Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

WookieWroc

G-Shock G-9300 Mudman - parowanie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję zakup tego zegarka ale czytałem opinie że niby paruje szkiełko jak jest duża różnica temperatur oraz że termometr wolno mierzy temperaturę otoczenia, czy użytkownicy mudmana mogą to potwierdzić albo zaprzeczyć ? 


GW-9400-1er GWN-1000B-1ber > Garmin Fenix 3 GW-9400-1er > GX-56-1bjf > GWG-1000-1a3er > GXW-56KG-3JF CUSTOM > GW-9400-1BER

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem muda i pare razy lekko zaparowal a termometr to dziala jak w wiekrszosci G. Chcesz miec dokladna temp. to trza go z łapki zdjac i z 20min odczekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale parowałw sytuacji jak sie wychodzilo z basenu np czy kiedy ?


GW-9400-1er GWN-1000B-1ber > Garmin Fenix 3 GW-9400-1er > GX-56-1bjf > GWG-1000-1a3er > GXW-56KG-3JF CUSTOM > GW-9400-1BER

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podczas jazdy na moto/quadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to było przeszkadzające że nie można było odczytać godziny czy po paru sekundach odparowywało ?


GW-9400-1er GWN-1000B-1ber > Garmin Fenix 3 GW-9400-1er > GX-56-1bjf > GWG-1000-1a3er > GXW-56KG-3JF CUSTOM > GW-9400-1BER

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sbsqad

Nie dotyczy to mudmana ale z doświadczenia wiem że nie tylko w tym modelu występuje takie parowanie.

Miałem dw-6900 i podczas używania na rowerze zimną, faktycznie parował ale wystarczyło odczekać chwilkę w spokoju lub przejść do ciepła, chwila moment i nie było zaparowania. Zegarek był przed wymianą baterii itp, nie był otwierany. Stawiał bym na albo fizykę :D albo jakieś mikro nieszczelności, nie mające wpływu przy codziennym użytkowaniu.

Ale mówię problem występował kiedy na zewnątrz było ok 5 stopni a zegarek odsłonięty, wystawiony na pęd rowerowy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WookieWroc przerobiłem już trochę zegarków i przy moim zimowym użytkowaniu wszystkie parowały oprócz tych których nie nosiłem ;) oczywiście nie za każdym razem to się działo, ale przynajmniej raz... Nigdy mi nic nie zaparowało na basenie czy po jakiejkolwiek wodzie.

G9300 już był opisywany na forum, fajny zegar.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to było przeszkadzające że nie można było odczytać godziny czy po paru sekundach odparowywało ?

Bylo to minimalne zaparowanie,wszystko mozna bylo odczytac bez problemu i znikalo to bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego mudka mam stosunkowo nie długo, ale mogę powiedzieć, że nie paruje nawet w ekstremalnych warunkach typu po wyjściu z sauny pod zimny prysznic. Tez się tego obawiałem, bo w poprzednich modelach zdarzały się takie sytuacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój g-9300 zaparował raz w ciągu 2 lat, gdy jechałem na rowerze przy ok -3 stopniach, zaraz po wyjściu z domu. Para utrzymywała się ok. 5 sekund. Byłem bardzo zaskoczony, bo myślałem, że MUD nie będzie parował ale zdarzyło się to tylko raz, a często jeżdżę na rowerze w zimę z mudem na nadgarstku.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jeszcze nigdy nie zaparował - mam od ponad roku

Taplatk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaparował mi g7700 na stoku. Dostał śniegiem i zaparował. Żadnych skutków ubocznych. GW3500 zaparował mi też w zimie. Nie dostał śniegu ale było bardzo zimno. Żadnych skutków ubocznych. Zaraz po wejściu do ciepłego wszystko wróciło do normy. Czyli to norma. Nie ma się czym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

a te ktore nie paruja to jest to jakas magia?? :) - ot poprostu sie czepiam :P bo nie ukrywam iz jestem jedna z tych nielicznych osob ktora uznaje parowanie za cos co nie powinno miec miejsca w tego typu zegarkach

 

ale wiem..temat rzeka az po horyzont :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna magia tylko jeszcze nie przebywały w sprzyjających parowaniu warunkach. Kłębi mi się w głowie hipoteza związku parowania z przyciskaniem guzików pod wodą ale nie wiem jak miałbym to sprawdzić. Nie wiadomo przecież, który zegarek jest całkowicie suchy w środku, po za tym nie chciałbym potwierdzić czegoś takiego na swoim G ;)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni uważają, że parowanie jest normalne dla każdego zegarka w skrajnych sytuacjach, a inni, że to wada... ja się zaliczam do tych pierwszych, ale nie dam się wciągnąć już w dalszą dyskusję na ten temat :D


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Cześć

Mam model GW 9010 od dwuch lat,biegam w nim regularnie.o każdej porze roku,zimą zaraz po bieganiu wskakuje do lodowatej wody{zegarek wcześniej jest pod bluza od dresu,wiec jest rozgżany teperaturą ciała}.

Nigdy w żadnej sytuacji mój g shok nie zaparował.Szczerze polecam,super zegarek i bardzo dokładny zarazem.

Kupilem w sklepie internetowym  Casio Polska

Pozdrawiam.


"Chcesz dobrze się poczuć,kup sobie dobry zegarek"

                         Rocky Balboa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka sytuacja moze miec miejsce jezeli czesto wciskasz przyciski pod woda z drugiej strony w mudach przyciski sa dodatkowo chronione uszczelkami i producent zapewnia, ze przyciski pod woda mozna wciskac jednak ja osobiscie i tak bym nie wciskal bo po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parowanie, to normalne fizyczne zjawisko i zegarek, który paruje normalnie na fizykę reaguje.   :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój mudek nie zaparowal ani razu tak w normalnym użytkowaniu jak i np. po tym jak nagrzany opalaniem moczył się w morzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ze starszymi modelami ale mojego muda noszę już od jakiegoś czasu i wyczyniałem z nim różne rzeczy np. z czystej ciekawości po gorącym prysznicu przykładałem kostki lodu do szkiełka i nic nie parowało. Z rozgrzanej plaży wskakiwałem do zimnej wody i też zero oznak parowania także albo na produkcji się poprawili albo nie jest tak źle z tym modelem. Zimowej jazdy na rowerze jeszcze nie doświadczyłem ale zima już niedługo ;).

 

Wookie jeżeli nadal zastanawiasz się nad zakupem to polecam uwierz miałem podobne rozterki jak nie większe i nie żałuję wydanych pieniędzy.

 

Aha co do termometru no cóż chyba każdy zegarek trzeba zdjąć z ręki przed wykonaniem pomiaru.

Pół godziny i podaje dokładną temperaturę otoczenia - porównywałem ze zwykłym termometrem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek mam ponad 8 miesięcy . Nigdy nie zaparował , ani nigdy nawet nie było lekkiej przesłanki co do tego . Jeśli chodzi o zegarek to już wcześniej w mojej recenzji G-9300 pisałem że jeśli chodzi o termometr to niezależnie od pomieszczenia bądź miejsca odejmuje od swojego -5,5 stopnia Celsjusza i pokazuje mi temperaturę zgodna z pomiarem urządzenia meteorologicznego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16cb6c3af6f991c34dda67e1279422e4.jpg

 

Podczas wędrówki w Zakopanem na Kasprowy , gdy było zagrożenie i zakaz wchodzenia ( a ja zastanawiałem się dlaczego idę Sam i nikogo nie ma :D ) nic nie straszne mi i G daliśmy rade nie zaparował nie płakał . Cieszył się i merdał ogonkiem z umiechem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.