Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Mariusz - to zwykla samochodowa fotka a i tak uwazam, ze wyszedl tu idealnie jego rzeczywisty charakter B)  - to nie reklama do Cannes  ;)

 

meXy - na 100% pasuje do Twojego avatara  :D  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam. Faktycznie mimo, że się błyszczy zakładając, że właśnie jedziesz na narty pasuje ;-). Mam takie pytanie do wieloletnich użytkowników - jak sobie radzicie/ radziliście z utrzymaniem tych pięknych szlifowanych powierzchni i kątów. Tak na oko wydaje się że nietrudno zakłócić ten fantastyczny układ. Rozumiem, że nikt tu w kraju nie pomoże i trzeba "czekać i płacić".

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie jestem wieloletnim uzytkownikiem, ale faktycznie - RO lapie rysy od samego patrzenia. Jednak bym nie tragizowal, bo jego charakter jest mocno ciosany i sportowy, wiec normalne slady uzytkowania czyli rysy nie zaburza calosci a wieksze obicia... coz - no beda gorzej wygladac niz np. na Subie czy Pamie, choc widzialem Pama 320 naszego forumowego kolegi i byl poobijany i porysowany i tez dobrze to nie wygladalo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Moze nie jestem wieloletnim uzytkownikiem, ale faktycznie - RO lapie rysy od samego patrzenia.

 

Maniek popełnił falstart. 1 kwietnia będzie za 151 dni.  :)

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moze oczywiscie przesadzilem ;) , ale ze wzgledu na tak wiele polerowanych elementow nalezy pewnie sie spodziewac, ze bedzie ich wiecej niz np na w wiekszosci matowym Subie i tylko tyle :) Nie sadze jednak, iz moze to wygladac nagle gorzej niz w innych zegarkach bi niby czemu? ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w kwestii AR... z R roznie to bywa, choc oczywiscie w codziennym uzytkowaniu nie przeszkadza.

Mariusz - skad masz informacje, ze RO ma wewnetrzny AR a nie np. dwustronny?

 

post-25547-0-22323400-1509534301_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

No moze oczywiscie przesadzilem ;) , ale ze wzgledu na tak wiele polerowanych elementow nalezy pewnie sie spodziewac, ze bedzie ich wiecej niz np na w wiekszosci matowym Subie i tylko tyle :) Nie sadze jednak, iz moze to wygladac nagle gorzej niz w innych zegarkach bi niby czemu? ;)

 

Ano przesadziłeś  :). Użytkuję Royal Oak już prawie 7 lat i nie odniosłem wrażenia, aby ten zegarek był bardziej podatny na zarysowania od innych zegarków w stali. RO nie wyróżnia się tu w negatywny sposób. Poza tym, to jest temat o Audemars Piguet. Nie rozumiem tego natręctwa z firmą Rolex  :unsure:. A co do "rysowania od patrzenia" - miałem taki zegarek, a był to Vacheron Constantin Patrimony Ref. 81180. W tym przypadku, złota koperta wypolerowana na lustro potrafiła zbierać rysy od rękawa swetra.

 

Tak w kwestii AR... z R roznie to bywa, choc oczywiscie w codziennym uzytkowaniu nie przeszkadza.

Mariusz - skad masz informacje, ze RO ma wewnetrzny AR a nie np. dwustronny?

 

Mam sprawny wzrok i potrafię odróżnić jednostronny antyrefleks od dwustronnego. 15300 ma antyrefleks jednostronny.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ano przesadziłeś  :). Użytkuję Royal Oak już prawie 7 lat i nie odniosłem wrażenia, aby ten zegarek był bardziej podatny na zarysowania od innych zegarków w stali. RO nie wyróżnia się tu w negatywny sposób. Poza tym, to jest temat o Audemars Piguet. Nie rozumiem tego natręctwa z firmą Rolex  :unsure:.

Mariusz - wiem, jednak AP nie funkcjonuje sam na innej planecie, dlatego nie powinien dziwic Cie fakt, ze wiele innych marek moze byc porownywana do AP nawet w tym dziale szczegolnie przez kogos, kto ma osobiste doswiadczenia i moze porownac organoleptycznie a nie na zasadzie "wydaje mi sie" B)

To wiele wnosi dla innych a w dodatku otworz sie na to, iz moze dzieki takim porownaniom uda sie nawrocic zblakane owieczki i przeniesc je z dzialu R do AP :D:)

 

 Mam sprawny wzrok i potrafię odróżnić jednostronny antyrefleks od dwustronnego. 15300 ma antyrefleks jednostronny.  :)

Ok - myslalem, ze gdzies o tym pisza. Zewnetrzny sie swieci na niebiesko a bez zadnego nie ma tak czystej tarczy to wiem - zwyczajnie sadzilem, ze to napisali dla potwierdzenia i tyle :)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz - wiem, jednak AP nie funkcjonuje sam na innej planecie, dlatego nie powinien dziwic Cie fakt, ze wiele innych marek moze byc porownywana do AP nawet w tym dziale szczegolnie przez kogos, kto ma osobiste doswiadczenia i moze porownac organoleptycznie a nie na zasadzie "wydaje mi sie" B)

To wiele wnosi dla innych a w dodatku otworz sie na to, iz moze dzieki takim porownaniom uda sie nawrocic zblakane owieczki i przeniesc je z dzialu R do AP :D:)

Porównywać można wszystko, ale to trochę tak, jakbyś do Pittsburgh Steelers albo New England Patriots porównywał na przykład Colts albo 49ers. Konkurencję dla Royal Oak stanowi Overseas oraz Nautilus. Poza tym, jakby się czuli fani Roleksa gdybym w ich temacie co chwila wyskakiwał z AP? Trzeba się szanować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Ale Mariusz, odkąd kupił RO, cały czas "zaśmieca" temat Rolex'a zdjęciami AP... i odwrotnie ;) Tylko czekać aż złoży formalny wniosek do moderacji o połączenie obu tematów ;)  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz odkąd ma AP jest w fazie manii, udziela się w każdym wątku i nawet spotkanie Paneristi organizuje :-) boję się że jak przymierzę za tydzień ten przeklęty zegar to też oszaleję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz odkąd ma AP jest w fazie manii, udziela się w każdym wątku i nawet spotkanie Paneristi organizuje :-) boję się że jak przymierzę za tydzień ten przeklęty zegar to też oszaleję

 

No właśnie pytał mnie Mariusz czy przyjdę. Odpowiedziałem, że się nie kwalifikuję, bo nie dość, że nie mam zegarka Panerai, to nie jestem też  entuzjastą rzeczonej firmy.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz odkąd ma AP jest w fazie manii, udziela się w każdym wątku i nawet spotkanie Paneristi organizuje :-) boję się że jak przymierzę za tydzień ten przeklęty zegar to też oszaleję

Ej.... to jest dobry pomysl :lol::P;)

Mariusz odkąd ma AP jest w fazie manii, udziela się w każdym wątku i nawet spotkanie Paneristi organizuje :-) boję się że jak przymierzę za tydzień ten przeklęty zegar to też oszaleję

Temat organizowania spotkania byl poruszony na PM sporo przed AP - na szczescie z tego wynika, ze jeszcze nie oszalalem ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pytał mnie Mariusz czy przyjdę. Odpowiedziałem, że się nie kwalifikuję, bo nie dość, że nie mam zegarka Panerai, to nie jestem też  entuzjastą rzeczonej firmy.

Przychodź, my nie jesteśmy tak ortodoksyjni ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

No właśnie pytał mnie Mariusz czy przyjdę. Odpowiedziałem, że się nie kwalifikuję, bo nie dość, że nie mam zegarka Panerai, to nie jestem też  entuzjastą rzeczonej firmy.

 

Pisałeś kiedyś, że rozważałeś zakup PAM'a 372, więc coś się tam w Tobie tli ;)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest masakrycznie przepieknie wykonczona...  :wub:  - no jaka inna moze sie jej rownac? Jest ich chyba niewiele...

post-25547-0-02299100-1509565309_thumb.jpg

post-25547-0-52231800-1509566959_thumb.jpg

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS zamiata moim zdaniem AP jeżeli chodzi o poziom wykończenia tarczy biorąc pod uwagę podane przykłady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Pisałeś kiedyś, że rozważałeś zakup PAM'a 372, więc coś się tam w Tobie tli ;)  :)

 

Przymierzałem i "zjadł" mi rękę. Panerai nie dla mnie.

 

pam372mw.jpg

 

GS zamiata moim zdaniem AP jeżeli chodzi o poziom wykończenia tarczy biorąc pod uwagę podane przykłady.

Może jednak zmienisz zdanie?

 

10.jpg

 

WYKONANIE TARCZY ROYAL OAK - LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jestem pod wrażeniem.

 

Cieszę się  :)

 

Przy okazji, skoro piszę w temacie dotyczącym Audemars Piguet to chciałem przekazać, że dzisiaj (bo mamy już 2 listopada) planuję ponownie uruchomić forum AP Club. Forum w nowej odsłonie, ściśle sformatowane i związane z tematami dotyczącymi Audemars Piguet. Być może nie wygląda najlepiej, iż informuję o tym na forum KMZiZ, ale forum AP Club nie jest celem samym w sobie lecz stanowi dodatek do strony AP Club. Poza tym, nie mam zamiaru z kimkolwiek konkurować biorąc pod uwagę, że forum ma ściśle określony charakter. Tak więc zapraszam za kilka, no może kilkanaście godzin.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzymierzałem. Który lepiej leży?

post-68982-0-18594100-1509583063_thumb.jpeg

post-68982-0-80852800-1509583094_thumb.jpeg

post-68982-0-70738400-1509583124_thumb.jpeg

post-68982-0-54479100-1509583149_thumb.jpeg


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Widziałem na żywo zarówno RO 15400 z jasną tarczą jak i z czarną. Każdy z nich prezentuje się świetnie, ale ja wybrałbym rozwiązanie trzecie. To znaczy model z tego roku z tarczą szarą tonowaną rutenem. Na żywo wygląda to przepięknie i mnie przypomina antracytowe tarcze zegarków IWC. Ewentualnie wziąłbym jeszcze pod uwagę tarczę niebieską.

 

A co do Twojego pytania - przydałoby się te zegarki podciągnąć powyżej kostek nadgarstka.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jakoś sensownie zapiąć zegarek na zbyt długiej bransolecie. Chodzi mi raczej o porównanie dwóch rozmiarów na podobnie, czyli luźno zapiętych zegarkach.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.