Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Master Yoda

Kreatywność nowych użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Po wprowadzeniu 7 dniowej karencji na pisanie postów i zalewie pytań na SB "czemu nie mogę..." , przerzucono się na dział "Przedstawiamy się" gdzie dodatkowo pojawiają się różnego typu zapytania....

Aktualnie "na topie " jest "aktualizacja statusu" ....

Czy ktoś ma jakiś pomysł by nowi forumowicze czytali regulamin?

 

Moim zdaniem robi się w zaistniałej sytuacji bałagan ,większy niż przed wprowadzeniem obostrzeń .

 


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Albo cofnijmy te zmiany (moim zdaniem przesadne), albo wprowadźmy quiz z tymi 3-4 najważniejszymi kwestiami poprzedzony skrótem z regulaminu (bo szczerze to całość nie jest normalnie potrzebna).

Edit: a swoją droga statusy to akurat całkiem zbędny element, na którym prawie cały czas są jakieś bzdury niezwiązane z zegarkami w żaden sposób - najczęściej spam reklamujący całkowicie niepowiązane rzeczy lub komcie z fejsbuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bądźmy szczerzy. większość osób rejestruje się po to, żeby o coś zapytać. dziś - nie za tydzień :) skoro nie może w odpowiednim dziale to pyta gdzie może.

co zrobić? albo cofnąć tą karencję i stworzyć widoczne FAQ, albo przy rejestracji zrobić informację na pół (całą?) stronę o tygodniu nieaktywności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że można nałożyć okres  tzw karencji  dla nowych forumowiczów, w którym to  za złamanie regulaminu dostaną bana na okres tygodnia  ,lub innego okresu czasu  zawartego w regulaminie , oczywiście bez  zbędnego ostrzeżenia , . Podjętą decyzję przez Moda ,  dostaną do wiadomości  na PW . Myślę że przy kolejnej próbie już będą wiedzieli jak stosować się do regulaminu , dodatkowo powinni go ponownie zaakceptować  .Sami zaczną go czytać . Jeśli regulamin zostanie ponownie złamany konto zostanie zawieszone na dłuższy okres czasu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upieram się przy swoim- bezskuteczne jest powoływanie się na regulamin, bo ludzie nie czytają go ze zrozumieniem, lub w ogóle pomijają. Można nad tym ubolewać kolejne lata, ale TAK JEST. Rzeczywistość taka.

Aby sprawę rozwiązać IMO trzeba osobno i na czerwono zamieścić info: Nowi użytkownicy mogą pisać na Forum po okresie siedmiodniowej karencji (patrz Regulamin). I tyle. Może nad Shoutboxem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby sprawę rozwiązać IMO trzeba osobno i na czerwono zamieścić info: Nowi użytkownicy mogą pisać na Forum po okresie siedmiodniowej karencji (patrz Regulamin). I tyle. Może nad Shoutboxem? 

 

Też nad tym myślałem, uważam że to dobry pomysł.

Swoją drogą czy zapis o 7 dniowej karencji został zapisany w regulaminie, bo przed chwilą sprawdzałem i nie znalazłem go.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie o to chodzi ze tego pkt. nie ma w regulaminie a jest z tego co pamietam i widziałem to gdzies przy rejestracji. Wg mnie to kompletnie jest bez sensu ten zapis.


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał w/w info "Nowi użytkownicy..." gdzieś w formularzu rejestracyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa, zamieścić jako punkt w regulaminie zapis nakazujący przed założeniem/napisaniem pierwszego tematu/posta wklejenie do swojego profilu dowolnego avatara, który potem można oczywiście usunąć/zmienić. Każdy jednopostowiec bez awatara - ban  B) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Też nad tym myślałem, uważam że to dobry pomysł.

Swoją drogą czy zapis o 7 dniowej karencji został zapisany w regulaminie, bo przed chwilą sprawdzałem i nie znalazłem go.

 

 

no własnie o to chodzi ze tego pkt. nie ma w regulaminie a jest z tego co pamietam i widziałem to gdzies przy rejestracji. Wg mnie to kompletnie jest bez sensu ten zapis.

 

:(

 

§ 4 Użytkownicy

1. Użytkownicy mogą korzystać z zasobów forum bezpłatnie.

2. Rejestracja nie jest obowiązkowa do uzyskania dostępu do treści Forum, ale jest wymagana do uzyskania pełnych uprawnień Użytkownika do pisania Postów i rozpoczynania Wątków, oraz zamieszczania zdjęć, linków i plików. Treści anonimowe będą usuwane.

3. Proces rejestracji obejmuje wypełnienie wszystkich pól formularza wyszczególnionych jako wymagane. W przypadku niekompletnego wypełnienia pól lub wpisania niepoprawnych danych, wizytówki będą automatycznie usuwane.

4. Użytkownik rejestrując się w forum podaje dane osobowe podlegające zasadom zawartym w §9 niniejszego regulaminu.

5. Administrator prowadzi rejestr Użytkowników.

6. Przez okres siedmiu dni od momentu rejestracji, będziesz mógł pisać tylko w dziale z przedstawianiem się. Prosimy nie kontaktować się w tej sprawie z administracją (z prośbą o zdjęcie tej blokady itp.).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tego niezauwazylem chociaz wydaje mi sie ze rozmawialusmy kiedys na ten temat. To skoro juz ten zapis to nalezaloby go jakos wyeksponowac aby byl bardziej widoczny. Tylko z drugiej strony jesli ktos sie rejestruje bo potrzebuje szybkiej pomocy kiedy czas odgrywa wazna role to troche kijowo


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się nie przejmował dalej i nie egzekwował więcej. Zrobił się spokój. Na SB nie pojawiają się głupie pytania i pyskówki.

Pozwólmy sobie na to, by forum było nieco "elitarne". Z tą tygodniową karencją, a nie wejściem prosto z ulicy. Przeznaczone dla miłośników zegarków i zegarów. Dlaczego mamy zadowalać pytaków, którzy mają pięć minut czasu?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z kolegą @Tarant , a od siebie dodam ze część kolegów zapoznaje sie z regulaminem w momencie gdy coś 'przeskrobią":-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje sie bez bicia ze nie czytalem regulaminu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje sie bez bicia ze nie czytalem regulaminu :)

 

Długi nie jest, to nie pismo z banku. Ale faktycznie często wystarczy zdrowy rozsądek aby go nie łamać , nawet jeśli się go nie czytało. Tam przecież nie ma absurdów. Moim zdaniem Ci którzy się rejestrują i nawet nie potrafią przeczytać wielkiej informacji o okresie karencji, to żaden potencjał na pasjonatów zegarków. To pijawki, które chcą wyłudzić informację i dać dyla, no albo coś opierdzielić na bazarku. Nie chcielibyście wiedzieć jaki procent zarejestrowanych użytkowników nie ma napisanych nawet dwóch postów.

 

Ci którzy naprawdę zainteresowali się zegarkami, nie muszą się rejestrować na gwałt i mogą spokojnie wszystko przeczytać i poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć jestem z Wami od niedawna, to pozwolę sobie wtrącić trzy grosze.

 

Również nie przeczytałem całego regulaminu, ale jako aktywny użytkownik wielu różnych forów, mniej więcej czuję jak trzeba się zachować i znam netykietę. Dodatkowo, najważniejsze informacje zazwyczaj podklejone są w wielu działach. Tam zawsze zaglądam.

Do normalnego funkcjonowania naprawdę nie jest konieczne znanie regulaminu. Nie pisze tego po to aby namawiać do nieczytania regulaminu czy aby umniejszyć wagę jego istnienia. Jest on niezbędny do zachowania ładu i porządku i jest niezbędny do otrzymania podstawy otrzymania jakiegokolwiek upomnienia.

Ale to tak na marginesie.

 

Co do karencji, uważam, podobnie jak tarant, że nie ma się tym co aż tak przejmować. Sam pomysł karencji uważam za całkiem trafiony, i rzeczywiście pozwala on na odsianie jednorazowych pytaczy i potencjalnych jednorazowych handlarzy. Nie pamiętam gdzie przeczytałem informację o karencji, rejestrując się na forum, ale skoro doskonale o niej wiedziałem, witając się z Wami w odpowiednim dziale, to znaczy, że była podana w widocznym miejscu. Przyjąłem ją z całkowitym spokojem i pełnym zrozumieniem, a czas do zakończenia karencji wykorzystałem na studiowanie poszczególnych działów. Czas minął bardzo szybko i z przyjemną lekturą. Może dla tego, że jestem żywo zainteresowany tematem zegarów i zegarków a nie miałem chęci zadać jedynie pytania "co kupić?"

 

Z tego co zaobserwowałem karencja jedynie źle wpływa na psychikę użytkowników jednopostowych i jednorazowych, co jest doskonałym dowodem na to, ze zdaje swój egzamin w 100%. :)

Cała reszta, zainteresowanych dłuższym przebywaniem na forum czeka cierpliwie i nie szczeka gdzie się da. Oczywiście są wyjątki, które jedynie potwierdzają regułę.

 

 

Długi nie jest, to nie pismo z banku. Ale faktycznie często wystarczy zdrowy rozsądek aby go nie łamać , nawet jeśli się go nie czytało. Tam przecież nie ma absurdów. Moim zdaniem Ci którzy się rejestrują i nawet nie potrafią przeczytać wielkiej informacji o okresie karencji, to żaden potencjał na pasjonatów zegarków. To pijawki, które chcą wyłudzić informację i dać dyla, no albo coś opierdzielić na bazarku. Nie chcielibyście wiedzieć jaki procent zarejestrowanych użytkowników nie ma napisanych nawet dwóch postów.

 

Ci którzy naprawdę zainteresowali się zegarkami, nie muszą się rejestrować na gwałt i mogą spokojnie wszystko przeczytać i poczekać.

 

Zgadzam się z tym w 100%. Dobrze jest, nie trza psuć. Może jedynie gdzieś jeszcze wcisnąć to info o karencji w bardziej widocznym miejscu, lub jak ktoś wcześniej sugerował wrzucić wyskakujący baner na cały ekran, wyświetlający się podczas rejestracji, który trzeba zatwierdzić aby przejść dalej. I tyle.

 

 

Pozdrawiam

Arek


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się nie przejmował dalej i nie egzekwował więcej. Zrobił się spokój. Na SB nie pojawiają się głupie pytania i pyskówki.

Pozwólmy sobie na to, by forum było nieco "elitarne". Z tą tygodniową karencją, a nie wejściem prosto z ulicy. Przeznaczone dla miłośników zegarków i zegarów. Dlaczego mamy zadowalać pytaków, którzy mają pięć minut czasu?

 

 

Ja mam inne pytanie.

Po kiego grzyba jest w ogóle SB ?

Ja bym to zamknał


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie.

Po kiego grzyba jest w ogóle SB ?

Ja bym to zamknał

Wentyl....:-)

Gdzieś para musi mieć ujscie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I aroganci forumowi się wypyszczyć.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszmy o tym ograniczeniu gdzieś poza regulaminem, WIELKIMI literami.

Powoli mam dość pytań na PW dlaczego ktoś nie może napisać.

Ideę tego obostrzenia rozumiem, ale nie za bardzo się z nia zgadzam. Chce ktoś zapytać - niech pyta, a nie czeka jakiś sztuczny tydzień. Bo czemu tydzień a nie pół roku i dwóch członków wprowadzających? ;)

Bedzie coś reklamował lub sprzedawał - zje banana i po problemie.

Ja bynajmniej nie czuję potrzeby trzymania kogoś w poczekalni. Mojego ego to nie podbija


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Dodać w trakcie rejestracji pytanie o długość karencji.

Nie odpowiesz "siedem" - nie przechodzisz dalej.

I każdy będzie musiał wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikogo jeszcze batem pokory nie nauczył. Dla mnie takim batem jest serwowanie nowym uzytkownikom "knebla" na start.

Postawcie sie w sytuacji tych nowy userow jak musza sie czuc i co sobie o nas mysla?!

A juz na 100% nikogo tym regulaminu nie nauczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy użyszkodnik tego forum, ale stary internetu jako całości (tak od 1994r) powiem, że świetnie się z kneblem czułem. W usenecie (anglojęzycznym, ale na początku i w polskim) była zasada, że najpierw się miesiąc czyta, a dopiero potem odzywa. I dobrze było. Generalnie wszelkie "progi wejścia" świetnie działają jako filtry jakościowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiatam czasy usenetu i nigdy nikt knebla mi nie zapakowal na dzien dobry. Co do "progrow wejscia" to nie dziala tak. Ktos sobie machnie kilka nikckow odczeka kilka dni i jak mial regulamin w D tak go bedzie mial :)

Dlatego moze lepszym pomyslem jest dac nowym userom pelne prawo do forum zas w chwili zlamania regulaminu z automatu moderator daje takiemu delikwentowi kopa na 5 dni (nawet bez mozliwosci czytania - tylko wyswietlal by sie REGULAMIN). Oczywiscie na poczatku rejestracji dac informacje wielkimi literami, ze taka sytuacja moze miec miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

a nie myslisz, ze wtedy moderatorzy beda ,,kopac,, na potege... i to jeszcze glupsze bedzie?

moim zdaniem 7 dni to nie jest dlugo.

ja zarejstrowalem sie  i zanim napisalem cokolwiek, minelo kilka miesiecy...

jak komus zalezy to poczeka  :)

zasady to zasady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.