Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

konrinator

ATLANTIC Worldmaster SUPER deLUXE

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xylog

A czytałeś opis? Tam napisano, że po profesjonalnej renowacji.

Najlepiej poproś o zdjęcia sprzed renowacji, zobaczysz czy ten zegarek tak wyglądał.

Ale szczerze wątpię, żeby sprzedawca takie zdjęcia ci udostępnił.

Bo "nie zrobił ich przed renowacją" albo coś w tym stylu.

Kupując zegarek po renowacji kupujesz coś co, być może, nigdy nie istniało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zegarek po renowacji dla osób siedzących w temacie nie jest upiększony tylko zniszczony.Także może być problem przy ewentualnym zbyciu jak Ci się znudzi.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zegarek po renowacji dla osób siedzących w temacie nie jest upiększony tylko zniszczony.Także może być problem przy ewentualnym zbyciu jak Ci się znudzi.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zegarek po renowacji dla osób siedzących w temacie nie jest upiększony tylko zniszczony.Także może być problem przy ewentualnym zbyciu jak Ci się znudzi.

Raczej nie będe chciał się go pozbyć. Chcę go sobie po prostu kupić. Czyli rozumiem jest to oryginał? Pytam ponieważ nie jestem specem a Atlantic zawsze mi się podobał i może go sobie zprezentuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bądz cierpliwy i ustrzel na forumowym bazarku w oryginalnym stanie.Jakiś czas temu przewinął się NOS  i poszedł chyba za 800zł.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xylog, uważasz, że ten zegarek mógł mieć czarną tarczę w oryginale?

A branie wypicowanej malowanki za cenę wyższą niż zegarki tej marki w oryginalnym stanie to są jakieś żarty. Starsze worldmastery w dobry stanie to wydatek rzędu połowy tej kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena z kosmosu 1000zł za malowankę:)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle. Wolałbym sobie kupić Matiza na chodzie ;). Tak się przyjrzałem, no i widzę różnice w kolorze płyt i mostków w werku. Ciekawe, czy to tylko kwestia światła... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Masakra. Albo ktoś miał pistolet przy głowie albo okulary stępnia i pieprznął się o jedno zero...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jednego ma, też pomalowany, też nieudanie, już za 700 zeta. nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Xylog, uważasz, że ten zegarek mógł mieć czarną tarczę w oryginale?

A branie wypicowanej malowanki za cenę wyższą niż zegarki tej marki w oryginalnym stanie to są jakieś żarty. Starsze worldmastery w dobry stanie to wydatek rzędu połowy tej kwoty.

Raczej nie, to radosna twórczość renowatorów.

Dlatego pisałem o zdjęciach i o nieistniejących pierwowzorach.

O ile wiem to czarne były tylko SUPEREXTRA, plus chyba jakiś de luxe, ale tu pewności nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno miałem 3 zegarki atlantic - dwa w oryginale w pięknym stanie koperty , na jednym mikro patynka tarczy równomierna bardzo fajnie wyglądała drugi idealny (jasna tarcza) i trzeciego po całkowitej renowacji 

Pokazywałem je kilku osobom głównie znajomym który najładniejszy WSZYSCY wskazali tego po renowacji , zachwycali się nim najbardziej - gdy powiedziałem że jest po renowacji to jeszcze bardziej im się podobać zaczął nie miało znaczenia że był "robiony" 

Nawet NOSy nie lśnią tak jak te po renowacji - w nosach koperty są matowe a w robionych jest lustereczko. 

Zegarki po renowacji po prostu spełniają wymogi jakościowe dzisiejszych czasów (tyczy się to głównie koperty) oryginały tak nie wyglądają i dla tego ludzie płacą więcej za odnowione (dobrze) zegarki niż oryginały - oczywiście są kolekcjonerzy ale jesteśmy w mniejszości 

 

EDIT: Oryginał tak nie wygląda niestety - niech kamieniem rzuci ten komu ten zegarek się nie podoba 

http://allegro.pl/zegarek-atlantic-worldmaster-super-deluxe-ideal-60-i5281283357.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Oczywiste, że tak wypicowany zegarek dla "niemiłośnika"ma większą wartość niż zleżały staruszek. Tym bardziej, że nie potrafi odróżnić elementów oryginalnych i nowych.

Co się dziwić, przy restauracji samochodu dorabianie części, elementów wystroju często jest jedynym wyjściem. I jest w sumie też akceptowalne.

Co nie zmienia faktu, że oryginał, jako przedmiot kolekcjonerski jest więcej warty niż odnowiony przedmiot użytkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten za 700 mi się nie podoba, ale ja w ogóle tych Worldmasterów "bez ringów" nie lubię. Czy to jest dobra renowacja? Kolor tarczy chyba taki "uwspółcześniony", krechy wchodzą na indeksy... Z daleka pewnie nie widać.

Kupowanie jakiejkolwiek rzeczy kolekcjonerskiej po renowacji ma moim zdaniem sens wtedy, kiedy ciężko o dobry stan zachowania w sensownej cenie... Natomiast malowane worldmastery czy popularne delbanki kojarzą mi się z wyklepanymi, przemalowanymi i przekręconymi Passatami "od starszego Niemca, który jeździł tylko do kościoła"... Jak ktoś lubi mieć ładnie, a historia go nie obchodzi, to czemu nie... Pomalowana tarcza, koperta na lustro i jest gitara. Coś jak wymiana fotela kierowcy i lewarka, żeby nie było widać przetarć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.