Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
alleck

Hamilton Spirit of Liberty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Czy ktoś z Szanownych Kolegów orientuje się jaką grubość ma koperta tego zegarka i jaki jest rozmiar L2L? Chodzi mi o model H42415551/H42415591 na mechanizmie H-10. Niestety producent nie pokusił się o podanie tych informacji. Znalazłem na Amazonie, że model ten ma 12 mm grubości, ale tam napisali również, że to kwarc, więc nie są wiarygodnym źródłem informacji :) Zastanawiam się czy sprawdzi się dobrze jako zegarek do garnituru lub trochę mniej formalnego stroju (garniturowe spodnie+sweterek). Co sądzicie na temat tego modelu ? Bo mnie urzekł, złote indeksy, złote wskazówki na tle jasnosrebrnej tarczy i ten pasek z napisem. Wygląda super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na olfert znalazłem info, że grubość to 15 mm i wyglada mi to na bardziej prawdopodobne, niż 12 mm (choć i takie info dla auto znalazłem - na innej stronie).

L2L to prawdopodobnie 51 mm.

Generalnie zegarek mały nie jest.

Hami SoL jest fajnym zegarkiem, choć mnie bardziej podobała się poprzednia wersja. Ale to dobry wybór.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że chyba zagadka co do wysokości koperty rozwiązana. Oficjalny sklep Hamiltona zamieścił takie info:

 

post-73461-0-68946100-1426332697.jpg

 

Chętnie bym go przymierzył, ale to chyba mało prawdopodobne, wszędzie jest tylko na zamówienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegarek i z pewnością sprawdzi się w wymienionych sytuacjach. To juz marka szwajcarska odwołująca się do tradycji amerykańskiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

SoL zakupiony. Za tydzień powinien być. Jak dojedzie to się pochwalę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie leży - graty!


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Bardzo ładny.

Mnie podoba sie ta sama wersja kolorystyczna ale w wersji chrono. Nie żeby temu coś brakowało :) .

Miałem poprzednią wersję, limitowaną z napisem na tarczy i wydaje mi się, że obecne SOL są ładniejsze. Chodzi o sama tarczę ale też przyciski do chrono. Dodatkowo w wersji ze złotymi elementami jest bardzo ciekawy, jakby podpalany, pasek. Jeszcze raz gratulacje. Jakby można było dołaczyć jakieś zdjęcia, żeby paska było więcej widać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Bardzo ładny.

Mnie podoba sie ta sama wersja kolorystyczna ale w wersji chrono. Nie żeby temu coś brakowało :) .

Miałem poprzednią wersję, limitowaną z napisem na tarczy i wydaje mi się, że obecne SOL są ładniejsze. Chodzi o sama tarczę ale też przyciski do chrono. Dodatkowo w wersji ze złotymi elementami jest bardzo ciekawy, jakby podpalany, pasek. Jeszcze raz gratulacje. Jakby można było dołaczyć jakieś zdjęcia, żeby paska było więcej widać...

Dziękuję, dziękuję... Jeśli chodzi o więcej zdjęć, to mówisz i masz :)

 

http://zegarkiclub.pl/forum/gallery/album/2227-pocz%C4%85tek-kolekcji/

 

Dzisiaj miałem chwilę, to wrzuciłem fotki nie tylko hamiego ale i całej gromadki, która mi się uzbierała :)

Zegarek układa się bardzo dobrze na nadgarstku, waga nie jest zbyt duża, prawie się nie czuje że jest. Jeśli chodzi o pasek to w dołączonych dokumentach znajduje się informacja, że każdy pasek jest "ręcznie wykańczany wysokiej jakości patyną garbarską". A słowa które są wygrawerowane, to słowa Andrew Hamiltona.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie, zamówiłem dzisiaj podobny model Hamiltona, mianowicie SOL z Chrono z tego sklepu (mieli akurat przecene)

 

https://www.uhrenhandel.de/shop/hamilton-spirit-of-liberty-automatic-chronograph-h32416581

 

Znalazlem tez fotki tego modelu z przed paru lat na forum

 

http://forums.watchuseek.com/f357/spirit-liberty-860-1892-a-571254.html

 

I widze ze tarcze roznia sie. To byla jakas limitowana wersja z napisem na tarczy ? Moim zdaniem ta z napisem jest ladniejsza szkoda ze z niej zrezygnowali.

 

Drugie pytanie, wyczytalem na forum ze SWATCH Group honoruje w Polsce amerykanska gwarancje, czyli mam rozumiec ze niemiecka tez beda honorowac i na ewentualny serwis moge oddac zegarek w PL nie musze go odsylac do DE ?

 

Kolejna sprawa pytanko o mechanizm zastosowany w tym zegarku wyczytalem ze to H21 czyli zmodyfikowany VJ 7750 ze zwiększoną rezerwą chodu do 60 h, czy to dobry mechanizm ? Jak powinna wygladac prawidlowa obsluga takiego zegarka, mechanizmu (jest to moj 1szy zegarek mechaniczny). Przeglad co 3-4 lata u zegarmistrza wystarczy ? W jakim przedziale cenowym sie takie przeglady mieszcza ? Czy jezeli wszystko dziala jak nalezy to tez trzeba taki przeglad wykonac ? Czy jesli zegarek nie bedzie noszony cos moze my sie stac ?

 

Kolejna sprawa, czy zegarek ma sekundnik czy tylko stoper ?

 

Dzieki za pomoc, pozdrawiam

Edytowane przez marcinosMZKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zastanawiam sie nad prezentem dla mojego narzeczonego.

Czy ktos moglby mi doradzic jaki model kupic? Jestem totalnie zielona w tym temacie... Moj narzeczony obecnie nosi Zeppelin Chron, i chcialm kupic cos w podobnym stylu. Myslalam o  zegarku Hamilton Jazzmaster Auto Chrono H32586541. Czy to dobry wybor? Dobrze gdyby zegarek pasowal do garnituru/koszuli i tez stylu casualowego.

Budzet ok 1000/ 1200 EUR

 

Z gory dziekuje za odpowiedz.

 

Anna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, ze temat lepiej pasuje na forum „jaki zegarek” zamiast odkopywania trupa z 2015 :)

 

Może jestem konserwatywny ale Chrono do garnituru słabo pasuje:

 

post-107466-0-20400300-1574786625_thumb.jpeg
 

Ja bym szedł chyba bardziej w stronę EDC (every day carry) - coś bardziej uniwersalnego.

(chyba, ze smart casual to maks co mąż nosi ma co dzień, wtedy chrono ok)

 

Budżet 1.00 - 1.200 € pozwala już trochę poszaleć.

Co mąż lubi, co nosi, jak duży ma nadgarstek - daj nam jakiś punkt zaczepienia :)

Postaramy się pomoc :)

 

PS. Twoja propozycja jęk jak najbardziej ok, werk sprawdzony a firma dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zastanawiam sie nad prezentem dla mojego narzeczonego.

Czy ktos moglby mi doradzic jaki model kupic? Jestem totalnie zielona w tym temacie... Moj narzeczony obecnie nosi Zeppelin Chron, i chcialm kupic cos w podobnym stylu. Myslalam o zegarku Hamilton Jazzmaster Auto Chrono H32586541. Czy to dobry wybor? Dobrze gdyby zegarek pasowal do garnituru/koszuli i tez stylu casualowego.

Budzet ok 1000/ 1200 EUR

 

Z gory dziekuje za odpowiedz.

 

Anna

A ja jego poprzednika nosiłem do garnituru. Wada to że jest za wysoki i nie mieścił się pod mankietem części koszul.

Trzeba mieć koszule z dwoma guzikami.

Do stroju casul i smart casual pasował super.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chciałem mieć ten zegarek. Ale tez zawsze było coś „ważniejszego” do kupienia...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.