Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sanik

OMEGA 300M 2531 co sądzicie???????

Rekomendowane odpowiedzi

Na bazarku masz tańszą od Karola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładnie zachowana, jednak brak info o wieku i brak zdjęć mechanizmu. Dopiero na żywo można coś powiedzieć, ale skoro jest możliwy odbiór w Warszawie, to możesz zazyczyc sobie sprawdzenia u zegarmistrza. Minusy sa takie, ze widac, ze to zegarek leciwy, stary model Bonda, który przy dzisiejszych ceramikach dużo traci. Polowalbym na nowszy model lub troche dozbieral na ceramika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceramik nie ma fal a to już nie to samo. Ceramiki nie dorastają mu do pięt. Bond na falach to projekt tak genialny, że ciężko mu dorównać.

Co do oferty, tylko jedno uszkodzenie na bezelu, obejrzałbym osobiście i sprawdziłbym poprawność chodu u zegarmistrza. Cena nie zabija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceramik nie ma fal a to już nie to samo. Ceramiki nie dorastają mu do pięt. Bond na falach to projekt tak genialny, że ciężko mu dorównać.

Co do oferty, tylko jedno uszkodzenie na bezelu, obejrzałbym osobiście i sprawdziłbym poprawność chodu u zegarmistrza. Cena nie zabija.

Tarcza w ceramikach nie jest tak ładna, jednak połączenie czarnego ceramicznego bezelu z czarną tarczą jest piękne. A cena jak cena, ostatnio bardzo się cenią starsze modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cenę zapewne wpływa coraz mniejsza podaż modelu, popyt nie maleje, na reaktywację fal chyba się nie zapowiada w najbliższym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek ma numer zaczynający się na 807, więc produkcja chyba 2006/2007

 

jest podobno po przeglądzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli potwierdzisz ten rocznik produkcji to całkiem dobra oferta, zwłaszcza jeśli jest w tak dobrym stanie.

 

A co do cen tych starszych Seamasterek to ciekawie obserwuje się te zmiany cen, zwłaszcza że wędrują tak wzwyż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie oferty omegowe i nie wiem na co się zdecydować - cena zbliżona miedzy 6 a 6,5k:

 

1. pierwsza oferta to egzemplarz z 2007 r, ale bez papierów, stan jak dla mnie OK (8/10)

2. drugi egz. jest z 2001 z pełnymi papierami, stan nieco gorszy (7/10)

 

co wybrać mając na uwadze możliwość późniejszej odsprzedaży? Prośba o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym nowszą i mniej zniszczoną Omegę, dla mnie ważniejsze jest co noszę na ręku niż papierki, które i tak leżą w domu. Natomiast co do przyszłej odsprzedaży to zależy ona od tego, na co przyszły kupujący będzie zwracał uwagę, czy ważniejszy dla niego będzie lepszy stan, czy komplet, a tego teraz nie jesteś w stanie przewidzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak poważne masz zamiary względem czasomierza ;)

 

 

Stan zegarka możesz łatwo poprawić serwisem, który prędzej czy później czeka każdy zegarek a dokumentów niestety nie dokupisz za żadna cenę.

 

Chyba, że planujesz szybki zakup i szybkie zbycie to więcej satysfakcji da Ci fajny stan i wygląd zegarka a nie dokumenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta z allegro ma bardzo krótką bransoletę z tego co widzę. Mam wrażenie, że widziałem ją wcześniej na olx za 5.5k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadgarstek 17-17,5 więc zapewne wystarczy, ale dzięki za zwrócenie uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy seamaster 300M występował w wersji bez czerwonej końcówki sekundnika, tak jak na zdjęciu?

post-69167-0-56792500-1427880653.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś 2531.80 z żółtą końcówką sekundnika, ale nie wiem czy pierwotnie nie była to czerwona końcówka, która pod wpływem używania wypłowiała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona była czerwona, ta farba na wskazówkach w nurkach Omegi blaknie z upływem czasu. Co do bransy na 17,5 nie starczy, moja na 17,5 cm ma 4 ogniwa regulacyjne, tutaj masz 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiala byc noszona w slonecznym klimacie.

Wskazowki Omeg plowieja na sloncu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam dalej, dzięki za wszystkie uwagi i porady.

 

Jakby komuś 2531 wpadł w oko, proszę o info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładnie zachowana, jednak brak info o wieku i brak zdjęć mechanizmu. Dopiero na żywo można coś powiedzieć, ale skoro jest możliwy odbiór w Warszawie, to możesz zazyczyc sobie sprawdzenia u zegarmistrza. Minusy sa takie, ze widac, ze to zegarek leciwy, stary model Bonda, który przy dzisiejszych ceramikach dużo traci. Polowalbym na nowszy model lub troche dozbieral na ceramika.

Zgadzam się z kolegą. Ceramiki o wiele ładniejsze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą. Ceramiki o wiele ładniejsze:)

 

Kwestia gustu, dla mnie fale mają większy urok, nadają nurkowi niepowtarzalnego charakteru, dlatego już go mam :)

 

Do 2531 przeszczepiłbym tylko ceramiczny bezel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też stanowczo wole omegę z falami. Dlatego zdecydowałem sie na taka w wersji chrono. Ceramiki jakoś do mnie nie przemawiają. Moim zdaniem brak im tego uroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie oferty omegowe i nie wiem na co się zdecydować - cena zbliżona miedzy 6 a 6,5k:

 

1. pierwsza oferta to egzemplarz z 2007 r, ale bez papierów, stan jak dla mnie OK (8/10)

2. drugi egz. jest z 2001 z pełnymi papierami, stan nieco gorszy (7/10)

 

co wybrać mając na uwadze możliwość późniejszej odsprzedaży? Prośba o poradę.

 

Witam.

 

Obserwuję aukcje omegi od ponad dwóch lat.

Te zegarki 80xxxxxx - to UWAGA !!! - modele z przełomu 1999/2000, taka była numeracja, dlaczego? To pytanie do Omegi.

Z tych lat żadna omega seamaster 300M nie wyszła poza 4800 zł (w dobrym stanie). Z jednym wyjątkiem, chyba rok temu poszła za ok. 5600 (ale to jak zwykle od Vint. Watch).

Natomiast kwarcowe, nie wyszły poza 5 tys zł, nawet te z 2011r. (Jedną taką właśnie mam)

 

Cena 6-6.5 k jest ok za np. omegę seamaster 300M, 2222.80.00 coaxial z 2007r (z papierami czy bez).

 

Pozdrawiam.


Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem kiedyś jedną z nr 803 (o ile dobrze pamiętam) w serwisie SGP i potwierdzili rok 2006 i miejsce pierwszej sprzedaży.

 

Piszesz, że dobra cena SMP z 2007r. to 6/6,5k, a swoją bez papierów proponujesz za 7,5k. W czym jest wyjątkowa w takim razie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Widziałem wiele kart (tych starych - białych/żółtych) z numerem 80xxxxxx i data sprzedaży może nie 1999 ale 2000/2001.

Zdażyło mi się też widzieć jedną tylko kartę chyba już plastikową czerwoną z data 2006.

 

Co do ceny, to fakt, tu Kolega mnie zażył.

Te 7.5k to taka wywoławcza, a 6/6.5 w super/bdb stanie to można śmiało inwestować. To wszystko zależy od obchodzenia się z zegarkiem i uczciwości sprzedającego, czy np. powie otwarcie, że wszystko ok, ale zdazyło się kilka razy, że spadał ze stołu...

To tak naprawdę jest ważne - uczciwość sprzedającego.

 

Przy okazji - rozmawiałem z serwisem na temat coaxiali, jak powinna być częstotliwości przeglądów i co mi ciekawego powiedzieli:

 

Omega Seamaster coaxial nie wymaga częstego serwisowania jak poprzednie mechanizmy. Powiedzieli, że śmiało 7-8 lat noszenia (noszenia !!) a do serwisu dopiero, gdy się cos będzie działo zauważalnego, np. zegarek będzie zwalniał, lub stanie się nieregularny. Jeśli zaś nosi się od czasu do czasu, na zmianę z innymi zegarkami, to może to być nawet dłużej.

 

Pozdrawiam


Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.