Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Master Yoda

Kreatywność nowych użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos kto bedzie chcial miec dostep do forum bedzie przestrzegal regulaminu.

Zas dawanie bloka na dzien dobry kompletnie nic nie zmieni bo i tak nikt tego regulaminu czytac nie bedzie. Jedynie co sie nam uda to zniechecic ludzi do forum zegarkowego.

Ilu z nas czyta np. postanowienia licencyjne programu, ktory instalujemy na kompie? Tak samo ma sie to do czytania regulaminu - malo kto to robi.

Nie karzmy ludzi za to, ze chcieli sie zarejestrowac tylko za ich przewinienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ten problem dotyczy tzw. "użytkowników jednorazowych" - którzy chcą zadać pytanie o jakiś zegarek a następnie go sprzedać... Przypominam sobie jak się zapisałem, zrobiłem to, ponieważ nie wszystkie zdjęcia mi się wyświetlały. Siłą rzeczy, na początku nie nie miałem potrzeby pisania, bo tylko czytałem :)

Niestety jest też duża grupa nowych użytkowników, którym się nie chce szukać i od razu chcą zadać pytanie...

Jak czegoś nie mogłem zrobić, to szukałem najpierw przyczyny w regulaminie.

Może przy każdym logowaniu wyskakiwałby baner informujący o siedmniodniowym okresie karencji? Np. zostało Ci 7 dni do możliwości pisania, życzymy miłej lektury. I kolejnego dnia Zostało Ci 6 dni... aż do momentu: Gratulacje, dziś możesz zacząć pisać na forum, korzystaj z tej możliwości rozważnie, nie łam regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze przy akceptacji regulaminu postwaic 3 -4 losowe pytania z regulaminu.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze przy akceptacji regulaminu postwaic 3 -4 losowe pytania z regulaminu.

 

to dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze przy akceptacji regulaminu postwaic 3 -4 losowe pytania z regulaminu.

Może od razu egzamin państwowy .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zaświadczenie od proboszcza

 

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckim forum trzeba odpowiedziec na kilka pytan podczas rejestracji np. Wpisac co sie wniesie na forum, dlaczego chce sie dolaczyc itd. Mimo tego zalogowanych bylow wczoraj wieczorem ponad 9tys uzytkownikow. Moze wprowadzic cos takiego?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może od razu egzamin państwowy .

Paweł, uważasz, że to wiele. Polak w swej pazerności dostania tego co chce nie czyta umów, nie czyta regulaminów a potem ma pretensje do całego świata.

Przystępując do społeczności forum powinien wysilić się na tyle, żeby parę zdań regulaminu przeczytać. Nie będzie miał wówczas problemów sam ze sobą jak i z odpowiedzią na "egzamin państwowy" a przede wszystkim nie będzie nękał moderatorów pierdołami.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zaświadczenie od proboszcza

 

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

A może być od samego Lucyfera? :)

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, uważasz, że to wiele. Polak w swej pazerności dostania tego co chce nie czyta umów, nie czyta regulaminów a potem ma pretensje do całego świata.

Przystępując do społeczności forum powinien wysilić się na tyle, żeby parę zdań regulaminu przeczytać. Nie będzie miał wówczas problemów sam ze sobą jak i z odpowiedzią na "egzamin państwowy" a przede wszystkim nie będzie nękał moderatorów pierdołami.

Piotr , uważam że to i tak nic nie zmieni. Dalej będzie mnóstwo pytań o "wycenę" i "dlaczego nie mogę pisać postów "

Wg. mnie lepszym rozwiązaniem jest tekst nad shoutbox , dużym czerwonym kolorem : Nie wyceniamy zegarków. Pisanie postów po 7 dniach od rejestracji. To także jednak nie gwarantuje że takie pytania sie nie będą pojawiały.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakimś forum widziałem  taki mechanizm, że jak w poście używasz okreslonych wyrazów to system się pytał, czy na pewno chcesz wysłać taki post.

Więc może jak ktoś napisze "ile" "warty" "zegarek" "wycenić" to system się go zapyta:

Are U sure ?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakimś forum widziałem  taki mechanizm, że jak w poście używasz okreslonych wyrazów to system się pytał, czy na pewno chcesz wysłać taki post.

Więc może jak ktoś napisze "ile" "warty" "zegarek" "wycenić" to system się go zapyta:

Are U sure ?

To jest dobry pomysł.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy dodam tylko ze często w postach widzi sie odsyłanie do wyszukiwarki. Wszystko fajnie , tyle forumowa wyszukiwarka jest bardzo słaba.Np wpisuje w okienko "Prs 516" i dostaje brak wyników. Jak dodam tissot to są zwracane jakieś wyniki, ale nie mam zupełnie pojęcia czy wszystkie słowa kluczowe zostały tak potraktowane jak bym tego oczekiwał. Czy nie można podłączyć Google jako domyślnego silnika wyszukiwań ? Ja wielokrotnie bowiem zamiast z forumowej to korzystałem z googlea wpisując frazę i zegarkiclub -działało to znacznie lepiej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale można wpisać prs516 ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wyszukiwarce jest opcja "zaawansowanego wyszukiwania"......

Sprobuj.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu służy w ogóle dział "Przedstawiamy się"? Żadnej treści merytorycznej, prawie nikt tego nie czyta, tylko kreatywni świeżacy mają piaskownicę do "zabawy"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli, aby pozbyć się działu "Przedstawiamy się"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale równocześnie usuwamy tematy dotyczące zegarków Omega :P


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

A może po prostu skończymy się bawić w żółwia i zamiast karencji, regulaminów itp napiszemy po prostu przy logowaniu "Nie wyceniamy zegarków, sprzedawać można dopiero po 50 postach" i niech tłumy walą. Jak komuś przeszkadza odpisywanie po raz 20 na temat tego, czy plastikowy roleks znaleziony w szafie dziadka jest oryginalny - niech nie odpowiada. Ktoś go wyręczy. A przy okazji może uda się więcej osób zarazić zegarkowym bakcylem, zamiast ich zbywać, odstraszać i skazywać na życie w świecie chińskich dziurbillonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądząc po liczbie użytkowników wielu nie dało sie ostraszyć :))

ja jestem tego najlepszym dowodem :))

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nowa chciałam dodać, iż pomysł z siedmiodniowym brakiem możliwości pisania jest super. W tym czasie nauczyłam się, że mój zegar to nie Gustav Becker, odzyskałam pieniądze za nieprawidłowe informacje na aukcji, ustawiłam opcję bicia zegara oraz w końcu go uruchomiłam po tygodniu czytania tylko wpisów. Wiem co to wychwyt i kotwica albo mi się wydaje że wiem:) W każdym razie zegar chodzi ponad 2 godziny już a ja jestem dumna,że udało mi się to tylko dzięki wiedzy zawartej tutaj. Wystarczy poświecić trochę czasu i poczytać.:)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zapraszamy, ze zdjęciami, do działu zegarowego. Można podkleić się do tematu o nowych nabytkach, albo założyć swój :)

A nabijać to nabijamy się trochę i z nowych i ze starych ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy i chyba mi jeszcze jeden dzionek karencji został.

Jeśli mam być szczery, to ta karencja trochę zniechęca do forum.

Dostęp do internetu mam od wielu lat, ale chyba pierwszy raz z czymś takim się spotykam.

Już częsciej trafiały się ograniczenia dostępu do jakiś działów.

Jeśli ktoś trafia na jakieś forum, to zazwyczaj by uzyskać dostęp do jakiś informacji czy opinii.

No i zazwyczaj te informacje chciałby otrzymać możliwie szybko, a nie za tydzien czy miesiąc.

Tymczasem tu to troszkę jak towarzystwo wzajemnej adoracji. Bądź grzeczny a może pozwolimy się Tobie odezwać.

To tak trochę jak odpowiedzi w stylu przeszukaj forum.

Przepraszam jak laik ma pytać o ten dzyndzel co sie tam w zegarku kiwa raz w jedna raz w drugą stronę. (Mam na mysli wachnik, żeby nie było że niczego nie przeczytałem)

Problem w tym że często nie bardzo wiemy jak i o co zapytać. Jeśli mistrza zegarmistrzostwa takie pytania drażnią, to przecież nie musi odpowiadać. Zakładam że znajdzie się

użytkownik, który udzieli takiej informacji. Choćby po to by licznik postów mu podskoczył

Mam nadzieję żę ta opinia nikogo nie uraziłem.

Tak na wszelki wypadek przeczytałem tu już kilka z interesujących mnie wątków. Niemniej moich wątpliwości to nie rozwiało. Gorzej bo jak to często bywa, im dalej w las tym więcej drzew.

Teraz miałbym juz przynajmniej 3 pytania ;)

Dlatego proszę w imieniu swoim i innych nowicjuszy o wyrozumiałość. Nie każdy rodzi się ekspertem w jakiejś dziedzinie,

Pozdrawiam NEMOXX

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie opisując:

 

- obecna sytuacja = bałagan na ShoutBoksie i kombinacje w dziale powitalnym => moderator musi interweniować

- zniesienie karencji = bałagan wszędzie, bo jednorazowi będą zasmiecać każdy dział bzdurnymi pytaniami odnośnie zegarków jakie wypatrzyli na allegro => moderator ma dodatkową robotę z usuwaniem/reagowaniem na tysięczny post z prośbą wyceny ROLEXA JEDYNEGO TAKIEGO ZOBACZA za 300 pln

 

Wg. mnie optymalnym bylaby informacja o tym, że przez 7 dni nie masz możliwości pisania, wyświetlana na samym początku rejestracjim którą dodatkowo trzebaby zaakceptować, bo jeśli ktoś poda wszystkie swoje dane, zaktywuje konto, a dopiero później okazuje się, że "stracił" swój cenny czas, a i tak nie może prosić o WYCENĘ swojego LANGINESA, to czuje się oszukany, więc kombinuje później na SB i Powitalnym. Jeśli taki dostanie dokładną informację w twarz i świadomie będzie się musial z nią pogodzić, to w ogóle może zrezygnuje z rejestracji i w sumie to niewielka strata, skoro ma pojawić się tylko raz. W końcu przynaleźność do forum nie jest obowiązkowa.

 

Ja też  się naciąłem na 7 dni, ale na sam początek przeszukałem regulamin i natenczas żadnej informacji nie było, a ie znałem jeszcze na tyle struktury forum, żeby od razu znaleźć potwierdzenie, że to właściwe działanie, szczególnie, że w wątku powitalnym mogłem dodać nowy temat bez problemu, jednak mając troche obycia na forum wiedziałem, że dymienie i zaśmiecanie nie bedzie wróżyło długiej kariery na forum KMZiZ.

 

Już lepiej jak karencja jest, tylko trzeba ja chyba jeszcze bardziej uwidocznić - moderator przecież nie będzie robił testów psychologicznych, czy człowiek jest normalnym użytkownikiem forów, czy roszczeniowym gimbusem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.