Skocz do zawartości

Zdjęcie

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
781 odpowiedzi w tym temacie

#401 TeJot

TeJot
  • Użytkownik
  • 4085 postów

Napisano 29 październik 2017 - 22:01

Czy one ( 3135 i 8500 np.) aby nie osiągają lepszej precyzji chodu niźli 3120?

Trudno taką tezę będzie obronić bo skala produkcji AP jest mniejsza niż Omegi i Roleksa a tym samym ilość przebadanych w testach zegarków. Obserwacje porównawcze są nie wystarczają aby takie twierdzenie wysnuć. Potrzebne by były testy na komparatorze chodu dla porównywalnej ilości próbek.
Na pewno obecny standard Roleksa i Omegi jest bardziej rygorystyczny niż AP, bo zawiera się w przedziale odpowiednio 4 i 5 sekund na dobę. AP mniej rygorystycznie podchodzi do regulacji.
  • 0

#402 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 303 postów

Napisano 29 październik 2017 - 22:05

Nie - mam na mysli, ze przy calosciowym przegladzie wymienia sie czesto wskazowki i czy gdyby wymienili wskazowke w Twoim 15300 na ta juz nowa/inna ksztaltem z 15400, to byloby to ok? Wg mnie nie i mam nadzieje, ze tak Ci nigdy nie zrobia ;)

Mariusz,
na pewno wskazówki sekundowej tak nie wymienią, bo ta wskazówka w 15400 jest dłuższa od tej z 15300. Ma w związku z tym inną przeciwwagę. To wszystko jest policzalne więc taka radosna twórczość nie wchodzi w grę.

Czy one ( 3135 i 8500 np.) aby nie osiągają lepszej precyzji chodu niźli 3120?

Koncentrowanie się wyłącznie na ilości punktów regulacyjnych jest nieuprawnione. Koło balansowe z kalibru 3120 to inna konstrukcja.

• 0

#403 gustaw6666

gustaw6666
  • Użytkownik
  • 2591 postów

Napisano 29 październik 2017 - 22:24

Też tak myślę. Wiele wskazuje na to, że uzysk wynikający z zastosowania 8 punktów miast 4 może być iluzoryczny tudzież niewielki. A sama istota rzeczy oczywiście dalece bardziej złożona niż ww aspekt.

Mariusz, jakie masz spektrum odchyłek w funkcji pozycji zegarka, przy naciagu sprężyny w pobliżu maksimum?
  • 0

#404 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 303 postów

Napisano 29 październik 2017 - 22:40

Mariusz, jakie masz spektrum odchyłek w funkcji pozycji zegarka, przy naciagu sprężyny w pobliżu maksimum?

Zegarek dopiero co wrócił z serwisu więc jeszcze za wcześnie, żeby o tym pisać i wyciągać wnioski. Niestety na nieszczęście serwisu AP przed chwilą wziąłem zegarek pod lupę i zauważyłem coś, co mnie zirytowało. Royal Oak wraca do Francji do poprawki  :angry:. Przy okazji poproszę ich o założenie pierścienia cyfrowego takiego jaki był stosowany w 15300.

• 0

#405 meXy

meXy

Master

• Użytkownik
  • 2201 postów

Napisano 29 październik 2017 - 23:00

Jeśli był założony w związku z upgrade'm mechanizmu (a innej przyczyny nie potrafię sobie wyobrazić) to nie będzie takiej możliwości. Większym faux pas jest położenie logo na koronce.

Jednak ze względu na sposób wykonania pewne cechy traktowałbym jako naturalne. (Avensis vs Scuderia).

• 0

#406 desmo

desmo
  • Użytkownik
  • 3587 postów

Napisano 29 październik 2017 - 23:07

Zegarek dopiero co wrócił z serwisu więc jeszcze za wcześnie, żeby o tym pisać i wyciągać wnioski. Niestety na nieszczęście serwisu AP przed chwilą wziąłem zegarek pod lupę i zauważyłem coś, co mnie zirytowało. Royal Oak wraca do Francji do poprawki  :angry:. Przy okazji poproszę ich o założenie pierścienia cyfrowego takiego jaki był stosowany w 15300.

Hmm, a ile czasu czekałeś na zegarek? I mówisz, że jesteś pragmatycznym
jednozegarkowcem...szanuję...
  • 0

#407 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 303 postów

Napisano 29 październik 2017 - 23:20

Jeśli był założony w związku z upgrade'm mechanizmu (a innej przyczyny nie potrafię sobie wyobrazić) to nie będzie takiej możliwości. Większym faux pas jest położenie logo na koronce.

Jednak ze względu na sposób wykonania pewne cechy traktowałbym jako naturalne. (Avensis vs Scuderia).

Takimi pierdołami nie zawracałbym im głowy. Zauważyłem dziwny refleks światła na wskazówce minutowej. Wyglądało to jak jakieś mikro wyszczerbienie. Wziąłem więc lupę do ręki i dokładnie przyjrzałem się w czym problem. No i faktycznie krawędź wskazówki jest uszkodzona, a wcześniej taka nie była, bo na pewno zauważyłbym to. U mnie to nie przejdzie.

Hmm, a ile czasu czekałeś na zegarek? I mówisz, że jesteś pragmatycznym
jednozegarkowcem...szanuję...

3 tygodnie. Da się wytrzymać.

• 0

#408 gustaw6666

gustaw6666
  • Użytkownik
  • 2591 postów

Napisano 29 październik 2017 - 23:25

Pytam o chód bo pochylając się nad danymi, które przekazał Mariusz Artme, rodzi się w głowie umiarkowanie budująca konstatacja.
  • 0

#409 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 303 postów

Napisano 29 październik 2017 - 23:40

Pytam o chód bo pochylając się nad danymi, które przekazał Mariusz Artme, rodzi się w głowie umiarkowanie budująca konstatacja.

To znaczy?

• 0

#410 gustaw6666

gustaw6666
  • Użytkownik
  • 2591 postów

Napisano 29 październik 2017 - 23:59

Artme pisał, że jego Royal Oak robi koronką ku górze -3s a uzupelniajac dobę na ręce - +3s. Do tego umieścił wynik badania na wibrografie, który pokazał wynik +6s/d tarczą ku górze.

Jakie z tego wypływają wnioski? Że nawet jeśli zbadana pozycja koronką ku górze była najwolniejsza ( zakładając, że leżał aż 12h jest to -6s/d) a tarczą ku górze najszybsza +6s/d - to w najbardziej optymistycznym wypadku największa różnica między pozycjami to 12s.
  • 0

#411 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 303 postów

Napisano 30 październik 2017 - 01:35

Podczas normalnego użytkowania zegarek wielokrotnie zmienia swoje położenie. Wnioski wymagają dłuższych testów. Niech zegarek trochę popracuje, wtedy przyjdzie czas na oceny. Nie mniej istotna jest też powtarzalność wyników w dłuższym okresie. Komparator chodu to jednak nie to samo co życie choć amplituda bardzo ładna, beat error super. Co tu chcieć?  :) Pewnie test byłby bardziej miarodajny, gdybyśmy mieli wyniki pracy mechanizmu w różnych pozycjach.

• 0

#412 gustaw6666

gustaw6666
  • Użytkownik
  • 2591 postów

Napisano 30 październik 2017 - 03:03

Masz rację, choć jeśli wyłapane w wybiórczym teście zostały pozycje na +6 i -6, to wnikliwe badanie mogłyby wykazać jeszcze większe odchyłki.
Chyba, że masz na myśli to, że Mariusza Artme RO powinien jeszcze się dotrzeć.

Ewentualnie wchodzą w grę jeszcze dodatkowe odchyłki w funkcji stopnia naciągu czy temperatury i hipoteza, że przy ścisłym podejsciu do ww. aspektu - najwieksza różnica pomiędzy pozycjami mogłaby okazać się mniejsza. To tylko gdybanie.

Użytkownik gustaw6666 edytował ten post 30 październik 2017 - 03:05

• 0

#413 artme

artme
  • Użytkownik
  • 3807 postów

Napisano 30 październik 2017 - 06:19

Takimi pierdołami nie zawracałbym im głowy. Zauważyłem dziwny refleks światła na wskazówce minutowej. Wyglądało to jak jakieś mikro wyszczerbienie. Wziąłem więc lupę do ręki i dokładnie przyjrzałem się w czym problem. No i faktycznie krawędź wskazówki jest uszkodzona, a wcześniej taka nie była, bo na pewno zauważyłbym to. U mnie to nie przejdzie.

Wspolczuje... chyba faktycznie najlepiej zlozony zegarek (wszystkich manufaktur) wychodzi tylko jako nowy z fabryki... :( Caly czas podswiadomie uwazam, ze najlepszy serwis AP moze byc u zrodla czyli w Le Brassus, ale ciekaw jestem ile dodatkowo mogloby to mnie (jako klienta) kosztowac aby to im wyslac do serwisu?

Ty slales zegarek po gwarancji i musiales za ubezpieczenie przesylki poniesc koszty - czy jak teraz bedziesz im odsylac do poprawki, to co - jeszcze raz placisz czy inaczej to rozwiazuja? A co do fontu w datowniku, to tez bym walczyl o przywrocenie starej czcionki, bo ona tam zwyczajnie pasuje B) I nie zapomnij, aby Ci rowno koronke ustawili B) :)

Gustaw - zarowno moj nowy Hulk jak i SD przez pierwszy miesiac robily na dobe ok +- 5s dopiero pozniej to sie jakos normowalo, jednak nie moge powiedziec jak to wygladalo w dzien a jak w nocy bo testowalem je tylko raz na dobe (z rana) a RO testuje rano i wieczorem. Obecnie od soboty wieczor (zmiana czasu) do dzis rana zrobil +1s. Wydaje mi sie, ze 3120 zostal przez nich mocno dopracowany i caly czas bedzie, gdyz jest to baza dla wielu modei i nie moga sobie pozwolic na glupie niedociagniecia czy bledy z data jak w pierwszych modelach 15300.

Użytkownik artme edytował ten post 30 październik 2017 - 06:25

• 0

#414 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 303 postów

Napisano 30 październik 2017 - 11:00

Wspolczuje... chyba faktycznie najlepiej zlozony zegarek (wszystkich manufaktur) wychodzi tylko jako nowy z fabryki... :( Caly czas podswiadomie uwazam, ze najlepszy serwis AP moze byc u zrodla czyli w Le Brassus, ale ciekaw jestem ile dodatkowo mogloby to mnie (jako klienta) kosztowac aby to im wyslac do serwisu?
Ty slales zegarek po gwarancji i musiales za ubezpieczenie przesylki poniesc koszty - czy jak teraz bedziesz im odsylac do poprawki, to co - jeszcze raz placisz czy inaczej to rozwiazuja?

Serwis daje 2 lata gwarancji na usługę więc nie ma problemu. Szkoda mi tylko znowu odsyłać zegarek, ale nic to. Zajmę się swoją drugą pasją. Właśnie przyjechała nowa piłeczka do gry.  :D

nfl_ball.jpg

Hura!  :)

Użytkownik McIntosh edytował ten post 31 październik 2017 - 08:50

• 0

#415 artme

artme
  • Użytkownik
  • 3807 postów

Napisano 30 październik 2017 - 13:48

No piknie - tylko zegarek zdejmij przed gra  :P  :D

• 0

#416 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 303 postów

Napisano 30 październik 2017 - 14:50

No piknie - tylko zegarek zdejmij przed gra  :P  :D

Jasna sprawa. Taka zabawa to nie przelewki. Z zegarka mogłoby wiele nie zostać. :)

• 0

#417 artme

artme
  • Użytkownik
  • 3807 postów

Napisano 30 październik 2017 - 14:54

Nie no - serio bedziesz gral? To nie na polke/biurko?   :rolleyes:

Użytkownik artme edytował ten post 30 październik 2017 - 14:54

• 0

#418 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 303 postów

Napisano 30 październik 2017 - 15:05

Nie no - serio bedziesz gral? To nie na polke/biurko?   :rolleyes:

Oczywiście, że tak. Ile można się jarać tylko oglądaniem meczy w tv. :)  Na półkę mam bardziej wyjątkową piłkę.

• 0

#419 Grives

Grives
  • Nowy Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 30 październik 2017 - 19:39

Zegarek dopiero co wrócił z serwisu więc jeszcze za wcześnie, żeby o tym pisać i wyciągać wnioski. Niestety na nieszczęście serwisu AP przed chwilą wziąłem zegarek pod lupę i zauważyłem coś, co mnie zirytowało. Royal Oak wraca do Francji do poprawki :angry:. Przy okazji poproszę ich o założenie pierścienia cyfrowego takiego jaki był stosowany w 15300.

Czyli i marki tej klasy w serwisie potrafią wypuścić niedoróbki?
No i te wymiany częsci, sprawnych, bezsensowne i niczym logicznym nie podyktowane....
By miec w pelni oryginalny zegarek, taki jaki wybraliśmy podczas zakupu, trzeba unikac autoryzowanego serwisu o ironio..

Jest pan zawodnikiem TOPLIGI?

Użytkownik Grives edytował ten post 30 październik 2017 - 19:52

• 0

#420 desmo

desmo
  • Użytkownik
  • 3587 postów

Napisano 30 październik 2017 - 19:45

Jasna sprawa. Taka zabawa to nie przelewki. Z zegarka mogłoby wiele nie zostać. :)

Skoro wytrzymał mecz tenisowy ....;-)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

2 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

gustaw6666, pkc