Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

Basel 2015: Zenith El Primero Chronograph Classic [live]

Rekomendowane odpowiedzi

Koperta o nowym kształcie, ascetyczna tarcza i kultowy mechanizm - taką mieszankę proponuje Zenith w rodzinie klasycznych chronografów przygotowanych na 2015 rok.

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Jeden z najfajniejszych Zenithów od daaawna - bardzo mi się podoba i uważam go za jeden z ciekawszych modeli z Basel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny zarówno jeśli chodzi o wygląd jak i wymiary koperty oraz ten kształt uszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek extra styl ala vintage do mnie trafia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ladny, ale nie wiem komu w garniturowcu chronograf jest bardziej potrzebny niż data.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kompozycję srebrnej tarczy z „wyrytymi” w niej indeksami ograniczono – prócz wskazania czasu – do dwóch totalizatorów. Jeden z nich to mała sekunda (na godz. 9), a drugi – licznik 30-minutowy chronografu".

 

Zaraz, czy dobrze rozumiem - żeby odmierzyć np. godzinę i 45 minut, to trzeba sobie dodawać w pamięci, ile 30-minutowych cykli minęło? Czy mając do dyspozycji tak dobry mechanizm nie mogliby popracować nad stopsekundą i prócz tego robić normalne, użyteczne chronografy?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, czy dobrze rozumiem - żeby odmierzyć np. godzinę i 45 minut, to trzeba sobie dodawać w pamięci, ile 30-minutowych cykli minęło? Czy mając do dyspozycji tak dobry mechanizm nie mogliby popracować nad stopsekundą i prócz tego robić normalne, użyteczne chronografy?...

 

Owszem, tak jak w co najmniej 50% innych chronografów, od nawet najlepszych manufaktur w branży.

 

Stoper z 30minutowym licznikiem to taki kanon chronografu - choć ja też wole takie z pełnymi możliwościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, choć w przypadku El Primero jakoś to bardziej rozczarowuje. Jednakże przecież wystarczy zapamiętać, o której godzinie zaczęło się odmierzać pracę chronografu i wtedy ma się w miarę bez trudu precyzyjny odczyt.

 

Ale w ogóle odnoszę wrażenie, że Zenith trochę się zagubił - mnożą warianty chronografów, ale rzadko kiedy efekt jest tak do końca udany, kompletny. W galerii Striking 10th Carlita napisałem przed kilkoma miesiącami takie rozważania, które nikogo nie skłoniły jednak do odpowiedzi:

 

No dobra, przyznam, że pozakrywane totalizatory w El Primero i niemal każdorazowa utrata jakiegoś parametru to najbardziej nurtująca mnie zegarkowa obsesja. Po przeczytaniu tego wątku parę dni temu zacząłem się zastanawiać, czy technicznie byłaby możliwość stworzenia El Primero idealnego? I wyszło mi coś takiego:

- tarcza z modelu New Vintage 1969 plus dodatkowy ring dla 1/10 sekundy zamiast tachymetru (dopisek - lub obok),

- a więc nienachodzące na siebie (a raczej nachodzące tylko krawędziami, a nie skalami) totalizatory od lewej: zwykły sekundnik, tarcza 12-godzinna, tarcza 30-minutowa,

- musiałyby być jednak dwie centralne wskazówki chronografu - powiedzmy czerwona dla sekund i czarna dla 1/10,

- koperta 40 mm, wodoszczelność 10ATM.

 

Czy technicznie Zenith na bazie El Primero mógłby tak to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegarek. Tak piękny, że wspomniany wyżej "aspekt praktyczny" chyba nie miałby dla mnie żadnego znaczenia, gdyby było mnie na niego stać. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.