Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kobe

Zegarmistrz we Wrocławiu - podsumowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa

Ponieważ wątki związane z polecanymi zegarmistrzami we Wrocławiu są w większości przypadków leciwe, może warto odświeżyć opinie na ich temat? Minęło kilka lat, może z ich upływem, fachowcy nabrali trochę doświadczenia i zmienili nie tylko ceny ale i podejście do własności klienta...

- Złociński

- Seiko (Skłodowskiej)

- Doliński

 

Moje pytanie związane jest z potrzebą naprawienia i odrestaurowania zegarka z załącznika.

Pierwszą sprawą, która mnie interesuje to czy to autentyk ale z tym wyżej wymienieni fachowcy raczej nie będą mieli problemu.

 

Przepraszam za fatalnej jakości zdjęcie ale lepszego w tej chwili nie posiadam. Do tematu podchodziłem już prawie cztery lata temu, próbują na podstawie tego zdjęcia znaleźć model w internecie. Wtedy nie udalo się, sprawę zarzuciłem kupując Certinę GMT :) Jakiś czas temu zaczęła za mną chodzić myśl sprawienia sobie zegarka mechanicznego i sprawa odżyła.

Tym razem poszukiwania zakończyły się sukcesem... porównując go z każdej strony wygląda identycznie jak w katalogach:

- katalog IWC

- foto

- foto2

 

Zegarek nie chodzi z tego co pamiętam po upadku. Dodatkowo chciałbym wypolerować szkło i zrobić coś z kopertą... jest chyba w części polerowana w części szczotkowana więc sprawa niełatwa. Nie łatwo będzie też wybrać zegarmistrza.

 

Podrzucicie coś pod rozwagę? :)

 

Dzięki, pozdrawiam.

post-80273-0-37006500-1427043985_thumb.jpg

Edytowane przez kobe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zegarek,gratuluję.

Przy upadku prawdopodobnie uszkodził się balans..[oś]

Z polerką szkła i koperty nie będzie problemu, istotne jest by zdiagnozować [prawdopodobne] uszkodzenie mechaniczne.

Zaraz zapewne któryś z kolegów zamieszkałych we Wrocławiu podpowie do kogo się udać.

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie z tego są chyba dwa moje linki do postów a trzeci znalazłem jeszcze w innym miejscu. Najświeższe, dobre opinie są o firmie Złociński a co z pozostałymi w kontekście tego co mam do zrobienia?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

polecam zegarmistrza Tomasza Świergalskiego,

zakład w narożniku Hali Strzegomskiej ,ul Strzegomska 208

 

post-41858-0-42101400-1427221526_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał oddać IWC do naprawy we Wrocławiu to z pewnością udałbym się do Dolińskiego lub Pana Andrzeja Piaseckiego. Opinii o zakładzie Doliński jest wiele, ja jestem z grona tych zadowolonych, o Panu Piaseckim złego słowa nie słyszałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pan Piasecki do gdzie przyjmuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

salon Yes w Galerii Dominikańskiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, zastanowię się chwilę i gdzieś go zaniosę... btw orientuje się ktoś może jak z ewentualnymi częściami do zegarków z tego okresu? Czy naprawa może być kłopotliwa jeśli coś poważniejszego mu dolega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, którzy oderwali się na chwilę od świątecznego stołu...

Niestety COOK JAMES strzelił w dychę czyli w balans. Wyrok oficjalnego serwisu IWC we Wro (wg strony iwc) - nie do naprawienia u nas.

Czeka mnie w tej chwili pielgrzymka po pozostałych zakładach, o których wspomnieliście ale to pewnie nic nie zmieni. Na dzień dzisiejszy znalazłem tylko leżaki magazynowe kompletnych balansów w astronomicznych cenach gdzieś na świecie.

Myślałem, że IWC co niezła marka, patrząc na ceny nowych zegarków nie jest pierwszą marką z brzegu. Chcę go uruchomić i odnowić ale może niepotrzebnie? Może lepiej kupić coś fabrycznie nowego z niższej, szwajcarskiej półki?

 

 

post-80273-0-79133900-1428327171_thumb.jpg

post-80273-0-90460300-1428327178_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu u Janusza Bilickiego spróbuj. Jeśli złamał się czop, to go nawierci i po kłopocie.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do kolegi @Ulan i w dziale "poszukuję ' ,może ktoś posiada dawcę części...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Skoro nie widzę odwodzenia od tematu uruchomienia go to spróbuję, jednakże nie za wszelką cenę.

Na zdjęciach widać plątającą się w mechaniźmie sprężynę balansu więc z czopem narazie odpuszczę ale dzięki za namiary.

post-80273-0-15198700-1428332376.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam kolego z zegareczkiem?? Warto szukać opcji/możliwości naprawy. Zegarek ładny, ale jak to mówią, liczy się wnętrze  :rolleyes:


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większe poszukiwania dopiero zaczynam, poszło kilka maili wczoraj. Sprawa pewnie niełatwa ale chyba nie niemożliwa do rozwiązania. Będę próbował do skutku. Leżał kilkanaście lat to jeszcze kilka może poczekać ;)

Gdyby ktoś z forum trafił przypadkiem na dawcę mechanizmu IWC 854, 854B, 8541, 8541B (nie wiem czy 853x też... edycja: 853x nie :)) ze sprawnym balansem to będę wdzięczny za info na PW lub tutaj.

 

...wracając do tematu: kontakt z Panem Dolińskim bardzo sympatyczny i rzeczowy choć w sprawie części nie potrafią pomóc.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez kobe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem okazje skorzystać z usług dwóch zegarmistrzów z Wrocławia.

 

1) Złociński na Ładnej 7 

Serwis automata poljota.
+ szybka usługa

+ naprawdę dobra robota

- koszt mógłby być niższy

 

2) Zegarmistrz w CH Arena przy Komandorskiej:

- wszystko by chciał cytuję "do śmieci", chyba najchętniej sprzedałby Ci kwarca Perfecra lub Q&Q

- oddając działającą rakiete, dostałem zaciętą "taka była"

- ma zewnętrzny serwis, był problem z wycofaniem zegarków z serwisu bo nie ma ich na miejscu

+ wymienia baterie i tylko do tego się nadaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam ..

 

Na Szczytnickiej koszt serwisu: SEICO 5 automat, prod. 75-77 .. zegarek sprawny, czyszczenie, przegląd, drobna regulajca - 160zł.

chyba cena dość wysoka ale 

 

 

.. oczywiście miałem dopisać po "ale", że właściciel sprawia wrażenie bardzo zorientowanego tak więc jeśli serwis jest profesjonalny to chyba nie ma co liczyć na dużo niższe koszta..

Czy ktoś wie coś na temat renowacji kopert we Wrocławiu? 
 
Edit mod;post pod postem....
Edytowane przez cook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do moich wizyt u Wrocławskich zegarmistrzów dodam:

 

3) Dariusz Latajko Style Time na Kościuszki 13 (niedaleko punktu sprzedażowego Dolińskich).

Do tej pory przyniosłem kilka rusków i wszystkie były na cacy naprawione. Również Ruhla Digital, na którą niektórzy nie dawali nadziei, została wskrzeszona.

+ naprawdę dobra robota

+ miła obsługa - ja lubię sobie pogadać o zegarkach i fajnie jak zegarmistrz ma też takie podejście

+ dobry stosunek jakości do ceny

 

Na razie podróż kończę i tutaj zostaje :)

Edytowane przez adjaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a gdzie sie udac z Omega z 73r na przeglad? Bylem u Dolinskiego i za czyszczenie i regulacje krzyknal 500zl, no chyba ze to normalna cena. 

 

A i jeszcze 2 tyg to trwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a gdzie sie udac z Omega z 73r na przeglad? Bylem u Dolinskiego i za czyszczenie i regulacje krzyknal 500zl, no chyba ze to normalna cena. 

 

A i jeszcze 2 tyg to trwa.

 

Spróbuj u Pana Darka w Style Time na Kościuszki. Rzut beretem od salonu Dolińskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

 

Chyba, ze to normalna cena. To moj pierwszy automat i troche się zdziwiłem. Co gorsza zauwazylem, ze w pewnych pozycjach potrafi sie zatrzymac, ale moze to z racji tego, ze byl slabo nakrecony...

Inna sprawa, ze przelezal praktycznie 2lata w sejfie poprzedniego wlasciciela

 

Co do zakladu to przeczytalem drugi watek i tam sa rozne opinie o Dolinskich (tj. o wszystkich z Wroclawia...)

Edytowane przez Messik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena normalna. Wiesz, jak biorą 20 zł i więcej (w zależności od marki zegarka) za wymianę baterii (ta usługa to zajmuje minutę czasu, bo trudno nazwać to pracą), to naprawa markowego zegarka (gdzie naprawdę trzeba włożyć trochę czasu i wysiłku) będzie dużo kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena normalna. Wiesz, jak biorą 20 zł i więcej (w zależności od marki zegarka) za wymianę baterii (ta usługa to zajmuje minutę czasu, bo trudno nazwać to pracą), to naprawa markowego zegarka (gdzie naprawdę trzeba włożyć trochę czasu i wysiłku) będzie dużo kosztować.

a mi sie wydaje , ze za czyszczenie i smarowanie 500 Zl to baardzo duzo - bo o naprawie tu mowy nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche odkopuje temat ale akurat u Pana Dariusza z ul. Kosciuszki rok temu serwisowalem Omege Constellation z 1958 roku, mechanizm cal.501 - automat, brak daty.

 

Czyszczenie, konserwacja i regulacja - 300zl, gwarancja na rok.

 

Za to samo przy Poljocie z recznym naciagiem - 60zl :).

Edytowane przez bialy_gibson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalecam ostrożność z poważniejszymi remontami u zegarmistrza z ul drukarskiej. Montując tarczę zrobił to niedokładnie i w dodatku krzywo. Ogólnie bardzo sympatyczny pan jednakże z poważniejszymi remontami bym uważał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.