Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
machlo

Parnis

Rekomendowane odpowiedzi

Sam chciapnym sprzedac swego pilota SEIKO. Parnisa juz jednego mam. Myslalem ze jest jeszce oprocz seagull cos chinskiego z dobrej jakosci ceny i wykonania.

 

 

Z chińskich byłem bardzo zadowolony z Pagani Design "trochę" podobny do TH Aquaracer. Pagani wykonanie miał super no może trochę ostre krawędzie bransolety ale bardzo wygodna koperta do tego bezel ceramiczny. Ogólnie wysoki poziom wykonania. Sprzedałem kilka dni temu.

Myślałem jeszcze nad OS standard date ale nie widz albo nie umiem znaleźć z niebieska giloszowaną tarczą jak ta biała wersja

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci zapewne o model wz0031dv ale tu już odbiegamy od tematu Parnisa. Też nigdzie nie znalazłem aktualnej oferty sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna fotka , co by wrócić do tematu Parnisa :)

post-34219-0-19353000-1548358578_thumb.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie wreszcie i mój Parnis. 

Pierwsze wrażenie naprawdę dobre. Spasowany, ładnie wykończony. Na co zwróciłem uwagę, to kwestia rezerwy chodu. Mam zwyczaj spać w zegarku, po nocy rezerwa spadła z 40h do 35h. "Naładował" się całkowicie może po kwadransie aktywności.  Odchyłek nie stwierdzilem może jakieś sekundy?

Nie wiem jakie zwierzątka żyją w Chinach, ale nie chciałbym spotkać tego z którego skóry zrobiony jest pasek. Musi być genetycznie modyfikowane bydle. Dlatego kreśliłem, ciąłem, kleiłem, farbowałam, szyłem i nitowałem. Nitka w kolorze wskazówek. 

post-78685-0-21748300-1550349098_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy paseczek :-)

 

Tam jest sea gull?

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I taki właśnie jest.

Ale z nieco innej beczki. W wielu Parnisa u z manualnym naciągiem , znajdują się mechanizmy Seagull kaliber 6497, mam pytanie do kolegów w którzy mają zegarki z tym mechanizmem, Jaki jest rozstaw osi sekundowej i głównej? Na alledrogo widziałem robione chyba przez któregoś z kolegów tarcze pasujące do Mołni i Parnisów, czy nóżki tarcz faktycznie pasują do obu mechanizmów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim GMT Classic ok.10,5mm.

Pomiar linijką, także może być mało dokładny ;)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest szansa że tarcza od Parnisa będzie mniej więcej pasować do mechanizmu 3602. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zagwozdka:

 

moja Marina Militare (44mm) u zegarmistrza. Parnis spadł mi przy nakręcaniu na dywan z wysokości ok 40cm i stanął.

Myślałem, że padła os balansu i zawiódł Incabloc.

 

Po wstępnych oględzinach pan zegarmistrz stwierdził, że mechanicznie nic nie uległo zniszczeniu, a mimo to zegar stoi.

Dam znać, jak będę znał przyczynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam "portugalczyka" od 3 tygodni. W tym czasie skumulowana łączna odchyłka to 1 sekunda! W dzień jak w nim chodzę to przyspiesza, a w nocy po odłożeniu zwalnia. Jestem pod dużym wrażeniem, bo żadnym mechanicznym zegarku nie miałem takiego rezultatu :)post-89559-0-61105300-1551257724_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem Parnisa w niewielkiej i całkiem interesującej kopercie, model PA6022. Ponoć jego serducho to Miyota 821A. Domyślam się, że ktoś miał z nim styczność. Jak ma się sprawa z jego jakością? Czy ten model był "inspirowany" jakimś konkretnym zegarkiem (gdzieś w głowie mi świta, że już coś takiego widziałem, ale to może tylko złudzenie), czy też jet na tyle autorski, że nikt nie zarzuci noszenia podróbki?

 

post-57470-0-53574800-1513711043_thumb.j

 

Grafika zaczerpnięta z tego forum (niestety bazarku, więc bez bez dyskusji o nim).

 

PS: Ogólnie na ten moment nie planuję zegarkowych zakupów, ale się rozglądam wstępnie za czymś w kopercie poniżej 40mm i wśród chińskich wyrobów wybór jest niewielki. Oczywiście kwarce i zegarki "czort wie co za 10$" nie wchodzą w grę.

Edytowane przez Staromodny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba to ten Parnis "Nautilus"

 

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt autorski, świeżynka, wyniki jakie wyrzuca Google po wpisaniu w pole wyszukiwania ikonicznej "patek philippe" przypadkowe i bez związku. ;)


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczególnie w tej kolorystyce, choć gwoli ścisłości to taki mieszaniec - koperta bliższa do Aquanatua, faktura tarczy nautilus lub Royal Oak - są różne wersje kolorystyczne i rozmiary - trzeba dokładnie sprawdzić co zamówisz, werk wnosi sporą grubość 13-14 mm (różnie źródla podają), co jest już sporym wynikiem :

Nazwa modelu na oficjalnej stronie PARNIS NAUTICA PATEK:

https://parnis.org/collections/nautica?page=2

 

73dae03d07eeef8aa8b2f029574b3904.jpg

 

8d5d854d0c23a44f7377cc9d4070aee9.jpg

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie hybryda, poza tym koperta jest inna: nie zgadza sie kształt uszu. I warto sprawdzic wielkość: Nautilus występuje w paru rozmiarach, niewykluczone że ten patkins-philips jest w jakimś pośrednim.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Parnis to nie mistrzostwo świata, ale w tej cenie daje radę - nie można też zbyt wiele wymagać ;)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Król designu toto nie jest. Ale coś w sobie ma. Nawet ok. Jako en-ty w kolekcji czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt autorski, świeżynka, wyniki jakie wyrzuca Google po wpisaniu w pole wyszukiwania ikonicznej "patek philippe" przypadkowe i bez związku. wink.png

 

Absolutny przypadek ;)

 

Aż mi głupio, ale już choć wiem, dlaczego w głowie miałem, że gdzieś widziałem już taki zegarek. Ogólnie produkty firmy Patek przeglądam nieczęsto aby zaoszczędzić sobie frustracji. Dziękuję Wam za naprowadzenie mnie na trop. Cieszy, że "inspiracja" nie jest dosłowna i jednak Parnis się różni nie udając "Rolexa z targowiska".

 

Jak ma się sprawa z jakością wykonania tego modelu Parnisa? Design archaiczny, to wiem, ale choć nie król to mi odpowiada. Jakoś lubię takie proste, surowe zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zegarek, miałem go kilka miesięcy i nie było z nim problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zagwozdka:

 

moja Marina Militare (44mm) u zegarmistrza. Parnis spadł mi przy nakręcaniu na dywan z wysokości ok 40cm i stanął.

Myślałem, że padła os balansu i zawiódł Incabloc.

 

Po wstępnych oględzinach pan zegarmistrz stwierdził, że mechanicznie nic nie uległo zniszczeniu, a mimo to zegar stoi.

Dam znać, jak będę znał przyczynę.

 

Zegarek dostałem, usterka polegała prawdopodobnie na zatrzymaniu się (zakleszczeniu ?) wychwytu o koło wychwytowe.

 

 

Usługę jednak reklamowałem z powodu stwierdzenia znacznej ilości zarysowań na tarczy. Pan zegarmistrz uprzejmie sugeruje, że nie zdarzają mu się takie wpadki.

Zegarek był nowy, użytkowany może cztery miesiące, nigdy też nie był "rozbierany".

 

Mamy się spotkać we czwartek by razem zastanowić się co dalej.

Dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.