Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Eugeniusz Szwed

Warsztaty 3/2014 Marek Biń, Marek Górski

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym, abyśmy jeszcze w tym roku spotkali się w ramach warsztatów.

Mam propozycję żeby, tym razem było nie w Cechu / spotkamy się tam jeszcze z Pawłem Jankowskim i złożymy jakiś mechanizm :) / a, np. w warsztacie zegarmistrzowskim Marka Bińa przy bardzo dużym mechaniźmie zegara, tak około 2/3 wielkości zegara z wieży Zamku Królewskiego.

Czy termin 15 listopada byłby do zaakceptowania ? Czy znajdzie się 10, max 12 osób chętnych na takie spotkanie ?
Zapraszam

Wstępna lista:

1. niet
2. namor
3. Budrys0
4. anda_7

5. probus

6. Togusa

7. witia

8. Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo chętnie na tego typu zajęcia. Wolałbym 22.11 ale jeśli to nie będzie możliwe to zrobię wszystko żeby 15 dać radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam adresu , ale wszystko wskazuje że chciałbym wziąć udział bo i termin i temat  mi odpowiadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem wstępnie zainteresowany.

probus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 listopada mi pasuje, poproszę o wpisanie na listę.


Piotr

www.neverassume.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam się. Będę jeśli się wszystko dobrze  ułoży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualna lista chętnych Klubowiczów na warsztaty w sobotę 15-11-2014r godz 11:00

 

 

Spotykamy się w zakładzie zegarmistrzowskim - Pracowni Konserwacji Zegarów Marka Bińa w Warszawie przy ul. Świętojerskiej 16. Miejsce łatwe do znalezienia, po drugiej stronie ulicy zlokalizowana jest Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej.

Marek Biń jest rzeczoznawcą i mistrzem dyplomowanym. Jak trafił do zawodu i czym w szczególności się zajmuje - o tym powie sam na zajęciach. Jest znany wśród Klubowiczów i zwykle obecny na naszych rocznych spotkaniach klubowych.

 

Tym razem za warsztaty nie wnosimy żadnych opłat.

 

Napoje i słodkości jak zwykle zabezpieczę ze środków stowarzyszenia. Jeśli są jeszcze chętni to serdecznie zapraszam. Tematyka będzie dotyczyła budowy zegara mechanicznego na przykładzie tego pracującego, który jest ustawiony w witrynie pracowni Marka. Jest to bardzo duży zegar !

 

 

1.   niet
2.   namor
3.   Budrys0
4.   anda_7

5.   probus

6.   Togusa

7.   witia

8.   Gregorian

9.   nekja

10. mareksw

11. dudus81

 

 

Ps

jeśli ktoś ze słuchaczy dysponuje turystycznym lub wędkarskim sprzętem w postaci rozkładanego krzesełka to proszę je ze sobą zabrać. W pracowni się pomieścimy, ale z siedzeniem może być problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w pracowni Marka Bińa żeby dokonać ostatnich ustaleń przed przyszłotygodniowym spotkaniem. Atmosfera w pracowni jest wyjątkowo "zegarkowa", a raczej "zegarowa". Zegar stojący w witrynie oraz wiele innych czekają na nas. Marek Biń też nie może się doczekać naszej wizyty. Jest tak pogodnym i miłym człowiekiem, opowiada o zegarach z taką pasją, że można w pracowni zapomnieć o upływającym czasie ...

Jego wiedza to nie tylko teoria, ale także długo, długoletnia praktyka. Jeśli są jeszcze chętni, to zapraszam. Dwie, trzy osoby jeszcze się zmieszczą.

Będzie można Marka o wszystko co dotyczy zegarmistrzostwa pytać i wszystko fotografować  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chętnie się zgłoszę i proszę o dopisanie do listy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się tu cicho zrobiło, ale wszystko aktualne i jutro się widzimy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicho ? Nie ! To, taka cisza przed burzą :)

Wszystko jest dograne i spotykamy się zgodnie z planem.

 

Kawa, herbata, woda, i wszelkie inne słodkości czekają. Zegar pracuje i czeka rownież. Marek Biń jest przygotowany i sczęśliwy, że odwiedzą Go Klubowicze. Istnieje prawdopodobieństwo że na warsztatach będzie obecny Pan Marek Górski i być może prof. Ździsław Mrugalski.

Będę wcześniej i będę Was wypatrywał przed pracownią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi zatem wybaczyć moje zniecierpliwienie i do zobaczenia! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warsztaty minęły jak zwykle w niesamowitej atmosferze. Pełne ogromnej ilości nieosiągalnej nigdzie indziej merytorycznej wiedzy. Dzięki wielkie Panom: Marek Bińia,  Marek Górski, Eugeniusz Szwed, Karol Roman, Włądek Meller i wszystkim uczestnikom. Do zobaczenia na następnych warsztatach których już się nie mogę doczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję wszystkim którzy dotarli do pracowni Marka Binia i poświęcili kilka godzin na obcowanie z zegarami i zegarkami. Mam nadzieję, że nikt z uczestników warsztatów nie przejdzie teraz obojętnie obok żadnej wieży na której pracuje mechaniczny zegar.

 

Specjalne podziękowania należą się Markowi Biniowi za to że otworzył przed nami drzwi swojej świątyni. Nie były to typowo akademickie zajęcia, a raczej spotkanie z Mistrzem w jego królestwie zegarów, książek i bibelotów.

Dziękuję również Markowi Górskiemu, Karolowi Romanowi i Władkowi.

 

Przez chwilę rozmawialiśmy też o „zegarkach” które bywają okazjami z których nie należy korzystać. Obecni mogli zobaczyć co kryje wnętrze podróby.

 

Te warsztaty były już raczej ostatnimi w tym roku. Za moment zacznie się grudzień i święta. Ale, na przyszły rok mam już pewne plany i jeśli tylko znajdą się chętni to z miłą chęcią zagospodaruję Im kilka sobotnich poranków :)         

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.