Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1275 odpowiedzi w tym temacie

#881 LMed

LMed
  • Użytkownik
  • 2054 postów

Napisano 09 styczeń 2018 - 19:25

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku Audemars Piguet pokaże nowy manufakturowy mechanizm zawierający stoper. Będzie to już szósty własny werk AP wyposażony w tę komplikację.

Pomyślałem , że pierwszy rzeczywiście własny produkcyjny ( nie składak i nie rzeźbiony ) .
Ale to pewnie tylko moja niewiedza .
  • 0

#882 artme

artme
  • Użytkownik
  • 4286 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 10:04

Zastanawiam sie, ze jesli wprowadzaja wreszcie wlasny kompletny werk z chronografem, to czemu nie poczekali i nie wsadzili go do nowych modeli chronografow, tylko najpierwsz zmienili design, zeby pozniej przekladac werki??? Dziwne  -_-

• 0

#883 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 10 styczeń 2018 - 19:57

Pomyślałem , że pierwszy rzeczywiście własny produkcyjny ( nie składak i nie rzeźbiony ) .
Ale to pewnie tylko moja niewiedza .

Zastanawiam sie, ze jesli wprowadzaja wreszcie wlasny kompletny werk z chronografem, to czemu nie poczekali i nie wsadzili go do nowych modeli chronografow, tylko najpierwsz zmienili design, zeby pozniej przekladac werki??? Dziwne  -_-

No cóż, jak widać cały czas trzeba precyzować i wyjaśniać. Za składak można by uznać werk 3120 z dodanym modułem stopera od Dubois-Dépraz czyli w praktyce mechanizm oznaczony jako kaliber 3126 / 3840. Napiszę to wprost, żeby jasno wybrzmiało. Problemem Audemars Piguet nie jest to, że firma nie posiada własnego, kompletnego mechanizmu ze stoperem - ma ich kilka. Problemem jest brak takiego werku na najniższych poziomach cenowych AP. W przypadku producenta z Le Brassus jest to kwota około 94000 zł. Obserwuję ostatnie działania AP i na ich podstawie uważam, że w pierwszej kolejności z kolekcji wyleci mechanizm F. Piguet 1185 czyli kaliber 2385. Przypuszczalnie Royal Oak początkowo dostanie nowy, własny mechanizm. Czas pokaże czy mam rację.  :)

• 0

#884 LMed

LMed
  • Użytkownik
  • 2054 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 20:20

Nie ma mechanizmu , który by mógł zastąpić wykorzystywany obecnie składak to jasne .
  • 0

#885 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 10 styczeń 2018 - 21:00

Nie ma mechanizmu , który by mógł zastąpić wykorzystywany obecnie składak to jasne .

Jest taki mechanizm tylko wówczas ceny poszłyby mocno w górę. Mam na myśli kaliber 2897 oczywiście dla koperty o średnicy 44 mm. W przypadku średnicy 41 mm do wykorzystania jest kaliber 2885 tylko wymagałoby to usunięcia wielkich komplikacji z konstrukcji, a i tak nastąpiłby wzrost cen. W każdym razie możliwości są.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#886 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2018 - 13:20

A to jedna z wymienionych przeze mnie możliwości...

ap_royaloak_offshore_26550au_2.jpg

Powyższy mechanizm opisałem na AP Club przy okazji prezentacji zegarka Royal Oak Offshore Ref. 26550AU i jego późniejszych odmian.

• 0

#887 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 12 styczeń 2018 - 14:10

Świeżak od Audemars Piguet... Royal Oak Offshore w stali z ceramicznym pierścieniem w kolorze khaki.  :) 

ap_ref_26400_1.jpg

Mechanizm 3126 / 3840 czyli dokładnie taki sam jaki już opisałem przy okazji prezentacji modeli Grand Prix.

http://www.apclub.pl...oregp26290.html

Jak tak dalej pójdzie, to kolejne opracowania będę musiał ograniczyć do odnośników kierujących na wcześniejsze moje artykuły. Audemars Piguet! Czas się obudzić!

• 0

#888 artme

artme
  • Użytkownik
  • 4286 postów

Napisano 12 styczeń 2018 - 15:52

A mnie sie podoba  :)

Mariusz - musza produkowac cos, co sie sprzedaje, bo to daje im mozliwosci/pieniadze na inne realizacje.

Użytkownik artme edytował ten post 12 styczeń 2018 - 15:53

• 0

#889 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 12 styczeń 2018 - 16:50

A mnie sie podoba  :)
Mariusz - musza produkowac cos, co sie sprzedaje, bo to daje im mozliwosci/pieniadze na inne realizacje.

Oczywiście ja to rozumiem. Chociaż przydałaby się jakaś nowość, która sprawi, że nie będę musiał powielać opisu mechanizmu, który już wykonałem. Zwłaszcza, że nie przepadam za opisywaniem wyglądu zegarków. Dużo ciekawsza jest dla mnie zawartość koperty stąd niewielkie rozczarowanie. Sam zegarek przypadł mi do gustu.

• 0

#890 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 13 styczeń 2018 - 20:55

Tymczasem postanowiłem wrócić do artykułu, który kiedyś napisałem na 40-lecie istnienia kolekcji Royal Oak. Wrzuciłem opracowanie na AP Club w nowej, odświeżonej formie. Zapraszam.  :)

40 lat Royal Oak, część 1

40 lat Royal Oak, część 2

• 0

#891 Baranmc

Baranmc
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 14 styczeń 2018 - 11:48

Dosyć odważna propozycja, mnie się podoba.

• 0

#892 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 14 styczeń 2018 - 14:33

Firma Audemars Piguet odkryła już pierwsze karty. 

https://www.audemarspiguet.com/en/new/

Mnie zachwycił Royal Oak Concept zawierający wieczny kalendarz, z którym to zegarkiem manufaktura z Le Brassus poszła na rekord. Grubość koperty wynosi zaledwie 6,3 mm! Pojawił się też nowy Royal Oak 15202 w platynie z przepięknie wykonaną tarczą. Koncepcję wyglądu tarczy powiela platynowy Royal Oak ze stoperem, niestety nadal z kalibrem F. Piguet. Fantastycznie wygląda Royal Oak Offshore Grande Complication w czarnej ceramicznej kopercie. Kobiety, oprócz kolorowych modeli Millenary, dostały biżuteryjny Royal Oak Concept z tourbillonem na pokładzie. Wraz z nowościami, Audemars Piguet wprowadza kilka nowych, własnych mechanizmów. No i zabawa z kolorami trwa w najlepsze, co szczególnie widać na przykładzie Diverów. A skoro już jestem przy Offshore, to nadmienię, że 25 lat istnienia kolekcji promuje LeBron James. Będzie się działo i będzie o czym pisać.  :)

Na koniec wniosek - wygląda na to, że manufaktura Audemars Piguet jasno się określiła. Zamierza oferować haute horlogerie bez nadęcia tak charakterystycznego dla Patek Philippe, kierując swoją ofertę raczej do ludzi młodych z sukcesami.

• 0

#893 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 14 styczeń 2018 - 18:05

Krótkie przypomnienie co do Royal Oak Offshore...

AP Club

Użytkownik McIntosh edytował ten post 15 styczeń 2018 - 14:10

• 0

#894 gustaw6666

gustaw6666
  • Użytkownik
  • 2875 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 01:33

Ten RO z 39 sekundy jest tak ekspresyjny, że przy nim mój Speedy Soccer to mister subtelności i dyskrecji ;)

Mariusz, dzięki.

Użytkownik gustaw6666 edytował ten post 15 styczeń 2018 - 01:35

• 0

#895 lort

lort
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 10:21

Dziś jakoś tak szaro...

9073063234bfd2a846d85c205c08f3ba.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#896 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 15 styczeń 2018 - 14:11

Ten RO z 39 sekundy jest tak ekspresyjny, że przy nim mój Speedy Soccer to mister subtelności i dyskrecji ;)

Mariusz, dzięki.

Dzięki, a tymczasem ponownie zapraszam na AP Club.  :)

http://www.apclub.pl

• 0

#897 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 16 styczeń 2018 - 02:42

SIHH w pełni, a w temacie cisza. Rozumiem, że zaniemówiliście z wrażenia. Pokażę Wam moją "The Big Four" tegorocznych nowości Audemars Piguet.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

A poniżej platynowy mistrz świata . Royal Oak z wiecznym kalendarzem w kopercie o grubości 6,3 mm. Zegarmistrzowie Audemars Piguet przez 5 lat pracowali nad kalibrem 2121 i pomimo wielkich komplikacji (nie tylko pod względem funkcjonalności) uzyskali grubość... 2,89 mm! Uważam to za nietuzinkowe osiągnięcie haute horlogerie.

5.jpg

6.jpg

Na koniec pokaz prawdziwego zegarMISTRZOSTWA dla kobiet.

7.jpg

Manufaktura Audemars Piguet zachwyciła mnie w tym roku.

Użytkownik McIntosh edytował ten post 16 styczeń 2018 - 03:15

• 0

#898 Jan M. Krawczyk

Jan M. Krawczyk
  • Stowarzyszenie
  • Moderator
  • 2530 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 06:41

Przyznam, że Royal Oak z wiecznym kalendarzem jest zjawiskowy. O ile w zegarkach typowo garniturowych nie jest to jakiś zaskakujący widok, o tyle w modelu z cechami sportowymi to dość niecodzienne. Fantastyczny. To moja ulubiona ich premiera.
  • 0

#899 msokol19

msokol19
  • Stowarzyszenie
  • 5324 postów
  • Gadu-Gadu: 2852416

Napisano 16 styczeń 2018 - 06:53

Zachwycające. Szczególnie wieczny kalendarz. Przydało by się teraz wygrać w Totka podejrzewam AP RO coraz bardziej zbliża się do mojej top 5 zegarków z serii must hale, chociaż jeszcze z 5 lat temu była diametralnie inna :) Gusta się zmieniają.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#900 a_team

a_team
  • Użytkownik
  • 743 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 08:32

Rogal Oak z wiecznym kalendarzem super

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych