Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Parnis

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1085 odpowiedzi w tym temacie

#1081 artur111bartek

artur111bartek
  • Użytkownik
  • 200 postów

Napisano 09 marzec 2019 - 17:09

Dzięki za odpisanie, Wydaje się ,że pokumałem. :)

• 0

#1082 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 5099 postów

Napisano 09 marzec 2019 - 17:12

Projekt autorski, świeżynka, wyniki jakie wyrzuca Google po wpisaniu w pole wyszukiwania ikonicznej "patek philippe" przypadkowe i bez związku. ;)

Chińczycy kochają kopiować - tak mają.
Limitowany (i bardziej markowy) Beijing BeiHai też ma patkową tarczę, przez przypadek.
A wykończenia mechanizmu stylizowane na Lange&Sohne, choć o ile tarcza wyszła dobrze, mechanizm już nie ;)

Zegarek dostałem, usterka polegała prawdopodobnie na zatrzymaniu się (zakleszczeniu ?) wychwytu o koło wychwytowe.

Usługę jednak reklamowałem z powodu stwierdzenia znacznej ilości zarysowań na tarczy. Pan zegarmistrz uprzejmie sugeruje, że nie zdarzają mu się takie wpadki.
Zegarek był nowy, użytkowany może cztery miesiące, nigdy też nie był "rozbierany".

Mamy się spotkać we czwartek by razem zastanowić się co dalej.
Dam znać.

Zgadza się - zdarza się, że kotwica, bez żadnej sensownej przyczyny, zablokuje się i zegarek wygląda dobrze, a stoi. Mnie tak się zrobiło w Amfibii (po 5 minutach użytkowania, gdy ustawiałem datę metodą 9-12-9). Odblokowany chodzi do dziś bez problemów...

Pokaż te rysy na zdjęciu - faktycznie mało prawdopodobne, żeby zegarmistrz porysował tarczę, a już na pewno mocno...
Nie są to jakieś pęknięcia lakieru na tarczy?

Użytkownik pmwas edytował ten post 09 marzec 2019 - 17:15

• 0

#1083 Hard Rockin' Amigo

Hard Rockin' Amigo
  • Użytkownik
  • 216 postów

Napisano 11 marzec 2019 - 13:01

Zgadza się - zdarza się, że kotwica, bez żadnej sensownej przyczyny, zablokuje się i zegarek wygląda dobrze, a stoi. Mnie tak się zrobiło w Amfibii (po 5 minutach użytkowania, gdy ustawiałem datę metodą 9-12-9). Odblokowany chodzi do dziś bez problemów...

Pokaż te rysy na zdjęciu - faktycznie mało prawdopodobne, żeby zegarmistrz porysował tarczę, a już na pewno mocno...
Nie są to jakieś pęknięcia lakieru na tarczy?

Widać wyraźną rysę od godziny trzeciej ku górze, ponadto na skali sekundnika między 35-40 podziałką.

Dodatkowo kilka "włosków" na tarczy nie widocznych na zdjęciu i rysa 7mm na środku szkiełka.

Zdecydowanie odpieram zarzut o wcześniejszym powstaniu wad. Zegarek nigdy nie był otwierany (fabrycznie chodził bardzo dokładnie, wieć go nie regulowałem).

Reklamację zgłosiłem chwilę po odebraniu zegarka.

Zakładam, że pan W sam nie usuwał usterki, ale jego pomocnik (partner?), który czasami zastępuje go w zakładzie.

c964a4bca8e14539gen.jpg

Użytkownik Hard Rockin' Amigo edytował ten post 11 marzec 2019 - 13:06

• 0

#1084 Spatz

Spatz
  • Użytkownik
  • 238 postów

Napisano 11 marzec 2019 - 14:50

Wyprzedaję Maryny, Mam kilka ciekawych. Gdyby ktoś chciał to zapraszam na PW.

• 0

#1085 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 5099 postów

Napisano 11 marzec 2019 - 15:05

No, wyglada, że to rysa... bo myślałem, ze moze lakier pękł przy upadku, ale jak widac nie..

Użytkownik pmwas edytował ten post 11 marzec 2019 - 15:05

• 0

#1086 Hard Rockin' Amigo

Hard Rockin' Amigo
  • Użytkownik
  • 216 postów

Napisano 11 marzec 2019 - 15:15

No, wyglada, że to rysa... bo myślałem, ze moze lakier pękł przy upadku, ale jak widac nie..

Zdecydowanie rysa, co potwierdził także inny pan zegarmistrz.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Grzeg0rz