Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TabaQ

Seagull 1963

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Od 2 tygodni jestem posiadaczem chińskiego Seagulla 1963. Wiele osób pyta mnie o ten zegarek, dlatego postanowiłem napisac krótką recenzję.

Z góry przepraszam za słabe zdjęcia i jeśli w pewnych miejscach będzie mało obiektywnie i mało profesjonalnie, jest to mój pierwszy nowy zegarek, więc proszę patrzeć z dystansem na pewne rzeczy które tu opiszę.

 

A więc tak...

Jakiś czas temu zobaczyłęm ten zegarek na zdjęciach, minęło pewnie kilka miesięcy i postanowiłem go zakupć. Znalazłem najtańszą ofertę w Holandii (blisko 900zł) i po 4 dniach zegarek był już u mnie.

 

1. Wstęp (krótki)

W 1963 roku siłom powietrznym Chin przekazano zegarki, czyli pierwowzór prezentowanego przeze mnie zegarka, który wyglądał tak:

cda50041042bc54bmed.jpg

 

Następnie w 2006 roku firma Seagull podjęła się reedycji tego zegarka, który głównie przeznaczony był na rynek krajowy. Stał się on gorącym towarem i kontynuowano produkcję wraz z eksportem.

 

2. Pudełko i cała otoczka zegarka.

Gdy zobaczyłem pudełko pomyślałem, hmm coś nowego... Przyzwyczajony do pudełek od zegarków Seiko, zamykanych, z ładnym wnętrzem, poduszeczką, instrukcją obsługi, zawieszką itd... Tutaj dostajemy metalową puszkę z odrobiną gąbki w środku i co? I to wszytsko!

Kupujemy zegarek, więc nie powinniśmy zwracać na to uwagi, ale dla mnie jest to ważne i wydając 900zł na zegarek oczekiwałbym czegoś więcej, ale skupmy się ne zegarku.

f3009ef2b45f54aamed.jpg

4f3bd9a4d0511bc3med.jpg

3. Pasek

Zegarek przychodzi na (oliwkowym?) zulu, czy to NATO, nie ważne - każdy widzi (szerokość 18mm).

Dla mnie pasek kompletnie nietrafiony, innym zaś się podoba (o gustach się nie dyskutuje, także do własnej oceny). 

Moje zdanie jest takie, że zegarek na tym pasku niczym się nie wyróżnia, jest jednolity, bardzo stonowany i bardzo dużo na tym traci.

Poza tym nie lubię tego typu pasków, ponieważ dla osób które mają małe nadgarstki, zegarek się podnosi i odstaje od ręki.

36296a1916d0e626med.jpg

 

abfe0b9a1bc59f90med.jpg

...Tak więc, postanowiłem zamówić handmade z ciemnej brązowej skórki z jasnym przeszyciem. Okazało się to strzałem w dziesiątkę.

Cała kolorystyka została przełamana, dodało to kontrastu i wyrazistości :)

gallery_46829_2127_528094.jpg

 

4. Sam zegarek

Zegarek jest wykonany dobrze, przesadziłbym tutaj ze stwierdzeniem bardzo dobrze. 

Ja wybrałem wersję 37,5 mm ze stalowym deklem i wypukłym mineralnym szkłem.

Koperta bardzo dobrze wykonana ze stali 316L, ładnie wyprofilowana, dobrze układa się na ręce.

Szkło, które jest wypukłe dodaje zegarkowi 'vintydżowego' wyglądu.

Dekiel również bardzo ciekawie zaprojektowany.

gallery_46829_2127_705417.jpg

 

No więc, wydawałoby się, że wszystko pięknie i kolorowo, ale ...

A tarcza? No właśnie, element, który jest wizytówką każdego zegarka, na który codziennie patrzymy, w moim zegarku został niedopracowany. Indeks na godzinie '5' został niedoklejony, lub kleju weszło za dużo i nie przylega do tarczy.

Cała reszta tarczy bardzo ciekawa, w zależności od padającego światła tarcza od kremowej zmienia się po kolor beżowy (z nutką złotego). Wskazówki oksydowane na niebiesko, smukłe, dobrze komponujące się z całą resztą.

gallery_46829_2127_1130272.jpg

 

5. Serduszko

Zegarek został wyposażony w mechanizm Seagull ST19 łożyskowany na 21 Zuanach (kamieniach) z ręcznym naciągiem, w moim przypadku dokładność na poziomie +2 sekund na dobę, przy odkładaniu zegarka na noc w pozycji koronką do dołu.

Przyciski chronografu działają bardzo dobrze, przy odpowiednim nacisku (nie za mocno nie za słabo). Zerowanie, również bez zarzutu.

 

6. Podsumowanie

Zegarek ma specyficzny wygląd, raczej znajdą się osoby, którym się on będzie podobał lub nie, raczej bez opinii pośrednich.

Nadaje się idealnie pod koszulę jak i na codzień.

Mimo tych kilku minusów, które przedstawiłem uważam, że cena 900zł za zegarek z chronografem to dobry biznes. Ja jestem w pełni usatysfakcjonowany !

 

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam!


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pasja do zegarków ewoluuje ;) Gratuluję zegarka, niech się nosi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek ma klimat ale wyglada strasznie blaszano.

wskazowki i indeksy bez lumy

zegarek przez szklo jest strasznie nieproporcjonalnie gruby


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pewnie wszystko kosztem tego, aby jak najwierniej odwzorować zegarek sprzed 50 lat :)

Co nie zmienia faktu, że grubasek z niego.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko,  że odtwarzając pierwowzór spierdzielono reedycję czerwoną paskudna gwiazdą....... Pewnie nie tylko ja na kacapskie symbole jestem uczulony.

A poza tym, to dla mnie jeden z najfajniejszych chińskich budżetowców. Pokazuje, ze da się tanio, przyzwoicie i bez bezmyślnego rżnięcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze muszę powiedzieć, że strasznie mi się on podoba :D Ma taki daleko wschodni klimat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiński zegarek wart zainteresowania .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od roku sie na niego czaje i zawsze cos mi w ostatnim momencie przeszkadza kliknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne opracowanie.

dzięki za podzielenie się opinią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeden z najciekawszych dostępnych za w miarę sensowne pieniądze chińskich zegarków. Ładny i ciekawy :) I nieźle wykonany :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

element, który jest wizytówką każdego zegarka, na który codziennie patrzymy, w moim zegarku został niedopracowany. Indeks na godzinie '5' został niedoklejony, lub kleju weszło za dużo i nie przylega do tarczy.

 

Mimo tych kilku minusów, które przedstawiłem uważam, że cena 900zł za zegarek z chronografem to dobry biznes. Ja jestem w pełni usatysfakcjonowany !

 

Opisana niedoróbka jest widoczna gołym okiem i nawet pobieżna kontrola jakości w fabryce powinna ją wychwycić. Osobiście trudno mi się zgodzić z argumentem, że w cenie 900 zł można to zaakceptować, a w cenie x razy większej to już nie. Moim zdaniem ten indeks na 5-tej oznacza dyskwalifikację, obojętnie czy jest to zegarek za 300 zł, czy za 30 tys. zł. Indeks albo cała tarcza powinny być po prostu wymienione zanim zegarek opuści fabrykę.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni się z tym zgadzam, gdyby to było Seiko, Orient itp. czyli zegarki, które można kupić w tej cenie nowe i coś takiego by się zdarzyło, od razu bym reklamował, niestety tutaj nie liczę na żadne wsparcie.

 

Jeszcze chciałbym uzupełnić kilka kwestii, które nasunęły mi się podczas użytkowania zegarka i nie tylko. A więc:

 

... PO BLISKO 3 MIESIĄCACH

 

Zegarek nadal chodzi bardzo dokładnie, wszystkie funkcje oczywiście działają (to raczej żaden plus, bo to normalne, że tak powinno być), szkiełko się nie rysuje, ale...

 

Zauważyłem w swoim egzemplarzu jeszcze jedno niedociągnięcie, również dotyczy ono tarczy, a mianowicie, indeks nr 54 na subtarczy z sekundnikiem jest jakby niedobity/niedodrukowany.

post-46829-0-82422900-1435479204.jpg

 

W międzyczasie taki sam zegarek z tego samego źródła nabył mój znajomy, wizualnie wszystko OK, tarcza w porządku, ale...

Zerowanie sekundnika niestety dość często pół sekundy-całej sekundy w tył. Nie wyglądało to zbyt fajnie, gdy wyzerowany sekundnik nie jest w odpowiedniej pozycji.

 

Mimo wszystko nadal jestem zadowolony z zegarka i używa się go bardzo przyjemnie, a zarazem świetnie prezentuje się na ręce, rzadko spotykany design :)


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uparcie zeruje 0,5s do tyłu, można poprawić ustawienie wskazówki. Jeśli bardzo jest to wkurzające...

Chyba że ma luz i zeruje jak mu wyjdzie, wtedy gorzej...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak mu się chce tak zerował, coś tam majster próbował i ponoć coś się poprawiło :)


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegarek, a na tym nowym pasku wygląda świetnie! (choć czerwona gwiazdka i te chińskie znaczki troszkę mnie drażnią) Niestety loteria towarzysząca takiemu zakupowi dyskwalifikuje go w moich oczach :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wizualnie bardzo ładny, klimatyczny, ale jakoś nie mam przekonania co do jakości chińskich produktów - kojarzą mi się z produkcją na ogromną skalę jak najmniejszym kosztem, nie zważając na jakość, co niedopracowane zerowanie wskazówki sekundnika/niedoklejone indeksy zdają się niestety potwierdzać..a szkoda, bo zegarek wizualnie na prawdę ciekawy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa recenzja i spostrzeżenia  - duży plus za kontekst historyczny wraz z pierwowzorem.

Oryginalny pasek typu nato powoduje, że zegarek staje się bardziej skromny ... taki zołnierski :) ... i mnie sie to podoba.

Tak samo zresztą jak opakowanie - puszka.

Niestety, przesadzili Chinczycy z czerwoną gwiazdą, a szkoda ...

Generalnie bardzo fajne chrono do kolekcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, nie tylko mi ten paskudny symbol psuje odbiór zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zegarkach Zenith jest jeszcze gorzej "paskudny symbol" jest nie tylko na tarczy,ale także na koronce.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest czerwony. Chyba też symbolizuje coś innego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka zegarków Zenith z czerwoną pięcioramienną gwiazdą.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też znaleźć Seagull 1963 bez czerwonej gwiazdy / bez czerwonego wypełnienia gwiazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, ale jest to bardzo trudne.

Tak na marginesie widziałem na jakimś forum projekt innej reedycji tego zegarka, dużo wierniej odwzorowany oryginał, ciekawe czy gdzieś można coś takiego zdobyć i w jakiej cenie.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.