Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj przymierzałem złotego AP RO ref. 15450OR. Ten był trochę za ciasny, ale chciałem sprawdzić ową słynną bransoletę. Innych, tj. stalowych nie mieli. Natomiast to co mnie zdziwiło, to to że czas oczekiwania na wersję w stali to ok. 1 miesiąc. Myślałem że dłużej się na nie czeka.

 

To już moje 3 podejście do tego modelu: nie mogę się do niego przekonać. Chyba bardziej mi leżał GP Laureato.

 

post-6729-0-86043600-1547401678_thumb.jpeg

 

post-6729-0-81661600-1547401710_thumb.jpeg

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jest ładny

No jest, jest - ale ten tez uwazam za bardzo udany model, gdyby nie sp....li tej "12" pisanej dziwnym fontem rodem z Rolka :angry:  Wystarczyloby tylko dac tam ich logo i wg mnie rownie super nowy AP chrono - ale juz to poprawilem i tak to teraz wyglada - niech nie dziekuja :P  ;)

post-25547-0-34312500-1547402226.jpg

Ja dzisiaj przymierzałem złotego AP RO ref. 15450OR. Ten był trochę za ciasny, ale chciałem sprawdzić ową słynną bransoletę. Innych, tj. stalowych nie mieli. Natomiast to co mnie zdziwiło, to to że czas oczekiwania na wersję w stali to ok. 1 miesiąc. Myślałem że dłużej się na nie czeka.

Jesli chcialbys z niebieska tarcza, to troszke bys poczekal ;)

Coz - do niedawna nawet na suba czekalo sie 2-3 miesiace a teraz wszedzie sie kolejki ustawiaja. Mysle, ze jak AP pojdzie za innymi, to rowniez wersje w zlocie i nowe modele beda dostepne praktycznie od reki a klasycznego RO ogranicza, aby inne kupowac jak to mi mowil gosciu w salonie.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie graficy tu macie „real thing”...ja tam widzę podobieństwo

post-55792-0-69749600-1547402947_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nowe chrono prawie jak Jacques Lemans.

Genta się pewnie w grobie przewraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Przedstawianie opinii gości z Hodinkee który jest najbardziej komercyjnym portalem w branży.. sorry, nie kupuję tego.

 

Przedstawiłem opinię Stephena pochodzącą z forum dyskusyjnego, a co do komercjalnego charakteru Hodinkee...  :) Twoją uwagę Filip potraktuję z chrześcijańską życzliwością i tylko napiszę - pozdrów kolegów z CH24.PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genty w nie nie ma co mieszać. ;) Ja poczekam na zdjęcia nadgarstkowe i filmy z przymiarek na targach. Może wtedy tarcza "pokaże" jakieś ciekawsze oblicze. Rozumiem, że proces jej produkcji trwa ileś czasu, że 2 lata myśleli jak położyć na niej logo, ale ona w wersji 3 wskazówkowej jest strasznie nijaka.  :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przedstawiłem opinię Stephena pochodzącą z forum dyskusyjnego, a co do komercjalnego charakteru Hodinkee... :) Twoją uwagę Filip potraktuję z chrześcijańską życzliwością i tylko napiszę - pozdrów kolegów z CH24.PL.

Jak masz coś do powiedzenia kolegom z ch24.pl to im sam to powiedz w cztery oczy, zamiast robić podchody na forum.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy mechanizm również trafił do odświeżonego Royal Oak. Ciekawe kto wybierze podstawowego Code 11.59 zamiast nowego RO mając możliwość przymierzenia ich obu w salonie.  :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jak masz coś do powiedzenia kolegom z ch24.pl to im sam to powiedz w cztery oczy, zamiast robić podchody na forum.

 

Napiszę więc wprost. Jesteś współpracownikiem portalu komercyjnego - CH24.PL. Kontrowersyjne jest czynienie zarzutu Hodinkee w kontekście czegoś w czym sam bierzesz udział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Wam się podobają nowe Royal Oak Ref. 15500 na werku 4302 ? Moim zdaniem są super. Zastanawia mnie tylko dlaczego nie zaprezentowano wersji z białą tarczą.   


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A jak Wam się podobają nowe Royal Oak Ref. 15500 na werku 4302 ? Moim zdaniem są super. Zastanawia mnie tylko dlaczego nie zaprezentowano wersji z białą tarczą.

 

Nowe Royal Oak są znakomite. Skrócono indeksy godzin, co pozwoliło powiększyć logo AP w porównaniu do referencji 15400. Już teraz mogę napisać, że kupię wersję w stali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Royal Oak są znakomite. Skrócono indeksy godzin, co pozwoliło powiększyć logo AP w porównaniu do referencji 15400. Już teraz mogę napisać, że kupię wersję w stali.

Przeniesienie daty bardziej w prawo w miejsce wyciętego zupełnie indeksu z godziny 3 trochę psuje ład na tarczy. Wygląda trochę jakby był lekko "zezowaty". Mnie się poprzedni model 15400 bardziej podoba. Duże logo nie jest potrzebne w tej kopercie. Wszyscy widzą po kształcie i fakturze tarczy, że to jest AP Ogólnie trochę pusto na tej tarczy w 15500. Wg mnie szału nie ma, stare jest lepsze...zobaczcie zresztą sami383ff4b110795be99101a22d0a04d470.jpg Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Przeniesienie daty bardziej w prawo w miejsce wyciętego zupełnie indeksu z godziny 3 trochę psuje ład na tarczy. Wygląda trochę jakby był lekko "zezowaty".

Miałem Royal Oak 15300 i mnie nie przeszkadza brak indeksu przy datowniku. Co do logo AP, to w 15400 wygląda tak, jakby ktoś w ostatniej chwili przypomniał sobie, że trzeba je gdzieś upchnąć.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie wersja z białą tarczą ? Wygląda na to, że nie przewidziano takiej w nowej kolekcji. Szkoda by było.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto im projektuje te zegarki? Na górze za dużo na dole za mało a z prawej strony dziura w tarczy. Naprawdę nie da się lepiej?

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem szczerze, że 15500 to będzie mój następny cel. Według mnie zmiany w dobrym kierunku.

Co do 11.59- pierwsze na co zwróciłem uwagę, to to, że na filmie CEO ma na sobie RO- dla mnie zamyka to temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto im projektuje te zegarki? Na górze za dużo na dole za mało a z prawej strony dziura w tarczy. Naprawdę nie da się lepiej?

A nie mówiłem? Popsuli taki ładny zegarek

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Kto im projektuje te zegarki? Na górze za dużo na dole za mało a z prawej strony dziura w tarczy. Naprawdę nie da się lepiej?

Nie da się, bo projekt jest znakomity. Wolę umiar na tarczy niż krzyk Roleksa w stylu - patrzcie, jestem chronometrem i mam na to certyfikat, a wodoszczelność podam w stopach i w metrach.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się, bo projekt jest znakomity. Wolę umiar na tarczy niż krzyk Roleksa w stylu - patrzcie, jestem chronometrem i mam na to certyfikat, a wodoszczelności podam w stopach i w metrach.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

obok umiaru ważna jes jeszcze harmonia i proporcje...tu ich brak. Gdyby Jumbo nie miał daty byłby idealny...ostatecznie data na 6- stej zatarłoby złe wrażenia. Może choć 38 mm chrono uratuje ten rok dla AP...choć ta data jak w DD dalej straszy Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się, bo projekt jest znakomity. Wolę umiar na tarczy niż krzyk Roleksa w stylu - patrzcie, jestem chronometrem i mam na to certyfikat, a wodoszczelność podam w stopach i w metrach.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wodoszczelność...znowu się nie popisali.

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile kompletnie bez sensu jest dla mnie sportowy zegarek jak np Rolex Submariner, AP RO, Longines Legend Diver czy Omega Aqua Terra w złocie, o tyle bardzo fajnie, że np. takie A. Lange & Söhne nie ma nic w stali. Nawet taki Datejust bardziej leży mi w bicolorze niż cały w złocie lub DayDate. Sportowy zegarek w żółtym/różowym złocie postrzegam jak buty do biegania ze skóry aligatora, czyli przerost formy nad treścią. Złoto kojarzy mi się z biżuterią (może błędnie), więc jest idealnym opakowaniem do wielkich komplikacji czy nawet prostych mechanizmów w eleganckich modelach. Natomiast w sportowych modelach postrzegam je bardziej jako "patrzcie, nie dość że mam drogi zegarek to jeszcze złoty".

 

PS. Mam wrażenie, że już z trzeci raz piszę w ten sposób w kolejnym wątku. Gdzieś już były podobne dyskusje.

Lepiej bym tego nie ujął.

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli marka z TOPu to nawet jeszcze więcej, podobnie było z wielkimi komplikacjami do czasu kiedy Tag Heuer udowodnił że można je sprzedawać za mniejsze pieniądze. Za co zresztą zbeształ go publicznie Mr. Stern odsłaniając kolejny raz swą obłudną naturę.

 

 

  I zanim znowu ktoś będzie próbował leczyć własne kompleksy kosztem Patek Philippe wyzywając Sterna od obłudników, to dopiszcie sobie jeszcze do listy A. Lange & Söhne, F.P. Journe, Laurent Ferrier itp. i rozdzierajcie szaty nad tym, że Richard Mille nie chce swoich zegarków sprzedawać za grosze. Ech...

Przypomnę tylko że to kto inny "darł szaty" publicznie, i nie byli to klienci,  więc nie widzę powodów dopisywania do listy innych, wymienionych powyżej.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.