Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gothic19

GW-9200 - Ryska! :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

zauważyłem, że mam ryske na szkle mineralnym w swoim Risemanku jako, że strasznie mnie drażni a lubie mieć wszystko na "cacy" chciałbym ją usunąć. Dużo czytałem na forum i z tego co wyczytałem polecacie diamentową paste polerską o gradacji 1/4 mikrona czyli 0,25mikrona. Pytanie brzmi czy jeżeli kupie o gradacji 0,5mikrona czy ona wystarczy? i czy nie narobie więcej szkód niż pożytku ? dodam, że ryska z tego co widze nie jest głęboka.

 

dodam, że zastanawiam się nad tą

 

http://allegro.pl/diamentowa-pasta-polerska-5g-i5150712016.html

post-33123-0-91945600-1425606390_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gothic19 wyluzuj i olej na razie tą ryskę, jest poza wyświetlaczem, więc nie przeszkadza, a na dodatek jest tak mała, że szkoda zachodu, żeby się nad nią pocić ;) poczekaj aż pojawi się jeszcze z 5 takich i dopiero zabierz się za polerkę :D

Polerowanie szkła, zwłaszcza jak nie ma się jakiejś maszynki tylko robi się ręcznie jest baaardzo żmudnym zajęciem.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam mam folie na szybce i o rysy sie nie martwie...folia na ekrany telefonow,wycieta,dopasowana i gra gitara:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Tylko tlenek ceru  :)

Wyżej już Koledzy podali temat. Sam polerowałem "G" różnymi pastami polerskimi i tylko tlenek ceru zdał egzamin  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam mam folie na szybce i o rysy sie nie martwie...folia na ekrany telefonow,wycieta,dopasowana i gra gitara:)

 

 

Można powiedzieć że taki 'pudrowany' ten G ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troche tak,ale mialem muda co robil wszystko z łapy nigdy nie schodził-robota przy autach,motocyklach,quadach i co najgorsze spawarka ,wiec szybka za swoje dostala i wiem jak to wyglada. Wiec teraz postanowilem troche pomoc Ryskowi i go troche zabezpieczyc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boszsz.... facepalm-smiley-emoticon.gif

To G-shocki? Czy zegareczki dla dandysa hipstera? :D  Nie przesadzacie z tymi ryskami?

Rozumiem, gdyby to była renowacja, ale przy nowym zegarku, i to GS, martwić się ryską?

A co jak za miesiąc , pół roku znowu się ryska zrobi? Znowu będziecie polerować? Foliować?

 

O zegarek należy dbać ale nie róbmy z tego dramatu albo doktoratu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boszsz.... facepalm-smiley-emoticon.gif

To G-shocki? Czy zegareczki dla dandysa hipstera?

x2

niezniszczalny zegarek do tyrania i takie kombinowanie, to tak jakby owijać młotek bo przy wbijaniu gwoździ się porysa :P  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją nic dziwnego, że ktoś dba, wkońcu już go nie produkują, a ceny nowych są jakie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie trza dbac,wiec dbam naklejajac folie na szybke ,bo wlasnie wiem co moze sie stac jak sie G tyra/wisi jeszcze ogloszenie na bazarku mojego muda wiec mozna sobie zobaczyc co sie dzieje. Wiem,wiem dla wielu "tyranie G" to jazda na rowerze a umnie jest troche inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadoma sprawa, ja zegarkami dla zabawy nie tłukę o ściany i wszystko co się nawinie ale nie mam problemów z wystającymi szkłami a tym bardziej z schowanym jak w G. Chociaż do mojej pracy takie ryśka też byłoby mi szkoda, o szkło bym się nie bał ale bezel pewnie dość szybko wyłapałby rysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez specjalnie ich nie niszcze a ze lubie miec zawsze zegar na łapie to jest jak jest. O bezel,pasek sie nie boje,bo to mozna latwo kupic i zmienic tu chodzi o szklo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi jednak nie otrzymalem odpowiedzi w zadajacym pytaniu czy pasta diamentowa o gradacji 0,5mikrona sie sprawdzi czy musi byc 0,25mikrona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Nie sprawdzi się żadna! Olej te pasty, bo są wujowe! Napisałem że najlepszy będzie tlenek ceru! Kupisz za 5zł . na alle. :)  

A co do rys i e.t.c., to tą jedną ryskę bym nadzwyczajniej olał. Jak pojawi się więcej to wtedy bym zrobił polerkę.

Naprawdę jest to pracochłonny proces i szybko Ci się odechce  ;) .

Też dbam o zegarki w tym "G" i rozumiem że każdy chce mieć jak najładniejszy ale folia to przesada.

Raczej wolałbym do spawania zdejmować zegarek a chyba sama folia i tak nie pomoże na odpryski spawalnicze  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to jest ze ma sidziec na łapie i juz a nie zeby go zdejmowac za kazdym razem a i tu sie mylisz na odpryski pomoze i to sporo a poza tym jak nakleisz taka folie to ten kto nie wie sie nie pozna ze jest jakas folia. A zreszta to jest moj zegar i bede naklejał na niego co chce i gdzie chce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

... A zreszta to jest moj zegar i bede naklejał na niego co chce i gdzie chce:)

Z tym się akurat zgadzam  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba wlasnie o to chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Lepszy taki do rozrobienia, bez domieszki wody  :) - taniej wychodzi i dorabiasz sobie ile chcesz i jaką gradację chcesz a dodatkowo sam proszek nie zeschnie się po czasie   ;)

http://allegro.pl/polerowanie-i-odtluszczanie-szkla-tlenek-ceru-10g-i5064872209.html

Pamiętaj, koniecznie biały! - bez domieszek, jest sporo lepszy niż beżowy - tańszy o złotówkę  ;)

Za 4 zł. 10 gram proszku a nie jak tam 7 zł. za 3 gram proszku i 7 gram wody  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje Ci bardzo, powiedz mi jeszcze jeśli możesz rozumiem, że po wymieszaniu tego ceru z wodą poprostu poleruje wtedy G szmatką tak czy jak to wygląda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

dziękuje Ci bardzo, powiedz mi jeszcze jeśli możesz rozumiem, że po wymieszaniu tego ceru z wodą poprostu poleruje wtedy G szmatką tak czy jak to wygląda ?

Dokładnie tak, ale szmatką polerując ręcznie zabraknie Ci weekendu  ;) .

A jak to grubsza rysa to trzeba zacząć od papieru ściernego o gradacji (1200 i następnie 2000/2500)  ;)

Jak jest płytka rysa, nie wyczuwalna pod paznokciem to od razu jedziesz z tlenkiem ceru  :)

Najlepiej założyć na wiertarkę filtr polerski - coś takiego: sciernica_trzpi_z_fil_jpg_15d761bdd73d0c

... i na obr. max 600 na minutę (większa prędkość może przepalić szkiełko) polerować, dodawając ceru (tego proszku z domieszką wody) :)

Zastosuj się do rad acida: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/112646-polerowanie-szkie%C5%82ka-usuwanie-rys-z-wy%C5%9Bwietlacza-g-shock/

W "G" jest dość twarde szkło mineralne, klasy 5 a są też mineralne klasy 4 - mniej twarde i te łatwiej spolerować, można próbować polerować pastami a nawet pastą do zębów ale tak czy siak nie uzyska się efektu szkła, czyli lustra   ;) .

Natomiast tlenek ceru nie będzie dobry na szkiełko heksalitowe (prawie sam plastik), takie w tańszych kwarcach i wtedy można zastosować link od kolego bartq88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.