Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

arcicorci

"Podbijanie" w dziale sprzedazy

Rekomendowane odpowiedzi

 

9.  Pisanie nowych postów przez właściciela, w szczególności mających na celu przeniesienie tematu na pierwszą stronę nie może być częstsze niż jeden raz na 48h. Wszelkie zmiany w ogłoszeniu należy robić poprzez edytowanie postu.

 

Co sadzicie o wprowadzeniu podobnej zasady jak na innym znanym niemieckim forum gdzie mozna podbijac posty/oferty ale nalezy jednoczesnie dokonac korekty ceny. Obecnie jest wiele postow w stylu "hop" ale cena jest niezmieniona od paru miesiecy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Rozumiem, że w takiej formule, możliwość podbicia stanowi rodzaj uhonorowania za zejście z ceny.

 

Ale trzeba by również określić minimalną kwotę obniżki, bo znając życie niektórzy korzystaliby z takiego rozwiązania, schodząc np. o 1 grosz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W dwóch słowach "bez sensu".

Regulamin forum nie powinien narzucać sprzedającemu obniżania ceny.

Takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

ale regulamin nie narzuca nic sprzedającemu, nie chcesz obniżać nie obniżaj, ale wtedy nie możesz podbić. Zabawa robi się ciekawsza, najbardziej eksponowane są wówczas oferty sprzedających, którzy najbardziej idą forumowiczom na rękę. Fajny pomysł.

 

Choć z drugiej strony komplikuje to dość prostą formułę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tamtym forum mozna podbic np dodajac darmowa wysylke lub poprzez obizenie ceny o 3%. Dzieki temu jest wedlug mnie wieksza przejrzystość

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający decyduje o cenie sprzedaży, a kupujący o cenie zakupu. Takie "hop" o ile jest zgodne z zapisami obecnego regulaminu, nikomu nie przeszkadza. Zresztą częste zmiany regulaminu powodują negatywne konsekwencje, z którymi trzeba będzie bohatersko walczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo dojdzie do sytuacji, że zegarki będą wystawiane po zawyżanych cenach żeby było z czego schodzić przy podbiciach a właściwa cena i tak by była dogadywana na PW.

 

Edit: Zresztą i tak co "cwańsi" podbijają kilka razy dziennie rzekomymi rezerwacjami, zwalnianiem rezerwacji, wstępną rezerwacją itd.itp.

 

To byłby kolejny martwy zapis regulaminu.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Otóż to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo dojdzie do sytuacji, że zegarki będą wystawiane po zawyżanych cenach żeby było z czego schodzić przy podbiciach a właściwa cena i tak by była dogadywana na PW.

Chcesz mi powiedzieć ze obecnie to nie występuje? Jesli ktos wystawia za 2000 a pozniej po paru miesiacach schodzi na 1200 to wg mnie nie byla to rynkowa cena na poczatku.

Nowa propozycja spowodowalaby ze każda zmiana i podbicie by wnosiły coś do oferty. Obecnie jedynie co wnosza to nabijanie ilości postów użytkownikowi. Skoro posty/oferty maja po paręset wyświetleń i nadal jest brak oferty kupna to zwykle "hop" nic nie wniesie oprocz zasmiecania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pitu srytu. Albo całkowicie likwidujemy bazarek, albo darujmy sobie takie quasi-ulepszenia. OK?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Ja bym nic nie ulepszal...

Zawsze mozna sie dogadac na PW

 

Ja mam taki pomysl, by zlikwaidowac razaco zawyzone ceny...

Musiala by Tym zajac sie osoba, obserwujaca na Biezaco rynek.

Jesli by zauwazyla razace przewartosciowanie, To usuwac aukcje i tyle... Do tego ostrzezenie i Po 3 takich Ban i tyle.

Moze,To jest sposob na naciagaczy?

Troche syzyfowa praca Ale...

 

Dellikatnie zawyzone ceny... Ok

Bo papiery, Ladny Stan, bezpieczenstwo ect. ect.

Ale bez przesady... Stan rynkowy np. 1000... A wystawia 1500 albo wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O te kwestie się nie obawiaj @Angelo :)  :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

No i gut :)

Bez litosci z takimi ,,biznesmenami" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O te kwestie się nie obawiaj @Angelo :):)

To znaczy że moderujesz ceny?

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że moderujesz ceny?

 

Tapnięte z fona.

Nie,wystarczy pw z zapytaniem czy aby dany egzemplarz jest zgodny z opisem.....i stanem faktycznym ...i pojawia się  edycja lub"podbicie" z hasłem "obniżka" -już "kaman"? :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przymusu obniżki ceny to byłaby jakaś kpina. Sprzedający decyduje za jakie pieniądze chce sprzedać zegarek i DOSŁOWNIE nikomu nic do tego.

 

Ja mam taki pomysl, by zlikwaidowac razaco zawyzone ceny...
Musiala by Tym zajac sie osoba, obserwujaca na Biezaco rynek.
Jesli by zauwazyla razace przewartosciowanie, To usuwac aukcje i tyle... Do tego ostrzezenie i Po 3 takich Ban i tyle.

 

Dlatego to co napisałeś w moim mniemaniu jest niepoważne. Kupować nikt nikomu nie każe, a głównym przewinieniem na bazarku jest

 

Edit: Zresztą i tak co "cwańsi" podbijają kilka razy dziennie rzekomymi rezerwacjami, zwalnianiem rezerwacji, wstępną rezerwacją itd.itp.

 

i jeżeli z czymś walczyć to głównie z tym o czym napisał Diego04.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proszę zgłaszać takie sytuacje do moderacji...

Informacje o rezerwacji można zamieścić poprzez edycje ....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że przymus obniżania ceny jest absurdem, bowiem nikt nie powinien ingerować w ofertę sprzedawcy. Jeśli chce on sprzedać zegarek po zawyżonej cenie, albo wisieć z niesprzedanym przedmiotem latami - to co komu do tego? Czy komuś to przeszkadza?

Jednocześnie muszę zaznaczyć, że jeżeli ta koncepcja zyska poparcie zarządu i zostanie wcielona w życie - to ja moją karierę z bazarkiem kończę i a priori zakładam, że z nawet do tamtego działu nie wchodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proszę zgłaszać takie sytuacje do moderacji...

 

Ależ czasami to robię, a... czasami mi się nie chce bo bywało, że moje zgłoszenie ignorowano  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepisy sa dobre tylko ludzie sa św...e :P

 

p.s.

cook - od kiedy to jesteś czerwonym moderatorem, nie przypominam sobie rzebym coś pił  ;)  :)


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ustawowo ustalić, że cena rynkowa będzie pomniejszona o 30 % :)

I Zarząd zatrudni niezależnego rzeczoznawcę do ustalenia tej ceny ?

A dla tych co dobrowolnie nie chcą tanio sprzedać to banicja na onet - dożywotnio...

A poważnie to jak wspominano, cena jest sprawą indywidualną każdego. I kupującego i sprzedającego. Jak się dogadają, to oferta znika - proste.

Jedynie to sztuczne podbijanie jest irytujące i na to trzeba zwracać uwagę :)

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepisy sa dobre tylko ludzie sa św...e :P

 

p.s.

cook - od kiedy to jesteś czerwonym moderatorem, nie przypominam sobie rzebym coś pił  ;)  :)

A to dobrze ,czy zle . :-)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dobrze ,czy zle . :-)

że jesteś "czerwony"- dobrze, że nic nie piłem- źle :)


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Kwestia przymusu obniżki ceny to byłaby jakaś kpina. Sprzedający decyduje za jakie pieniądze chce sprzedać zegarek i DOSŁOWNIE nikomu nic do tego.

 

 

 

Dlatego to co napisałeś w moim mniemaniu jest niepoważne. Kupować nikt nikomu nie każe, a głównym przewinieniem na bazarku jest

 

 

 

i jeżeli z czymś walczyć to głównie z tym o czym napisał Diego04.

co jest niepowzne? mozesz rozwinac?

dla mnie niepowazne jest to, ze mozna zawyzac ceny i czekac na ,,jelenia" czyt. laika

 

Uważam, że przymus obniżania ceny jest absurdem, bowiem nikt nie powinien ingerować w ofertę sprzedawcy. Jeśli chce on sprzedać zegarek po zawyżonej cenie, albo wisieć z niesprzedanym przedmiotem latami - to co komu do tego? Czy komuś to przeszkadza?

Jednocześnie muszę zaznaczyć, że jeżeli ta koncepcja zyska poparcie zarządu i zostanie wcielona w życie - to ja moją karierę z bazarkiem kończę i a priori zakładam, że z nawet do tamtego działu nie wchodzę.

ano mi do tego...

podam przyklad...

zalozmy jestem laikem...

dopiero zaczolem sie interesowac zegarkami...

chce kupic pierwszy mechaniczny zegarek..

gdzie szukam porady... oczywiscie na najlepszym forum zegarkowym w kraju..

dostaje kilka podpowiedzi..

okazuje sie, ze jest tam tez bazarek... sprzedaja pasjonaci wiec nieobawiam sie o podrobe, bo forum ma dobra renome...

wiec kupuje na bazarku (w wiekszosci za dobre pieniadze) od pasjonata.

chodze zadowolony bo kupilem zegarek w dobrym stanie itd.

poznie sie okazuje, ze zegarek jest duzo mniej warty...

na kogo spada zla opinia... oczysiscie na forum.

forum nieodpowiada za uzytkownikow, ale niesmak pozostaje..

spotka sie taki kupujacy z kolegami i powie ,, wiesz na tym KMZiZ sa pasjonaci, znaja sie na zegarkach ale to oszusci... niepolecam"

to nie jest ok.

 

co do tego, ze nie bedziesz handlowac...to ma byc santaz? haha przeciez nikt niebedzie cie blagal o to bys tu handlowal... no chyba, ze masz jakies uklady? (tak jak z taksowkarzami :D )

masz chyba sobie cos do zarzucenia skoro tak zareagowales?

 

 

nikt tego glosno nie mowi... wiec ja mowie stop oszustom!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę możliwości aby KMZiZ ingerował w cenę !

Nie po to wiele lat walczono z socjalizmem/komuną/gospodarką sterowaną ręcznie aby teraz ją wprowadzać na forum z powrotem ..

Za chwilę przyjdzie nam wydawać koncesję , pobierać opłaty i to dopiero będzie pole do nadużyć

Sztuczne podbijanie proszę zgłaszać moderacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.