Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

impactom

Rotomat do kinecta

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie właściwie w temacie. Czy ma sens kupowanie rotomatu do zegarka z kinectem?

Jeśli tak jaki tryb pracy powinien być dla takiego zegarka (Seiko Kinetic Caliber 5M85)?

Jak go powinienem używać z tym mechanizmem?

Mam jeszcze kilka automatów orienta (m.in big mako, patelnie) i seiko 5. Czy jeden i ten sam rotomat

obsłuży mi te mechanizmy? Myślę o rotomacie na 2 zegarki, chyba na początek Conrad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotomat nie naładuje Ci Kinetica.

Do tego są specjalne ładowarki indukcyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci, dlaczego nie naladuje ?


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no właśnie, przecież symulują ruch reki tak? A ładowarki indukcyjne - możesz podać jakiś konkretny przykład?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jednego kinecta i nie ładuje się w rotomacie. Myślę, że chodzi o zbyt wolny obrót zegarka. Kinetic potrzebuje chyba bardziej zdecydowanych ruchów wachnika by wytworzyć odpowiednie napięcie.

Na przykładzie dynama w rowerze. Jak bardzo wolno kręcisz to żarówka nie świeci.

 

A jeżeli chodzi o taką ładowarkę to proszę:

https://www.princetonwatches.com/shop/YT02A-A.asp

 

Albo taka ;)

https://www.youtube.com/watch?v=NNYTTqftcvk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, Mam SEIKO SUN019P1 i jest tylko 200 $ drożni niz ta ładowarka, a elektrycznej szczoteczki do zębów nie używam. Słyszałem coś o wirówkach do zegarków? Na razie pozostaje machanie reką - min 250 razy dziennie ;) ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem rotomatu więc się na nich nie znam .

myślałem, że ruchy rotomatu można jakoś regulować.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się do tematu

Dlaczego rotomaty mają opcje obracania w lewo, w prawo i w obie?

Czy zegarek nakręca się przez obroty w konkretną stronę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

podepnę się do tematu

Dlaczego rotomaty mają opcje obracania w lewo, w prawo i w obie?

Czy zegarek nakręca się przez obroty w konkretną stronę?

 

Niektóre mechanizmy nakręcają się tylko w jedną stronę. większość nowszych rozwiązań - w obie. Generalnie lepiej jest (o ile mechanizm można nakręcać w obie) to nakręcać go właśnie w dwie, aby części równomiernie pracowały. Jednak rotomaty jednokierunkowe są tańsze, stąd na rynku są różne modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre mechanizmy nakręcają się tylko w jedną stronę. większość nowszych rozwiązań - w obie. Generalnie lepiej jest (o ile mechanizm można nakręcać w obie) to nakręcać go właśnie w dwie, aby części równomiernie pracowały. Jednak rotomaty jednokierunkowe są tańsze, stąd na rynku są różne modele.

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie właściwie w temacie. Czy ma sens kupowanie rotomatu do zegarka z kinectem?

MIesiąc temu kupiłem

http://www.qualitybatteries.co.uk/Kinetic-Charger.html

tani nie jest - ale po 9 dniach  działania  naładował   kondensator   od zera do pełna

Polecam

Przesyłka z UK  - 3 dni

Tylko od razu zaznaczcie - żeby  dodatkowo zabezpieczyli pudełko .

Za pierwszym razem firmowe pudełko zapakowali tylko w papier  - skutkiem był pęknięty dekielek ( osławione "delikatne" traktowanie paczek przez kurierów )  . Wielki pozytyw  dla producenta , bo po zgłoszeniu  im tego mailowo  - przysłali nieuszkodzoną pokrywę  bezpłatnie.

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, Mam SEIKO SUN019P1 i jest tylko 200 $ drożni niz ta ładowarka, a elektrycznej szczoteczki do zębów nie używam. Słyszałem coś o wirówkach do zegarków? Na razie pozostaje machanie reką - min 250 razy dziennie ;) ... 

 

Nie wiem czy to działa... ale jeśli chodzi o ładowarkę do szczoteczki to kupisz ją za ok 40-50PLN bez problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.