Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gość”u

Pełna zgoda panowie. Majac na uwadze kunszt wykonania tych zegarkow ciekawy dekiel jak na nurka przystało z pewnością nie stanowiłby najmniejszego problemu. Podobnie nieproporcjonalnie wyglądają przeszklobe dekle w Zenith Defy Elite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dla mnie ten diver wygladal i wyglada z przeszklonym deklem super i nawet bardziej ta dysproporcja mu pasuje niz np. 15400, bo szeroki pierscien okalajacy maly mechanizm zwyczajnie swietnie pasuje do historii i nawiazania do wielkich srub w kaskach nurkow. Bardziej gryza mnie wielkie werki w moonwachach, ktore choc pieknie wykonczone "wypychaja/rozpieraja" tak caly zegarek, ze wyglada jak "napompowany" - lacznie z wystajacym deklem, co czyni zegarek strasznie wysokim rowniez pod nadgarstkiem.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Z tym moonwatchem to zupełnie Cie nie rozumiem. Koperta jest pieknie wypelniona przez werk. Nie ma nadmiernie pustej przestrzeni, ktora w zegarkach bez technicznego uzasadnienia świadczy jednoznacznie o tym, ze rozmiar jest typowo modowy. Na argument, ze moonwatch jest napompowany... nie mam argumentow. No OK. Niech bedzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u
Napisano (edytowane)

Niewiem. Nie napisal.

Edytowane przez Konrad Wróblewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie o 44mm mi chodzilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Zwracam honor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Dla mnie ten diver wygladal i wyglada z przeszklonym deklem super i nawet bardziej ta dysproporcja mu pasuje niz np. 15400, bo szeroki pierscien okalajacy maly mechanizm zwyczajnie swietnie pasuje do historii i nawiazania do wielkich srub w kaskach nurkow.

Dysproporcja pomiędzy średnicą mechanizmu, a deklem wynosi 15,4 mm. Odległość od zewnętrznej krawędzi dekla do krawędzi wewnętrznej wynosi około 7,7 mm. To jednak za dużo o jakieś 2,7 mm. Poza tym, przykład ze śrubami chyba nie jest zbyt trafny ponieważ dekiel skręcany jest za pomocą nakrętek.  :)  Taki tam drobny szczegół.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mariusz - nie interesuja mnie milimetry czy centymetry roznicujace te "dysproporcje". Sruby, wkretki czy nakretki, to rowniez cos, co w calosci postrzegania tego co sie widzi ma maly szczegol. Mi chodzi tylko o to, ze tak jak napisalem - gruby pierscien ze srubkami odnoszacy sie do kasow nurkow moze dla mnie byc nawet 2 razy grubszy niz jest teraz, bo nurek moglby miec nawet 47-49mm na reku a wtedy mechanizm i jego wielkosc wzgledem koperty nie ma tu nic do rzeczy - to koperta i jej wielkosc jest wazna a to, co wewnatrz, to tylko serce napedzajace a nie cos, co ma byc idealnie dopasowane do calosci, aby pieknie wygladac. To moja opinia i oczywiscie kazdy moze miec swoja B)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Mariusz - nie interesuja mnie milimetry czy centymetry roznicujace te "dysproporcje". Sruby, wkretki czy nakretki, to rowniez cos, co w calosci postrzegania tego co sie widzi ma maly szczegol. Mi chodzi tylko o to, ze tak jak napisalem - gruby pierscien ze srubkami odnoszacy sie do kasow nurkow moze dla mnie byc nawet 2 razy grubszy niz jest teraz, bo nurek moglby miec nawet 47-49mm na reku a wtedy mechanizm i jego wielkosc wzgledem koperty nie ma tu nic do rzeczy - to koperta i jej wielkosc jest wazna a to, co wewnatrz, to tylko serce napedzajace a nie cos, co ma byc idealnie dopasowane do calosci, aby pieknie wygladac. To moja opinia i oczywiscie kazdy moze miec swoja B)

Audemars Piguet to firma utożsamiana z elitarnym zegarmistrzostwem, a na takim poziomie trzeba zachować umiar i finezję. Moim zdaniem, Royal Oak Offshore o średnicy 49 mm byłby nie do przyjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mariusz (The Lord), przeglądając forum zagraniczne natrafiłem na zdjęcie dobrze oddające rozmiar AP Diver. Ten SD43 to już jest kawał stali na ręce ale przy AP wygląda skromnie...No i te rysy o których wspominałem.

KLdun_TGh.jpg

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Mariusz (The Lord), przeglądając forum zagraniczne natrafiłem na zdjęcie dobrze oddające rozmiar AP Diver. Ten SD43 to już jest kawał stali na ręce ale przy AP wygląda skromnie...

 

Widziałem Divera na żywo i to faktycznie jest dość efektowny zegarek (zwraca uwagę otoczenia).

 

Faktycznie bydle :)

I teraz pomyśl Mariusz, że koperta jest jeszcze o 7 mm większa zgodnie z tym, co napisałeś.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze AP nie ma tego divera w konfiguracji stalowa koperta + ceramiczny bezel :(

Biorąc pod uwagę moje pedantyczne podejscie do zegarków to wiem że bym nie wytrzymał tych wszystkich rys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja praca związana z prowadzeniem pracowni paskowej, często procentuje niepoliczalnymi benefitami, jakimi jest możliwość obcowania z naprawdę unikatowymi egzemplarzami zegarków.

 

Dziś miałem w ręku zegarek, który wywarł na mnie bardzo duże wrażenie i myślę że jest to najciekawszy egzemplarz jaki miałem kiedykolwiek w ręku.

 

Audemars Piguet ref. 25643, wyposażony w kaliber 2870 został zaprezentowany w 1986 roku i był to, jak podają źródła, pierwszy wielkoseryjnie produkowany zegarek naręczny z tourbillonem. Poza wspomnianym faktem dzierżył ( do niedawna) rekord najcieńszego zegarka z tourbillonem, do tego automatycznego.

 

Cały zegarek od szkła do dekla mierzy 4.8mm grubości.

 

Klatka bardzo małego tourbillonu ( także rekord, tylko 7.2mm średnicy) jest wykonana z tytanu, mostek ze stali, a system automatycznego naciągu nie jest tradycyjny, poruszany poprzez wahnik, a młotkowy, gdzie w okienku na godzinie 6 możemy obserwować fragment młotka z logami AP. Kaliber 2870 nie ma tradycyjnej płyty, ponieważ jej funkcję spełnia cała koperta z 18k złota, czego efektem są widoczne od spodu rubiny łożyskujące przekładnię, widzimy też koronkę która jest umieszczona na „deklu” (nie ma możliwości nakręcania manualnego).

 

Zdjęcia: hodinkee, timezone

 

fjNAHgL.jpg

 

dYIjq0N.jpg

 

UZTDspa.jpg

 

mTOxvGO.jpg

 

CVKpZSM.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja praca związana z prowadzeniem pracowni paskowej, często procentuje niepoliczalnymi benefitami, jakimi jest możliwość obcowania z naprawdę unikatowymi egzemplarzami zegarków.

 

Dziś miałem w ręku zegarek, który wywarł na mnie bardzo duże wrażenie i myślę że jest to najciekawszy egzemplarz jaki miałem kiedykolwiek w ręku.

 

Audemars Piguet ref. 25643, wyposażony w kaliber 2870 został zaprezentowany w 1986 roku i był to, jak podają źródła, pierwszy wielkoseryjnie produkowany zegarek naręczny z tourbillonem. Poza wspomnianym faktem dzierżył ( do niedawna) rekord najcieńszego zegarka z tourbillonem, do tego automatycznego.

 

Cały zegarek od szkła do dekla mierzy 4.8mm grubości.

 

Klatka bardzo małego tourbillonu ( także rekord, tylko 7.2mm średnicy) jest wykonana z tytanu, mostek ze stali, a system automatycznego naciągu nie jest tradycyjny, poruszany poprzez wahnik, a młotkowy, gdzie w okienku na godzinie 6 możemy obserwować fragment młotka z logami AP. Kaliber 2870 nie ma tradycyjnej płyty, ponieważ jej funkcję spełnia cała koperta z 18k złota, czego efektem są widoczne od spodu rubiny łożyskujące przekładnię, widzimy też koronkę która jest umieszczona na „deklu” (nie ma możliwości nakręcania manualnego.

Rozwiązania techniczne rzeczywiście nietuzinkowe :)

Dzięki za interesujący opis :P


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W zyciu nie uwierzylbym, ze tourbillon moze byc tak maly i cienki   :blink:

Poza tym nawet po otwarciu wyglada jak slicznie zdobiony kwarc... gdzie te srubeczki, kola zebate etc.????  :blink:

Szacun  B)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż na pierwszy rzut oka taki gadget master odrobinę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip, dzięki za ten materiał. Niesamowity.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klub miłośników JLC...po części :)

Zdjęcia z wczoraj

13b2e06a502cf24059a4c54eaa880659.jpga8f6384d5ce5dce9c50cba87e59eeb69.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czesci - ale reszta, to AP ;)

 

post-25547-0-01308000-1527114743_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.