Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Turin

O, wymagający się trafił!

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór wszystkim!

Nie wątpię, że to niewątpliwie sympatyczne forum, mam nadzieję jednak, że nie zostanę codziennym mieszkańcem - wątpię by mój portfel udźwignął kolejne kolekcjonerstwo. Na szczęście na razie gusta mam dość plebejskie - wolę porządny kwarc od automatów, podoba mi się wiele Timexów, więc może jest dla mnie nadzieja :)

 

Mam nadzieję skorzystać z waszej wiedzy o bardziej niszowych modelach przy zakupie kolejnego zegarka, gdyż mam dość konkretne wymagania i nie jestem w stanie znaleźć nic pasującego spośród znanych mi marek i poprzez przeglądanie ofert sklepów zagranicznych.

 

Interesuje mnie zegarek analogowy (nie wiem, czy ten termin jest 'słuszny') lekki i niezbyt duży - wymagania mam przede wszystkim niefunkcjonalne:

 - okrągła, nie stalowa koperta (tytan, ceramika, nawet jakaś żywica), do 44mm, najchętniej bez masywnych, optycznie powiększających bezel (jak to jest po polsku)

 - WR 10ATM, najlepiej zakręcana koronka

 - szafirowe szkło

 - niska waga (~60g na pasku)

 - czytelny cyferblat!

 - dobra fluorescencja (o ile ten termin nie jest przestarzały)

 - datownik (przynajmniej dzień miesiąca)

 

Z funkcji korzystałbym z poniższych, w kolejności priorytetu:

 - kompas. Pewnie nie dostanę nic sensownego i cyfrowe mają złą opinię, ale dla porządku wymieniam, gdyż podczas wszystkich wyjazdów mam na pasku mały magnetyczny silvy i chętnie zastąpiłbym go czymś bardziej dyskretnym;

 - drugi czas, ale tylko jeśli pozwala na wprowadzenie różnicy innej niż pełne godziny od podstawowego i jest łatwo dostępny - jeden przycisk lub wręcz oddzielna tarcza;

 ...

- minutnik (czyli odliczanie zakończone sygnałem dźwiękowym)

- wieczna data

...

- budzik; Nie spotkałem się z takim, który by mnie obudził, dlatego nisko na liście priorytetów, ale im głośniejszy, tym wyżej na liście

...

- chronograf (wystarczy 1s), przy braku minutnika

 

Mile widziany akumulator słoneczny i styl 'lotniczy'.

 

Nie spodziewam się znalezienia niczego spełniającego wszystkie kryteria, zwłaszcza funkcjonalne, więc chętnie rozeznałbym się w opcjach. Wymagania niefunkcjonalne (w szczególności czytelność) mają zdecydowane pierwszeństwo nad funkcjonalnymi, do tego stopnia, iż akceptowalny byłby również model bez wymienionych funkcji (poza datą). Przez ostatnie naście lat nosiłem zegarki St Moritz, podobał mi się ich minimalizm przy wybitnie sportowym charakterze, lecz obecnie są trudno dostępne poza stanami, a cena dolera czyni ich zakup szleństwem (jak na podstawowy kwarc).  Niemniej cały czas rozważam Titan III, jeśli nie znajdę nic ciekawszego, i Vortech GMT. Niestety alarm w tym ostatnim z tego co czytałem wcale nie jest tak głośny jak reklamują, a czas GMT jest nie pozwala na precyzyjne ustawienie/odczyt minut ze względu na fomrat 24-godzinny, co czyni obie funkcje mało użytecznymi, niemniej bardzo mi odpowiada jego stylistyka.

 

Z tym brakiem zainteresowania kolekcjonerstwem trochę skłamałem - dopuszczam kupienie trzech zegarków, pokrywających wymienione wymagania, wg. następującego klucza:

- jeden w góry, jak najlżejszy, wszystkie funkcje poza datą opcjonalne, za to szczególnie ważna jest dobra (dłlugotrwała) fluorescencja;

- jeden na wyjazdy, w zasadzie racje oddzielnego bytu nadawałby mu jedynie kompas i/lub czytelna druga strefa czasowa

- jeden miejski, kompas zbędny, może być trochę większy/cięższy, alarm, minutnik i wieczna data zyskują na ważności. Musi się też podobać :)

 

 

Kupiłem właśnie Seiko SNAE47, gdyż w zasadzie poza szafirowym szkłem spełnia kluczowe wymagania, ale jest niestety niezbyt czytelny - wskazówki alarmu/drugiego czasu wymagają przyjrzenia się nawet w idealnym oświetleniu, w świetle klubowym są całkowicie nieczytelne, a główne wskazówki, a odblaskowe obramowanie głównych wskazówek i indeksów powoduje refleksy, przez które by odczytać godzinę potrzebuję dobrej sekundy. Być może rozwiązaniem byłaby wymiana w nim wskazówek, jeśli jest to możliwe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Lincoln Six Echo
      Diver w kopercie typu super-compressor nawiązującej do lat 60/70-tych.
       
      Nowy, full set, w skóropodobnej saszetce i z narzędziem do zmiany pasków/bransolety.
       
      Cena sklepowa: 3199 zł.
      Cena tutaj: 2500 zł.
      Wysyłka ubezpieczonym InPost: gratis.
       
      Zegarek z coraz popularniejszego singapurskiego mikrobrandu - RZE WATCHES, założonego przez Travisa Tana.
       
      SPECYFIKACJA:
      - średnica bez koronki: 40mm
      - grubość koperty: 12mm
      - długość, tzw. "lug to lug": 46mm
      - szerokość bransolety: 20mm, ze zwężeniem do16mm przy zapięciu
      - waga (z bransoletą): ok. 100-120g
      - koperta z tytanu z powłoką ULTRAHex (do ~1200Hv twardości)
      - mechanizm automatyczny Miyota 90S5
      - wodoszczelność: 200m (660ft) / 20ATM
      - podwójna zakręcana koronka z niestandardowym grawerowanym odwróconym logo
      - tarcza z teksturą piasku z nakładanymi indeksami
      - 12-godzinny, wewnętrzny obrotowy bezel
      - Swiss Superluminova
      - szkło szafirowe z wewnętrzną powłoką Super-AR
      - bransoleta tytanowa ULTRAHex
      - zakręcany dekiel z litego tytanu z uszczelką VITON®.
       
      W zestawie:
      - saszetka na sprzęt
      - narzędzie RZE Multitool do zmiany rozmiaru bransoletki i paska.
       
      Zegarek objęty realizowaną w Polsce, 36-miesięczną gwarancją.
      ZAPRASZAM! 
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Przez Lincoln Six Echo
      Fajny field watch (czy jak tam) singapurskiego mikrobrandu RZE.
       
      Cena sklepowa: 2900 zł.
      Cena tutaj: 2000 zł.
      Wysyłka ubezpieczonym InPost: gratis.
       
      W komplecie bransoleta tytanowa i pasek firmowy RZE. 
       
       
      RZE: Resolute C3 Lume
       
      Resolute to ultrawytrzymały i lekki tytanowy zegarek terenowy, który zniesie codzienne wyzwania, stworzony dla odkrywcy.
       
      SPECYFIKACJA:
       
      Wymiary:
      - średnica bez koronki: 40mm
      - grubość koperty: 10,5mm
      - długość od ucha do ucha (L2L): 46mm
      - szerokość w uszach: 20mm (zwężenie do 16mm przy zapięciu).
       
      Pozostałe dane:
      - koperta z tytanu z powłoką Ultrahex
      - mechanizm Miyota Premium 90S5
      - wodoszczelność: 100m
      - zakręcana koronka z logo marki
      - Swiss Superluminova
      - nakładane indeksy
      - tarcza o teksturze piasku
      - szkło szafirowe z wewnętrzną powłoką Super-AR
      - tytanowa bransoleta z powłoką Ultrahex i stalowym zapięciem z powłoką tytanową.
       
      Zegarek objęty realizowaną w Polsce, 36-miesięczną gwarancją.
       
      Zapraszam. 
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       

       
       
       
    • Przez Wahnik
      Dzień dobry,
      Zdecydowałem się wystawić zegarek, który służył mi kilka lat. Certina DS Blue Ribbon należy do rzadziej spotykanych diverów
      Choć używany był z poszanowaniem to ryski w miejscach newralgicznych oczywiście są, stan oceniam na 7/10 .
      Zegarek napędza kwarcowy caliber Eta 955.112 montowana w wyższych modelach. Posiada 7 kamieni, co na kwarc jest sporo.
      Ogólnie jest to mocny podwodnik z zaworem helowym. Zegarek sprzedaję na firmowym pasku przyciętym do nadgarstka około 18 cm.
      W cenie zegarka dołączam miękki pasek gumowy i nurkową drabinkę.
      Oto specyfikacja:
      Model C007.410.17.051.01
      EAN 7612307141718
      Średnica                     42,5 mm
      grubość                      13,5 mm
      Szerokość w uszach  21 mm
      Wodoszczelność       330 m       
      Waga z paskiem        139 g.
       
       
      Koperta stalowa, koronka zakręcana, zawór helowy, szafir z antyrefleksem, data, świecące wskazówki i indeksy: SuperLuminova, obrotowy bezel,
      podwójne zabezpieczenie wodne DS (Double Security), zamek na pasku z podwójnym zabezpieczeniem, sygnowana koronka.
      Z góry dziękuję za tolerancję przy oglądaniu zdjęć - to nie jest moja mocna strona 😉 na żywo zegarek wygląda lepiej.
       
      Za zegarek z kompletnymi papierami i pudłem oraz dwoma dodatkowymi paskami w gratisie życzę sobie 780,00 zł ew. do lekkiej negocjacji.
      W okolicach Warszawy mogę umówić się na spotkanie, lub wysyłam InPostem za 20 zł. Polecam ten zegar jako solidny i efektowny diver.
       
       
       
       








    • Przez Petru23
      Zegarek Adriatica 1046.515.3 Tytanowy w stanie jak nowy z kompletem wyposażenia (pudełko, dokumentacja podbita, poduszeczka).
       
      Cena 200zł
      Wysyłka PP. DPD, Paczkomat
      Odbiór osobisty w Kielcach
      Mogę dowieźć do Warszawy przy przedpłacie
      Płatność blik, przelew, gotówka przy odbiorze własnym.
      Kontakt PW
       
      zegarek kupiłem z portalu aukcyjnego kilka dni temu, jednak bransoleta okazała się na mnie za ciasna. Brakuje ogniwa, sprzedający nic o tym nie wiedział. Historia jest nieznana, jest pieczątka z 2008 roku z salonu z Leszna. Nie mam pewności, czy numeracja się zgadza ale model po zdjęciach w sieci tak (albo nie widzę różnicy, zweryfikujcie proszę sami). Sprzedawca twierdzi, że wymienił baterię.
      Trafia w indeksy sekundnikiem w zakresie 7-12h
       
       
      Stan zegarka wg regulaminu dobry (7/10) ze względu na brak jednego ogniwa bransolety. Tak to posiada kilka drobnych przetarć od przekładania czy przymierzania, na deklu i zapieciu. Widoczne na zdjecich. Więcej nie widzę ale wzrok nie jest jakiś wybitny. Stan dałbym 9/10 gdyby nie ferelne ogniwo.
      Obwód mojego nadgarstka to prawie 19cm, szerokość ok 5,5-6cm. 
       
       
      37mm szerokość
      7mm grubość 
      Tytanowa bransoleta bez jednego ogniwa, max 18-18,5cm nadgarstek.
      Szafirowe szkło
      5ATM
      Biała tarcza (żona mówi, że lekka perła)
      Indeksy liniowe oraz rzymskie (przy krawędzi tarczy)
      Datownik
       
       
       
       













    • Przez Marqo
      Hej hej, szukam szkła szafirowego do Seiko SRPA21. Raczej proste, nie żadne wypukłe. Nie musi mieć powłoki AR, ewentualnie od wewnętrznej strony. Może komuś zalega w szufladzie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.