Jak stwierdził jeden z uczestników warsztatów Janka, warto byłoby pojechać na Warsztaty w terenie, czyli do Muzeum w Jędrzejowie.

 

pozdrawiam,

Władysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy powstał pierwszy wpis o warsztatach pomyślalem sobie .... fajna inicjatywa było by super jak by było tez technicznie. Trosze czasu zleciało i bach mamy zajęcia techniczne :)

 

Tak wiec dodałbym do mojej listy życzen spotkanie na temat podróbek i picowanek do sprzedaży np często na forum można poczytać o malowankach czy tez o jakiś frankemonsterach :)

To samo dotyczy podróbek ale tych troszkę lepszych a nie z egiptu za 10$. Chciałbym np. wiedzieć na co zwracać uwagę (np ostatnio Mistrz Janek pokazał mi jak patrzeć aby zobaczyć sygnaturę na szkle)

 

Choć z drugiej strony pewnie było by ciężko znaleźć egzemplarze pokazowe różnych fake-ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do podjęcia tematu związanego z podróbkami.

 

Innym ciekawym tematem byłoby omówienie wpływu zastosowanego mechanizmu na wartość zegarków oraz w ogóle co wpływa na ich wartość, oprócz "polityki cenowej" producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tematu podróbek wrócimy. Podczas jednych z warsztatów które odbywały się w pracowni Marka Binia były otwierane dwa podrabiane zegarki. Był to margines głównych zajęć. Mam te "modele" przeznaczone do porównań. Jednak aby móc dużo na ten temat powiedzieć trzeba stworzyć kolekcję takich wynalazków i porównywać je z oryginałami. Potrzebni są też spece od różnych marek zegarkowych aby o nich mówić i pokazywać gdzie tkwią różnice. Np. jeśli ktoś nigdy nie dotykał Rolexa to nie jest w stanie odróżnić podróbki /dobrej/ od oryginału.  Dobra podróbka, mimo że to podróbka, jednak kosztuje kilkaset USD. Nabywanie tego to osobny temat ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kilka przykładów i nieco wiedzy jak rozpoznawać zegarki podrobione. Ciekawą jest informacja że podróbki - podrabianie czasomierzy nie jest żadnym współczesnym wymysłem. Znam wiele przykładów "radosnej twórczości" manufakturowej sprzed wielu lat której celem było prezentowanie egzemplarzy niewiele mających wspólnego z firmowymi produktami. Przy nadarzającej się okazji chętnie się tą wiedzą z Kolegami podzielę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas ostatnich Warsztatów w dniu 18 kwietnia, padło kilka propozycji tematów technicznych - lutowanie, zgrzewania, materiały, obróbka cieplna.

Byłbym takimi spotkaniami bardzo zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście przydałyby się warsztaty na temat np. niebieszczenia wskazówek czy różnej maści śrubek.

W razie potrzeb, to mam bardzo dobre (małe jubilerskie) dwa palniki do lutowania miękkiego i twardego z kompletem dysz i dodatkowo jeszcze jeden stojący do niebieszczenia. :)  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zaobserwowałem to rzeczywiscie warsztaty techniczne są potrzebne i bedą zorganizowane. Co do tego nie mam watpliwości.

Na razie chciałbym jednak wykorzystać przychylność firmy Victorinox i skorzystać z Ich zaproszenia dla nas. Bylyby to warsztaty w Ich siedzibie. Temat bardzo roboczy to " zegarki do zadań specjalnych " . Na dzień dzisiejszy wszystko jest w fazie uzgodnień i dogadywania. Jeśli temat i zagadnienia które zaproponowałem zostaną przez Nich zaakceptowane to dopiero wtedy wszystko oficjalnie ogłoszę.

Termin wstępnie - sobota 16 maja godz 11 - 13. Będę chciał żeby to spotkanie było takim trochę panelem dyskusyjnym, żeby uczestnicy też czynnie uczestniczyli w omawianiu poszczególnych zagadnień. Na pewno będę prosił o pomoc kilku naszych Klubowiczów / Oni pewnie już wiedzą że to Nich chodzi :) / Wszystko zapowiada się ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wakacje się skończyły i czas na nowe Warsztaty.

Podczas ostatnich przedwakacyjnych spotkań kolega Karol zaoferował się poprowadzenia Warsztatów na temat lutowania.

Jestem tym tematem bardzo zainteresowany.

Ze swej strony oferuję przewiezienie swoim samochodem sprzętu do miejsca warsztatów i oczywiście odwiezienie go z powrotem.

Posiadam też dwie duże płyty szamotowe, które mogę przywieźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy są w planach "Nowe odcinki" warsztatów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzie i widzę że obecnie są powtórki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało przypomnę o propozycji warsztatów na temat techniki lutowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem rownież do Eugeniusza z propozycją warsztatów dotyczących podstawowych przeglądów zegarków naręcznych. Czyszczenie i smarowanie prostych machanizmów.

Podobno jest to w planach.

Mam nadzieję, że będzie większe zainteresowanie i warsztaty te dojdą do skutku w przyszłym roku.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w najbliższym czasie planowane są warsztaty? Z chęcią bym się z Wami spotkał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze warsztaty w tym roku odbędą się już za " chwilę ". Termin oczywiście podam z wyprzedzeniem tak aby w razie potrzeby można go było delikatnie zmodyfikować.

Nic nie pisałem wcześniej o tym co i jak bo kilka rzeczy było w rozsypce. Na dzień dzisiejszy zaczyna się  to układać. Plan jest taki:

spotkanie odbędzie się w sobotę, może 27 lutego albo bardziej realnie 5 marca w siedzibie Victorinoxa. Jako pierwsza wystąpiłaby Kasia Pajkowska / nasza klubowiczka / z 20 - 30 min prezentacją dot. mechanizmu zegara, który sama złożyła. Taki mechanizm-pomoc dydaktyczna. Następnie wykład-prezentacja dr hab Sergiusza Łuczaka z PW na temat jak i czym dokonujemy pomiarów czasu. Później prezentacja Victorinoxa czyli Igor Pluciński i coś ciekawego o zegarkach tej firmy. Na zakończenie zostaną wręczone uczestnikom warsztatów Certyfikaty za rok 2015 i klubowe biurkowe kalendarze oczywiście na bieżący rok . Imiona i nazwiska zostaną wpisane na certyfikaty podczas warsztatów. Jeśli kogoś nie będzie, to otrzyma przy następnej okazji. 

Zastanawiam się jeszcze nad pisemnym testem. Tak pięć  do siedmiu pytań ? Czyli  zaliczony test = wręczenie Certyfikatu :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Eugeniuszu,

czy w związku z naszą rozmową kiedyś na temat certyfikatów, będzie uwzględniona na nich tematyka warsztatów/czas realizacji, wykładowcy, partnerzy itp. ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certyfikaty już są przygotowane do wręczenia. Czy Waszym zdaniem powinny być w "delikatnych" ramkach tak żeby można było je  powiesić na ścianie czy też postawić na szafce czy biurku ? Czy każdy już we własnym zakresie sobie to zorganizuje ? 

Szykujemy się na 5 marca /sobota/. Proszę o potwierdzenie chęci uczestnictwa  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cz będzie oficjalna lista zapisów, czy wystarczy potwierdzić w tym temacie?

Jeśli wystarczy w temacie to jestem chętny

 

1. Loituma


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Loituma

2. Ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Loituma

2. Ptaku

3. sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Loituma

2. Ptaku

3. sanik

4. RTK-WGM


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.