Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Waldzior

Szczecin i Zachodniopomorskie czyli ciekawi ludzie i ciekawe miejsca

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie.

Chciałbym zebrać w tym temacie osoby i miejsca, które warto odwiedzić w Szczecinie i okolicach. Mam tu na myśli zabytki, ruiny, historyczne pamiątki, ciekawe szlaki turystyczne czy też pomniki przyrody jak i ciekawe wydarzenia kulturalne i rozrywkowe.

Wrzucajcie fotki, screeny z google maps i opis jak dotrzeć do ciekawych miejsc w których byliście w rejonie województwa zachodniopomorskiego.

 

Przy okazji może uda się zrobić mały zlot forumowiczów w Szczecinie i zorganizować jakiegoś wspólnego grila, napić się piwka i porozmawiać o zegarkach i nie tylko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jestem ze Szczecina, ale turystykę dopiero zaczynam. Zamiast zegarka kupiłem rowery dla rodziny :P

Na razie mogę polecić bo zacząłem jeździć trasę od różanki (lub parku Kasprowicza) do głębokiego. Fajnie położony szlak turystyki rowerowej i kilka ciekawych miejsc na grilla ;) . 

Ponoć są bardzo ładne trasy z głębokiego na Pilichowo i Bartoszewo, ale będę dopiero je poznawał w miarę kolejnych wypadów i wzrostu formy.

Jeżeli lubisz wypady nad Miedwie to polecam Koszewko i Żelewo. Może brak zaplecza jak w Zieleniewie, ale nie ma takiego tłoku.

 

Jeśli chodzi o spotkanie to czy grill, czy pub wstępnie jestem chętny i gotowy - byle terminy zgrać B)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja urzęduję na prowobrzeżu i mam zjeżdżoną rowerem wzdłuż i wrzerz Puszczę Bukową. Jeśli ktoś jeździ rowerem a jeszcze tam nie był to polecam.

Podczas każdej wyprawy nagrywam trasę i zdażają mi się różne dystanse.

Poniżej np 98.5 km.

W przyszłości wrzucę tutaj zdjęcia pokazujące jakie ciekawe rzeczy i pozostałości po wojnach kryją okolice miasta Szczecina ;)

 

post-71916-0-69061200-1429199284_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW

prawie 100km to ładna trasa. Ja na razie jeżdżę po 20-30km. W końcu rower mam od 2 tygodni :P

Mieszkam obecnie na Arkońskim więc najbliżej mam lasek arkoński (trasy raczej dla crossowców i górali), różanka i głębokie to na trekkingu daję radę, ale nie po wszystkich ścieżkach.

Mogłem jednak wziąć górala czy crossa.

Widzę, ze zahaczyłeś o Stare Czarnowo ja mieszkałem wiele lat w Kołbaczu to jest ok 4km od Czarnowa. W Kołbaczu jest ładny kościół i zabudowania po Cysterskie z przełomu XII/XIIIw.

Puszczę bukową od strony Czarnowa to znam raczej z grzybobrania. A prawdziwki to tam wielkie rosły, oj wielkie. To podgrzybków czasami nawet nie chciało się zbierać.

A ogród dendrologiczny to ostatni raz byłem z 10 lat temu, mam nadzieję, że go trochę wypielęgnowali.

 

Co do Szczecińskiej grupy fanów tykających zabawek to można by do grupy zawołać prowadzącego zegarki Steinhart i grupę od Gerlacha. Przecież oni są ze Szczecina!!!

 

Na co dzień pracuję w Galaxy tak więc jeżeli miałbyś ochotę wpaść na kawę to zapraszam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem za spotkaniem :) historia Szczecina i ciekawe miejsca w naszym mieście to konik mojej Żony ;) może coś mi podpowie ;)

na pewno najciekawszym "miejscem" jeśli można to tak nazwać są tunele pod Szczecinem ale dla zwykłego szaraka raczej niedostępne, chyba, że się dołączy do grupy która je penetruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo tuneli i bunkrów to gdzieś czytałem, że można je normalnie zwiedzać w jakieś dni. Że są ludzie, którzy oprowadzają zwiedzających...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w Szczecinie grupa która eksploruje tunele i część odgruzowała i oprowadza ludzi. Mają stronę internetową pewnie tam są jakieś informacje. Jeden z największych bunkrów pod dworcem można zwiedzać tylko trzeba zebrać odpowiednią ilość osób. Drugi największy bunkier jest pod technikum budowlanym im. Kazimierza Wielkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Dołączam do Szczecińskiej grupy :)

Panowie zorganizujmy jakieś spotkanko i pogadamy przy kawie/piwku jak kto woli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie i i ja piszę się na wszelką aktywność turystyczno-kawkowo-piwkową :rolleyes:

A może któryś ze szczecińskich kolegów śmiga na moto?

pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie Koledzy to gdzie, kiedy i o której się spotykamy? bo takie pitu pitu będzie w nieskończoność. Proponuję 08.05.2015 we Free Blues Caffe o 21.00 co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstępnie potwierdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może ten temat powinien się znaleźć w dziale spotkań klubowych ( podstolików ) a nie tutaj :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zamysł był pod kątem ciekawych miejsc, turystyki dlatego umieściłem to w tym dziale jako "po godzinach" ale nie mam nic przeciwko aby temat przenieść jeśli gdzieś bardziej pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Wstępnie jestem za.

Choć jak wszedłem na stronkę to mają akurat o 21

KILLING FLOOR – TRIBUTE TO JIMI HENDRIX & STEVIE RAY VAUGHAN (WŁOCHY / CHILE)

To czy damy radę spokojnie pogadać???

Tak pytam bo nie byłem w tym klubie już ładnych kilka latek ;)

Na moje nieszczęście są to akurat urodziny teścia i nie wiem czy rodzinka mnie puści :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co z tym najbliższym piątkiem zapoznawczym? aktualne i jaka frekwencja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kto będzie ?

myślę, że damy sobie radę z tym koncertem... jest tam boczna sala gdzie jest ciszej i można pogadać... a jak się tematy skończą pójdziemy na koncert :D

 

dajcie znać żebym nie siedział tam i nie czekał na Was jak jełop :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat obserwują 4 osoby więc za dużej frekwencji to nie będzie.

Ja nie mogę. Zjeżdżam z Wrocka w piątek wieczorem.

 

A idzie ktoś na IRĘ do teatru letniego w sobotę?

Z drugiej strony koncerty to nie miejsca do rozmów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kto będzie na 100% żebym tam sam nie siedział i nie czekał na nie wiadomo co? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam z wawy w piątek po południu, także potwierdzam wieczór jak coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak Panowie???

Udało się wam spotkać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa udało się... kurcze Panowie u nas spotkania to jest jakaś porażka... umówmy się konkretnie i się w końcu spotkajmy kurza stopa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzegorzg
      Hej,
       
      Szukam namiarów na zegarmistrza w Szczecinie, który wymieni mi baterię w zegarku Orient (takim: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-day-date-fug17002b3).
      Szukałem serwisu zegarków Orient, ale żadnego nie znalazłem .
       
      W moim poprzednim zegarku kiedyś z lenistwa wymieniłem baterię u przypadkowego zegarmistrza i to był koniec zegarka (przekręcona śrubka, zwarcia), więc boję
      się pójść do pierwszego z brzegu.
       
      Z góry dziękuję za odpowiedź.
       
      -- 
      Grzegorz
       
    • Przez kosti
      Witam sekunde teamu podczas czyszczenia zegarka przez przypadek porysowałem bok koperty w kształcie litery Z czy da rade to usunąć? Gdzie mam sie kierować? Jakie podjąć działania?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.