Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Nie - dzentelmen nie pije przed 12-stą :P

Ale muzyka tez byla ;)

 

post-25547-0-53010000-1525329091_thumb.jpg

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Mnie niestety Royal Oak nie daje spokoju.  :) Bardzo przypadł mi do gustu stary - nowy Offshore Ref. 26470. W porównaniu do bezpośredniego poprzednika w nowym modelu zastosowano ceramiczny pierścień. I choć dotychczas nie przepadałem za stoperem w zegarku, to Offshore w poniższej wersji byłby idealnym uzupełnieniem Calatravy.

 

ap_ref_roo_26470so.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno sportowy - to fakt, jednak lupka w AP i Panerai do mnie nie przemawia.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Mocno sportowy - to fakt, jednak lupka w AP i Panerai do mnie nie przemawia.. :(

 

Mnie bardzo się podoba lupka w zegarkach Audemars Piguet. Na żywo daje świetny efekt w odbiorze cyfrowego pierścienia kalendarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale muzyka tez byla ;)

Zegarek i magnes w głośniku to niezbyt dobre zestawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie gościł na nadgarstku więc pomyślałem że sprawdzę bo w bardziej sportowej stylistyce

2065fa58f63956345cf5459eb753d361.jpga55c20dd3cbde7446e31facb81076bab.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mnie bardzo się podoba lupka w zegarkach Audemars Piguet. Na żywo daje świetny efekt w odbiorze cyfrowego pierścienia kalendarza.

Dokładnie. Lupka w AP jest bardzo dobrze przemyślana. Znajduje się od wewnętrznej strony szkła a powiększenie jest idealne.

Świetne są te Offshore, tylko te gabaryty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Dokładnie. Lupka w AP jest bardzo dobrze przemyślana. Znajduje się od wewnętrznej strony szkła a powiększenie jest idealne.

Świetne są te Offshore, tylko te gabaryty...

 

Offshore ze zdjęcia ma 42 mm średnicy koperty czyli jeszcze do przyjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Tak jak Diver ale mimo to L2L 54mm robi swoje...

 

Kawał zegara chociaż na ręku Nole Offshore Diver wygląda okay...

 

nole3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Djoko ma kawałek nadgarstka. Jak masz min 18cm w nadgarstku to powinien wyglądać ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Djoko ma kawałek nadgarstka. Jak masz min 18cm w nadgarstku to powinien wyglądać ok.

 

Mam około 19 cm. Co do Nole, to sprawdziłem ranking ATP. Novak Djokovic przy wzroście 188 cm waży tylko 77 kg. Łapy kulturysty to on raczej nie ma.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja mam 194cm, 96kg, w bicku pod 40cm za dobrych czasów a nadgarstek jak u dziecka 16-16,5 więc suche dane nic nie mówią :)

Tak czy siak przy 19cm będzie bajka! Ja też średnio lubię chrono ale chyba wybrałbym jego zamiast divera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem divera 42 i leżał idealnie na nadgarstku 19.5cm. Ten chrono z ceramika rewelka! tylko ta cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Ja też średnio lubię chrono ale chyba wybrałbym jego zamiast divera.

Moze dlatego, ze miales? ;)

Przyznaje, ze offshore chrono sa arcyciekawe, piekne i po prostu fajne :)

Jednak diver to juz chyba kult (dla mnie na pewno).

 

BTW. https://www.chrono24.pl/audemarspiguet/royal-oak-offshore-diver--id7373962.htm

Kupowal ktos od tej firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moze dlatego, ze miales?

Pewnie tak Julek, choc ta ceramika to fajny ficzer bo mój Diver juz po miesiącu mial ryski na pierscieniu a w tym zegarze rysy nie dodaja uroku ;-)

Wiem, że Diver jest w pelnej ceramice czy karbonie ale nie lubię tych materiałów jako koperty zegarów. Pomijam ich cenę...

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno, według osob, ktore mierzyly, diver od AP ma sens tylko w stali i w dodatku tylko czarny.

Mi sie pododa ten "Arka Gdynia" (Ukraina) żółto niebieski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord
Napisano (edytowane)

Podobno, według osob, ktore mierzyly, diver od AP ma sens tylko w stali i w dodatku tylko czarny.

Mi sie pododa ten "Arka Gdynia" (Ukraina) żółto niebieski

Mnie najbardziej podoba się Diver Ref. 15707CE.

 

ap_royaloak_offshore_15707ce.jpg

 

Niestety powyższy model był dostępny wyłącznie w butikach AP i nie jest już produkowany. Sprawa dodatkowo komplikuje się w sytuacji chęci zakupu nowego zegarka. Ewentualnie NOS ratuje trochę temat o ile uda się ceramicznego Divera znaleźć.

Edytowane przez The Lord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Jako ciekawostkę nadmienię, że Royal Oak Offshore Ref. 15707CE był pierwszym z Diverów, w którym firma Audemars Piguet zastosowała przeszklony dekiel. Oczywiście rozumiem chęć pokazywania mechanizmu oznaczonego jako kaliber 3120, bo to ciekawie zaprojektowany i ładnie wykonany werk. Jednakże przy określonej dysproporcji pomiędzy średnicą koperty, a wielkością mechanizmu, warto zastanowić się nad sensownością niektórych rozwiązań.

ap_royaloak_offshore_diver_15710st.jpg

Wygląda to trochę karykaturalnie. Z ustawieniem koronki w nowych modelach też bywa różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% racji. Wygląda komicznie. Ja generalnie w diverach nie lubie przeszklonych plecków a w tym przypadku niewielki werk gryzie sie z dużą ilością stali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.