Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie jak kolega artme , też się uśmiałem .

Wesoły , abstrakcyjny ten pościk kolegi desmo .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kolega artme , też się uśmiałem .Wesoły , abstrakcyjny ten pościk kolegi desmo .

Ale tak coś konkretnie kolego „ z tezą na ustach „ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Na AP Club wrzuciłem film obrazujący jak działa równanie czasu, wieczny kalendarz oraz inne komplikacje. Grafika przygotowana jest na bazie Jules Audemars Equation of Time. Zapraszam zainteresowanych tematem.

 

http://www.apclub.pl/videojulesaudemarseot.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

apromw7.jpg

 

Postanowiłem pobawić się w test dokładności pomiaru czasu na zasadzie porównania wskazań zegarka z wzorcem czasu. Test wygląda w ten sposób, że w ciągu dnia zegarek normalnie użytkuję, a na noc odkładam w określonej pozycji. Biorąc pod uwagę porę roku, zegarek musi zmierzyć się z nagłymi zmianami temperatur: od -5 do 0 st. na zewnątrz do +25 st. w pomieszczeniach. Test w poszczególnych pozycjach ponawiałem kilkakrotnie żeby sprawdzić na ile odchyłki dobowe są powtarzalne. Faktycznie są powtarzalne choć poziom niedokładności różny. I tak:

 

- pozycja wertykalna koronką do góry: +3 sekundy na dobę

- pozycja pozioma tarczą do góry: +5 sekund na dobę

 

Trochę przypadkowo odłożyłem na noc zegarek na bransolecie w taki sposób, że koperta była pochylona pod kątem około 30 stopni w stosunku do podłoża. W takim przypadku odchylenie dobowe wyniosło +2 sekundy (test ponawiałem kilkakrotnie osiągając identyczny wynik). Teraz testuję położenie poziomie, deklem do góry. Wrzucę wyniki na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik super - super sie oglada i zapoznaje z dzialaniem tak skomplikowanego ludzkiego dziela :wub: , a ksiazeczka obslugi takiego zegarka, to pewnie kilkadziesiat stron  :D

 

Mariusz - po tym, jak AP wydluzyl gwarancje na swoje zegarki (w tym i mechanizm 3120) nie mozna bylo sie spodziewac, ze bedzie on na tyle dopracowany, iz bedzie mu mozna cos zarzucic  ;)

Moj po 3 miesiacach uzytkowania chodzi "prawie" jak Rolex  :P  ;) tzn. - nie musialem go od tamtej pory ustawiac, bo odkladanie koronka do gory na noc zalatwia odchylki dzienne  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Filmik super - super sie oglada i zapoznaje z dzialaniem tak skomplikowanego ludzkiego dziela :wub: , a ksiazeczka obslugi takiego zegarka, to pewnie kilkadziesiat stron  :D

Instrukcja obsługi ma 85 stron. :)

 

Mariusz - po tym, jak AP wydluzyl gwarancje na swoje zegarki (w tym i mechanizm 3120) nie mozna bylo sie spodziewac, ze bedzie on na tyle dopracowany, iz bedzie mu mozna cos zarzucic ;)

Moj po 3 miesiacach uzytkowania chodzi "prawie" jak Rolex :P;) tzn. - nie musialem go od tamtej pory ustawiac, bo odkladanie koronka do gory na noc zalatwia odchylki dzienne :)

Jak kształtują się niedokładności chodu zegarka? Kiedy przyspiesza, a kiedy się późni? Mój Royal Oak cały czas przyspiesza w stosunku do wzorca czasu. Dobrze, że nie z prędkością TGV. ;)

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mialem racje, ze kilkadziesiat stron  :D

 

U mnie robi w ciagu dnia srednio +4s (miedzy +3s a +5s) a odlozony koronka do gory miedzy -3s a -4s.

A poniewaz nosze go na zmiane z SD, to jak czasem 2 dni polezy na minusie, to sie wszystko zeruje.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Czyli mialem racje, ze kilkadziesiat stron  :D

 

U mnie robi w ciagu dnia srednio +4s (miedzy +3s a +5s) a odlozony koronka do gory miedzy -3s a -4s.

A poniewaz nosze go na zmiane z SD, to jak czasem 2 dni polezy na minusie, to sie wszystko zeruje.

Do przyjęcia choć przykład mojego zegarka pokazuje, że mechanizm 3120 można wyregulować lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekam - od idealnego chodu sa Rolexy  B) Jakbys ich nie uzywal i jakbys nie odkladal chodza jak kwarce.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie narzekam - od idealnego chodu sa Rolexy  B) Jakbys ich nie uzywal i jakbys nie odkladal chodza jak kwarce.

 

Nie przepadam za Roleksem. Zdecydowanie bardziej wolałbym F.P. Journe Souveraine Chronomètre Bleu, gdyby dokładność pomiaru czasu z zegarka mechanicznego była priorytetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko troche inna polka  cenowa - a to juz robi sie nie takie atrakcyjne :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Tylko troche inna polka  cenowa - a to juz robi sie nie takie atrakcyjne :unsure:

 

Nigdy nie miałem Roleksa, ale bazując na zachwytach Klubowiczów pozostaje mi uznać, że w kontekście precyzji pomiaru czasu Rolex ma najlepszą relację jakości do ceny. Oczywiście piszę o zegarkach mechanicznych. Zresztą byłem dzisiaj w butiku Roleksa, bo próbuję zrozumieć zamiłowanie wielu miłośników zegarków do tej firmy. Zegarki fajne, ale wystarczyło przejść trochę dalej w kierunku Apartu, gdzie na wystawie leżą zegarki Lange, Jaeger-LeCoultre, Vacheron Constantin - od razu poczułem, że to mój świat. Roleksa oczywiście cenię za to, że przy dużej skali produkcji jest w stanie utrzymać wysoce satysfakcjonującą precyzję pomiaru czasu, podoba mi się też rozwój mechanizmów na podstawowym poziomie konstrukcji. Brakuje mi natomiast wielkich komplikacji o czym już wielokrotnie wcześniej pisałem. Nie będę tego wątku rozwijał, żeby się nie powtarzać. Bazując na swojej pasji dodam, że dla mnie największą stratą i rozczarowaniem  na polskim rynku jest nieobecność Breguet oraz Patek Philippe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bazując na swojej pasji dodam, że dla mnie największą stratą i rozczarowaniem  na polskim rynku jest nieobecność Breguet oraz Patek Philippe.

 

Rzeczywiście szkoda. Myślę, że taki PP w Warszawie mógłby sobie już całkiem nieźle radzić co jeszcze 5 lat temu nie było takie oczywiste.

Mariusz, po krótce, jak oceniasz 3120 vs 324sc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Rzeczywiście szkoda. Myślę, że taki PP w Warszawie mógłby sobie już całkiem nieźle radzić co jeszcze 5 lat temu nie było takie oczywiste.

Mariusz, po krótce, jak oceniasz 3120 vs 324sc?

 

W wielkim skrócie uważam, że kaliber 3120 jest lepszym mechanizmem, ale też bardziej skomplikowanym. Zawiera o 67 więcej części niż 324 SC. 3120 posiada efektywniejszy dwustronny naciąg w przeciwieństwie do 324 SC, gdzie jest jednostronny. Ma też dłuższą o 15 godzin rezerwę chodu. Na korzyść AP przemawia również wyłącznik automatycznego naciągu. Co do regulatora balansowego - w kalibrze 3120 oscylator mocowany jest na mostku w przeciwieństwie do Patka, który zastosował półmostek. Ponadto Audemars Piguet stosuje 8 punktów regulacyjnych umożliwiających bardzo precyzyjną regulację momentu bezwładności balansu. Patek ma 4 punkty choć nie wiem na ile właściwe jest używanie tego argumentu w negatywnym świetle. W praktyce Patek dobrze radzi sobie z regulacją swoich werków. Wykończenie obydwu mechanizmów jest na porównywalnym poziomie choć wahnik w 3120 ma ładniejszą dekorację. Na korzyść Patka przemawia Spiromax oraz (ewentualnie) większa częstotliwość drgań balansu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Test zegarka w kolejnej pozycji zakończony. Testowałem położenie poziome, deklem do góry. Ponownie odchyłki dobowe są identyczne, ale tym razem jest to 8 sekund do przodu. Jak na razie wychodzi na to, że w najbardziej naturalnym ułożeniu zegarka, koperta pochylona i zegarek leżący na bransolecie, niedokładności są najmniejsze: +2 sekundy na dobę. Dotychczasowy test wykazał, że w żadnej pozycji zegarek się nie późni. Dotyczy to zarówno dobowych niedokładności jak i cząstkowych, które sprawdzałem w odstępach 12-godzinnych. Niedokładności są zawsze identyczne choć o różnym stopniu nasilenia. Sprawdzę jeszcze położenie wertykalne, koronką do dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Cie tak wzielo na sprawdzanie? Kiedys mowiles, ze to dla Ciebie kwestia drugorzedna a teraz takie testy???  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A co Cie tak wzielo na sprawdzanie? Kiedys mowiles, ze to dla Ciebie kwestia drugorzedna a teraz takie testy??? ;)

Zaspokajam ciekawość.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Koronka w dół: +5 sekund. W testach COSC byłaby szansa na certyfikat. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, ale wystarczyło przejść trochę dalej w kierunku Apartu, gdzie na wystawie leżą zegarki Lange, Jaeger-LeCoultre, Vacheron Constantin - od razu poczułem, że to mój świat.

Trudno by było nie zrozumieć takiego podejścia .

Dobre przykłady wyjątkowych firm .

Piękne tradycje , wysokie zegarmistrzostwo .

I to zupełnie bez " disco-polowej" popularności .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zinspirowany Twoim testowaniem popatrzylem na ostatnie 3 dni i normalnie uzytkujac i odkladajac rowniez normalnie zegarek, przez ostatnie 3 dni zrobil +1s na dobe - moze sie dotarł  :D

 

Kolega LMed za to widze, ze kieruje sie (choc chyba sobie tego nie uswiadamia) bardziej marketingiem i popularnoscia postrzegajac marki przez wlasnie ten pryzmat niz przez wielkie zegarmistrzostwo. Jeszcze pare ladnych lat temu AP nie bylo tak popularne w swiecie raperow i "blyszczacych" celebrytow i wtedy ta marka byla cacy, ale jak tylko stala sie popularna wsrod gwiazd swiata rozrywki, to juz beeee... Ciekaw jestem, gdyby tak ceniona przez niego marka jak np. JLC zaistniala na rekach "tanich gwiazdek muzyki i filmu", to czy rowniez cala jej historia i dorobek poszlyby w zapomnienie i rowniez okazalaby sie "Rolexowym wytworem marketingu"...?

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz udowodnic/powiedziec, bo Twoje wywody koncza sie na niczym zarowno w watku Rolexa jak i tym??? Ironie, dwuznaczne docinki, to w Twoim wykonaniu standard, ktory sobie obrales za cel. Chetnie przeczytamy i sie dowiemy czegos wiecej, tylko nie dajesz takowej mozliwosci.

Przeciez to wiadome, ze nie wszystko musi byc popularne wsrod mas i to chyba dobrze, jednak nie rozumiem (i chyba nie tylko ja) czemu popularnosc tak wiele wnoszacej marki do zegarmistrzostwa, wplywa na jej postrzeganie (wysmiewanie/ironizowanie) na forum milosnikow zegarmistrzostwa, ktorzy badz co badz powinni byc troszke bardziej "pojętni", niz zwykly smiertelnik?

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A ja zinspirowany Twoim testowaniem popatrzylem na ostatnie 3 dni i normalnie uzytkujac i odkladajac rowniez normalnie zegarek, przez ostatnie 3 dni zrobil +1s na dobe - moze sie dotarł  :D

Świetny rezultat, gratuluję.  :)

 

Kolega LMed za to widze, ze kieruje sie (choc chyba sobie tego nie uswiadamia) bardziej marketingiem i popularnoscia postrzegajac marki przez wlasnie ten pryzmat niz przez wielkie zegarmistrzostwo. Jeszcze pare ladnych lat temu AP nie bylo tak popularne w swiecie raperow i "blyszczacych"...

Mariusz, co AP ma tu do rzeczy? Nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby sformułowanie LMeda o "disco-polowej" popularności odbierać jako przytyk pod adresem Audemars Piguet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu moje posty tu znikaja ...:-/

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.