Skocz do zawartości

Kreatywność nowych użytkowników

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
143 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_xylog_*

Gość_xylog_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2015 - 15:42

Dodać w trakcie rejestracji pytanie o długość karencji.
Nie odpowiesz "siedem" - nie przechodzisz dalej.
I każdy będzie musiał wiedzieć.
  • 0

#22 gniewko

gniewko
  • Użytkownik
  • 1373 postów

Napisano 01 marzec 2015 - 00:19

Nikt nikogo jeszcze batem pokory nie nauczył. Dla mnie takim batem jest serwowanie nowym uzytkownikom "knebla" na start.

Postawcie sie w sytuacji tych nowy userow jak musza sie czuc i co sobie o nas mysla?!

A juz na 100% nikogo tym regulaminu nie nauczymy.

• 0

#23 Mumin

Mumin
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 01 marzec 2015 - 00:41

Jako nowy użyszkodnik tego forum, ale stary internetu jako całości (tak od 1994r) powiem, że świetnie się z kneblem czułem. W usenecie (anglojęzycznym, ale na początku i w polskim) była zasada, że najpierw się miesiąc czyta, a dopiero potem odzywa. I dobrze było. Generalnie wszelkie "progi wejścia" świetnie działają jako filtry jakościowe.

• 0

#24 gniewko

gniewko
  • Użytkownik
  • 1373 postów

Napisano 01 marzec 2015 - 09:05

Pamiatam czasy usenetu i nigdy nikt knebla mi nie zapakowal na dzien dobry. Co do "progrow wejscia" to nie dziala tak. Ktos sobie machnie kilka nikckow odczeka kilka dni i jak mial regulamin w D tak go bedzie mial :)

Dlatego moze lepszym pomyslem jest dac nowym userom pelne prawo do forum zas w chwili zlamania regulaminu z automatu moderator daje takiemu delikwentowi kopa na 5 dni (nawet bez mozliwosci czytania - tylko wyswietlal by sie REGULAMIN). Oczywiscie na poczatku rejestracji dac informacje wielkimi literami, ze taka sytuacja moze miec miejsce.

• 0

#25 Gość_Angelo_*

Gość_Angelo_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2015 - 09:32

a nie myslisz, ze wtedy moderatorzy beda ,,kopac,, na potege... i to jeszcze glupsze bedzie?

moim zdaniem 7 dni to nie jest dlugo.

ja zarejstrowalem sie  i zanim napisalem cokolwiek, minelo kilka miesiecy...

jak komus zalezy to poczeka  :)

zasady to zasady

Użytkownik Angelo edytował ten post 01 marzec 2015 - 09:33

• 0

#26 gniewko

gniewko
  • Użytkownik
  • 1373 postów

Napisano 01 marzec 2015 - 10:42

Ktos kto bedzie chcial miec dostep do forum bedzie przestrzegal regulaminu.

Zas dawanie bloka na dzien dobry kompletnie nic nie zmieni bo i tak nikt tego regulaminu czytac nie bedzie. Jedynie co sie nam uda to zniechecic ludzi do forum zegarkowego.

Ilu z nas czyta np. postanowienia licencyjne programu, ktory instalujemy na kompie? Tak samo ma sie to do czytania regulaminu - malo kto to robi.

Nie karzmy ludzi za to, ze chcieli sie zarejestrowac tylko za ich przewinienia.

• 0

#27 oprzemyslaw

oprzemyslaw
  • Użytkownik
  • 4514 postów
  • Gadu-Gadu: 7053849

Napisano 01 marzec 2015 - 11:00

Myślę, że ten problem dotyczy tzw. "użytkowników jednorazowych" - którzy chcą zadać pytanie o jakiś zegarek a następnie go sprzedać... Przypominam sobie jak się zapisałem, zrobiłem to, ponieważ nie wszystkie zdjęcia mi się wyświetlały. Siłą rzeczy, na początku nie nie miałem potrzeby pisania, bo tylko czytałem :)
Niestety jest też duża grupa nowych użytkowników, którym się nie chce szukać i od razu chcą zadać pytanie...
Jak czegoś nie mogłem zrobić, to szukałem najpierw przyczyny w regulaminie.
Może przy każdym logowaniu wyskakiwałby baner informujący o siedmniodniowym okresie karencji? Np. zostało Ci 7 dni do możliwości pisania, życzymy miłej lektury. I kolejnego dnia Zostało Ci 6 dni... aż do momentu: Gratulacje, dziś możesz zacząć pisać na forum, korzystaj z tej możliwości rozważnie, nie łam regulaminu.

Użytkownik oprzemyslaw edytował ten post 01 marzec 2015 - 11:01

• 0

#28 piotrkrakow

piotrkrakow

Zegarki, zegarki, zegarki...

• Stowarzyszenie
  • 4123 postów

Napisano 01 marzec 2015 - 22:35

moze przy akceptacji regulaminu postwaic 3 -4 losowe pytania z regulaminu.
  • 0

#29 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 12368 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 02:21

to dobry pomysł.

• 0

#30 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 10974 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 07:01

Może od razu egzamin państwowy .
  • 0

#31 Admof

Admof
  • Użytkownik
  • 1478 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 07:11

I zaświadczenie od proboszcza

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#32 SzalonyJackPirat

SzalonyJackPirat
  • Użytkownik
  • 846 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 08:46

Na niemieckim forum trzeba odpowiedziec na kilka pytan podczas rejestracji np. Wpisac co sie wniesie na forum, dlaczego chce sie dolaczyc itd. Mimo tego zalogowanych bylow wczoraj wieczorem ponad 9tys uzytkownikow. Moze wprowadzic cos takiego?
  • 0

#33 piotrkrakow

piotrkrakow

• Stowarzyszenie
  • 4123 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 08:57

Może od razu egzamin państwowy .

Paweł, uważasz, że to wiele. Polak w swej pazerności dostania tego co chce nie czyta umów, nie czyta regulaminów a potem ma pretensje do całego świata.
Przystępując do społeczności forum powinien wysilić się na tyle, żeby parę zdań regulaminu przeczytać. Nie będzie miał wówczas problemów sam ze sobą jak i z odpowiedzią na "egzamin państwowy" a przede wszystkim nie będzie nękał moderatorów pierdołami.

Użytkownik piotrkrakow edytował ten post 02 marzec 2015 - 08:58

• 0

#34 piotrkrakow

piotrkrakow

• Stowarzyszenie
  • 4123 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 08:59

I zaświadczenie od proboszcza

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

A może być od samego Lucyfera? :)
  • 0

#35 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 10974 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 11:10

Paweł, uważasz, że to wiele. Polak w swej pazerności dostania tego co chce nie czyta umów, nie czyta regulaminów a potem ma pretensje do całego świata.
Przystępując do społeczności forum powinien wysilić się na tyle, żeby parę zdań regulaminu przeczytać. Nie będzie miał wówczas problemów sam ze sobą jak i z odpowiedzią na "egzamin państwowy" a przede wszystkim nie będzie nękał moderatorów pierdołami.

Piotr , uważam że to i tak nic nie zmieni. Dalej będzie mnóstwo pytań o "wycenę" i "dlaczego nie mogę pisać postów "

Wg. mnie lepszym rozwiązaniem jest tekst nad shoutbox , dużym czerwonym kolorem : Nie wyceniamy zegarków. Pisanie postów po 7 dniach od rejestracji. To także jednak nie gwarantuje że takie pytania sie nie będą pojawiały.

• 0

#36 Lawnowerman

Lawnowerman

członek Rady Klubu

• Moderator
  • 5326 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 11:30

Na jakimś forum widziałem  taki mechanizm, że jak w poście używasz okreslonych wyrazów to system się pytał, czy na pewno chcesz wysłać taki post.

Więc może jak ktoś napisze "ile" "warty" "zegarek" "wycenić" to system się go zapyta:

Are U sure ?

• 0

#37 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 10974 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 12:30

Na jakimś forum widziałem  taki mechanizm, że jak w poście używasz okreslonych wyrazów to system się pytał, czy na pewno chcesz wysłać taki post.

Więc może jak ktoś napisze "ile" "warty" "zegarek" "wycenić" to system się go zapyta:

Are U sure ?

To jest dobry pomysł.

• 0

#38 mikdobrowlski

mikdobrowlski
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 20:26

Jako nowy dodam tylko ze często w postach widzi sie odsyłanie do wyszukiwarki. Wszystko fajnie , tyle forumowa wyszukiwarka jest bardzo słaba.Np wpisuje w okienko "Prs 516" i dostaje brak wyników. Jak dodam tissot to są zwracane jakieś wyniki, ale nie mam zupełnie pojęcia czy wszystkie słowa kluczowe zostały tak potraktowane jak bym tego oczekiwał. Czy nie można podłączyć Google jako domyślnego silnika wyszukiwań ? Ja wielokrotnie bowiem zamiast z forumowej to korzystałem z googlea wpisując frazę i zegarkiclub -działało to znacznie lepiej .
  • 0

#39 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Moderator
  • 14264 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 20:32

Ale można wpisać prs516 ;)

• 0

#40 Gość_Master Yoda_*

Gość_Master Yoda_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2015 - 20:36

W wyszukiwarce jest opcja "zaawansowanego wyszukiwania"......
Sprobuj.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych