Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o mnie to kupowałem na watch-alpha.eu. Korzystny kurs euro i obniżka świąteczna przekonały mnie do zakupu. Paczka doszła w 4dni robocze.

Co do tarczy- jest koloru matowego grafitu i to akurat nie każdemu może się podobać, ale za to subtarcze stanowią zagłębienie z delikatnym giloszem, indeksy wypukłe i nakładane. Na żywo jest ok.

 

I na koniec tarcza nocą. Szkoda tylko, że szybko gaśnie.

post-66877-0-37622200-1515187969_thumb.jpg

 

Edit: Bardzo fajny efekt soczewkowy daje szkiełko. Może na zdjęciach nie widać ale tarcza ma po obwodzie podziałkę sekundową. Szkiełko załamuje światło i jest ona lepiej widoczna. ????

Edytowane przez jackie01

Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, właśnie o tę stronę mi chodziło. Też widziałem te świąteczne promocje i palec mnie swędział strasznie aby kliknąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na żywo, z bliska i z daleka wygląda OK :)

Ciągle mi trochę żal że go od Ciebie nie wziąłem. Bez czerwonego sekundnika zdecydowanie lepiej! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle mi trochę żal że go od Ciebie nie wziąłem. Bez czerwonego sekundnika zdecydowanie lepiej! ;)

Też się zastanawiałem nad nią ale dla odmiany uważam że czerwona wskazówka dodaje charakteru temu zegarkowi

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Biała byłaby o niebo lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeżynka z ubiegłego tygodnia :)

 

 

Fajny, co w środku siedzi?

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez _Kwiatek_
Nie cytuj zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle mi trochę żal że go od Ciebie nie wziąłem. Bez czerwonego sekundnika zdecydowanie lepiej! ;)

Też się zastanawiałem nad nią ale dla odmiany uważam że czerwona wskazówka dodaje charakteru temu zegarkowi

 

 

Dopeman ma rację! Czerwony sekundnik, choć wyróżnia i odróżnia ten model, to jednak zakłóca tarczę i niepotrzebnie przyciąga na siebie uwagę.


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość k-kapusta

Alpha jest świetna-to półka jeśli chodzi o jakość Invicty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi majfrendy przysłali takie oto cudo pt HEMSUD,wykonanie no cóż d...y nie urywa ale tragedii też nie ma ( ale kosztował tylko 7,5 dyszki ), na ręce jak w sam raz w środku chińskie chrono SUNON PE70. Ciekawe jak powłoki i trwałość plastikowego werku :) 

post-34697-0-15317800-1515576340_thumb.jpg


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi majfrendy przysłali takie oto cudo pt HEMSUD,wykonanie no cóż d...y nie urywa ale tragedii też nie ma ( ale kosztował tylko 7,5 dyszki ), na ręce jak w sam raz w środku chińskie chrono SUNON PE70. Ciekawe jak powłoki i trwałość plastikowego werku :)

Z tym 600m to chyba ich trochę fantazja poniosła

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie deprecjonujcie koledzy produktu, nie znając potencjału, który w nim drzemie... Kiedyś pisali "torbillon" na dziurbilonach, a dziś oczy nam wypadają, jak widzimu co się dzieje w otworze tarczy Akrkibosa czy Johnny Rogera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi majfrendy przysłali takie oto cudo pt HEMSUD,wykonanie no cóż d...y nie urywa ale tragedii też nie ma ( ale kosztował tylko 7,5 dyszki ), na ręce jak w sam raz w środku chińskie chrono SUNON PE70. Ciekawe jak powłoki i trwałość plastikowego werku :)

 

Kurde, a byli blisko napisać na nim HELMUT, wtedy kupowałbym :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, a byli blisko napisać na nim HELMUT, wtedy kupowałbym :D.

Tiaaa byłby super zegareczek a tak tylko jakiś Helmsut :(

Ale i tak chyba pójdzie do ludzi bo to jednak nie mój klimat


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczów .

Kupiłem ostatnio Chiński zegarek Forsining .

 

post-101566-0-78850200-1515760575.jpg

 

Chciałem zobaczyć jak wygląda i ile jest warty automatyczny mechanizm w tego typu zegarkach ?

 

Przesyłka dobrze zapakowana z Aliexpress szła około 30 dni. Po rozpakowaniu chodził, co wskazywało na to , że automat działa. Koperta i bransoleta bez zarysowań, wykończenia bez zastrzeżeń.

Na początku przetestowałem chód zegarka i jego funkcje.

 

Zegarek ma symetryczny i bezbłędny chód 21600 bph. Amplitudy balansu są równe i dochodzą przy dobrze nakręconej sprężynie do 220o . Jest bardzo dobrze wyregulowany . Podczas użytkowania ma tendencję do lekkiego przyśpieszania - około 14s/d.

Ogólny wygląd zegarka jest sympatyczny. Dodatkowo wskazówki ma pokryte fosforyzującą farbą.

Jedynym minusem jest kalendarz który lecie do 39 dni. Więc na początku kolejnego miesiąca należy za każdym razem kilka razy skorzystać z przycisku i przestawić datę na 01. Warto pamiętać , że przestawianie daty zgodnie z instrukcją nie powinno się odbywać w przedziale czasowym od 23 do 3 w nocy.

 

Ciekawy byłem co mamy w środku ;) Oczywiście nie spodziewałem się super mechanizmu jak w markowych automatach ale:

post-101566-0-96510600-1515760770.jpg

 

Wahnik obrotowy pracuje na łożysku kulowym z lewostronnym naciągiem bez nawrotnika. Dlatego warto zwracać uwagę w którą stronę się kręci przy automatycznym dokręcaniu wymuszonymi ruchami dłoni. Patrząc od dołu za szybką - wahnik zgodnie ze wskazówkami zegara kręci się jak szalony ale niestety nie nakręca w tym czasie zegarka.

post-101566-0-13360700-1515764245.jpg

 

Ruch w przeciwnym kierunku , znacznie wolniejszy i trudniejszy do rozpędzenia zaczyna nakręcać sprężynę. Dobrze nakręcony mechanizm powinien starczyć na około 36 godzin. Jeżeli nie nosimy go zbyt długo w ciągu dnia to warto wieczorem dokręcić sprężynę koronką około 10 x.

 

Szkielet jak na masową produkcję przystało jest trzyczwartopłytowy ale fajnie , że łożyskowany na kamieniach - 35 jewels

post-101566-0-94428000-1515760947.jpg

 

Przy demontażu górnej płyty należy upewnić się, że sprężyna nie jest nakręcona ponieważ nie ma możliwości zablokowani zapadki i jej siła może porozrzucać dookoła koła przekładni napędu i chodu.

 

post-101566-0-79004900-1515761553.jpg

 

Balns jednometalowy kompensacyjny z wychwytem szwajcarskim o amplitudzie 175 - 225 o dobrze się prezentuje na zewnątrz tarczy zegarka.

post-101566-0-22725000-1515764285.jpg

W tym przedziale cenowym nie można narzekać na zakup.

Pozdrawiam

Edytowane przez Progress

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ciekawe informacje. Ten werk to Seagull ST17 czy coś innego? Można wiedzieć, ile mniej więcej kosztował ten zegarek? Werk był nasmarowany? Można się było do czegoś przyczepić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wygląda na ST17,  to jest raczej H47 / 2L27 lub 2L55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to takiego nie znałem nawet. Rozumiem, że to standard w tych tańszych dziurbilionach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Obik jest bliżej typu mechanizmu. Co prawda w tym zegarku , żaden z powyższych wytypowanych nie jest wierną kopią zamontowanego mechanizmu, na co wskazuje wielkość i rozmieszczenie śrub mocujących tylną płytę do szkieletu oraz dodatkowa podkładka na wahniku.

 

post-101566-0-24245300-1515903307.jpgpost-101566-0-74243100-1515903420.jpgpost-101566-0-04787100-1515903437.jpg

 

Jednak porównując mechanizmy w przedniej części zegarka a w szczególności rozmiar i charakterystyczny dwuczęściowy datownik , bliżej mu jest do

 

http://www.watch-tools.de/movements-69/movements/automatic-watch-movement-2l27-prime.php

 

http://www.shanghaiwatches.com/_p/prd1/1978866735/fashion-open-heart-automatic-watch-annual-calendar

 

Werk był nasmarowany.

Edytowane przez Progress

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

a to nie jest coś z rodziny DGxxxx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Rakuten piszą, że Miyota 821A. Zdjęcie od dekla by się zdało.

 

Jest w Parnis fotka... Miyota.

Edytowane przez 4palce

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.