Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, który i dlaczego?

post-68982-0-21860300-1512773007_thumb.jpg


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z lewej. 

Dlaczego:

ładniejsze wskazówki, na Heuerze za dużo tej czerwieni

ładniejsze indeksy: tutaj też na Heuerze wygląda jakby ktoś na siłę podokładał te które się nie zmieściły

koronka tam gdzie być powinna

większe, bardziej wyraziste cyfry na subtarczkach, w Heuerze za bardzo się zlewają, no i jest ich 6, z Tagu bardziej to pomyślane że tylko na rogach subtarczek

w Tagu okienko daty bez obramówki

 

Ogólnie w Heuerze zapewne miał być taki wintage look, a wyszło moim zdaniem jak tarcza z drukarki.

To oczywiście tylko moje zdanie, jednak bez zastanowienia brałbym Taga. Przedobrzyli z tym Heuerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steve Mcqueen i wszystko się zgadza........i chyba o to chodzi w tej układance.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewy, koronka po prawej a nie po lewej, żywszy kolor tarczy, wskazówki jakieś tskie lepsze

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, który i dlaczego?

Jak dla mnie ten po lewej. Dwa są super, ale nowszy jest ewidentnie dostosowany do dzisiejszych czasów, wyglądem bardziej nowoczesny. No i indeksy duuuużo bardziej mi się podobają we współczesnej wersji.

 

Jeśli szukasz vintage zegarka i „jarają” Cię takie klimaty, to bierz tego po prawej, jeśli nie to ten po lewej będzie lepszym wyborem

 

BTW: Monaco to piękne zegarki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, który i dlaczego?

Wiadomo było, że będą dwa obozy.

Zależy czego szukasz.

CAW2111 charakteryzuje się piękną błękitną tarczą. Połyskujacą a przez to bardziej, powiedzmy, przykłuwajacą wzrok. Kolor też świetnie współgra z resztą zegarka. To by było na tyle. ;-)

CAW211P to natomiast klimat retro w całej okazałości. Z tego modelu aż bije atmosferą motosportu lat 70. Przez położenie koronki ten model też zwraca na siebie uwagę. Może nie jak CAW2111 ale jednak też. Tyle że ciut dykretniej.

Mnie dodatkowo bardziej podoba się ułożenie indeksów w CAW211P. Uwazam je za zdecydowanie bardziej "naturalne" dla kwadratowej koperty. Żadna kwadratura koła. W mojej opinii to jeden z atutów Heuera.

Mniej osób zwraca uwagę na mocniejsze elementy czerwone w wersji CAW211P. To dla mnie też plus. Odżywia to zegarek jeżeli komuś brakuje wigoru niebieskiego z TAGa. Ciekawsze wskazówki następne.

A co do samego niebieskiego w tej wersji, to wcale nie jest nudny. Zależnie od światła, dobra nie jak w mieniącym się CAW2111, ale też ciekawie zmienia kolor. Od ciemno- niebieskiego przez sprany jeansowy po taki wchodzący bardzo delikatnie w zielonkawe odcienie.

Brak TAG na tarczy. ;-)

 

Podsumowując zdecydowanie Heuer. Jak już kolegą wcześniej napisał, chyba o to w tej całej kosce chodzi. :-)

 

Na koniec przyznam, że obie wersje są najzwyczajniej świetne. Tu nie popelnisz błędu.Jednak mnie osobiście przypadł do gustu bardziej model wzorujacy się na oryginale niż stuningowana, aczkolwiek atrakcyjna, wizja Monaco.

5825489a1300d028f7becebb2e6ad78f.jpg

 

Edit: Odnośnie indeksów. W Heuerze ciekawiej i efektywniej wypełniają geometryczna różnice pomiędzy kołem a kwadratem. To jest pomysł. Może stary ale sprawdzony. Nie ma co kombinować. ;-)

I jeszcze pasek. Mnie się podoba ten rally z Heuera. Ciężko mi wyobrazić sobie to niego Croco (ale nigdy nie mówię nie). Jak też TAG na vintage'owym rally też nie będzie to samo.

TAG jest piękny ale pozbawiony nieco klimatu moto a zwłaszcza retro.

Więc należy wrócić do pierwszego pytania w poście. :-)

 

Edit2: Położenie koronki. Według mnie w C11 jest niezwykle "seksowne". Jednak nastawienie czasu/ daty wymaga trochę przyzwyczajenia. Mnie to zajmuje trochę czasu. Plus od czasu do czasu odruchów założenie zegarka do góry nogami. ;-)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawej. Ma klimat.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PistolPete, Twoje konkluzje są zaskakująco zbieżne z moimi:

1.Więcej czerwieni w 211P

2. 4 poziome , długie indeksy kreślące jakby część konturu kwadratu w kwadracie koperty.

3. Sportowy, należyty charakter paska.

 

Tylko ten niesamowity kolor w 2111...

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PistolPete, Twoje konkluzje są zaskakująco zbieżne z moimi:

1.Więcej czerwieni w 211P

2. 4 poziome , długie indeksy kreślące jakby część konturu kwadratu w kwadracie koperty.

3. Sportowy, należyty charakter paska.

 

Tylko ten niesamowity kolor w 2111...

Trudny wybór...Sam miałem podobny ból głowy.

Ten niebieski w 2111 jest jednym z ładniejszych jakie widziałem w zegarkach. Ale z drugiej strony 211P jest tak wyjątkowe. Mógłbym jeszcze się rozpisywać ...

Na Monaco chorowalem. Oj długo, i zawsze, niestety, mi jakoś umykało. Forumowi koledzy mi świadkami. :-)

Gdyby mi przyszło kupić Monaco sprzed 211P, pomijając limitktę, kupiłbym.

Potem zacząłem myśleć czy chcę/ potrzebuję zegarka z pięknie niebieską tarczą (uwielbiam takie) czy kultową, może to nie za duże słowo, kostkę.

 

Postanowiłem pięknego błękitu szukać potem. Moja decyzja. Czy słuszna czas pokaże.

 

Ale niektórzy koledzy robili inaczej. ;-)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

211P jest grubszy niż 2111?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten dylemat i ostatecznie wybrałem lewego ze względu na piękny kolor tarczy i lepsze proporcje koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wybrałbym ‚lewego’. Jest bardziej proporcjonalny, dotego piękny kolor tarczy ;)

 

Panowie chciałbym poprosić o radę, wiem że zegarek jest wart tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić, ale powiedzcie proszę czy obiektywnie warto z punktuwidzenia miłośników marki.

Mianowicie warto kupić Taga model WAB1110.BA0800 za 2 k pln ? Nie proszę o wycenę, a radę :)

Zegarek w bdb stanie, z kompletem dokumentow, z 2004 roku. Biję się z myślami i sam juz nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie trudny wybór. Vintydżowy charakter tarczy, bliższy oryginałowi w tym logo Heuer to dla mnie duży plus ale ułożenie indeksów w nowym jest dla mnie dziwaczne. Pasek oczywiście sportowy a nie elegancki ale akurat tu szybko można sprawie zaradzić. Decydująca byłaby przymiarka , który lepiej leży/ wygląda na nadgarstku, uwzględniając mocno różne położenie koronek.Niestety na razie uważam że to zegarek zbyt masywny dla mnie w każdym wymiarze. Ale na Waszych zdjęciach wyglądają kusząco. A jak wypada porównanie mechanizmów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz oczywiście świadomość że to zegarek na baterię?Kwarcowe zegarki dość mocno tracą na wartości już w momencie zakupu.Generalnie Tagi jako marka poza kilkoma modelami np.Monaco dodatkowo naznaczone są spadkiem ich wartości.Biorąc powyższe pod uwagę cena wydaje się normalna.Znalazłem cenę nowego w promocji (tyle że aktualnie jest niedostępny)

https://kuck.pl/zegarek-tag-heuer-aquaracer-quartz-p-1711-WAB1110BA0800.html


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

golumiasty no właśnie mam świadomość, że to kwarc, gdyby był automatem to pewnie bym się nawet nie zastanawiał ???? Minusem jest też to, że jest niewielki, ale leży na nadgarstku całkiem nieźle. Chodzi mi po głowie, ale trochę stopuje mnie to, że ciężko będzie go odsprzedać lub dużo stracę przy ew odsprzedaży. Sam już nie wiem... brać, nie brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

golumiasty no właśnie mam świadomość, że to kwarc, gdyby był automatem to pewnie bym się nawet nie zastanawiał ???? Minusem jest też to, że jest niewielki, ale leży na nadgarstku całkiem nieźle. Chodzi mi po głowie, ale trochę stopuje mnie to, że ciężko będzie go odsprzedać lub dużo stracę przy ew odsprzedaży. Sam już nie wiem... brać, nie brać?

A tu już musisz podjąć decyzję w swojej głowie czy chcesz mieć zegarek z duszą czy bez duszy :) I tak Ci pewnie większość userów na tym forum odpowie.


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie z dusza mam divera od Longinesa, więc Tag w kwarcu tez byłby okej, tyle, że zastanawiam się czy z punktu widzenia miłośników TH warto ten model kupić za taką cenę, czy też nie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na bazarku, jest podobny ale siedmiowskazówkowe chrono i za podobne pieniądze.

To że kwarc jak dla,mnie ńie ma znaczenia, jednak z kwarcowych zdecydowanie preferuję chrono, nie denerwuje tak skacząca sekunda bo na subtarczce tego efektu nie widać.

Poza tym mam ten sam model, od tego samego Kolegi ktory teraz wystawia, tylko z niebieską tarczą. I zdecydowanie imam zegarek, i sprzedającego polecam!

Nie wiem czy w każdym Tagu tak jest, czy ja tak trafiłem, ale po uruchomieniu chrono wskazówka sekundowa idealnie trafia w indeksy. No i dokładność, mój zrobił 15s na plus na rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już to chrono, plus niewątpliwy dla niego, że jest większych rozmiarów, jednak nie gada do mnie na tyle bym był skłonny go kupić. Ale dzięki za polecenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zawsze należy do kupującego. Ja z mojej perspektywy mogę powiedzieć tak, że dla mnie kwarc to jedynie jakiś g-shock Casio. Jeśli kupuję lepszy zegarek, to tylko mechaniczny, takie jakieś zboczenie mam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

golumiasty no właśnie mam świadomość, że to kwarc, gdyby był automatem to pewnie bym się nawet nie zastanawiał ???? Minusem jest też to, że jest niewielki, ale leży na nadgarstku całkiem nieźle. Chodzi mi po głowie, ale trochę stopuje mnie to, że ciężko będzie go odsprzedać lub dużo stracę przy ew odsprzedaży. Sam już nie wiem... brać, nie brać?

 

Moim zdaniem 2k to cena w sam raz. Natomiast co do późniejszej odsprzedaży, zrób tak jak ja robię. Co do mnie trafia - zostaje. Niech się moje dzieci później martwią spadkiem wartości ;P


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, który i dlaczego?

Miałem lewego. To jest druga najładniejsza kostka na świecie.

Prawego nie widziałem w realu. Ale indeksy ma dużo ładniejsze. I koronkę po fajniejszej stronie.

Są to jednak calkiem inne zegarki. Najlepiej mieć dwa. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, który i dlaczego?

 

Jeśli ja mógłbym dodać swoje trzy grosze, to dla mnie decydujące byłoby ułożenie koronki. Może dlatego, że to mnie przekonało do kupna mojej Carrery 36 lat temu. Także tradycyjna nazwa "Heuer", bez TAGa, z którym zresztą już nic Heuer nie ma wspólnego. Prawdę mówiąc nie bardzo rozumiem czemu nie wrócili do starej marki, gdy się rozwiedli z TAGiem.  Ale kolor i indeksy ładniejsze w 2111. 

 

Mianowicie warto kupić Taga model WAB1110.BA0800 za 2 k pln ? Nie proszę o wycenę, a radę :)

Zegarek w bdb stanie, z kompletem dokumentow, z 2004 roku. Biję się z myślami i sam juz nie wiem...

 

Jeśli chodzi o kwarcowe zegarki, to tu jestem nietolerancyjny. Po co komu kwarc? Bo dokładny? Zegar w komórce też jest dokładny. Co prawda mam w kolekcji jeden zegarek z baterią w środku, ale... Dałem go żonie, ma w środku coś około 233 mechanicznych części i jest z 18- karatowego złota, a kosztował jakby był stalowy, więc trudno mi było się oprzeć...   :ph34r:  No a dla niej ważne, że jest ładny.  Zatem... Jeśli dla Ciebie też ważne, że ładny i do tego Ci się podoba, to kupuj. Ja zegarka bez sprężynki zamiast baterii już nigdy nie kupię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada porównanie mechanizmów?

Oba na słabszej wersji SW300, CAL11 ma moduł DD2006 a 12 DD2008.

 

Czy masywne... 39 szerokości, krótki LTL, grubość 14 mm. Źle to nie brzmi. Tylko powierzchnia jak w okrągłym 44 mm.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, który i dlaczego?

Trudny wybór. Mam tego z lewej i bardzo go lubię , ale ten z prawej też ma swój klimat. To, co nie do końca mi się w nim podoba, to koronka z lewej strony.

a679d02ce7129fe2cf1df287d49d626d.jpg

Edytowane przez ASTRAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.