Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość 1410jurek

Staruszek z dna szafy - próśba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 1410jurek

Witam,

 

Jestem w posiadaniu starego kieszonkowca po dziadku. Niestety nie jest on kompletny - na pierwszy rzut oka brak koronki i nie wiadomo czy w ogóle jest na chodzie. Co do kompletnosci werku to nawet trudno jest mi to ocenić.

Czy ktoś mógłby doradzić gdzie za przyzwoite pieniądze mozna by dokonac jego renowacji i przywrócć dawny blask?

Czy jest mozliwe rozpoznanie pochodzenia/marki tego zegarka?

Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam

JB

pict0006xu3.th.jpg

pict0005kn4.th.jpg

pict0004fn9.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 1410jurek

Przepraszam za błąd w tytule :D

I mimo tego proszę o pomoc.

Pozdrawiam

JB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to tani zegarek z wychwytem cylindrowym (tzw "cylinder"), mechanizm z jednym kamieniem. Sam zegarek nie jest zbyt cenny - chyba dorobienie ośki i innych części będzie kosztowało więcej niż jest wart. Tak więc radziłbym wyczyścić, dorobić szkiełko i trzymać jako pamiątkę.

BTW: nakręcony najprawdopodobniej ruszy, ale dokłądnością nie będzie grzeszył . :D

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 1410jurek
Jest to tani zegarek z wychwytem cylindrowym (tzw "cylinder"), mechanizm z jednym kamieniem. Sam zegarek nie jest zbyt cenny - chyba dorobienie ośki i innych części będzie kosztowało więcej niż jest wart. Tak więc radziłbym wyczyścić, dorobić szkiełko i trzymać jako pamiątkę.

BTW: nakręcony najprawdopodobniej ruszy, ale dokłądnością nie będzie grzeszył . :D

 

J.

 

Dziekuje za info. Niczego cennego - w skali bezwzględnej sie nie spodziewałem. Jest to i pozostanie pamiątka rodzinna - tak jak stare fotografie. Interesuje mnie jednak czy takie zegarki były wykonywane w skali masowej czy raczej na bazie jakiś tanich i dostepnych mechamizmów wytwarzali je lokalni rzemieslnicy.

Szkiełko jest tak wiec nie musze dokupować fajnie jednak byłoby gdyby działał.

 

Pozdrawiam

JB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.