Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Logan

Bulova Militarna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak wam się podoba coś takiego ?

Minus jeden i najważniejszy to kwarc i szkiełko plexi, jak zrobili reedycję to plexi ok tylko wolałbym maszynkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Zegarek fajny ale militarny model który został zaprezentowany na Baseworld 2015 o wiele ładniejszy.

 

"The Military Collection is the best of the three in my opinion. It’s a reasonable 42mm sized steel cushion case that does indeed have that vintage vibe that is lacking in the Sea King. Nice, understated ‘velvet’ black dial with printed numeral hour markers with a coin edge bezel and aviator style white hands really add up to a nice retro look. This one utilizes the UHF quartz movement and is rated to 100 meters, not that you’ll be diving with it"

 

Bulova-Military-96B229-watch.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek to jedna wielka ściema ,.Na tarczy symbol kamertonu a w środku tani quartz,.Nie wiem także dla jakich rodzajów wojsk jest przeznaczony ten "militarny czasomierz".Moim zdaniem dla Boy Scouts of America,czyli odpowiednika polskich Zuchów. Kupa pieniędzy psu w d...e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mayor, licz się ze słowami, dwie kropeczki nic tu nie zmieniają. Symbol kamertonu to - jakbyś nie wiedział - logo Bulovy. Zegarek jest repliką modelu produkowanego dla amerykańskich sił zbrojnych w latach 40 i 50-tych, ale to - skoroś z New York - też powinieneś wiedzieć. Fakrycznie zegarek nie jest najwyższych lotów, ale cena też nie. Za około 6 takich Bulov można mieć znacznie ciekawszego, zbliżonego wzorniczo hamiltona, ale to już konkretny pieniądz. Tą bulovę mam, wygląda bardzo ładnie. Choć moim zdaniem K-34 Vostoka, jeśli zapomnieć o jego katastrofalnej awaryjności - ma lepszy stosunek ceny do jakości.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logo z symbolem kamertonu "Tuning Fork" nie jest symbolem Bulovy tylko zegarków Accutron.,Przez krotki okres rzeczywiście ten symbol przez "pomyłkę" był umieszczany na wszystkich zegarkach Bulovy,ale firma zaprzestała tych praktyk i obecnie kamerton jest zarezerwowany jedynie dla zegarków serii "Accutron II".Omawiany zegarek być może nawiązuje do militarnych A-11 ,ale na pewno nie jest to zegarek militarny tylko zegarek w stylu militarnym,Rożnica jest taka sama jak pomiędzy węglem kamiennym ,a kamieniem węgielnym lub stołem szwedzkim  a stołem ze szwedzkiej Ikei.Co do ceny to trudno się jednoznacznie wypowiadać gdyż kwota która dla mnie jest poważnym wydatkiem dla kogoś zamożnego może być za mała na napiwek dla portiera. Ale jeśli chodzi o zakupy zegarkowe to za takie pieniądze można znaleźć mechanicznego Marathona,który jest rzeczywistym a nie urojonym zegarkiem militarnym,lub oryginalny A-11 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamerton był (nie jestem pewien, czy nadal jest) od lat oficjalnym logiem Bulovy, która opracowała i pierwsza wprowadziła na rynek zegarki kamertonowe, a Accutron to nazwa takowych jej produkcji. Kamertony zdechły wiele lat temu, wyparte przez kwarce, nazwy nadal używano w odniesieniu do niektórych droższych modeli - coż, brzmiała ładnie a B. miała do niej prawa. A co do logo, wystarczy dać w wyszukiwarce obrazów "Bulova" i przyjrzeć się, co wyskoczy. A ten model "militarny" jest rzeczywiście reedycją/karykaturą (niepotrzebne skreślić) modelu podobno wojskowego, z lat 40, oczywiście mechanicznego (i normalnej, nie talerza do zupy wielkości). A jak się komuś podoba, niech kupuje na zdrowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkość tej Bulovy jest normalna, wspomniany Hamilton czy Wostok K-34 jest większy. Acha, zegarek jest karykaturą modelu wojskowego, a nie podobno wojskowego. Chyba że chodziło ci że jest podobno reedycją, bo pierwowzór był niewątpliwie wojskowy. Ani ta bulova, ani "militaryny" hamilton, ani k-34, ani ostatnio pokazywany pilot Longinesa większość "wojskowych" zegarków nie są modelami na zamówienie wojska, są to zegarki "cywilne" wzorowane na dawnych wojskowych modelach. Ta krytyka jest kompletnie bezsensowna i nic nie wnosi - wiadomo, że nie są to zegarki wojskowe sensu stricto...
Co do tego, że powienien być mechaniczny, oczywiście pełna zgoda. Ale teraz większośc zegarków to kwarce, taki mamy klimat.

 

A logo kamertonu jest wkomponowane w tarcze wielu modeli (nie tylko accutron), jest na koronkach wielu modeli i od dawna nie oznacza, oczywiście, ze w środku jest mechanizm tego typu.  I chyba nikt nie myśli, że ktoś może się "nabrać" - dzisiaj mało który "zwykły" nabywca zegarka wie, że takowe w ogóle istniały. Więc znów - jest to czepianie się dla samego czepiania. 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, co nie zmienia faktu, ze kamerton w modelu militarnym nie jest żadna sciemą, po prostu w momencie gdy zegarek był projektowany kamerton był umieszczany na niemal każdej bulovie. I nie bylo w tym nic złego. Nie ma co dorabiać ideologii.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jako ciekawostkę dodam że obiekty Bulovy przy Bulova Avenue na Woodside zostały wystawione na sprzedaż za $30 mln.,a siedziba firmy w tym roku zostanie przeniesiona do Empire State Building.,Trochę szkoda mieszkałem przez dwa lata w pobliżu tych zakładów,a mój sąsiad był emerytowanym wieloletnim pracownikiem Bulovy,Dzięki niemu miałem okazje zobaczyć zakładowe mikromuzeum w biurowcu Bulovy -kilka gablotek z najciekawszymi artefaktami z historii manufaktury.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odświeżę trochę temat. Czy ktoś wie jak sprawują się mechanizmy w tych modelach bulovy 96b213 oraz 96b230 ? Jak z awaryjnością i naprawą? Zdaje się że to wyższa półka w porównaniu z modelem pokazanym przez Logana 96b102. Podobają mi się, nie posiadam żadnego zegarka opartego na podobnym mechanizmie oprócz zwykłego kwarcowego atlantica i chciałem zasięgnąć info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Czy ktoś wie jak sprawują się mechanizmy w tych modelach bulovy 96b213 oraz 96b230 ? Jak z awaryjnością i naprawą? 

 

Bulova 96B230. Mam  od 1,5 miesiąca i działa bez zarzutu. Czas trzyma dokładnie,  w punkt, jak gdyby sterowany był radiowo, a przecież nie jest. Zatem odchyłka  plus-minus  10 sek.  rocznie  wydaje się jak najbardziej realna. Co do awaryjności, nie mam niczego do powiedzenia,  szczelność 10 at. zakręcana koronka robi swoje. Na Amazonie do kupienia za 115 USD  plus polski  VAT, który od razu doliczą, ale za to przesyłka przychodzi  bezpośrednio z pominięciem urzędu celnego  i szybko, w ciągu 4-5 dni. Płynna sekunda  z czerwona końcówką robi wrażenie, tarcza bardzo czytelna.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile amazon doliczył dodatkowych dolców do wyjściowej ceny 115$?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile amazon doliczył dodatkowych dolców do wyjściowej ceny 115$?

 

Nic nie doliczył,  nawet odliczył 15 dolarów i zapłaciłem  równo setkę.  Zegarek było nowy i oryginalnie opakowany. Pewnie dlatego, że  ja mam konto na Amazonie powiązane z zarejstrowanym czytnikem e-booków Kindle, a jeszcze niczego u nich nie kupiłem, więc  może było to na zachętę. Miłe z ich strony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zaplaciles jakies dodatkowe koszty? Clo ? VAT ?

właśnie kupiłem w uk, za 79 funt model 96b229, na skórce (96b230) jest chyba za 119

sklep znajdziesz w pierwszej lepszej porównywarce cen uk ;)

nie chce podawać szczegółów, ponieważ dopiero założyłem konto, nie przeczytałem regulaminu, i to mój pierwszy post

 

pozdrawiam

retro casio fan :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dziś dotarł  ;)

post-34987-0-79102000-1507807376_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł 

 

 

I jak pierwsze wrażenia?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dziś dotarł 

 

 

I jak pierwsze wrażenia?  

No cóż... Biorąc pod uwagę cenę, jaką przyszło mi za niego zapłacić, to nie za bardzo jest na co narzekać  :) Całkiem porządnie wykonana koperta, choć z drugiej strony, przejścia między krawędziami mogłyby, jak dla mnie, być łagodniejsze. Z drugiej jednak strony, dzięki temu zegarem ma surowy i militarny klimat. Krótkie uszy sprawiają, że bardzo wygodnie się go nosi. fajnie dobrany pasek, jeden z tych, których raczej nie będę zmieniał. No i oczywiście ta "płynąca" sekunda, na którą cały czas chce się patrzeć  :wub: Generalnie, jak dla mnie, zegarek ze świetnym stosunkiem "value for money"  :)

post-34987-0-53503100-1507957924_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zaplaciles jakies dodatkowe koszty? Clo ? VAT ?

Cena zawierała VAT i  doliczona została przez Amazona w chwili zakupu. Amazon sam się z tego w Polsce   rozlicza,  bo  musi, ma  tu dwa centra logistyczne. Ale dziei temu  kupujący jest zwolniony z kontaków z urzędem celnym;   dostawa z USA do domu kurierem trwała chyba cztery dni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Biorąc pod uwagę cenę, jaką przyszło mi za niego zapłacić, to nie za bardzo jest na co narzekać.  

 

A ile konkretnie, jeśli to nie tajemnica?  

 

Całkiem porządnie wykonana koperta, choć z drugiej strony, przejścia między krawędziami mogłyby, jak dla mnie, być łagodniejsze. Z drugiej jednak strony, dzięki temu zegarem ma surowy i militarny klimat. 

 

No właśnie, ten surowy kształt mnie  się podoba, trochę kwadrat, trochę koło. Stal ciemnawa, nie za błyszcząca. No i bezel jest tak zrobiony, że rys nie będzie łapał, szkiełko mineralne,  wygląda na pancerne. Nie ma co narzkać, że to "niemilitarny" zegarek (ktoś wyżej tak opowiadał), bo on jest  raczej pancery, szczelny (10 atm) no i zakręcana koronka. Jak się przyjrzeć podobny  (chodzi o tarczę) do swego wojskowego  pierowzoru z lat 40, ale tamten jednak był deliktany, pewnie  używany w sztabach.   :)  Bulova Military dobrze wygląda na brązowym skórzanym pasku NATO, jednoczęściwym.  

 

 

Jest  raczej niedrogo, ceny bez VAT (w Szwecji 10 proc. bo to szwedzki sklep),   ze skóry cielaka (prawdopododbnie renifera),   a nazwa  jakby brzmiącą po lapońsku: np. NATO strap from Kvarnsjö Leather. Paski świetne, miękie,  mam takie dwa. 

 

"Generalnie, jak dla mnie, zegarek ze świetnym stosunkiem "value for money".

 

To fakt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

 

No cóż... Biorąc pod uwagę cenę, jaką przyszło mi za niego zapłacić, to nie za bardzo jest na co narzekać.  
 
A ile konkretnie, jeśli to nie tajemnica?  
 
Całkiem porządnie wykonana koperta, choć z drugiej strony, przejścia między krawędziami mogłyby, jak dla mnie, być łagodniejsze. Z drugiej jednak strony, dzięki temu zegarem ma surowy i militarny klimat. 
 
No właśnie, ten surowy kształt mnie  się podoba, trochę kwadrat, trochę koło. Stal ciemnawa, nie za błyszcząca. No i bezel jest tak zrobiony, że rys nie będzie łapał, szkiełko mineralne,  wygląda na pancerne. Nie ma co narzkać, że to "niemilitarny" zegarek (ktoś wyżej tak opowiadał), bo on jest  raczej pancery, szczelny (10 atm) no i zakręcana koronka. Jak się przyjrzeć podobny  (chodzi o tarczę) do swego wojskowego  pierowzoru z lat 40, ale tamten jednak był deliktany, pewnie  używany w sztabach.    :)  Bulova Military dobrze wygląda na brązowym skórzanym pasku NATO, jednoczęściwym.  
 
 
Jest  raczej niedrogo, ceny bez VAT (w Szwecji 10 proc. bo to szwedzki sklep),   ze skóry cielaka (prawdopododbnie renifera),   a nazwa  jakby brzmiącą po lapońsku: np. NATO strap from Kvarnsjö Leather. Paski świetne, miękie,  mam takie dwa. 
 
"Generalnie, jak dla mnie, zegarek ze świetnym stosunkiem "value for money".
 
To fakt. 

 

550 zł z przesyłką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.