Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

krzemo

Jak reklamować zegarek za 20 tys?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Koleżanki i koledzy, 

Kupiłem w czwartek zegarek za ok 20 tysięcy złotych.

Dziś o 10.20 zegarek zatrzymał się......

Zareklamowałem i mam czekać do poniedziałku na kontakt.

Celowo nie podaję szczegółów - gdzie co i jak bo być może na to za wcześnie i robię przysłowiowe widły z igły.

 

Co wg Was powinienem zrobić? Czekać spokojnie na naprawę? Żądać wymiany na inny? Zwrot kasy?

W ogóle zostałem dziś "chłodno" obsłużony..... Humorem nie tryskałem ale sprzedawca chyba powinien w jakiś sposób mnie uspokoić, wyjaśnić cokolwiek...... 

 

Pozdrawiam,

Krzemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj więcej danych. Jaki to zegarek, zatrzymał się po nakręceniu koronką, widoczne oznaki noszenia/uszkodzenia?

 

Zareklamowałeś to znaczy co zrobiłeś konkretnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - to zegarek mechaniczny? Nosiłeś go? Nakręcałeś?


@rtur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj więcej danych. Jaki to zegarek, zatrzymał się po nakręceniu koronką, widoczne oznaki noszenia/uszkodzenia?

 

Zareklamowałeś to znaczy co zrobiłeś konkretnie?

 

Sorry, nie znam się na zegarkach ale ten nie był nakręcany. Automatycznie się nakręca....

Zero śladów użytkowania, dwa dni na ręku i jak to na początku bywa z nowym zakupem - traktowałem go jak jajo faberge.....

Zareklamowałem przez oddanie go do sklepu, dostałem dowód na złożenie reklamacji i info by czekać na kontakt w poniedziałek.

Krzemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymał sie rano dzisiaj o 10.20

Jak długo dzisiaj go nosiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekuję porady co Ty/Wy byście zrobili na moim miejscu?

Czy czekali grzecznie na naprawę czy wymiana czy zwrot kasy - jak w moim pytaniu. Nie znam się jak wspominałem na zegarkach, nie znam zasad panujących w tym światku stąd ten post.

Wstałem o 7.00 rano, założyłem zegarek. Tu nie ma mowy o tym żeby nie był nakręcony przez brak ruchu.

 

Jakoś nie mam przekonania do noszenia zegarka który zepsuł się po 2 dniach po zakupie za takie pieniądze. Nie wiem, być może to standard i nie ma się czym przejmować..... Dopytuje, bo jak pisałem wyżej, nie zostałem doinformowany w sklepie przez sprzedawcę. Nie kombinowałem przy zakupie, wybrałem stacjonarny sklep chociaż wiem że mógłbym kilka tysięcy zaoszczędzić korzystając z np. chrono24. Myślałem że zakup w licencjonowanym sklepie to lepsze, bardziej eleganckie rozwiązanie......

 

Pozdrawiam,

Krzemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vlepek

wydaje mi sie że za dużo od nas nie możesz oczekiwac-masz conajmniej dwa lata gwarancji na prawidłowe działanie zegarka.

Zepsuł sie wiec oddałes na reklamacje do naprawy-nic więcej nie mozna zrobic.Trzeba czekac.Zwrot pieniedzy,na jakiej podstawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak reklamować? tak jak ten za 200zł. kupiłeś, nie działa, reklamujesz. rozumiem, że kupiłeś w sklepie stacjonarnym? przede wszystkim dowiedz się jaka jest przyczyna "uszkodzenia".

zwrot pieniędzy jedynie na podstawie "wady istotnej". Jest to przesłanka umożliwiająca złożenie przez konsumenta żądania odstąpienia od umowy w ramach reklamacji z tytułu rękojmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy co masz napisane w gwarancji

Ona jest kształtowana przez sprzedawce i moze być dowolna.

 

W niej masz napisane jak długo mogą naprawiać itp.

 

Czytałeś?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj, że oprócz gwarancji, którą określa producent / sprzedawca jest rękojmia gwarantowana ustawą (odpowiedzialności kontrahenta za wadliwy towar).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok., dzięki za informacje.

 

Gwarancja 36 miesięcy. Szczegółów nie znam - nie czytałem.

 

Dziwi mnie tylko że towar który zepsuł się po dwóch dniach od zakupu nie może zostać zwrócony. Dobrze rozumiem? Nie mogę żądać nawet wymiany na inna sztukę tego samego modelu?

 

Zegarek - rodzina Perrelet Turbine

 

Podrawiam,

Krzemo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zegarkami automatycznymi to dosyć częsty przypadek, że zatrzymuja się ponieważ nie były wystarczajaco długo noszone wcześniej. Dlatego dla pewności warto dokręcić koronką żeby uzyskać pewność w tej sprawie. Stąd te pytania.

 

Jeśli faktycznie zegarek przestał działać, to ja osobiście chciałbym zwrot pieniędzy. Oczywiście jeśli sklep stacjonarny na to pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie znam się na zegarkach ale ten nie był nakręcany. Automatycznie się nakręca....

 

skoro jest to zegarek automatyczny, to być może był za krótko noszony na ręcę i nie nakręcił się wystarczająco - zdejmowałeś go na noc?

 

podaj nazwę zegarka, albo przynajmniej mechanizm, to dostaniesz poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam raz jeszcze :)

1) Nie ma opcji że zegarek nie był nakręcony. 

 

2) Zegarek - Perrelet Turbine

 

 

pozdrawiam

Krzemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam raz jeszcze :)

1) Nie ma opcji że zegarek nie był nakręcony. 

 

 

Witam,

skąd ta pewność ?

Czy po zatrzymaniu się, w ogóle już nie ruszył ?

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ruszył, nawet o sekundę.

Co sugerujesz? Po zatrzymaniu i targaniu go w celu nakręcenia nie powinien ruszyć?

 

Pozdrawiam,

Krzemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by spróbować dokręcić koronką ..

NIe wiem czy Cię to pocieszy , ale nawet za kilkaset tysięcy zegarek potrafi się zepsuć szybko..statystyka i już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ruszył, nawet o sekundę.

Co sugerujesz? Po zatrzymaniu i targaniu go w celu nakręcenia nie powinien ruszyć?

 

 

Pytam, tak, żeby był pełny obraz tej awarii :)

Czy pytałeś sprzedawcę gdzie zegarek będzie naprawiany (autoryzowany serwis) ?

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie pytałem. 

Mam zapytać? 

 

Czy mnie pocieszy ze się rzeczy psują? To wiem, ale żeby po dwóch dniach takiej radochy??:)

Poważnie, cieszył mnie ten zakup, nie widzę nic ładniejszego............

 

Pozdr

Krzemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie pytałem. 

Mam zapytać? 

 

 

Hmm, nie wiem jak podchodzisz to takich spraw ...

Nie zawsze wszystko przebiega tak jak powinno. Ja bym np. zrobił dokumentację foto zegarka, żeby potem się nie okazało, ze "fachowiec" zrobił rysy przy otwieraniu i wmawiał mi, że wcześniej były. Warto, żeby mieć pewność, że trafi w dobre ręce. Jeśli to możliwe, sam pojechałbym z nim do autoryzowanego serwisu. To jest już Twój zegarek i warto zadbać o jego profesjonalną naprawę, oczywiście udokumentowaną z testem szczelności.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jeszcze nie wiem jak podchodzę do takich spraw stąd wpisy na forum.

W każdym razie wpis cyt: "To jest już Twój zegarek..." bardzo do mnie przemawia i mam nadzieję na taki "związek" z zegarkiem, być może nawet z tym nieszczęśnikiem który się zepsuł :)

Nawet lekko humor się u mnie poprawił za co dziękuję :)

Pozdr

Krzemo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.