Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sergei

Poprosić o radę i konsultacje.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Może ktoś z ekspertów będzie w stanie mi pomóc radzić sobie z problemem tutaj jest postęp tych zegarków.

Jeśli usuniesz tarczy zegarka i ręce są dobre, ale jeśli umieścić ruch minut ręcznie zwalnia i zatrzymuje zegar zawsze około 45 minut.

Mechanizm jest całkowicie serwowane, w dowolnym miejscu, nie ma przeszkód do normalnej pracy, ale strzałka zawsze zatrzymać.

Z poważaniem.

Siergiej.

 

Здравствуйте всем.

Возможно кто-то из экспертов сможет помочь мне разобраться с проблемой хода вот таких часов. При снятом циферблате и стрелках часы идут хорошо, но если поставить минутную стрелку ход замедляется и часы останавливаются ВСЕГДА примерно в 45 минут.

У меня такое впечатление что пружине просто не хватает сил поднять стрелку вверх в этом положении.

Механизм полностью обслужен, нигде ничего не мешает нормальной работе, но со стрелкой всегда останавливаются.

 

С уважением.

Сергей.

post-46635-0-32941000-1430134803.jpg


В часах интересно не время, которое они показывают, а времена, о которых они могут рассказать.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siergiej - pierwsza rzecz - wskazówki nie są oryginalne - może zbyt ciężkie ?

Zobacz :

https://www.google.pl/search?q=400+day+clock+kaiser&client=firefox-a&hs=9Rj&rls=org.mozilla:pl-PL:official&biw=1760&bih=840&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=NSE-VZHLEaPmyQOwxoBg&ved=0CB8QsAQ#imgrc=_

 

Wg mnie jednak i tak powinien pokonać ich ciężar.

Dalsze diagnozy to wróżenie - może sprężyna już słaba, a może źle ustawiony wychwyt, może za duże luzy na łożyskach..


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mariusz.

Dzięki za radę.

Strzałka oryginalna, więc kupiłem go, Ale to nie jest tak trudne, aby zatrzymać zegar. Bez strzała idzie dobrze. Rozwój małych opłat jest, ale są niewielkie.

Ale jeśli umieścisz tarcza zegara ma inny mechanizm do obracania ruchu Księżyca. Spróbuj wymienić strzałkę lżejsze i zobaczyć co się dzieje.

 

Привет Мариуш.

Спасибо за совет.

Стрелка не оригинальная, я так купил, Но она не настолько тяжела чтобы остановить ход часов.

Без стрелки идут хорошо. Небольшая выработка в платах есть, но именно небольшая. А ведь если поставить циферблат часам придётся еще вращать механизм движения Луны. Попробую заменить стрелку на более лёгкую, посмотрю что получится.


В часах интересно не время, которое они показывают, а времена, о которых они могут рассказать.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Ja bym proponował szukać problemu w przekładni wskazań ze względu na powtarzalność zatrzymywania zegara. Miałem podobne objawy w dwóch roczniakach i były problemy z przekładnią wskazań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Ja bym proponował szukać problemu w przekładni wskazań ze względu na powtarzalność zatrzymywania zegara. Miałem podobne objawy w dwóch roczniakach i były problemy z przekładnią wskazań.

Dzięki za radę.

Ponownie, ale aby zatrzymać zegar wystąpić tylko wtedy, gdy strzelca.

Bez strzałki zegara dobrze i długo pracować.

Oryginalne strzały jeszcze nie znaleziono.

Zrobię strzałkę sam łatwiejsze i krótsze.

Wtedy to sprawdzić.

 

Спасибо за совет.

Но повторы в остановке часов происходят ТОЛЬКО если установлена стрелка.

Без стрелки часы работают хорошо и долго.

Оригинальной стрелки я пока не нашёл.

Буду делать стрелку сам полегче и покороче.

Потом проверю.


В часах интересно не время, которое они показывают, а времена, о которых они могут рассказать.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siergiej - być może na oryginalnych wskazówkach ruszy.

Ale to nie znaczy, że będzie wszystko OK.

Powinien mieć więcej "siły" - nie może się zatrzymywać z byle powodu.

 

No i tu problem, bo z tego co piszesz wydaje się, że zegar bez wskazówek chodzi  "resztkami sił".

W takim układzie ciężar wskazówek  MOŻE go zatrzymywać.

Wg mnie po dobrej regulacji całości nie powinien.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Najprościej jest wyważyć wskazówkę minutową poprzez zamontowanie na drugim jej końcu przeciwwagi. 

Większość producentów stosowała przeciwwagi na wskazówkach minutowych w roczniakach wtedy, kiedy montowali do mechanizmów cyferblaty o większej średnicy. Np. w roczniakach z długim wahadłem zawieszanych na ścianie. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian - widzisz przeciwwagę w oryginale ? :rolleyes:


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na uwadze te wskazówki które ma obecnie zamontowane. Jeżeli kupi oryginalne i je zamontuje, to najprawdopodobniej zegar będzie chodził bez większych problemów. Ale kupić oryginalne wskazówki do tego modelu roczniaka jest bardzo trudno.

Z dobieranymi (zależy jakie dobierze) też może mieć problem, no chyba że sam dobierze bardzo lekkie lub dorobi podobne do oryginalnych i je właściwie zakuje, to problem może ustąpić.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim.

Udało mi się znaleźć przyczynę tego dziwnego zachowania godzin.

Okazało się, że na osi minut było małe zadziory.

Gdy strzałka ma mechanizmu radzenia sobie z nim, gdy strzałka jest umieścić zadziory hamowane ruch.

Teraz włączyć zegarek pewnie.

Może ktoś będzie przydatna informacji.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli mi rady.

 

Poważaniem.

Siergiej.

 


Здравствуйте всем.

Мне удалось найти причину такого странного поведения часов.

Оказалось что на минутной  оси был небольшой заусенец.

Когда стрелки нет механизм с ним справлялся, когда стрелка надета заусенец тормозил движение.

Теперь ход у часов уверенный.

Возможно кому-то пригодится эта информация.

Спасибо всем кто помогал мне советом.

 

С уважением.

Сергей.


В часах интересно не время, которое они показывают, а времена, о которых они могут рассказать.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.