Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Gold Members

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Kimże jest ten Pan?

kłopoty ze znalezieniem informacji o modelu orient automat 21 jewels 3star crystal

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Muchamed

Muchamed
  • Nowy Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 20:29

Szanowni Forumowicze
Za Chiny Ludowe nie mogę znaleźć informacji o tym ślicznocie: orient crystal automatic 21 jewels ref. LH L4696435A-7A. Nawiązanie do Chin nie jest niestety figurą retoryczną jeno, bo pan Gugl wypluwa z siebie tylko strony pokryte chińskimi robaczkami, a dni tygodnia podane są także (oprócz angielskich) w robaczkach. Czy jest to tak rzadki model, czy też chiński wyrób orientopodobny?
Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.

Załączone miniatury

• IMG_20150403_212428.JPG

• 0

#2 Gość_Mateusz Dąbrowski_*

Gość_Mateusz Dąbrowski_*
  • Gość

Napisano 03 kwiecień 2015 - 20:48

Jak dla mnie chińska podróbka orienta.

• 0

#3 Muchamed

Muchamed
  • Nowy Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 21:14

Daj panie Boże, żeby nie.... Wprawdzie szukałem ostatnio zegarka z Chin, ale nie tak sobie takie znalezienie wykoncypowałem.... Czy sam jestem w stanie sprawdzić ostatecznie, czy należy wybrać się do zegarmistrza?
  • 0

#4 Gość_Mateusz Dąbrowski_*

Gość_Mateusz Dąbrowski_*
  • Gość

Napisano 03 kwiecień 2015 - 21:20

Albo poczekać na kogoś kto się zna na Oriencie - ja to wnioskuję po ogólnej jakości wykonania i kreatywnym zapisie dnia tygodnia.

• 0

#5 Walter_87

Walter_87
  • Użytkownik
  • 4888 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 21:30

Sporo było Crystal'ów i wcale nie jest powiedziane, że to nie jest jeden z nich. Fakt, wygląda trochę dziwnie - datownik, trochę zbyt krótkie wskazówki...

Wrzuć zdjęcie dekielka i najlepiej mechanizmu - otworzysz go suwmiarką ;-)

• 0

#6 Muchamed

Muchamed
  • Nowy Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 21:37

No cóż, ziarenko niepewności zasiane... Zobaczymy, co się okaże... Całe szczęście, że to nie Panerai albo inny Ulysse Nardin.
  • 0

#7 Muchamed

Muchamed
  • Nowy Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 21:41

Sporo było Crystal'ów i wcale nie jest powiedziane, że to nie jest jeden z nich. Fakt, wygląda trochę dziwnie - datownik, trochę zbyt krótkie wskazówki...
Wrzuć zdjęcie dekielka i najlepiej mechanizmu - otworzysz go suwmiarką ;-)

Z fotodekielkiem sobie poradzę...ale suwmiarkę ti mam gdzieś głęboko w garażu...
  • 0

#8 Muchamed

Muchamed
  • Nowy Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 22:09

Oto i dekielek.....

Załączone miniatury

• IMG_20150403_230842.JPG

Użytkownik Muchamed edytował ten post 03 kwiecień 2015 - 22:11

• 0

#9 Muchamed

Muchamed
  • Nowy Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 09 kwiecień 2015 - 06:11

Zapewne wizyta u zegarmistrza rozwiązałaby sprawę, ale kto powiedział, że najprostsze rozwiązania dają najwięcej frajdy? Napisałem do Orient Watch USA z prośbą o pomoc. Dzisiaj w nocy dostałem odpowiedź, że oni pomóc nie potrafią, ale proponują spytać się w Japonii. Dali mejla. Piszę więc do samej centrali...

• 0

#10 Muchamed

Muchamed
  • Nowy Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 17 kwiecień 2015 - 07:07

Zapewne wizyta u zegarmistrza rozwiązałaby sprawę, ale kto powiedział, że najprostsze rozwiązania dają najwięcej frajdy? Napisałem do Orient Watch USA z prośbą o pomoc. Dzisiaj w nocy dostałem odpowiedź, że oni pomóc nie potrafią, ale proponują spytać się w Japonii. Dali mejla. Piszę więc do samej centrali...

Dostałem odpowiedź od Kwitnących Wiśni....Ich zdaniem numer referencyjny z dekla wskazuje na to, że zegarek został wyprodukowany gdzieś około 1975 roku. Nie są jednak w stanie dotrzeć do archiwaliów, które powiedziałyby coś więcej na temat tego czasomierza, tj. na jaki rynek miał trafić czy ile egzemplarzy wyprodukowano. No i oczywiście na podstawie zdjęć i opisu nie podejmują się wyrokowania nt. autentyczności. 

• 0

#11 paweł32

paweł32
  • Użytkownik
  • 228 postów

Napisano 17 kwiecień 2015 - 20:44

Przerwę Ci kolego Twoje odpowiedzi na zadawane przez Siebie pytania. Zegarek jest oryginalny!

• 0

#12 paweł32

paweł32
  • Użytkownik
  • 228 postów

Napisano 17 kwiecień 2015 - 21:12

Ojjj!!! Nie doczytałem podtytułu :rolleyes:

kłopoty ze znalezieniem informacji o modelu

Nie znajdziesz żadnych informacji o tym modelu! Bardzo żadki i nie spotykany!

• 0

#13 Muchamed

Muchamed
  • Nowy Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 17 kwiecień 2015 - 21:19

Dzięki wielkie. Właśnie wróciłem ze spotkania podstolika lubelskiego, gdzie szanowne Grono zacnych znawców orzekło podobnie. Ich zdaniem to model robiony z przeznaczeniem na Azję. Pozdrawiam serdecznie.
  • 0

#14 paweł32

paweł32
  • Użytkownik
  • 228 postów

Napisano 17 kwiecień 2015 - 21:37

Te "zacne znawcy" z tego "podstolika lubelskiego" są OK! Pozdrów Ich kolego ode mnie  :) 

Pozdrawiam.

Paweł

ps.

Można by jesze podejrzewać że produkcja tego sikora odbywa się gdzieś w Azji? Trzeba by to jakoś sprawdzić!

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: orient, automat, 21 jewels, 3star, crystal

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych