Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Eugeniusz Szwed

Warsztaty 4 / 2015 - Technika pracy na tokarce zegarmistrzowskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli jest możliwość wpisania się na drugą listę byłbym bardzo wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobota 18-04-2015r jest coraz bliżej ! Jeśli ktoś z poniższej listy jest zmuszony się wycofać lub przenieść na następny termin, proszę o informację. Chodzi o zminimalizowanie nieobecności na zajęciach. Chciałbym aby wszyscy zapisani byli obecni. Te zajęcia to spore logistyczne zamieszanie. Trzeba dostarczyć sprzęt i narzędzia do sali wykładowej Cechu. Być może będzie potrzebna Wasza pomoc na trasie samochód - schody - sala wykładowa :)

 

Zamknięta lista chętnych grupy 1, stan na 17-04-2015r

 

1. ptaku

2. sanik

3. ksylo1

4. witia

5. Robert Frączak

6. jansando69

7. MADE BY J

8. Stawko

9. Piotr A.Stasiak

10. Togusa

11. fotolizard

12. Szymon_K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzimy się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w sobotę o 10:45 w siedzibie Cechu. Mam prośbę abyście zabrali ze sobą - jeśli ktoś ma, lupy, ale nie te klasyczne zegarmistrzowskie do oka, tylko takie szkolne o średnicy kilku centymetrów. Dzięki temu będzie można więcej zobaczyć.

 

Jak zwykle będę na Was czekał wcześniej pod budynkiem  Cechu :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki WIELKIE - z przyczyn ode mnie niezależnych nie będę na zajęciach w pierwszym terminie :( . Już żałuję, Pozdrowienia :) do zobaczenia na następnych warsztatach - jeśli się wszystko dobrze ułoży :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzę w to że wszystko będzie dobrze  :)

 

Witia nie może być jutro na zajęciach. Jeśli z drugiej grupy ktoś ma czas i chęć uczestniczyć, zapraszam ! Jeśli nie / wiem że to w ostatniej chwili wyszło, ale tak to bywa / to jest jedno miejsce i śmiało proszę się zgłaszać. Namawiam, bo warto !!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze warsztaty - 4/2015r.  Bardzo krótkie podsumowanie. 

 
W zasadzie nie powinienem się silić na jakąkolwiek ocenę dzisiejszych warsztatów - mnie nie wypada. Więc nie tyle ocenię warsztaty od strony organizacyjnej co od strony wiedzy, którą niosły. 
Na stołach stały trzy tokarki zegarmistrzowskie, a obok cała masa narzędzi, przystawek  i przyrządów pomiarowych. Wszystko to w perfekcyjnym stanie technicznym. Dwóch prowadzących Karol i Marian, krok po kroku wyjaśniali co jest do czego i co można na tych urządzeniach zrobić. A, można praktycznie wszystko co potrzebne jest do przywrócenia życia każdemu zegarowemu mechanizmowi. 
Wrażenie robiła też szafka z szufladami w których jak w lotniczym laboratorium  poukładane były przeróżne narzędzia. Można było też pod okiem Karola spróbować zaprzyjaźnić się z jedną z tokarek. Obaj nasi Mistrzowie przekazali nam ogrom wiedzy. Była mowa o narzędziach i materiałach, o doborze noży tokarskich i ich ostrzeniu. O tym jak bezpiecznie używać tego wszystkiego. Jak " wytoczyć " kwadrat i do czego służy podzielnica. Były to warsztaty bardzo techniczne i raczej dla osób mających trochę pojęcia i " smykałki " technicznej. Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy wyszli dzisiaj z siedziby Cechu w pełni usatysfakcjonowani. 
 
Nie mogę nie wspomnieć o tym, że Karol naprawił i uruchomił Atmosa, który stał bez życia w gablocie cechowej sali muzealnej. Atmos ożył i z dużym prawdopodobieństwem będzie pracował przez następnych 40 lat do czasu kiedy trzeba będzie uzupełnić czynnik w mieszku jego mechanizmu. 
 
Bardzo dziękuję Marianowi i Karolowi. Dziękuję też tym Klubowiczom którzy uczestniczyli w dzisiejszych zajęciach. Dziękuję Janowi za merytoryczne drobne wtrącenia do zajęć. 
 
Tyle było słodkości, a teraz kilka słów goryczy. Jest mi przykro kiedy widzę jak ktoś nie szanuje czyjejś bezinteresownej pracy włożonej w zorganizowanie takich zajęć i wpisuje się na listę po czym bez słowa nie przychodzi. Jedyną usprawiedliwioną osobą jest Witia. Inni którzy nie dotarli tak naprawdę zablokowali miejsca tym którzy chętnie by przyszli w tym terminie. Nie wiem czemu tak się dzieje ? Może dlatego że zajęcia są za darmo ... 
 
Ps.
Ani Karol, ani Marian nie chcieli nawet słyszeć o jakiejkolwiek rekompensacie za czas, dojazd i dowiezienie sprzętu. Proszę, przemyślcie to sobie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eugeniusz , jeszcze raz dziękuję za organizację warsztatów jak zwykle na wysokim poziomie.

Uchyl może rąbka tajemnicy jak bedą wyglądać kolejne bo wiem,że na pewno miejsce będzie niesamowite !

BTW - musimy wrócić do odpłatności , co znacznie zwiększy dyscyplinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja należę zdecydowanie do tych uczestników, którzy wyszli z dzisiejszych zajęć w pełni usatysfakcjonowani.

Warsztaty były bardzo ciekawe i pełne praktycznej, użytecznej wiedzy.

Dołączam się do podziękowań dla organizatorów i prowadzących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony bardzo dziękuję wykładowcom i organizatorom za możliwość udziału w bardzo ciekawych warsztatach. Zawsze miło posłuchać ludzi, którzy są znawcami i pasjonatami tematu o którym mówią.

 

Dziękuję i liczę, że do następnego razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek prosi u uchylenie rąbka tajemnicy, więc niech się stanie  :)

Następne warsztaty odbędą się w nowej siedzibie firmy Victorinox. Miejsce wręcz idealne. Roboczy tytuł to: "Zegarki do zadań specjalnych" Na razie wszystko jest jeszcze w fazie twórczego bałaganu ... Chciałbym żeby wszystko wypaliło w połowie maja.

Szczegóły wkrótce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To były bardzo miłe i ze wszech miar pożyteczne warsztaty o charakterze spotkania także towarzyskiego. Marian i Karol zadbali o wiedzę merytoryczną i przystępnej jej podanie. Koledzy obecni w moim odczuciu byli aktywni i bardzo dociekliwi a organizatorzy z Eugeniuszem na czele jak zwykle okazują o uczestnikòw wiele troski... tak, tak! Dziękuję

 

P.S.

O niobecnych (nieurawiedliwionych) nie mòwi się źle ... ale "...Piszę do Pana (Panów) bo mi żal, normalnie żal, że w ich koki wbiłbym (po) dwie rurki z kremem..."/W. Młynarski/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak się stało z nieobecnościami, gdybym wiedział wcześniej chętnie bym dojechał. Czy planujecie powtórzenie tych warsztatów? 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję również za przekazaną wiedzę. Był to bardzo pożyteczny dzień, spędzony z bardzo ciekawymi ludźmi! :) Fotografie chciałem wstawić, ale otrzymuję takie coś - "Nie możesz użyć grafiki o takim rozszerzeniu na tym forum."

Dziękuję jeszcze raz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia do 500kB tylko

 

Współpraca z Victorinox zapowiada się rewelacyjnie a w siedzibie jest zarówno duży showroom , miejsce na warsztaty ( duży ekran , rzutnik , stoły robocze etc ) , kuchnia oraz ..ogródek z grilem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia do 500kB tylko

 

Współpraca z Victorinox zapowiada się rewelacyjnie a w siedzibie jest zarówno duży showroom , miejsce na warsztaty ( duży ekran , rzutnik , stoły robocze etc ) , kuchnia oraz ..ogródek z grilem :)

JPG po 256 kb i nadal dostaję tą samą odpowiedź... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.