Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

OmegaDeVille

Prośba o identyfikację kominkowca

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Ostatnimi czasy wciągnęły mnie bardzo zegary kominkowe i wiszące. Owocem nowego zainteresowania, które odciąga mnie od zegarków naręcznych, jest między innymi czasomierz z załączonych zdjeć. Kupiłem go dziś rano na giełdzie.

Byłbym Wam dozgonnie wdzięczny za informacje dotyczące wieku oraz producenta.

 

Dziekuję!

post-63245-0-95824200-1429442862_thumb.jpg

post-63245-0-57120600-1429442872_thumb.jpg

post-63245-0-49399900-1429442882_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schlenker&Kienzle...(?)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak FMS czyli  Mauthe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to takiego FMS? Wybaczcie, ale kazdy z Was na początku zegarowej przygody wiedział tyle co ja teraz...czyli nic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że FMS... nie mogę rozwinąć tego skrótu, bo mi się znowu dostanie, że wiedza podana na talerzu i takie tam... :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Friedrich Mauthe Scheweningen, na moje łoko około 1935-39, ale mogę się mylić.

Wszystko, no prawie, jest tutaj:

http://www.mikrolisk.de/show.php?site=280#sucheMarker


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Friedrich Mauthe Scheweningen, na moje łoko około 1935-39, ale mogę się mylić.

Wszystko, no prawie, jest tutaj:

http://www.mikrolisk.de/show.php?site=280#sucheMarker

Dziekuję, o to mi chodziło :) Zegar idzie bardzo dokładnie, a na dodatek znam jego historię - cieszy mnie więc podwójnie.

Raz jeszcze dziekuję i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu kawa na ławę :( a Kolega nie jest od wczoraj użytkownikiem forum. B)

Przyznam, że do niedawna temat zegarów był mi obcy. Moje zainteresowanie skupiały się głownie w około zegarków naręcznych i kieszonkowych. Temat zegarów, co raz mi bliższy, nadal jest dla mnie tajemnicą - jak zapewne dla wielu ludzi - to w końcu kopalnia wiedzy.

Na początek jestem wdzięczny za wszelkie dokładne informacje - z czasem poznam podstawy z tej dziedziny i wskazówki nie bedą mi już potrzebne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kolega dać fotkę wahadła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mauthe, mam identyczny (ale z logo) kupiony przez mojego ojca ok. 1928 roku. Jego fotka jest w temacie "erzlot collection".

Nie jest to zegar kominkowy ale bufetowy (lub gabinetowy). Na kominku byś go nie postawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję, Twój jest faktycznie bardzo podobny.

Mój nie jest ani bufetowy, ani tym bardziej kominkowy - jest pianinowy, bo znalazł miejsce na moim Bechsteinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak grasz na Bechsteinie, to Mauthe będzie wtórował - bo ma bardzo dźwięczne struny. Pięknie grają przy każdym drgnięciu zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko się gra na Bechsteinie. Karty się ślizgają. Mauthe zresztą pewnie też, chyba że ma przyssawki. Albo kolce.  :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tym Bechsteinie?post-63245-0-88712000-1429619069.jpg

Rzeczywiście, do kart może być już trochę nieporęczny :D

 

Tak to grywam na moim Steinway-u... post-63245-0-64192100-1429619311_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nakręcałem dziś swój zegar, gdy nagle usłyszałem trzask i poczułem luz. Łatwo się domyślić, że pękła mi sprężyna. Na szczęście, było to pierwsze naciąganie od dwóch tygodni, więc nie była ona bardzo napięta - co za tym idzie, łudzę się, że nie wyrządziła dużych szkód.

Byłbym Wam wdzięczny, gdybyście oszacowali dla mnie koszt zakupu nowej sprężyny i poinstruowali, jak sprawdzić skalę zniszczeń w mechanizmie (ponoć pękające sprężyny bywają bardzo skutecznymi destruktorami).

 

Dziekuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 50 złotych. Może tylko spadła z zaczepu, może przy zaczepie się zerwała. A zasięg zniszczeń może być przeróżny. Mnie spotkało w najgorszym wypadku wyłamanie kilku zębów z bębna, z 2 najbliższych kół + wygięcie czopów.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż... W takim układzie pozostaje czekać do wizyty u mistrza.

Serdecznie dziekuję za poświęcony czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem werk do kominkowego francuza i miał sprężynę chodu w 11 (!!!) kawałkach. Wymiar taki, że szukałem po całej Polsce i dzwoniłem do iluś zegarmistrzów i niestety nie znalazłem. Za to znalazłem taki sklep w Anglii : M&P (Meadows & Passmore) w którego katalogu jest kilkaset (!!!) sprężyn do naciągu (i kilka tysięcy różnych innych elementów zegarowych). Wprawdzie wysyłka kosztuje prawie 11 GBP +VAT, ale czasami nie ma wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.