Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
machlo

Parnis

Rekomendowane odpowiedzi

Nazwy zwyczajowe, a 'oznaczenie' modelu przez Parnis'a to chyba co innego.

Jakie zwyczajowe,w jakich kręgach, fałszerzy?

 

Parnis to Parnis ,...gdyby nie kradli pomyslów , i produkowali to co sami wymyślą to ich fani nie mieli by problemow z nazewnictwem.

Slyszał ktoś rozmowę posiadaczy Rolexa i stwierdzenie ze jest "Parnisowy' ?,nie sądzę....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook, czy ty sugerujesz że Steinhart to złodzieje i fałszerze? Widziałem Steinharta równie podobnego do Rolexa jak Parnis. Skoro nazywasz tak Parnisa, to Steinhart chyba też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy Parnisa i jego "inspirowanych ' produktow.

I przy nich pozostanmy.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, przyjmuję twój argument, ale uważam że twoje słowa były zbyt mocne (żałosne, fałszerze, kradli). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy Parnisa i jego "inspirowanych ' produktow.

I przy nich pozostanmy.....

Rewelacyjny relatywizm  :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny relatywizm  :huh:

Jak juz masz pod ręką słownik Kopalińskiego to sprawdz hasła "wątki poboczne" i " odbieganie od tematu"


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu identyczna "polemika". Dajcie sobie spokój, w wyszukiwarce znajdziecie kolejne odpowiedzi które padną :(


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu identyczna "polemika". Dajcie sobie spokój, w wyszukiwarce znajdziecie kolejne odpowiedzi które padną :(

 

Dobrze gada - dać mu wódki :D 

 

Święta są Panowie... więcej luzu ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz masz pod ręką słownik Kopalińskiego to sprawdz hasła "wątki poboczne" i " odbieganie od tematu"

OK ale mam nadzieję że w wątkach poświęconych innym zegarkom (np. Steinhart) będziesz używał takich samych argumentów. Jeśli nie to rmak ma rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK ale mam nadzieję że w wątkach poświęconych innym zegarkom (np. Steinhart) będziesz używał takich samych argumentów. Jeśli nie to rmak ma rację.

Oczywiscie ze będę :-) :-)

Wesołych Świąt zyczę wszystkim .


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesołych Świąt. A co do wątku, to nie mam jeszcze Parnisa, ale napewno kupię bo kilka inspirowanych mi się podoba. Na Rolexa czy Pama mnie nie stać, desing tych zegarków do mnie przemawia. Co do wykonania to pewnie bywa różnie, ale za tą cenę szafir, 316l itp to raczej kusząca propozycja. Dodatkowym atutem według mnie jest możliwość kupienia zegarka bez nadruku na tarczy, bo można zrobić własny napis i zindywidualizować sobie zegarek. Co do nazewnictwa model nawiązujących do Rolexa, Panerai lub IWC to wydaje mi się, że używane nazwy "rolkowy diver" lub "portugalec" są z winy samego Parnisa. No bo jak napiszę, że fajny jest  "Parnis 44mm PVD case Sapphire Glass mens automatic watch" to kto mi powie która część tej nazwy wskazuje, że chodzi o: 

 

1448.jpg

 

 

A co do zrzynania itp. przez tego "niegodziwego" Parnisa z innych marek szczególnie z Rolexa to rozumiem, że te firmy również są beee  ;)

02pr700_zpsb8e681ec.jpg

980x.jpg

 Squale1545Blueray4L.jpg?1405634524476

Orient_CER00007B0.jpg

23623_16155550_4.jpg

 

Zapewne nie jestem pierwszym, który wpisuje te marki pokazując, że nie tylko Parnis bardzo mocno inspiruje się zegarkami Rolexa, ale nie mogę pojąć czemu według niektórych jedne firmy zrzynają z wyglądu Rolexa praktycznie wszystko poza nazwą i nadal są cacy, a inne robiąc dokładnie to samo są beee  :blink: . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zapewne nie jestem pierwszym, który wpisuje te marki pokazując, że nie tylko Parnis bardzo mocno inspiruje się zegarkami Rolexa, ale nie mogę pojąć czemu według niektórych jedne firmy zrzynają z wyglądu Rolexa praktycznie wszystko poza nazwą i nadal są cacy, a inne robiąc dokładnie to samo są beee  :blink: . 

 

Booo... hmmm... baner reklamowy na górze strony forum????

 

 

 No bo jak napiszę, że fajny jest  "Parnis 44mm PVD case Sapphire Glass mens automatic watch" to kto mi powie która część tej nazwy wskazuje, że chodzi o: 

 

 

 

44mm na to wskazuje ;) bo większość Parnisów ma średnicę 43, 45, 47mm a te z kopertach inspirowanych subem 40mm - w kopercie 44mm to chyba tylko koperty wzorowane na pam'ach... Choć mogę się mylić bo się nie znam...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, może zły przykład :P , ale 43mm to tak na szybko 4 rodzaje naliczyłem. Głównie chodziło mio to, że nazwy typu Monster, Submarinem itp.  są bardziej jednoznaczne i szybciej zapadają w pamięci niż 43mm. 

Osobiście nie mam nic przeciwko temu, że niektóre firmy inspirują się bardzo mocno desingem, który przez lata stała się ikoną stylu tak jak Submariner - i to niezależnie, jak się ta firma nazwa Parnis, czy inaczej. W zasadzie nawet bardzo mnie to cieszy, gdyż uważam, że jest to jeden z najładniejszych zegarków - u mnie nr 1. Jednak na Rolexa mnie nie stać, podróbki nie mam zamiaru kupować, a takie firmy dają mi możliwość kupienia zegarka, który z wyglądu jest bardzo, bardzo podobny. I wiem, że zaraz odezwą się głosy, że Rolex to nie tylko wygląd, ale również wykonanie, werk itp., ale niestety jak kogoś nie stać, to nie bardzo ma wybór. 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

ciekawe co co na te fotki , nasz dzielny zdobywca oceanów ?

Edytowane przez breslauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co co na te fotki , nasz dzielny zdobywca oceanów ?

Bez prowokacji proszę :)  :)

Już swoje zdanie wyraziłem.

Powielać nie będę....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

Wesołych Świąt ,James

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesołych Świąt ,James

Więc wstrząśnij ,a nie mieszaj ....i będą wesołe :D

 

ostatni raz -nic nie mam do inspiracji ,tylko do nazewnictwa ["rolkowy diver","portugalec", "parnisowy panerai" i inne bzdurne określenia]

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Określenia są bzdurne ale jednocześnie w pewnym sensie pejoratywne, więc wszystko jest OK. Jak inaczej te modele nazywać skoro one nie mają własnej nazwy modelu ? To zwyczajowe określenia pozwalające się porozumiewać i dookreślać o jaki zegarek chodzi.

Zakończcie tą kwestię bo Wam popsuję święta :P

Koperty Pama nie są zastrzeżone, chyba patent został tylko na zabezpieczenie koronki. Podobnie z kopertami Rolexa.

Można czerpać do woli pod warunkiem oczywiście nie umieszczania logo na tarczy.

Kwestie moralne są oczywiste...ale akurat tym firmom krzywda się nie dzieje a ich produkty stale drożeją.

To tak jak Hatchback został wymyślony kiedyś tam i teraz mamy każde auto typu hatchback ( będzie wyglądać podobnie ) nazywać podróbą ?

 

Dość wierną kopię Pama robiła też Precista model Italian , nikt ich do ciupy za to nie zamknął.

Kształt koperty nie jest czymś odkrywczym, tego chyba nawet nie można zastrzec. Co innego rozwiązania techniczne jak rozwiązanie zabezpieczenia koronki jakaś specyficzna budowa wnętrza koperty powodująca lepsze parametry antymagnetyczne czy wodoszczelność tutaj można starac się o patenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Określenia rzeczywiście pejoratywne i tylko szkoda mi energi naszego Kapitana .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze ciekawa dyskusja. Ice ma rację mnie też nie stać na Pama a koperta podoba mi się bardzo i pewnie kupię kiedyś taki zegarek ale bez żadnych napisów na tarczy.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Określenia są bzdurne ale jednocześnie w pewnym sensie pejoratywne, więc wszystko jest OK. Jak inaczej te modele nazywać skoro one nie mają własnej nazwy modelu ? 

 

 

Określenia rzeczywiście pejoratywne i tylko szkoda mi energi naszego Kapitana .

Pejoratywne?

Gdyby tak było ,to ok.

Niestety nie wszyscy tak myślą.

Ale że jestem Cook ,nie Don Kichot to kończę. :)  :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesołych Świąt. A co do wątku, to nie mam jeszcze Parnisa, ale napewno kupię bo kilka inspirowanych mi się podoba. Na Rolexa czy Pama mnie nie stać, desing tych zegarków do mnie przemawia. Co do wykonania to pewnie bywa różnie, ale za tą cenę szafir, 316l itp to raczej kusząca propozycja. Dodatkowym atutem według mnie jest możliwość kupienia zegarka bez nadruku na tarczy, bo można zrobić własny napis i zindywidualizować sobie zegarek. Co do nazewnictwa model nawiązujących do Rolexa, Panerai lub IWC to wydaje mi się, że używane nazwy "rolkowy diver" lub "portugalec" są z winy samego Parnisa. No bo jak napiszę, że fajny jest  "Parnis 44mm PVD case Sapphire Glass mens automatic watch" to kto mi powie która część tej nazwy wskazuje, że chodzi o: 

 

 

 

 

A co do zrzynania itp. przez tego "niegodziwego" Parnisa z innych marek szczególnie z Rolexa to rozumiem, że te firmy również są beee  ;)

 

 

 

 

 

 

Zapewne nie jestem pierwszym, który wpisuje te marki pokazując, że nie tylko Parnis bardzo mocno inspiruje się zegarkami Rolexa, ale nie mogę pojąć czemu według niektórych jedne firmy zrzynają z wyglądu Rolexa praktycznie wszystko poza nazwą i nadal są cacy, a inne robiąc dokładnie to samo są beee  :blink: . 

 

Jest jedna drobna różnica. Pokazane firmy owszem, zrzynają z Rolexa. Ale są to pojedyncze modele w ich ofertach. Oferta Parnisa zaś jest oparta niemal wyłącznie na zrzynaniu.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dwa ze względu na kopertę i po drobnych modyfikacjach mamy dwa fajne zegarki. Zegarki Parnisa jak dla mnie stanowią fajną bazę do modowania, aż głęboko się inspirują było już tu wykazane,  że nie tylko one.

 

2188557_DSC02921.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.