Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dar

Artykuł o pasji kolekcjonowania zegarków

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka słów w popularnym trójmiejskim serwisie internetowym na temat naszego hobby:

 

http://deluxe.trojmiasto.pl/Tykajace-dziela-sztuki-O-pasji-kolekcjonowania-zegarkow-n88912.html

 

To już kolejny artykuł na temat zegarków na tym portalu internetowym. Jestem ciekawy, czy serwisy internetowe z innych miast poruszają również tę tematykę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny artykul, ktory pisze tak wybiorczo i niedbale/skrotowo, ze az sie czytac nie chce.

 

A czy faktycznie pasowka tyczy sie tylko zegarkow "skladanych" z kieszonkowcow? Jak mi do dzis wiadomo, odnosi sie to rowniez do narecznych skladakow, ale moze cos przegapilem? :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor wie "ze dzwonia ,ale w ktorym kościele' to juz zostaje bez odpowiedzi.

Jedyny warty uwagi fragment to ten tyczacy produkcji fałszywek z insygniami z okresu ll wojny światowej.

 

Wg mojej wiedzy:

Pasowka to mechanizm zegarka kieszonkowego zamontowany w kopercie zegarka narecznego....

 

Skladak to zegarek "zmontowany' z kilku modeli w obrębie tej samej marki....( najczęsciej,chodz roznie bywa)

 

Tak w skrocie,duzym:-) :-)

 

P.s Bywalo że sami producenci montowali mechanizmy pierwotnie przeznaczone do zegarkow kieszonkowych w koperty narecznych ( Longines w okresie ll wojny swiatowej)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym przykładem pasówki jest więc np. Pam z mechanizmem Rolka ( vel Corteberta ) w takim przypadku , chyba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym przykładem pasówki jest więc np. Pam z mechanizmem Rolka ( vel Corteberta ) w takim przypadku , chyba ?

Wg jakich kryteriów ?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Mechanizm zegarka kieszonkowego , zamontowany w kopercie zegarka naręcznego "  -  jak napisałeś .

Myślę oczywiście o przesławnych pierwszych Pamach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że po niedawnych wpadkach zegarkowych różnej maści pseudopolityków, artykuł nie zawiera negatywnych sugestii związanych z posiadaniem zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
" Mechanizm zegarka kieszonkowego , zamontowany w kopercie zegarka naręcznego "  -  jak napisałeś .

Myślę oczywiście o przesławnych pierwszych Pamach .

 

Sprawa dyskusyjna:-) , myslę ze definicja tyczy przerobek wlasnych, nie fabrycznych...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.