Skocz do zawartości

Zdjęcie

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
781 odpowiedzi w tym temacie

#641 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 303 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 05:55

@Artme,
dlaczego wrzucasz do tematu zdjęcia podrób? W celach edukacyjnych?

E tam, to na pewno downgrade datownika na taki z mniejszej średnicy modelu ;) AP tak robi jak nie mają większych datowników a klient lubi oldschool.

Kuba,
nieładnie się tak nabijać. Nie Audemars Piguet tylko nieudolny serwis. W moim zegarku zrobili upgrade i sprawa trafiła do Le Brassus. Czas pokaże co z tego wyniknie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#642 rath

rath
  • Nowy Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 07:20

E tam nieładnie. Dystans... Brakuje go tu trochę.
  • 0

#643 artme

artme
  • Użytkownik
  • 3807 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 07:26

@Artme,
dlaczego wrzucasz do tematu zdjęcia podrób? W celach edukacyjnych?

Przepraszam - wrzucilem z rozbiegu na szybko, bo akurat mecz sie zaczal i mi z nowa tarcza fotka sie trafila nie analizujac szczegolow, a jakosc zdjecia i sama podroba na pierwszy rzut oka nie zapalila u mnie czerwonej lampki :( a jak juz Koledzy zaczeli komentowac, to juz bylo po ptakach ale juz usunalem B)

Tuuu?? W dziale Rolexa, to dopiero go czasem brakuje :D :P ;)

Użytkownik artme edytował ten post 14 listopad 2017 - 07:25

• 0

#644 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 303 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 08:10

Dystans jest. Posta pisałem z uśmiechem, ale forum ma oczywiste ograniczenia więc tego nie widać. Jestem pewien, że podczas rozmowy na żywo wiele dyskusji forumowych potoczyłoby się inaczej (czytaj: pozytywnie).

• 0

#645 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 303 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 02:02

Zaktualizowałem recenzję Royal Oak 15300ST. Opracowanie w odświeżonej wersji umieściłem na AP Club. Z uwagi na dużą ilość treści poszedłem za radą Władka i podzieliłem artykuł na części. Dzięki Władek za spostrzeżenia.

Wkrótce wrzucę kolejne opracowania w tym trochę nowości.

• 0

#646 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 303 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 16:25

Piszą o Audemars Piguet. :)

https://gwiazdy.wp.p...87998540748929a

Użytkownik McIntosh edytował ten post 15 listopad 2017 - 16:25

• 0

#647 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 5802 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 18:02

Jak dla mnie facet stracił przez te malunki.
  • 0

#648 wo3kie

wo3kie
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 18:09

Zaściankowa mentalność. Chciał sobie pomalować włosy to je pomalował. Odrosną. I nic nam do tego.
  • 0

#649 artme

artme
  • Użytkownik
  • 3807 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 19:38

Zaktualizowałem recenzję Royal Oak 15300ST. Opracowanie w odświeżonej wersji umieściłem na AP Club. Z uwagi na dużą ilość treści poszedłem za radą Władka i podzieliłem artykuł na części. Dzięki Władek za spostrzeżenia.

Wkrótce wrzucę kolejne opracowania w tym trochę nowości.

Super - ale az sie prosi, aby uaktualniajac artykul o 15300 opisywac tez 15400 - w koncu to ta sama konstrukcja rozniaca sie tylko szczegolami.

• 0

#650 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 5802 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 19:38

Zaściankowa mentalność. Chciał sobie pomalować włosy to je pomalował. Odrosną. I nic nam do tego.

Nie na tym polega bycie autorytetem. Ale nieważne, to temat zegarkowy jest.

Użytkownik sanik edytował ten post 15 listopad 2017 - 19:39

• 0

#651 M_Michal

M_Michal
  • Użytkownik
  • 186 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 20:29

https://www.ablogtow...iversary-watch/

Zbieram szczękę z podłogi. Świetne. Koperta, zdobienia, smaczki i mechanizm. 

• 0

#652 artme

artme
  • Użytkownik
  • 3807 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 20:40

Nosilbym... B) :)

Szczegolnie ten z prawej :rolleyes:

Załączone miniatury

• asd.jpg

• 0

#653 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 303 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 21:15

Super - ale az sie prosi, aby uaktualniajac artykul o 15300 opisywac tez 15400 - w koncu to ta sama konstrukcja rozniaca sie tylko szczegolami.

15400 to następca 15300 więc wspomniałem o tym modelu przy okazji opracowania zatytułowanego "40 lat Royal Oak". To właściwy czas i miejsce. Nie widzę potrzeby mieszania tych dwóch zegarków w recenzji RO Ref. 15300.

Użytkownik McIntosh edytował ten post 15 listopad 2017 - 21:16

• 0

#654 Bartek79

Bartek79
  • Użytkownik
  • 3438 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 22:12

[quote

Nosilbym... B) :)
Szczegolnie ten z prawej :rolleyes:[/quote]

Ble. Przecietniaki jak na AP.

Użytkownik Bartek79 edytował ten post 15 listopad 2017 - 22:13

• 0

#655 artme

artme
  • Użytkownik
  • 3807 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 22:38

A mnie sie bardziej podobaja niz te koncepty :)

• 0

#656 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 303 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 00:50

A mnie sie bardziej podobaja niz te koncepty :)

Zegarek byłby ciekawszy, gdyby został wyposażony w tourbillon obracający się w trzech osiach i posiadał włos sferyczny, ale takie cuda byłyby możliwe chyba tylko w kolekcji Concept. Bo to modele koncepcyjne AP pokazały ile można wycisnąć ze stopera (Laptimer) albo z mechanizmu repetycji minutowej (Supersonnerie). Na płaszczyźnie zegarmistrzostwa są to wyjątkowe konstrukcje.

• 0

#657 artme

artme
  • Użytkownik
  • 3807 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 07:42

Mozliwe - jednak jak napisalem - "podoba", to chodzilo mi o kwestie wygladu a nie mechaniki.

Użytkownik artme edytował ten post 16 listopad 2017 - 11:59

• 0

#658 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 303 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 08:10

Mozliwe - jednak jak napisalem - "podoba", to chodzilo mi o kwestie wygladau a nie mechaniki.

Czyli krótko "mówiąc" prezentujesz feministyczny punkt widzenia w ocenie zegarków. :)  Albo ładne albo nieładne. Kiedyś mojej dziewczynie próbowałem wyjaśnić jak działa zegarek mechaniczny, bo zapytała. Odpowiedziała mi, że zegarek ma wyglądać. A energię od bębna przez przekładnie do wychwytu i oscylatora to mogą nawet krasnoludki przenosić. Tyle było naszej rozmowy na temat obiektów mojej pasji w sensie konstrukcyjnym. Natomiast o wyglądzie zegarków miała dużo do powiedzenia. BTW, uznała, że Royal Oak 15300 jest brzydki jak noc listopadowa. :D

• 0

#659 desmo

desmo
  • Użytkownik
  • 3587 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 08:44

Jeśli do zegarka ktoś podchodzi nie jak do dzieła sztuki na półce ale jak do biżuterii codziennego użytku to " podobanie się " nie jest zarzutem. ( podobnie jak wygoda użytkowania żeby zrobić aluzję do regulacji bransolet ;-) Ponieważ dziś każda komplikacja zegarka ma swój użytkowy odpowiednik w telefonie pozostaje jego ( zegarka ) wymiar estetyczny czy emocjonalny. Mogę docenić kunszt wykonania ręcznie komplikacji czy zdobień mechanizmy ( choć to raczej podobanie ) ale jeśli sam zegarek estetycznie mi nie odpowiada ( na przykład szkielety czy open heart ) to go nie będę nosił. Natomiast mam zegarki 3 wskazówkowe , bez daty z ETĄ w środku które noszę z dużą przyjemnością.
Wygląda na to że jestem kobietą ;-).
  • 0

#660 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 303 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 09:00

Jeśli do zegarka ktoś podchodzi nie jak do dzieła sztuki na półce ale jak do biżuterii codziennego użytku to " podobanie się " nie jest zarzutem.

To nie jest zarzut jeżeli zegarki traktujesz w kategorii biżuterii (czytaj: jak dodatek do ubioru). Jeżeli zegarki są Twoją pasją, to już zmienia postać rzeczy. To tak, jak z audiofilami. Komuś, kto pasjonuje się wysoką jakością odtwarzania dźwięku, nie wystarczy informacja, że sprzęt ładnie gra, bo od razu pojawia się pytanie - dlaczego ładnie gra? No i zaczyna się szczegółowe analizowanie konstrukcji.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

2 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Bing (1), gustaw6666, pkc