Skocz do zawartości

Kreatywność nowych użytkowników

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
143 odpowiedzi w tym temacie

#41 OmegaDeVille

OmegaDeVille
  • Użytkownik
  • 2954 postów

Napisano 09 marzec 2015 - 01:23

A czemu służy w ogóle dział "Przedstawiamy się"? Żadnej treści merytorycznej, prawie nikt tego nie czyta, tylko kreatywni świeżacy mają piaskownicę do "zabawy"...
  • 0

#42 kaktus22

kaktus22
  • Użytkownik
  • 825 postów

Napisano 09 marzec 2015 - 19:51

No, gdzieś te 7 dni przeczekać muszą :wacko:

• 0

#43 OmegaDeVille

OmegaDeVille
  • Użytkownik
  • 2954 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 15:41

A co byście powiedzieli, aby pozbyć się działu "Przedstawiamy się"?
  • 0

#44 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Moderator
  • 14264 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 15:44

Dobrze, ale równocześnie usuwamy tematy dotyczące zegarków Omega :P

• 0

#45 Gość_Mateusz Dąbrowski_*

Gość_Mateusz Dąbrowski_*
  • Gość

Napisano 11 marzec 2015 - 15:53

A może po prostu skończymy się bawić w żółwia i zamiast karencji, regulaminów itp napiszemy po prostu przy logowaniu "Nie wyceniamy zegarków, sprzedawać można dopiero po 50 postach" i niech tłumy walą. Jak komuś przeszkadza odpisywanie po raz 20 na temat tego, czy plastikowy roleks znaleziony w szafie dziadka jest oryginalny - niech nie odpowiada. Ktoś go wyręczy. A przy okazji może uda się więcej osób zarazić zegarkowym bakcylem, zamiast ich zbywać, odstraszać i skazywać na życie w świecie chińskich dziurbillonów.

• 0

#46 JanuszS

JanuszS
  • Użytkownik
  • 137 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 21:11

sądząc po liczbie użytkowników wielu nie dało sie ostraszyć :))

ja jestem tego najlepszym dowodem :))

pozdr

• 0

#47 Acia

Acia
  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 08:40

Jako nowa chciałam dodać, iż pomysł z siedmiodniowym brakiem możliwości pisania jest super. W tym czasie nauczyłam się, że mój zegar to nie Gustav Becker, odzyskałam pieniądze za nieprawidłowe informacje na aukcji, ustawiłam opcję bicia zegara oraz w końcu go uruchomiłam po tygodniu czytania tylko wpisów. Wiem co to wychwyt i kotwica albo mi się wydaje że wiem:) W każdym razie zegar chodzi ponad 2 godziny już a ja jestem dumna,że udało mi się to tylko dzięki wiedzy zawartej tutaj. Wystarczy poświecić trochę czasu i poczytać.:)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#48 tarant

tarant

• Moderator
  • 14264 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 13:13

No to zapraszamy, ze zdjęciami, do działu zegarowego. Można podkleić się do tematu o nowych nabytkach, albo założyć swój :)

A nabijać to nabijamy się trochę i z nowych i ze starych ;)

• 0

#49 NEMOXX

NEMOXX
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 06 maj 2015 - 10:39

Jestem tu nowy i chyba mi jeszcze jeden dzionek karencji został.

Jeśli mam być szczery, to ta karencja trochę zniechęca do forum.

Dostęp do internetu mam od wielu lat, ale chyba pierwszy raz z czymś takim się spotykam.

Już częsciej trafiały się ograniczenia dostępu do jakiś działów.

Jeśli ktoś trafia na jakieś forum, to zazwyczaj by uzyskać dostęp do jakiś informacji czy opinii.

No i zazwyczaj te informacje chciałby otrzymać możliwie szybko, a nie za tydzien czy miesiąc.

Tymczasem tu to troszkę jak towarzystwo wzajemnej adoracji. Bądź grzeczny a może pozwolimy się Tobie odezwać.

To tak trochę jak odpowiedzi w stylu przeszukaj forum.

Przepraszam jak laik ma pytać o ten dzyndzel co sie tam w zegarku kiwa raz w jedna raz w drugą stronę. (Mam na mysli wachnik, żeby nie było że niczego nie przeczytałem)

Problem w tym że często nie bardzo wiemy jak i o co zapytać. Jeśli mistrza zegarmistrzostwa takie pytania drażnią, to przecież nie musi odpowiadać. Zakładam że znajdzie się

użytkownik, który udzieli takiej informacji. Choćby po to by licznik postów mu podskoczył

Mam nadzieję żę ta opinia nikogo nie uraziłem.

Tak na wszelki wypadek przeczytałem tu już kilka z interesujących mnie wątków. Niemniej moich wątpliwości to nie rozwiało. Gorzej bo jak to często bywa, im dalej w las tym więcej drzew.

Teraz miałbym juz przynajmniej 3 pytania ;)

Dlatego proszę w imieniu swoim i innych nowicjuszy o wyrozumiałość. Nie każdy rodzi się ekspertem w jakiejś dziedzinie,

Pozdrawiam NEMOXX

• 0

#50 BellaUrsa

BellaUrsa
  • Użytkownik
  • 432 postów

Napisano 06 maj 2015 - 11:51

W skrócie opisując:

- obecna sytuacja = bałagan na ShoutBoksie i kombinacje w dziale powitalnym => moderator musi interweniować

- zniesienie karencji = bałagan wszędzie, bo jednorazowi będą zasmiecać każdy dział bzdurnymi pytaniami odnośnie zegarków jakie wypatrzyli na allegro => moderator ma dodatkową robotę z usuwaniem/reagowaniem na tysięczny post z prośbą wyceny ROLEXA JEDYNEGO TAKIEGO ZOBACZA za 300 pln

Wg. mnie optymalnym bylaby informacja o tym, że przez 7 dni nie masz możliwości pisania, wyświetlana na samym początku rejestracjim którą dodatkowo trzebaby zaakceptować, bo jeśli ktoś poda wszystkie swoje dane, zaktywuje konto, a dopiero później okazuje się, że "stracił" swój cenny czas, a i tak nie może prosić o WYCENĘ swojego LANGINESA, to czuje się oszukany, więc kombinuje później na SB i Powitalnym. Jeśli taki dostanie dokładną informację w twarz i świadomie będzie się musial z nią pogodzić, to w ogóle może zrezygnuje z rejestracji i w sumie to niewielka strata, skoro ma pojawić się tylko raz. W końcu przynaleźność do forum nie jest obowiązkowa.

Ja też  się naciąłem na 7 dni, ale na sam początek przeszukałem regulamin i natenczas żadnej informacji nie było, a ie znałem jeszcze na tyle struktury forum, żeby od razu znaleźć potwierdzenie, że to właściwe działanie, szczególnie, że w wątku powitalnym mogłem dodać nowy temat bez problemu, jednak mając troche obycia na forum wiedziałem, że dymienie i zaśmiecanie nie bedzie wróżyło długiej kariery na forum KMZiZ.

Już lepiej jak karencja jest, tylko trzeba ja chyba jeszcze bardziej uwidocznić - moderator przecież nie będzie robił testów psychologicznych, czy człowiek jest normalnym użytkownikiem forów, czy roszczeniowym gimbusem. 

• 0

#51 Gość_Master Yoda_*

Gość_Master Yoda_*
  • Gość

Napisano 06 maj 2015 - 15:17

Kolego @ NEMOXX
To nie 'towarzystwo wzajemnej adoracji" a towarzystwo pasjonatow zegarkowych.

Wiekszość pytan juz padla -wiec nie jest problemem skorzystać z forumowej wyszukiwarki.

"Ten dzyndzel co sie tam kiwa w zegarku raz w jedna ,raz w drugo stronę " to niestety nie wahnik tylko balans....( patrz wyszukiwarka)

Za ilosć postow nikt nikomu nie placi....

Witamy serdecznie i zyczymy milej lektury oraz pasjonujacych rozmow ...,no i super zegarkow. :-)

Edit: Dzięki Piotr-wahnik oczywiście.

Użytkownik cook edytował ten post 06 maj 2015 - 15:44

• 0

#52 Cezar.

Cezar.
  • Użytkownik
  • 2073 postów

Napisano 06 maj 2015 - 19:23

Jestem tu nowy i chyba mi jeszcze jeden dzionek karencji został.

Jeśli mam być szczery, to ta karencja trochę zniechęca do forum.

Fakt, wszyscy Ci wpadający na chwilę są niezadowoleni, że trzeba czekać na wycenę lub sprzedaż na bazarku...

Ja to bym bardziej zaproponował, żeby po jakimś okresie, np roku usuwać ustawowo konto użytkownika, który nie może wytrzymać z jednym zegarkiem dłużej niż miesiąc... Myślę, że wielu uchroniłoby to przed postępującą chorobą uzależnienia  B)

• 0

#53 azina

azina
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 10 czerwiec 2015 - 13:14

Po wprowadzeniu 7 dniowej karencji na pisanie postów i zalewie pytań na SB "czemu nie mogę..." , przerzucono się na dział "Przedstawiamy się" gdzie dodatkowo pojawiają się różnego typu zapytania....

Aktualnie "na topie " jest "aktualizacja statusu" ....

Czy ktoś ma jakiś pomysł by nowi forumowicze czytali regulamin?

Moim zdaniem robi się w zaistniałej sytuacji bałagan ,większy niż przed wprowadzeniem obostrzeń .

Moim zdaniem to jest właśnie największy problem... obostrzenia...

• 0

#54 BellaUrsa

BellaUrsa
  • Użytkownik
  • 432 postów

Napisano 10 czerwiec 2015 - 13:26

Azina, to nie jest żaden problem dla aktywnych użytkowników. To jest sposób na to, żeby odsiać osoby, które raczej tu nie będą pasować, przez co forum będzie bardziej merytoryczne i niezabałaganione. To jest problem dla tych, którzy rejestrują się, żeby za przeproszeniem nas*ać i pójść, a oto dlaczego tak myślę: jeśli ktoś nie ma czasu i cierpliwości odczekać 7 dni i poświęcić ich na zapoznanie się ze strukturą forum, z atmosferą i zasadami na nim panującymi, to raczej nie będzie w stanie sklecić niczego więcej niż tylko: "Elo, elo, 3-2-1-zero, yoł, jaki byśta polecili sikor do najnowszych szelestów Adodisa". Takich użytkowników nie stać intelektualnie na to, żeby poszukać, zapoznać się z tym co napisane, wyciągnąć wnioski i zapytać wtedy, kiedy rzeczywiście nie mogą znaleźć odpowiedzi. A przegrzebywanie się przez 100 takich samych NOWYCH tematów, w których nowe osoby pytają za pomocą równoważników zdań i emotów o to samo nie jest wygodnie dla nikogo. Forum to nie facebook, żeby każdy miał być członkiem, i nikt na ilość tu nie idzie. Nie chcesz czekać 7 dni - trudno, nie płacisz za to, żeby wymagać, i nikt na siłę nikogo nie będzie tu trzymał.

Użytkownik BellaUrsa edytował ten post 10 czerwiec 2015 - 13:30

• 0

#55 SzalonyJackPirat

SzalonyJackPirat
  • Użytkownik
  • 846 postów

Napisano 11 czerwiec 2015 - 10:54

Nie marudz ie. 7 dni to pikus w porownaniu z tym, jaka litanie trzeba wpisac na niemieckim forum bez gwarancji, ze Cie przyjma. Co ciekawe jednorazowo potrafibyc tam kilkanascie tys osob.
Takze u nas nie jest zle.
  • 0

#56 michalc13

michalc13
  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 11 czerwiec 2015 - 21:28

A ja straciłem swoje konto bo byłem nieaktywny, choć czasem wpadałem poczytać. Musiałem ponownie się rejestrować. :P Nie kocham zegarków na tyle żeby cały czas o nich rozmawiać u mnie jest to raczej "napadowa" miłość. Następnym razem poproszę o mejla. :P
  • 0

#57 tarant

tarant

• Moderator
  • 14264 postów

Napisano 11 czerwiec 2015 - 21:34

Nie opowiadaj bajek. Żadne konto na forum nie zostało jak dotąd usunięte z powodu nieaktywności.

• 0

#58 oprzemyslaw

oprzemyslaw
  • Użytkownik
  • 4514 postów
  • Gadu-Gadu: 7053849

Napisano 11 czerwiec 2015 - 21:42

Kolega chyba pomylił forum. :)
Jest takie drugie forum zegarkowe, gdzie konto jest usuwane po jakimś czasie od bezczynności ;)
Wiem, bo musiałem założyć ponownie :(
  • 0

#59 michalc13

michalc13
  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 11 czerwiec 2015 - 21:49

Nie, nie :D Jest jeszcze mój wpis z 2008 roku. :)
  • 0

#60 Gość_Master Yoda_*

Gość_Master Yoda_*
  • Gość

Napisano 11 czerwiec 2015 - 21:51

W innym wymiarze kolegę zlikwidowali:-)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych