Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kokodrillos

Ważne-czy ktoś zrobi listę zaufanych zegarmistrzów?

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,

Ponieważ każdy z nas, pasjonatów zegarków co jakiś czas będzie musiał skorzystać z usług zegarmistrza a w tym dziale jest bardzo dużo (czasem sprzecznych lub nieaktualnych) wpisów i opinii dotyczących zegarmistrzów to wpadłem na pomysł żeby jakiś doświadczony użytkownik/moderator zrobił i potem edytował aktualną listę ZAUFANYCH, SPRAWDZONYCH i POLECANYCH zakładów zegarmistrzowskich z rozbiciem na miasta/województwa oraz drugą listę z rozbiciem na rodzaje zegarków do napraw np. renowacja, drogie współczesne markowe, budżetowe, kieszonki, stojące itp.

 

U mnie w Krakowie jest dramatyczna sytuacja z zegarmistrzami i w związku z tym chętnie podjadę na Śląsk do dobrego zegarmistrzami z wartościowym zegarkiem (można też wysyłać tańsze w dowolne miejsce w PL).

 

Taka lista bardzo by pomogła nam wszystkim. Powinna być przyklejona na samej górze działu "Fachowiec poszukiwany".

 

Poszczególni członkowie forum mogliby wysyłać na priva takiemu moderatorowi swoje typy polecanych zegarmistrzów po skorzystaniu z ich usług a także na priva negatywne opinie-trzeba też wziąć pod uwagę próby napędzania sobie klientów przez samych zegarmistrzów, którzy też przecież tu zaglądają oraz krytykowanie przez konkurencję więc nie będzie to łatwe zadanie.

 

Sprawa wydaje mi się warta uwagi bo ułatwi życie nam wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tworzę taką listę. Jeśli kogoś szczególnie polecacie to wrzucajcie proszę tutaj namiary. Nazwisko i imię oraz miasto, ulicę województwo, nr.telefonu, adres email stronę www.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista już jest :) TUTAJ:

 

Jeśli nie ma tam Ciebie, lub zakładu z którego korzystasz, daj znać. Podaj województwo, miasto oraz wszystkie potrzebne dane takie jak:

- adres pocztowy

- adres mailowy

- numer telefonu

- strona www

- facebook itd.

albo najlepiej podaj linka na stronę, gdzie te dane się znajdują.

 

Jeśli korzystaliście z usług kogoś, kto już na liście się znajduje i jesteście zadowoleni z naprawy - dajcie znać, a oznaczymy zaufanego fachowca.

 

Jeśli zauważyłeś błędne lub niepełne dane to też daj znać, a wszystko poprawimy lub uzupełnimy.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta lista jest całkowicie pozbawiona sensu.

Każdy ma dostęp do google a jest ona mniej więcej na tym poziomie.

 

Przykładowo byłem dzisiaj u jednego zegarmistrza z tej listy, do wykonania było niewyobrażalnie trudne zadanie :

 

wymiana szkiełka w starej omedze ( miałem  oryginalne, zbrojone  przy sobie do wymiany  ) , zegarmistrz akurat niedaleko mojego mieszkania

 

- Mogę wymienić ale jest ryzyko zniszczenia szkiełka bo nie mam takich urządzeń jak w fabryce Omegi ( z tego co wiem to potrzebna jest praska taka sama jak do dekli z kompletem wkładów, podstawowe wyposażenie zegarmistrza )

 

Ogólnie to moje średnie odczucie w zakładach zegarmistrzowskich porównując do np mechanika samochodowego jest takie.

 

- Panie to nie wymiana oleju ??  

- Ooo poważna sprawa, uszkodzona wycieraczka, my tutaj promów kosmicznych nie budujemy.

 

Może trochę drastyczny opis ale jestem strasznie sfrustrowany tym dzisiejszym incydentem.

 

 

Proponowałbym listę w formacie  :

 

województwo , zegarmistrz , za co polecam ( wykonana praca najlepiej coś na poziomie poza  czyszczenie werku bez komplikacji, skracaniem bransolety i tym podobnymi  )

 

W strukturze forum :

 

 

lista zegarmistrzów > województwo > konkretny zegarmistrz > tematy ( polecam za co ) (nie polecam za co )

 

Wydaje mi się że da to zdecydowanie więcej informacji ( posty bez konkretnej wykonanej usługi z opisem powinny być kasowane )

 

W tej chwili takie informacje są rozrzucone po całym forum i ciężko coś konkretnego z nich wywnioskować.

 

Tym bardziej że niekoniecznie jeden zegarmistrz musi być od wszystkiego. Warto mieć w jednym miejscu takie posortowane informacje tworzone przez użytkowników forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij robić listę.....

 

P.S Zegarmistrz powiedział dobrze-zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia szkiełka.

Zastrzegł że możliwość uszkodzenia[ profesjonalnie] bo materiał [szkiełko] było powierzone-Twoje, nie majstra.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie mogę zacząć uzupełniać taką listę ( z założenia miałaby być tworzona przez użytkowników forum )

 

Do tego potrzebna jednak byłaby podana struktura ( pod fora )

 

lista zegarmistrzów > województwo > konkretny zegarmistrz > tematy ( polecam za co ) (nie polecam za co )

 

Tego raczej sam nie mogę zrobić ;-)

 

W sumie zegarmistrz mógłby być tematem, zakładaliby je użytkownicy forum a kolejne opinie doklejałoby się w postach . 

Nie wymagałoby to ingerencji moderatorów przy dodawaniu zegarmistrza a liczba województw ostatnio się nie zmienia.

 

To oczywiście tylko taka moja propozycja , może ktoś ma lepszy pomysł jak to uporządkować.
 

P.S Zegarmistrz powiedział dobrze-zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia szkiełka.

Zastrzegł że możliwość uszkodzenia[ profesjonalnie] bo materiał [szkiełko] było powierzone-Twoje, nie majstra.

 

 

Rozumiem to wnioskowanie ale nie tak to brzmiało z ust majstra.

 

 

Jadę np do wulkanizatora i słyszę :

 

- Możemy wymienić Panu opony ale istnieje możliwość uszkodzenia kół w samochodzie bo nie mamy takiego sprzętu jak Michelin .

 

To taki przykład z innej branży dla zobrazowania jak absurdalnie to brzmi.

 

 

Nie wydaje mi się że propozycja wykonania usługi na ryzyko klienta ponieważ nie posiada się podstawowego wyposażenia warsztatu była profesjonalnym zachowaniem.

 

Profesjonalnie byłoby gdyby zegarmistrz podał cenę usługi z wkalkulowanym ryzykiem  lub odmówił jej wykonania.

W końcu to stąd ma brać się różnica w cenie między serwisowaniem rolexa i atlantica.

 

Wydaje mi się że od przepychania odpowiedzialności na klienta bardziej nieprofesjonalne może być już tylko :

 

- Nie mamy Pańskiego zegarka i co nam Pan teraz zrobi

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.