Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Omega DeVille Quartz, circa 80' - movement 1337 niesprawny

Cenię sobie jego wygląd, zależy mi na tym, żeby doprowadzić go do użyteczności omega quartz 1337

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Piotr.Sukiennik

Piotr.Sukiennik
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 11:02

Witam serdecznie,

od jakiegoś czasu kurzy mi się w szafie zegarek Omega DeVille Quartz, mechanizm 1337 quartz.

Mechanizm: http://boley.de/en/c...nts/omega/10605

Zegarek wygląda tak, tarcza jest czysta w naprawdę niezłym stanie, szkło do polerki (przepraszam za podrapaną kanapę, koty):

kFXzgJC.jpg

Problem w tym, że niesprawny mechanizm wygląda tak:

ujPvEv2.jpg

Jak widać, ktoś majstrował z lutownicą przy cewce. Jakiś czas temu rozebrałem zegarek i dorwałem multimetr. Wydaje się, że kryształ jest sprawny (nie działa tylko cewka) ale nie dam sobie niczego uciąć, że faktycznie tak jest. 

Przeszedłem się po lokalnych zegarmistrzach (W-wa Ochota) i żaden nie chciał się podjąć naprawy (mogli się ewentualnie podjąć wysyłki do serwisu omegi ale nie chcę płacić za naprawę miliona złotych).

Bardzo chętnie oddałbym zegarek do naprawy w dobre ręce. Może ktoś ma pomysł co z takim trupkiem można zrobić?

Może można by było ewentualnie wsadzić w niego generyczny mechanizm ETA (w ostateczności)? 

Gdyby ktoś miał jakiś pomysł, propozycję, przemyślenia - zachęcam do podzielenia się.

Szkoda, żeby zegarek spędził resztę swojego życia w szafie.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: omega, quartz, 1337

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych