Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no nie ma go co do RO porównywać .

Jak dla mnie jest to „ techniczna „ alternatywa w osiągalnej cenie .

Z RO jest jeszcze problem bariery psychicznej ceny zegarka , o ktorej wspomniał któryś z kolegów w tym wątku. 3 zegarki po 20k sa ok , lub dwa za 35k , ale jeden za 70-80k to juz drogo :P

Edytowane przez ChrisM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogo? Uwierz - w tej pasji nie ma takiego slowa :P
Rowniez kiedys myslalem, ze wybor za 12-20 tys pln to juz jakis absurd, jednak jest inaczej... wszystko zalezy na co zona pozwoli :D;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepsza alternatywa dla RO aktualnie jest GP Laureato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepsza alternatywa dla RO aktualnie jest GP Laureato.

Ale tu też nie jest tanio...drożej niż Zenith a emocje chyba nie te bo szybko sprzedałeś ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzzy racja , ale jednak cena GP niemal dwukrotnie wyższa niż Zenitha .

Jednak GP chciałbym przymierzyć i ocenić bo on jest jesscze w zasięgu w przeciwieństwie do RO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip, dzięki za zdjęcia. Na żywo średnio to wygląda?

Mi się nie podoba.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepsza alternatywa dla RO aktualnie jest GP Laureato.

 

Chciałeś powiedzieć możne za 2 sztuki GP Laureato i trochę kieszonkowego to alternatywa dla RO.

 

Czy rzeczywiście są na zbliżonym poziomie jakościowym, co by znaczyło ze GP Laureato to okazja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś powiedzieć możne za 2 sztuki GP Laureato i trochę kieszonkowego to alternatywa dla RO.

 

Czy rzeczywiście są na zbliżonym poziomie jakościowym, co by znaczyło ze GP Laureato to okazja?

Czy Certina to okazja bo jest tak samo wykonana jak cztery razy droższy tag heuer? Pytanie retoryczne ;)

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości pytam, bo nie miałem tych zegarków w ręku. Czy wszystkie są na porównywalnym poziomie?

Na poprzednie pytanie nikt nie odpowiedział:

 

A w tym porównaniu + Patek 5711 Nautilus + GP Lareato

 

 

 

 

 

 

Czy występuje duża rozbieżność jakościowa między tymi 5-cioma modelami? Czy cenowa jednak większa?

 

Ceny z sieci nówka z UE:

 

Piaget i GP - ok 30-35 000 zł.

AP - ok 70 000 zł za biały lub czarny i niestety ok 100 000 za boutique blue dial.

Vacheron - ok 70 000 zł bez względu na kolor tarczy

PP - od ok 170 000 zł

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepsza alternatywa dla RO aktualnie jest GP Laureato.

Mierzyłem i niestety mnie nie zachwycił. Trochę taki "plastikowy" i potworny łapacz rys, nawet od samego patrzenia. A cena ponad 40k zabija w nim to, że na pierwszy rzut oka na zdjęciu wygląda całkiem ładnie ;)

3fddc7c9a677e19b692d46f02b6b4853.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś ten kolor w chrono z ciemniejszymi totalizatorami?  :wub:  Mam też wrażenie, że jest większy niż wersja z samą datą (albo są dwie?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś ten kolor w chrono z ciemniejszymi totalizatorami?  :wub:  Mam też wrażenie, że jest większy niż wersja z samą datą (albo są dwie?)

 

O tym mowa?

Laureato-Chronograph-2.jpg

 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki bo ciągle AP Code. Zamieniać Royal Oka na Bulgari Octo? Jakie są wasze sugestie? Zdjęcie i przymiarkę robiłem rok temu. Teraz jakoś temat wraca.

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

https://youtu.be/Y7MH8AmfjUk

 

RO zdecydowanie.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem i niestety mnie nie zachwycił. Trochę taki "plastikowy"...

Mialem podobne odczucia :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laureato juz dużo bardziej sportowy w odbiorze, nie ma tego blingu co Royal Oak. Dużo grubo szczotkowanej powierzchni, całosć wyglada podobnie jak w Rolexie Ex2. Mi osobiscie bardzo przypadł do gustu na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i CEO wszystko wyjaśnił....pokazał mejla od 19 letniego miłośnika marki który jest zachwycony nowym dizajnem. Ktoś tu uwierzył że 2000 20 letnich milionerów nie marzy o niczym innym niż pokazanie swoim ojcom kto tu rządzi !

Także nic dziwnego że nie jesteśmy zachwyceni ...nigdy nie byliśmy targetem;-)

https://www.revolution.watch/in-conversation-with-francois-henry-bennahmias-of-audemars-piguet-on-the-code-1159/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.11ff4892b10dc8e6c328b7adf5a45a1a.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wywiad z CEO z grudnia. Pierwszy, przedpremierowy kontakt dziennikarzy Hodinkee z Code.

https://www.hodinkee.com/articles/hodinkee-radio-episode-28-francois-henry-bennahmias

Obawiam się że Franciszek za bardzo uwierzył że na rynku pozostanie ten kto schlebia gustom młodego pokolenia ( nawiasem mówiąc chyba nie do końca je znając ) Bezramkowy design jak smartphone, post- tetrisowe czcionki...Szkoda że branża nie zadaje sobie trudu by przekonać młodych do klasyki w zamian wmawiając wszystkim że młodzi potrzebują analogowego, ręcznie robionego „smartwacha” za 100- krotność oryginału.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten wywiad Desmo- rzeczywiście bardzo ciekawy. Co do schlebiania gustom- tego nie da się wygrać o czym on sam mówi- kolekcje w modzie zmieniają się już nie dwa razy do roku, a sześć! Skąd zatem ten kierunek u człowieka, który nie ma nawet konta na Instagramie?

Zastanowił mnie też przytyk do marek, które większość sprzedaży lokują w Azji. Przecież stamtąd wieje wiatr zmian, czy to źle zatem, że to inni łapią go w żagle?

Warto posłuchać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak podbije od d...y strony - doslownie :D

4.jpg

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten wywiad Desmo- rzeczywiście bardzo ciekawy. Co do schlebiania gustom- tego nie da się wygrać o czym on sam mówi- kolekcje w modzie zmieniają się już nie dwa razy do roku, a sześć! Skąd zatem ten kierunek u człowieka, który nie ma nawet konta na Instagramie?

Zastanowił mnie też przytyk do marek, które większość sprzedaży lokują w Azji. Przecież stamtąd wieje wiatr zmian, czy to źle zatem, że to inni łapią go w żagle?

Warto posłuchać!

On wywodzi się ze świata mody...pracował min dla Armaniego czy Ferre zanim jak sam mówi zupełnie przypadkowo wkroczył do świata zegarków.

Intrygujący wątek na temat spotkania z członkami rodziny właścicieli marki według której AP nie zajmuje należnego mu miejsca...CEO „chwycił w lot” i teraz według niego przywraca blask rodowyn srebrom....tylko nie wiem czy ma do tego talent. Na pewno ma na koncie dobre biznesowo posunięcia...ograniczenie ilości SKU, limitacji, kontrolowanie ilości produkowanych sztuk, stawianie na obsługę premiumw oparciu o własną sieć. Co do zdobywania nowych rynków - czas pokaże kto ma rację. Mam wrażenie że jednak powinno się edukować w klasycznym pojmowaniu sztuki i piękna młodzież nież na siłę próbować dostosowywać się do ich zmieniających się z prędkością ekranów w Fortnite gustów.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortnite??? Moj synek juz Cie lubi ;)

A ja na feriach pozdrawiam wszystkich milosnikow marki :)

nespresso.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale Octavio Garcia przydałby się teraz AP. Mam nadzieję, że przynajmniej referencję 15202 zostawią w spokoju. BTW, słyszałem, że Ref. 15400 wyleci z katalogu w połowie tego roku, produkcja ma się zakończyć około czerwca 2019 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.