Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Taki wstęp, to pewna jazda po koronę.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna cholera, zaraz cza będzie zamknąć klub, bo wszyscy(czytaj dwóch) członkowie wyjechali po Roleksy;)

Może AP sobie zostawili.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Taki wstęp, to pewna jazda po koronę.

 

Co poradzić? Świetne zegarki, więc ludzie kupują.  :)

Przy okazji, ciekawe czy plotki znajdą potwierdzenie w rzeczywistości. Przyjaciele Amerykanie ćwierkają, że Rolex chce kupić firmę Patek Philippe. Czyżby koniec niezależności po 180 latach istnienia Patka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex chyba moglby wszystkie razem wykupic obecnie, wiec mnie to nie dziwi ;)

Oby tylko takie ruchy byly powodem jeszcze wiekszego rozwoju a nie uzaleznienia od wykupiciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Wy chłopaki. Myślałem że zdjęcia z samochodu to taka nowa świecka tradycja. Ja po prostu do pracy jechałem .

Na takie żarty mi się zebrało.

 

Strój Supermana świetny, ale mam taki spidermana i przy nim zostanę.

 

Co do korony, to od świąt jest w kolekcji. Wiele lat nie mogłem się przekonać, wybrałem, a teraz staram się przyzwyczaić.

 

Royal oak zostaje. Jeszcze moje wnuki zapytają na forum o zegarek po dziadku

a8ea214976a1a0a23716254ad72f74c6.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Rolex chyba moglby wszystkie razem wykupic obecnie, wiec mnie to nie dziwi ;)

Oby tylko takie ruchy byly powodem jeszcze wiekszego rozwoju a nie uzaleznienia od wykupiciela :)

W takim przypadku zawsze jakaś forma zależności będzie istnieć. Traktując temat chłodno, oferta obu firm uzupełniałaby się tworząc dobrą synergię. Jednakże jako miłośnik zegarmistrzostwa i fan Patek Philippe wolałbym, aby genewska firma pozostała niezależna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Royal oak zostaje. 

... ufff ;) To teraz jesteś taki trochę "Samotny wilk McQuade" ;)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku zawsze jakaś forma zależności będzie istnieć. Traktując temat chłodno, oferta obu firm uzupełniałaby się tworząc dobrą synergię. Jednakże jako miłośnik zegarmistrzostwa i fan Patek Philippe wolałbym, aby genewska firma pozostała niezależna.

Oczywiście.

Lecz jeśli pogłoski są prawdziwe o sprzedaży to lepiej żeby kupił taki Rolex niż naprzykład SG. A nie mówiąc już o jakieś firmie/funduszu który nie ma pojęcia o zegarmistrzostwie, a będzie dbał tylko o zyski. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Poobdzierany" jak VIS. ;) Nawet fajnie wygląda. :)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się niezbyt podoba. Może nie mógł dostać Orfiny-Porsche Design, więc sobie zrobił taki substytut?...  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam myślę, że zacny, zupełnie innego charakteru nabiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba, przestal byc bizuterią, a stał się narzedziem...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:  :blink:  :blink:  Ze jak??? Ktos se pokolorowal swietny zegarek i wg ciebie jest on fajniejszy od oryginalu? A co - oryginal jest bizuteryjny? Nooo.... tutaj Marku nie poznaje Kolegi... ale rozumiem, ze to taki babol i nie myslales o klasycznym stalowym RO  :)

 

I zeby nie bylo - czarna ceramika, to dla mnie szczyt marzen w wydaniu RO i z takimi komplikacjami jak ponizej, ale na Boga... nie pokolorowany tak, ze mu schodzi lakier jak z jakiegos zegarka z bazaru za 100pln...  :wacko:

post-25547-0-58852900-1550744060.png

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:  :blink:  :blink:  Ze jak??? Ktos se pokolorowal swietny zegarek i wg ciebie jest on fajniejszy od oryginalu? A co - oryginal jest bizuteryjny? Nooo.... tutaj Marku nie poznaje Kolegi... ale rozumiem, ze to taki babol i nie myslales o klasycznym stalowym RO  :)

 

I zeby nie bylo - czarna ceramika, to dla mnie szczyt marzen w wydaniu RO i z takimi komplikacjami jak ponizej, ale na Boga... nie pokolorowany tak, ze mu schodzi lakier jak z jakiegos zegarka z bazaru za 100pln...  :wacko:

attachicon.gifScreenshot 2019-02-21 at 11.12.28.png

Z punktu widzenia kreatora mody, stylu, ikony  jakim był KL ten zegarek mnie nie dziwi :)

I tylko taki kontekst mam na myśli.

Jestem przeciwnikiem wszelkiej maści ulepszeń, modowania i poprawiania producentów.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Mariusz RO to piękny zegarek, ale trudno o bardziej biżuteryjny w kategorii sportowy zegarek w stali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy zegarek np. od R z jubilee jest wg mnie bardziej bizuteryjny.

Poza tym fakt - RO mieni sie i blizej mu do bizuteryjnosci niz np. subom czy PO, jednak poprzez szczotkowanie i kanciaste ksztalty daleki jest jako calosc, aby o nim mowic, ze jest zegarkiem bizuteryjnym - to troszke naduzycie - ale to moje zdanie  ;)

 

Marku - z punktu widzenia kreatora mody, to pomysl, aby pomalowac se taka ikone PROJEKTOWĄ jak RO jest wg mnie prymitywne i laczy sie z bezgusciem posunietym do granic mozliwosci. To tak, jakby kupil se szalik Burberry i pofarbowal go na czarno...  :wacko:

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To ja zmienię trochę temat i zwrócę się do Was koledzy z moim dylematem zegarkowym. Cena obu zegarków identyczna i który byście wybrali?
 
rodaytona1.jpg
 
rodaytona2.jpg

Jest jeszcze trzecia opcja w postaci Vacheron Constantin Overseas Dual Time, ale na razie nie jestem przekonany co do rzeczonego wyboru. Skoncentrujmy się zatem na Daytonie i Royal Oak. Which one?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt że to różne typy zegarków, marki, a kierując się tylko wizualnym odczuciem, zegarek nr 2.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Pomijając fakt że to różne typy zegarków, marki, a kierując się tylko wizualnym odczuciem, zegarek nr 2.

Daytona w złocie na żywo jest fenomenalna, ale dzięki za opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako jedyny, to AP, ale jako uzupelnienie np. do Twojego PP, to ta Daytona na gumie i w zlocie wyglada dla mnie mega.

Kiedys bardzo podobal mi sie zloty YM na gumie. ciagle chodzilem i przymierzalem, jednak z tego co pamietam Darek pisal, ze ta guma pomimo opatentowania i pewnie solidnosci oraz wygody noszenia posiada jeden wazny jak dla mnie minus - uzywana wyglada jak z jakiejs taniej gumy (bialy nalot etc.). Ale jak mowie - to pisal Darek - sam nie mialem mozliwosci sie przekonac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku - z punktu widzenia kreatora mody, to pomysl, aby pomalowac se taka ikone PROJEKTOWĄ jak RO jest wg mnie prymitywne i laczy sie z bezgusciem posunietym do granic mozliwosci. To tak, jakby kupil se szalik Burberry i pofarbowal go na czarno...  :wacko:

Tylko o jednym ważnym szczególe zapominasz, mianowicie piszesz o 45 letnim zegarku, i piszesz to w czasach, kiedy IWC ma koperty ze swojego Ceratanium, Panerai z Carbotech, Omega z ceramiki. Odbiór zegarka Karla Lagerfelda teraz, a 45 lat temu kiedy czarne PVD dopiero co weszło na rynek, to zupełnie dwie skrajne kwestie (w sadzie to dzieli je przepaść nie do przejścia).

 

@McIntosh

Ja był wybrał Daytone. Już pomijając sam zegarek, istnieje coś pociągającego w połączeniu złota z kauczukiem, trudnego do zdefiniowania, i nie piszę tego z ironią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daytona w złocie na żywo jest fenomenalna, ale dzięki za opinię.

 

Fajna to jest w stali :)

A ten najnowszy AP to jednak niefajny?

Audemars-Piguet-Royal-Oak-Selfwinding-41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daytona w złocie na żywo jest fenomenalna, ale dzięki za opinię.

Nie wątpię, ale wg mnie wszystkiego jest "za dużo", od totalizatorów po napisy.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.