Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Brak wielkich komplikacji w dziełach Roleksa, to nie tylko krytyka, ale po prostu rzeczywistość. Poza tym, nigdy nie kupowałem argumentu o tym, że trzeba dorosnąć do jakiegoś zegarka. To wiedza decyduje o tym, na ile jesteśmy w stanie docenić zegarek.

Ja odczytałem sformułowanie "dorosnąć " jako właśnie nabycie wiedzy o historii, rynku, mechanizmach itd.

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy pewnie pod "dorosnac" maja na mysli przyzwyczaic sie/opatrzec z danym modelem i to jestem w stanie zrozumiec, gdyz jeszcze nie poznalem osoby, ktorej Pam badz taki RO spodobaly sie od pierwszego wejrzenia  :D

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świadome kupowanie zegarka to ciągła walka emocji z rozumem a kompromisy to nie kwestia „czy będą” tylko „jakie”. Wiedza, lata własnych doświadczeń z różnymi zegarkami oraz wolny budżet to oczywiście najważniejsze składniki dorastania.

Każdy ma swój subiektywny ranking ładności projektu, precyzji, niezawodności skali skomplikowania czy zdobienia mechanizmu, pozycjonowania marki, ergonomii użytkowania, budżetu który trzeba wyłożyć a czasem ile można odzyskać itd. W przypadku każdego zegarka od nowa układamy swoją piramidę ważności tych kryteriów starając się by poza emocjami było choć trochę rozumu.

Z mojego subiektywnego punktu widzenia popełniałem już kompromisy w każdym departamencie z wyjątkiem podobania się projektu szczególnie w tej części ( tarcza, koperta ) którą cały czas widzę - jak coś mnie kłuje w oczy to nie ma siły żebym zdzierżył to na nadgarstku. Na szczęście zrozumiałem to już po pierwszym błędzie. I to względy estetyczne decydują, że także w tym roku nie szukam dla siebie nic w ofercie AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki tam nieudany projekt AP   :P

a.jpg

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki tam nieudany projekt AP   :P

 

 

 

Dla mnie zdecydowanie udany ! Piękny jest :wub:

 

Jednak gdybym miał przed sobą 15400 i 15500 i możliwość zabrania jednego do domu...  to mój wybór to jednak 15500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)

 

No ja jak pisalem - na szczescie 15500 nie lezy w ogole w moich planach i nie sadze, ze to sie kiedys zmieni (kwestia jeszcze wyzszej ceny, co nie jest bez znaczenia ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Taki tam nieudany projekt AP   :P

 

 

Mariusz, super fota :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

gdyz jeszcze nie poznalem osoby, ktorej Pam badz taki RO spodobaly sie od pierwszego wejrzenia  :D

Jak zobaczyłem pierwszy raz RO uznałem, że jest to idealny zegarek. Niestety również zobaczyłem ile kosztuje.

 

 

...

Z mojego subiektywnego punktu widzenia popełniałem już kompromisy w każdym departamencie z wyjątkiem podobania się projektu szczególnie w tej części ( tarcza, koperta ) którą cały czas widzę - jak coś mnie kłuje w oczy to nie ma siły żebym zdzierżył to na nadgarstku.

...

Dokładnie.

Może mieć najlepszy mechanizm, kopertę Bóg wie z czego jak tarczą jest brzydka lub jakieś elementy na niej drażnią nie kupię.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z FW nie udają że im się nowy Code podoba. Przy okazji ujawniają kuriozalną prośbę managementu AP do dziennikarzy by unikać fotografowania tych zegarków od frontu i robić zdjęcia eksponujące boki koperty.

Zła wiadomość dla niektórych kolegów - Code nie powiększy liczby produkowanych przez AP zegarków lecz zajmie miejsce RO.

EDIT przy okazji przytomnie zauważają że krytykujący najczęściej rekrutują się z miłośników marki, bo gdyby nimi nie byli co najwyżej wzruszyliby ramionami na widok tego projektu.

https://www.fratellowatches.com/sihh-2019-day-2-recap/

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ich CEO to wizjoner. Ale jak złożyć razem różne sygnały które wysyła to chyba nie wierzy w ten produkt...w jednym ma rację - to najważniejsze wydarzenie w historii firmy od 1973 :-). Dobrą stroną tego fakapu jest weryfikacja wiarygodności portali zegarkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zła wiadomość dla niektórych kolegów - Code nie powiększy liczby produkowanych przez AP zegarków lecz zajmie miejsce RO.

Może nie trzeba będzie długo czekać na Royal Oak Ref. 15500 biorąc pod uwagę liczbę krytycznych głosów.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, super fota :wub:

Dziekuje :)

 

Dorian06 - az mi sie wierzyc nie chce, ze od pierwszego wejrzenia RO Ci sie spodobal :blink: - mnie to zajelo 2 lata :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Dorian06 - az mi sie wierzyc nie chce, ze od pierwszego wejrzenia RO Ci sie spodobal :blink: - mnie to zajelo 2 lata :D

Ja jestem inny. ;)

 

Dlatego najbardziej podoba mi się RO 15300 z białą tarczą.

Za to pozostałe w większości mi sie nie podobają. :(

A Code jest spoko. A niektóre bardzo ładne.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Mariusz, a co tam na radarze, jeśli to nie tajemnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna tajemnica - przeta wszyscy wiedza ;) , ale nie zapeszam, bo juz ceny skacza... -_-

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna tajemnica - przeta wszyscy wiedza ;) , ale nie zapeszam, bo juz ceny skacza... -_-

To ja zapeszę... Powodzenia z Nautilusem:p

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki tam nieudany projekt AP :P

 

Bardzo ładne zdjęcie.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej.. no... tak się nie robi. Trzeba było mówić, że jest z Lortem spotkanie w Gdańsku (no chyba, że to poza Gdańskiem to Was rozgrzeszam). Są dwa two tone, które mi się podobają: Datejust 36 i właśnie ten RO 37 mm kolegi Lorta.

Przepraszamy i postanawiamy poprawę! jakoś w lutym możemy się umówić w szerszym gronie

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj nowe AP code. Na żywo design tarcz jest tak słaby albo gorszy niż na foto. Wersja 3 wskazówkowa wygląda kiepsko, szczególnie biała wieje tandetą. Chrono tak jak na zdjęciach kojarzy się z tanim zegarkiem.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki bo ciągle AP Code. Zamieniać Royal Oka na Bulgari Octo? Jakie są wasze sugestie? Zdjęcie i przymiarkę robiłem rok temu. Teraz jakoś temat wraca. Nie mam jednak przekonania.85b5542ac25e3aca95e9a4b27ddbfdc2.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tak z innej beczki bo ciągle AP Code. Zamieniać Royal Oka na Bulgari Octo? Jakie są wasze sugestie? Zdjęcie i przymiarkę robiłem rok temu. Teraz jakoś temat wraca. Nie mam jednak przekonania.

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

To jest pytanie czysto retoryczne czy na poważnie?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.