Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Wyraziłem swoje zdanie, jakbym chciał dobrze spożytkować wolne 100 złotych, to bym ich nie wydał na "zegarek", a tym bardziej "nurka" z Ali. Zwłaszcza, że na paczkę się czeka, a w nowych realiach cena końcowa może wykroczyć sporo ponad założony budżet.

 

Dla zobrazowania kilka pierwszych z brzegu wyników wyszukiwania na znanym portalu dla kwoty od 60 do 100 złotych. A ofert jest od kopy...

 

 

Jak już wspomniał przedmówca, można kupić Starkinga (chociaż polecałbym automaty tej firmy, całkiem niezła jakość)

https://s.click.aliexpress.com/e/b1qQ9aOG

 

Dodatkowo zegarki firmy Cadisen czy jeden model Nibosi (jest ze stali).

https://s.click.aliexpress.com/e/ckjVFaWU

 

Z tego co zaproponowałes chociaż jeden zegarek jest ze stali? Casio są w porządku (chociaż najtańsze modele są z jakichs mosiężnych stopów). Timexy za to prezentują taką jakość, że bym tego zdecydowanie nie chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem swoje zdanie, jakbym chciał dobrze spożytkować wolne 100 złotych, to bym ich nie wydał na "zegarek", a tym bardziej "nurka" z Ali. Zwłaszcza, że na paczkę się czeka, a w nowych realiach cena końcowa może wykroczyć sporo ponad założony budżet.

 

Dla zobrazowania kilka pierwszych z brzegu wyników wyszukiwania na znanym portalu dla kwoty od 60 do 100 złotych. A ofert jest od kopy...

 

Ofert jak powiedziałeś jest od groma. Ja bym używanego, przechodzonego kwarcowego Timexa nie kupił, wolę kupić coś fajnego i nowego z Chin. A co do jakości zegarków chińskich - za 20USD jesteś w stanie kupić zegarek, który z innym logo będzie kosztował ~100 USD. A za chińskie 100-150 USD dostajesz zegarki jakościowo na poziomie microbrandów czy Citizenów. Osobiście mam ponad 10 chińczyków z rożnych przedziałów cenowych i jestem z ich jakości zadowolony.

Dziękuje wszystkim za odpowiedź

Jeszcze poszukam zegarka jaki Sb wymarzyłem :P

Ale dzięki waszym odpowiedzią wiem czego unikać, a co można smiało brać i chodzi tu zarówno o chińskie zegarki, jak i użwki do 100zł :)

Pozdrawiam ! :D

Powodzenia w poszukiwaniach! Najważniejsze jest twoje zadowolenie, cena zegarka jest mniej ważna.

Pozdrawiam!


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w czym problem? Jeden nie chce 20 dolarowej mizerii z Chin, drugi używanego, a trzeci z plastiku. OK. Każdy ma swoje zapatrywania, ja mam takie i się nimi dzielę. 

 

Z ciekawości poproszę o przykład chińczyka za 100-150 USD na poziomie Citizena lub microbrandów, bo może byłbym zainteresowany.    


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w czym problem? Jeden nie chce 20 dolarowej mizerii z Chin, drugi używanego, a trzeci z plastiku. OK. Każdy ma swoje zapatrywania, ja mam takie i się nimi dzielę.

 

Z ciekawości poproszę o przykład chińczyka za 100-150 USD na poziomie Citizena lub microbrandów, bo może byłbym zainteresowany.

Dużo jest takich zegarków, polecam kanał pewnego miłego Australijczyka na youtubie: JustOneMoreWatch, recenzuje tam zegarki najróżniejszej klasy, ale również sporo Chińczyków z Ali.

 

Dziewczyna posiada m.in. SKX013 i Starkinga damskiego i Starking częściej laduje na ręce. Jest dokładniejszy i ma zdecydowanie lepsza bransoletę (zegarki za 33 i 170 dolarów!). Seiko oczywiście broni się lepiej obrobiona koperta i lepiej wykonana tarcza, jednak 7s26 zdecydowanie do cudów techniki japońskiej nie należy.

Edytowane przez papax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

jednak 7s26 zdecydowanie do cudów techniki japońskiej nie należy.

Bo nie takie jest jego założenie. To ma być wół roboczy. I taki jest.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w czym problem? Jeden nie chce 20 dolarowej mizerii z Chin, drugi używanego, a trzeci z plastiku. OK. Każdy ma swoje zapatrywania, ja mam takie i się nimi dzielę. 

 

Z ciekawości poproszę o przykład chińczyka za 100-150 USD na poziomie Citizena lub microbrandów, bo może byłbym zainteresowany.    

Poziom (tańszych) Seiko/Ciizen - Cadisen, Guanquin albo np. kupiony przeze mnie niedawno świetny Reef Tiger (https://bre.is/KYGQ21R4a)

Jeżeli chodzi o coś ciekawego - polecam San Martin https://bre.is/jcO96MgVD - spokojnie jakość europejskich microbrandów.

 

Z fajniejszych zegarków za 20USD, które wcale nie są mizerią, polecam np. Nakzen "Pagoda" https://bre.is/6W5ZrQPuq albo Starking https://bre.is/wE0GAUiaC - byłbyś zaskoczony stosunkiem jakości do ceny. Obejrzyj sobie One More Watch na Youtube - tam jest np. recenzja 20-dolarowego Tevize - https://www.youtube.com/watch?v=XPqlCela2MI czy Guanquin (szafir, Miyota, stal), który jest wg bardzo ładnym zegarkiem za absurdalną cenę 60USD


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze zegarki San Martin widziałem za 136 usd. Szafir, wr co najmniej 100. Chyba miyota w srodku. Sam bym kupil ale mam już divera seiko skx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze zegarki San Martin widziałem za 136 usd. Szafir, wr co najmniej 100. Chyba miyota w srodku. Sam bym kupil ale mam już divera seiko skx.

 

Wśród tych San Martin z linku są również kopie Seiko 62MAS :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj stałem się właścicielem takiego Starkinga:

https://pl.aliexpress.com/item/AM0184-watches-male-mechanical-watch-stainless-steel-fully-automatic-waterproof-businessmen-watches/32652320409.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.494a5c0fq16Ko9

Z niedowierzaniem spoglądam na wskazówki i po dobie odchył czasu ZERO SEKUND!!

To najdokładniejszy automat jaki mam w swoich skromnych zbiorach, ale czy może być dokładniejszy? ;)

Kupiłem go w promocji "Urodziny Ali" za 43,17 USD. Taktowanie 28.800, szafir, koperta i  bransoleta stalowe. Jakby tu jakiś krytyk "chińczyków" się zapodział, to mam pytanie: Jest jakiś lepszy stosunek jakości do ceny?

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł do mnie taki przystojniak Guanqin ... Za kilka dni postaram się złożyć małe sprawozdanie jak się spisuje.

post-78685-0-82426800-1555094128_thumb.jpg

post-78685-0-62744600-1555094205_thumb.jpg

post-78685-0-39181400-1555094238_thumb.jpg

post-78685-0-79461700-1555094265_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj stałem się właścicielem takiego Starkinga:

https://pl.aliexpress.com/item/AM0184-watches-male-mechanical-watch-stainless-steel-fully-automatic-waterproof-businessmen-watches/32652320409.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.494a5c0fq16Ko9

Z niedowierzaniem spoglądam na wskazówki i po dobie odchył czasu ZERO SEKUND!!

To najdokładniejszy automat jaki mam w swoich skromnych zbiorach, ale czy może być dokładniejszy? ;)

Kupiłem go w promocji "Urodziny Ali" za 43,17 USD. Taktowanie 28.800, szafir, koperta i  bransoleta stalowe. Jakby tu jakiś krytyk "chińczyków" się zapodział, to mam pytanie: Jest jakiś lepszy stosunek jakości do ceny?

Starkinga nie miałem (kompletnie mi nie leży ta stylistyka), ale z tych nieszczególnie drogich chinoli świetnie wykonany jest Guanqin GJ16034. Kompletnie nie ma się do czego przywalić.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starkinga nie miałem (kompletnie mi nie leży ta stylistyka), ale z tych nieszczególnie drogich chinoli świetnie wykonany jest Guanqin GJ16034. Kompletnie nie ma się do czego przywalić.

Mam i ja :-) Świetnie się nosi i strasznie podoba mi się kształt bezela.

 

2019 04 12 13.09.37 1


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Si, trochę dodaje mu charakteru.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja :-) Świetnie się nosi i strasznie podoba mi się kształt bezela.

 

Tego mam w planach też :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też użytkuję takiego Starkinga na pasku, to porządnie wykonany zegarek

post-67969-0-23744800-1555153196_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też użytkuję takiego Starkinga na pasku, to porządnie wykonany zegarek

A jak wygląda punktualność w Twoim egzemplarzu. U mnie po dwóch dobach łącznie około 1 s na plusie, może nawet mniej ale trudno ogarnąć bardzo precyzyjnie przy takich różnicach z drugim zegarkiem. 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie wczoraj dotarł taki.

 

 

 

HdI805r.jpg

 

I po zmianie paska.

 

b8tjjR5.jpgek

 

Zamówiony 30.03 a wczoraj udało się odebrać na poczcie bo pewnie byłby w poniedziałek :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

corgeut


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W srodku asian unitas? Widzialem chyba podobne 44 i 42 mm, ponoć szafiry. Jakby tak jeszcze miały wr 100 to bylyby chyba bezkonkurencyjne w tych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na alliexpress napisane że szafirowe szkło ten to 44 mm i w środku jakiś chińczyk :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda punktualność w Twoim egzemplarzu. U mnie po dwóch dobach łącznie około 1 s na plusie, może nawet mniej ale trudno ogarnąć bardzo precyzyjnie przy takich różnicach z drugim zegarkiem. 

Mój niestety nie kwalifikował się pod COSC i zrobiłem mu małą regulację. Od tego czasu chodzi przyzwoicie, choć nie mierzyłem odchyłek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej subiektywnej ocenie san martin za 200 usd nie prezentuje się gorzej niż microbrandowe za 400 usd. Oczywiście nie wiem jak san martin będzie się sprawować za powiedzmy 20 lat. Ale o wiekszosci mlodych microbrandow też tego nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.