Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PistolPete

Chronograph czy nie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich uzytkowników,

 

Dwa miesiące temu postanowiłem, że dłużej nie wytrzymam i jednak musze kupić nowy zegarek. Tylko taki aby wkompnował się do kolekcji. Mijały tygodnie i co już mi się wydawało, że mam faworyta to naglę odkrywałem nowy "jeszcze/może" lepszy lub przypomniałem sobie o modelu, o którym już wsześniej marzyłem. Za długo to wszystko trwało i podjąłem decyzję, iz więcej nie szukam. Zostało mi 4-5 kandydatów. Na nic to sie zdało. Decyzji wcale nie jest mi łatwiej podjąć a ból głowy coraz większy. Zdaje sobie sprawę, że róznią się one od siebie stylem ale każdy z nich ma coś co mi sie podoba lub brakuje w zegarkach, które posiadam.

Bardzo byłbym wdzięczny bardziej i mniej doświadczonym forumowym kolegom za wszelkie wskazówki i komentarze na temat poniższych kandydatów. Przyda sie kazda opinia i informacja, która ułatwi mi podjęcie szczesliwej, dopóki zegarek się nie znudzi, decyzji. Mam nadzieję, że mimo nadchodzacych świąt znajdzie się ktos, kto będzie miał czas mi pomóc.

 

W kolejności które podpowiada serce:

 

Zdjecia/rendery znalezione w internecie.

1. Hanhart Pioner Tachytele - ok. 6000PLN z 3 letnia gwarancją i dożywotnimi przeglądami dla pierwszego właściciela.

1_000000002119.jpg

1_000000002118.jpg

 

2. Longines 1935- ok. 6000PLN

longines_heritage_1935_d.jpg

3. Eterna Kontiki Four Hands-  ok. 5000PLN

chyba nie trzeba jej przedstawiać

Zegarek-Eterna-KonTiki-Four-Hands-159241

trochę bardziej zaszaleć

4. Longines 1973- trochę ponad 9000PLN (mogłbym ale wolę uniknąć jak się da)

longines-heritage-1973-L2.791.4.72.0-wat

 

też trochę bardziej sportowo i białą tarczą.. bo lubie.

5. Tag Heuer Formula 1 Calibre 5 lub 6- 4500PLN

 

Foto-4-WAZ2111.BA0875-TAG-HEUER-FORMULA-

 

Dziękuje za poświęcony czas i życzę wszystkim wesołych, radosnych świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim budżecie, ja rozważyłbym zakup używanej omegi speedmaster profesional moon.

 

a z tych powyżej wybrałbym 2 lub 3. 2 to nawiązanie do klasyki longina, a 3 jest po prostu piękna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines 1935 wyglada rewelacyjnie.

Poziom techniczny podobny .

Wybierz ten który podoba Ci sie najbardziej .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

W Twoim budżecie, ja rozważyłbym zakup używanej omegi speedmaster profesional moon.

 

a z tych powyżej wybrałbym 2 lub 3. 2 to nawiązanie do klasyki longina, a 3 jest po prostu piękna.

 

Speedy używany w dobrym stanie to obecnie już niestety koszt 9-10 tysięcy bardziej, więc budżet nieco naciągnięty ;) Choć fakt, świetna rzecz i cieszy.

 

Z powyższych zaś Longinesy zdecydowanie najciekawsze jak dla mnie (choć Eterna też ma wielu zwolenników)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speedy używany w dobrym stanie to obecnie już niestety koszt 9-10 tysięcy bardziej, więc budżet nieco naciągnięty ;) Choć fakt, świetna rzecz i cieszy.

 

Ale jest w cenie Longines 1973,a moim zdaniem jest lepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Dziękuję za wszystkie dotychczasowe cenne wskazówki.

On Longinese 1935 myślałem od zeszłego roku jak tylko zobaczyłem go pierwszy raz w internecie. Na początku myślałem, że jest limitowany przez to, że bodajże każda koperta jest z tyłu numerowana. Pomyslałem, że wszystkie od razu będą wykupione i postarałem się o modelu zapomnieć. A tu taka miła niespodzianka.

Rozważałem jeszcze Precistę CZECH??? AIR FORCE - PRS-9 ale coś w niej mi do końca nie pasowało.

Czyli myślicie, że w Hanharta nie warto "inwestować"?

Omega Speedmaster Moonwatch wydaje mi się, że nie znajdę takiej w przyzwoitym stanie do 2000EUR i z kompletem papierów. Ponadto jak myślę o Omedzę to widzę Speedmaster MKII. Ale jest zupełnie nie osiagalna albo bym musiał ją cały czas ukrywac przed malżonką <_< .

omegaspeedmastermark2-2.jpg

albo przynajmnie MK4.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

MK4,5 (i oryginalny Mark 2) powinieneś spokojnie znaleźć w tym budżecie - wciąż chodzi trochę taniej niż Moonwatch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych pokazanych najbardziej mi się podoba numer 4, 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taka Eterna Pulsometer, w USA kupisz ja za mniej niż $1.5k

 

post-16365-14281841246538_thumb.jpg

 

 

Sent from my Z10 using Tapatalk


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to 3 i 4 . Etarna wiadomo :) Longines - super design, pięknie wykończona koperta, sporo smaczków. Jedynie na minus data, dla mnie tu zupełnie niepotrzebna dlatego przez to tarcza wydaje się być przeładowana, ale to kwestia gustu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy, "Chrono czy Nie?" zatem odpowiadam, ze nie kupuj Chrono.

Wyleczyłem sie jakiś czas z zegarków z kompilacjami. Dał mi tez do myślenia zegarmistrz u TW Strojnego.

Po pierwsze wytrzymałość. Większa ilośc kompilacji to większa szansa na uszkodzenie.

Po drugie ceny serwisu. Sam przegląd mojego Chrono Longines Master Collection to 350 zł. Juz nie mowię o częściach. Było podejrzenie konieczności wymiany tarczy daty - koszt ok 200pln.

Po trzecie IMHO z Chrono sie nie korzysta, zatem to tylko wygląd.

Zegarmistrz radził kupować woły robocze Seiko, ETA2824, prostego Unitasa - wytrzymalsze a i koszty niższe.

 

Oczywiście zaraz bedą głosy, ze jesli kupujesz zegarek za 9k to stać Cie i na remont.

Cena rynkowa mojego Longinesa (mocno zawyżona przez PL dystrybucje) to 8k. Na rynku wtórnym 4k. Zatem juz tak kolorowo to nie wyglada.

 

To moja opinia. Ja teraz celuje w proste i pewne mechanizmy ale rownież nie kupuje zegarków powyżej 3k, co tez moze rzutować na moja opinie.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Jak dla mnie to kwestia potrzeb - jeżeli ktoś faktycznie nie korzysta z chronografu to nie ma sensu takiego kupować. Koszt zakupu (w przypadku zegarków mechanicznych) znacznie większy, koszt serwisy również, a i faktycznie łatwiej o uszkodzenie (choć są wytrzymałe chronografy, jak choćby VJ7750, czy lemania 5100 i ta znajdująca się w moonwatchu). Z drugiej strony jeżeli chronograf się przyda (ja nie wyobrażam sobie już bez niego życia - a szkoda, bo jest sporo świetnych zegarków bez niego) no to niestety nie ma lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wpisy i rady.

Zdaję sobie sprawę, iż z chrono za często się nie korzysta. Sam miałem kiedyś Hamiltona Spirit of Liberty i dodatkowe funkcje miały jedynie charakter ozdobny. Teraz myślałem o chronografie bo takiego już nie mam. Same analogi i chciałem coś innego. Jeżeli chodzi o Unitasa to miałem w kolekcji Alpinę Regulatora. Był super uwielbiałem nakręcać ten zegarek ale rozmiar był nieco za duży. Nie mneij zgadzam się z opinią o mechanizmie.

Kolega Mateusz znowu "namieszał" mi w głowie i od paru dni zacząłem rozglądać się za używanymi Speedmasterami. Wspomnianego MK II (nie reedycja) lub MK 4.5 nie znalazłem w przyzwoitym stanie choć zdaję sobie sprawę , że na szukanie takiego zegarka trzeba przeznaczyć trochę więcej czasu i zapolować. Speedmastery na Lemanii wymagałyby rozciągnięcie budżetu. ale wydaje mi się, że to sensowniejszy zakup niż np

http://www.chronothek.at/de/Marke/Omega/Verkauf_Omega_1750032_Speedmaster_9310348110011.htm

9310348110011-01.jpg

Poza tym chyba cena w tym przypadku chyba troche za wysoka. 

Znalazłem też taką ofertę ale, proszę wybaczyć jeżeli się mylę bo jestem nowy w kwestiach Omegi, to chyba nie Moonwatch jak reklamowany ale Broad Arrow.

http://www.chrono24.at/omega/speedmaster-moonwatch-handaufzug-edelstahl-herrenuhr--id3235550.htm?man=omega&manufacturerIds=187&modelId=71&models=71&query=Omega+Speedmaster+Moonwatch&showpage=2&sortorder=1&usedOrNew=used&urlSubpath=/omega/index.htm&manufacturerIds=187

 

3235550gross.jpg?v=1

Właśnie a może Broad Arrow? Strasznie podoba mi się ten model.

 

Chyba zaczynam zachochowywać się jak "rozpieszczona panienka", która nie wie co wybrać  :unsure:. Ale rozważam też początkowe Longinesy.

Mimo wielu cennych rad, które biorę sobie do serca i mnie porzekonują, chciałbym spróbowac jeszcze raz zapytać o opinie o Hanharcie. Wszyscy omijają ten temat szerokim łukiem więc domyślam się, że jest jakiś powód  :) .

Mam nadzieję, że nie jestem zbyt upierdliwy. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy, "Chrono czy Nie?" zatem odpowiadam, ze nie kupuj Chrono.

Wyleczyłem sie jakiś czas z zegarków z kompilacjami. Dał mi tez do myślenia zegarmistrz u TW Strojnego.

Po pierwsze wytrzymałość. Większa ilośc kompilacji to większa szansa na uszkodzenie.

Po drugie ceny serwisu. Sam przegląd mojego Chrono Longines Master Collection to 350 zł. Juz nie mowię o częściach. Było podejrzenie konieczności wymiany tarczy daty - koszt ok 200pln.

Po trzecie IMHO z Chrono sie nie korzysta, zatem to tylko wygląd.

Zegarmistrz radził kupować woły robocze Seiko, ETA2824, prostego Unitasa - wytrzymalsze a i koszty niższe.

 

Oczywiście zaraz bedą głosy, ze jesli kupujesz zegarek za 9k to stać Cie i na remont.

Cena rynkowa mojego Longinesa (mocno zawyżona przez PL dystrybucje) to 8k. Na rynku wtórnym 4k. Zatem juz tak kolorowo to nie wyglada.

 

To moja opinia. Ja teraz celuje w proste i pewne mechanizmy ale rownież nie kupuje zegarków powyżej 3k, co tez moze rzutować na moja opinie.

Pzdr

Dzięki. Opinia jak najbardziej sensowna. Też myślę o zegarku, na którym stracę przy odsprzedaży (to pewne) jak najmniej. Powoli zmienia mi się też strategia zamiast rozdrabniać się na kilka 5+ zegarków zastanawiam się czy nie skupić się na 1-2 droższych. Być może za jakiś czas zmów zmieni mi się śwaitopogląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Broad Arrow o tyle fajny, że to w praktyce moonwatch, tylko z innymi wskazówkami i stalowym bezelem - bransoleta, koperta i mechanizm taki sam jak w legendzie. Przy czym w tej cenie da się znaleźć też klasycznego Moona, a ten konkretny jest po polerce (przeciętnej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu sądzisz, że wybór speedmastera reduced to zły wybór (pomijając kwestie rozmiaru)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu sądzisz, że wybór speedmastera reduced to zły wybór (pomijając kwestie rozmiaru)?

Wcale nie sądzę, że to zły wybór. Absolutnie. Napisałem tylko, że wydaje mi się, iż  lepiej wziąć Moonwatch jak są na to fundusze. Kwestia finansów jak zwykle. Na reduced  też patrzyłem dlatego wkleiłem link. Wydawało mi się na podstawie przeczytanych informacji w internecie, że Lemania jest bardziej wytrzymałym mechanizmem. Ale nie uważam, że ETA z Dubois Depraz jest zła. Zresztą nie jestem zegarmistrzem a Omegi nie posiadałem.

Wolałbym coś w rozmiarze 40-42 ale 38 jest w porządku i da sie przyzwyczaić.

Jak wspomniałem jestem dośc zielony w kwestii Omegi więć moje wypowiedzi powinny być w większości zakończone "?" ja otwarty jestem na wiedzę.

Jak chciałbyś podzielić się uwagami na temat Speedmaster Reduced to chętnie je przeczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się rozglądał na innych portalach niż chrono24, które ma moim zdaniem mocno zawyżone ceny, najlepiej w dziale sprzedaży forum Watchuseek, uhrforum czy TZ-UK i aukcje ebay. Myślę że spokojnie da radę znaleźć Moonwatcha z dokumentami do kwoty 2000 euro, ale trzeba trochę zapolować na w/w forach. Natomiast MK II znajdziesz jeszcze taniej bez większych problemów. Pytanie czy faktycznie te zegarki Ci się podobają, bo to że jest to Omega nie powinno być decydującym czynnikiem.Dzięki. 

Dzięki. Musze się porejestrować. Zawsze mam obawy kupować od prywatnej osoby tysiące kilometrów dalej i za pomoca przelewu. Jestem chyba trochę przewraźliwiony.

Omegi MKII podobają mi się a reedycja to już dla mnie bajka bo lubię "klimat lat 70-tych" i brak klasycznych uszu. Dlatego rozglądałem sie kiedyś nawet za Sinn 144.

Nigdy nie kupiłem zegarka bazując jedynie na firmie (dotyczy to też np. samochodów, nie lubię podążać ślep za trendami). Kieruję się tym co mi sie podoba wizualnie i opinią mechanizmu. Dlatego też mój wybór okazywał się często później przy sprzedaży nie do końca "ekonomiczny". Niemniej dziękuję za słuszną radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydawało że chrono to niepotrzebny zbytek albo gadżet dla miłośników robienia wszytkiego na czas ;-) ale za to niektóre z nich wyglądają jak milion dolarów.

Zgadzam się absolutnie ,że w przypadku tego wynalazku jeśli da się kupić fajne chrono na lemanii czy valjoux to jest to zaleta - nie tylko koszt serwisu ale ilość miejsc w których można go przeprowadzić. Z tych powodów modułowe chrono ( np w omedze reduced ) nigdy nie będzie dla mnie pierwszym wyborem w przypadku zegarka kilkuletniego. Bo że trzeba go będzie serwisować to nie podlega dyskusji - kwestia gdzie i za ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zakup na zagranicznych portalach/forach nie jest obarczony ryzykiem dodatkowych opłat celno-vatowskich?

 

Licytowane kwoty są często niższe od tych u nas, ale dochodzi dodatkowy koszt 25% ceny i często wysoki koszt transportu.

 

Co do speedy reduced to sam rozważam jej zakup, bo łapę mam z tych mniejszych więc rozmiar mi pasuje.

Co do jakości się nie wypowiadam bo tematu nie mam jeszcze "przekopanego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy, "Chrono czy Nie?" zatem odpowiadam, ze nie kupuj Chrono.

Wyleczyłem sie jakiś czas z zegarków z kompilacjami. Dał mi tez do myślenia zegarmistrz u TW Strojnego.

Po pierwsze wytrzymałość. Większa ilośc kompilacji to większa szansa na uszkodzenie.

Po drugie ceny serwisu. Sam przegląd mojego Chrono Longines Master Collection to 350 zł. Juz nie mowię o częściach. Było podejrzenie konieczności wymiany tarczy daty - koszt ok 200pln.

Po trzecie IMHO z Chrono sie nie korzysta, zatem to tylko wygląd.

Zegarmistrz radził kupować woły robocze Seiko, ETA2824, prostego Unitasa - wytrzymalsze a i koszty niższe.

 

Oczywiście zaraz bedą głosy, ze jesli kupujesz zegarek za 9k to stać Cie i na remont.

Cena rynkowa mojego Longinesa (mocno zawyżona przez PL dystrybucje) to 8k. Na rynku wtórnym 4k. Zatem juz tak kolorowo to nie wyglada.

 

To moja opinia. Ja teraz celuje w proste i pewne mechanizmy ale rownież nie kupuje zegarków powyżej 3k, co tez moze rzutować na moja opinie.

Pzdr

350PLN "piechotą nie chodzi" Ale to jeszcze nic. W zeszłym roku poszedłem do lokalnego zegarmistrza nie autoryzowanego serwisu (w Austrii) z pytaniem o koszt serwisu ML Pontos Day Date.

Powiedziano mi 250EUR plus 50 za uszczelkę. Do tego od razu place 50 jakbym miał się rozmyślic po rozkręceniu zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia powiem, że chronograf jest tak samo zbędny jak super luma i duży WR, a generują koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350PLN "piechotą nie chodzi" Ale to jeszcze nic. W zeszłym roku poszedłem do lokalnego zegarmistrza nie autoryzowanego serwisu (w Austrii) z pytaniem o koszt serwisu ML Pontos Day Date.

Powiedziano mi 250EUR plus 50 za uszczelkę. Do tego od razu place 50 jakbym miał się rozmyślic po rozkręceniu zegarka

Myśle, ze o cenach pewnie powstał juz nie jeden temat. Dla porównania Płonka z Szewskiej zaproponował 1000zl za przegląd, a jak sie okazało cena wynika z tego, że zegarek nie jest rozbieramy na miejscu tylko wysyłany do innego serwisu, zakładam, ze usługę robi autoryzowany Serwis SWATCH Group.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines Heritage 1973 i to właśnie w tej wersji kolorystycznej...ma klimat i świetnie wyglada w dodatku chrono z kołem kolumnowym a cena naprawdę przyzwoita ..sam nie wiem czy nie zagości na moim nadkarstku....

Na dalszym miejscu Etka i Heritage 1935 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady. Pomogły mi ukierunkować plany zakupowe. Teraz pozostaje tylko zdecydować o budżecie. Do 6 czy ok. 10? Musze przyznać, że Speedmaster namieszał mi mocno w głowie. Od razu pobiegłem oglądać używane.

Szkoda jeszcze raz, że nie usłyszałem nic o Hanharcie (trochę jakby tabu  :rolleyes:) poza subiektywnym brzydki/ładny ale i tak wielkie, wielkie dzięki.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez agremi
      Piękna Eterna Eternamatic. 
      Vintage, ok. 1970 r. 
      Mechanizm 1489k - oczywiście, jak wskazuje nazwa, automatyczny, z szybką zmianą daty (przez odciąganie koronki). 
      Rozmiar 36,5 x 42, ze względu na kształt koperty jest, powiedziałbym w sam raz i na większe i na mniejsze nadgarstki, ani za duży, ani za mały. 
      Zegarek mam od stycznia 2021, przyjechał z Niemiec. Bez pudełka i papierów. 
       
      Koperta podobno jest pozłacana…
      Przepiękna brązowa / czekoladowa tarcza. 
      Stan zegarka, moim zdaniem, super. Daję 7 w forumowej skali, z ostrożności, bo vintage. 
      Zegarek jest naprawdę piękny i robi super wrażenie. 
      Stan serwisowania nieznany, ale jest w pełni sprawny, na dobrym chodzie, punktualny, a nie wariat.
      Nigdy nie miałem z nim żadnego kłopotu. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Pasek używany kilka razy, stan bardzo dobry. 
       
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
      Cena 1650 zł. 

      Zdjęcia jak zwykle zrobiłem tak, że każda najmniejsza skaza wydaje się gigantyczna. W rzeczywistości widoczne jest może 5% z tego, a by dostrzec pozostałem 95% potrzebna jest solidna lupa.
       
      Polecam, jak ktoś lubi staruszki, to naprawdę warto!
       
       















    • Przez arek314
      Szukałem i nie znalazłem, więc pozwolę sobie dodać nowy wątek.
      Hanhart - mała firma z dużą historią. Pionierzy w dziedzinie fajnych chronografów w przystępnych cenach.
       
      Kilka zdjęć mojego Pioneer Monopusher:
       


       


       
       
      I z kolegą:
       

       

       
    • Przez 777
      Dzień dobry panowie,
      z zakupowych rozterek na placu boju pozostały trzy wyselekcjonowane zegarki.
       
      1.  TAG HEUER AQUARACER 300M AUTOMATIC CALIBRE 5 WAY201N.FT6177
       
      2. Breitling Chronomat Colt Automatic 44 A17388101C1X1 
       
      3. Eterna Super KonTiki 1273.41.40.1718
       
      Zegarki podane w kolejności od mojego faworyta. Zapraszam do dyskusji osoby które mają te zegarki w kolekcji lub z nimi obcowały i mają punkt odniesienia. Osobiście miałem przyjemność ponosić Breitling Superocean i bardzo podobało mi się wykonanie tego zegarka. Z Tag Heuer i Eterna nie miałem do czynienia. 
       
      Myślałem nad Omega Seamaster, ale stwierdziłem że to jeszcze nie czas na wydanie 25k PLN. Mam budżet powiedzmy do 16-18k PLN. Zegarki tylko nowe z oficjalnych dystrybucji. 
       
      Jak macie jakieś inne pomysły to śmiało pisać. Od razu powiem ze nie mogę się przekonać do Oris Aquis…
       
       



    • Przez Radek07
      Witam serdecznie. Przymierzam się do kupna divera w kwocie Ok 5k i dostałem ofertę na eterne super kontiki black edition. Wyszło ich tylko 888 szt. Myślicie ze to dobry pomysł czy poszukać jakiegoś Aquaracera?
       
       
      Prosze o opinie o Eternie super kontiki
    • Przez Filip_tbg
      Witam wszystkich!
       
      Bardzo proszę o opinię i pomoc w podjęciu decyzji.
      Spędziłem kilka godzin szukając czegoś atrakcyjnego w dobrej cenie i spełniającego moje wymagania. 
      Wybrałem 2 które są na jasnej tarczy, do 42 mm, nie za grube i nie za popularne.
       
       ALPINA AL-525S3S6 https://www.zegarki.pl/pl/alpina-al-525s3s6
       
      ETERNA Avant Garde https://www.ashford.com/eterna-2945-53-61-1339.html
       
      Eterne mogę mieć w takiej cenie bez żadnych innych kosztów, Alpiny nigdzie nie mogę znaleźć ze stanów w lepszej pozostaje polski sklep.
      Tylko czy warto dopłacić 1300 zł?
      Może ktoś coś wie o innych sklepach po za ashford.com czy jomashop.com ?
       
      Pozdrawiam
       
       
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.