Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Maciej

Złote, mechaniczne garniturowce z allegro z lat 50- 60- 70 - Omega Zenith Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do zakupu klasycznego zegarka (garniturowiec) z lat 50 - 60 - 70 w złotej kopercie w budżecie do 5k PLN.

 

Oto kilka modeli:

 

1) http://allegro.pl/zlota-18k-ss-omega-constellation-chronometer-i5323792998.html

 

2) http://allegro.pl/omega-vintage-zloto-18k-cal-601-reczny-naciag-i5332904037.html

 

3) http://allegro.pl/klasyczny-zenith-18k-gold-0-750-komplet-unikat-i5337484073.html

 

4) http://allegro.pl/omega-geneve-automatic-cal-552-zloto-18k-idealna-i5332892361.html

 

5) http://allegro.pl/zenith-automatic-18k-idealny-stan-zlota-tarcza-i5338890563.html

 

6) http://allegro.pl/zegarek-meski-longines-lite-zloto-18k-xl-od-1zl-i5339276542.html

 

7) http://allegro.pl/longines-18k-zloty-piekny-meski-klasyk-i5344390588.html

 

Moją uwagę najbardziej przykuły Zenith-y ale jeden z nich to jednak kwarc. Chciałbym pierwszy zegarek z napędem mechanicznym. Datownik będzie tutaj na duży plus. Dziwią mnie trochę ceny Omeg. Czyżby są to owoce marketingowe filmów z J.Bondem?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza jest rzeczywiście "przeszacowana".....ale co ma Bond do cen? ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zapomniał bym o allegro a zainteresował bym się forumowym bazarkiem na którym jest i złota Doxa i złoty Zenith na pewno bezpieczniej i pewniej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza jest rzeczywiście "przeszacowana".....ale co ma Bond do cen? ;)

Reklama?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat te prezentowane przez Ciebie modele niewiele z Bondem mają wspólnego....

 

P.S I co to za modna ostatnio "maniera" odpowiadania pytaniem na pytanie?-młodzi niczego już nie są pewni,czy co? ;)  :P

Zdanie oznajmiające i pytajnik na końcu....o ludzie...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat te prezentowane przez Ciebie modele niewiele z Bondem mają wspólnego....

 

P.S I co to za modna ostatnio "maniera" odpowiadania pytaniem na pytanie?-młodzi niczego już nie są pewni,czy co? ;)  :P

Zdanie oznajmiające i pytajnik na końcu....o ludzie...

 

Czepiasz się. Omega to marka Bonda w podświadomości gawiedzi zatem i popyt większy niż np na Zenith-a czy IWC. Widać to chociażby po ilości sprzedawanych egzemplarzy na rynku wtórnym. Napisz lepiej co sądzisz o tych modelach.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bond nosił kilka marek -Omegę ,Rolexa , :P Seiko.....Pulsara od Hamiltona.

 

Zegarki są przeszacowane,tylko tyle i aż tyle ;)  ;) -posłuchaj kolegi Pawła lub daj ogłoszenie w dziale "poszukuję" -model i marka.

 

 

P.S Chcesz fajnego Zenitha skontaktuj się z kolegą @sneer-doradzi lub odradzi ;)

Co do Omegi na ALL...jest nasz forumowy kolega @kono 32-miewa ciekawe egzemplarze ,oryginalne w dobrych cenach [vintage]

 

W latach 60-tych twórcy pierwszych filmów z agentem Jej Królewskiej Mości chcieli, by zgodnie z zamysłem autora książek - Fleminga, grającym Bonda - Sean Connery nosił zegarek marki Rolex.
 

Wybór ostatecznie padł na model Submariner. W tamtych czasach pojęcie "lokowanie produktu" nie istniało, więc gdy producenci poprosili Rolexa o użyczenie zegarka bohaterowi, marka odmówiła. Na nadgarstku Connery'ego znalazł się więc prywatny Rolex na skórzanej bransolecie należący do jednego z członków filmowej ekipy.

 

Model "Submariner" pojawił się we wszystkich filmach z udziałem Seana Connery i Timothy'ego Daltona, a także w pierwszym obrazie, w którym Bonda zagrał Roger Moore - „Żyj i pozwól umrzeć” z 1973 roku.

 

Moore rozpoczął przygodę z Rolexem na ręku, ale w kolejnych latach jego miejsce zajmowały napakowane gadżetami zegarki Seiko. 
Pierwszy z nich, model 0674, miał wbudowaną drukarkę, a kolejny, czyli H357, wyposażono w ledowy wyświetlacz wiadomości. Seiko G757 z „Ośmiorniczki” posiadał GPS, a inny zegarek z tego samego filmu pozwalał na przeprowadzanie wideo-rozmów.

 

Warto również wspomnieć, że w pierwszym filmie z udziałem Moore'a obok Rolexa pojawił się model Hamilton Pulsar P2 LED, uchodzący wówczas za super nowoczesny gadżet.

 

Kolejny odtwórca roli agenta 007, Pierce Brosnan, w 1995 roku dostał nowy zegarek: Omegę Seamaster. Rolex nie wchodził w grę, gdyż był powszechnie kojarzony ze zbytnim luksusem i przepychem. Omegę łączył związek z brytyjską armią, a model "Seamaster" w latach 60-tych znajdował się na wyposażeniu Królewskiej Marynarki.

 

Daniel Craig wybrał większy i solidniejszy zegarek Omega Seamaster, czyli "Planet Ocean".
To idealny wybór dla Bonda, który w przeciwieństwie do wygadanego Brosnana lubi załatwiać sprawy po męsku.

 

 

zatem i popyt większy niż np na Zenith-a czy IWC.

To byś się zdziwił


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja cały czas myślałem że Bond wciąż nosi Rolexa :(   no nic idę do kina przewartościować swoją piramidę prestiżu 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam Paweł widzisz że Rolex to najsłabszy zegarek Jamesa :D ,a firma nawet nie chciała zegarka dać.....a Omega dba o wizerunek :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

tylko ciekawe czy to Rolex jest slaby czy agent z...traba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex już nie musi się reklamować w taki sposób, popyt na markę od czasu pierwszego Bonda wzrósł zapewne co najmniej 100000 krotnie.

Omega zapłaciła więcej o ile Rolex był w ogóle zainteresowany reklamą w kolejnych "Bondach".

Rolex w latach 60 tych był nadal przeciętniakiem, i potrzebował promocji gdzie się da, teraz reklamując się w kolejnych odsłonach Bonda raczej obniżałby swoje notowania.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex już nie musi się reklamować w taki sposób

Jak każda nowa religia :D -reszte robią "wyznawcy".... z tego powodu ma tyluż zwolenników co przeciwników :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

ja w tej chwili cenie obie marki jednakowo...

a za Bondem nieprzepadam... dawne filmy byly lepsze od tych wspolczesnych...

z ,,Bondow,, zawsze najbardziej podobaly mi sie dziewczyny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez grejtfrut
      Sprzedam Omegę Speedmaster. Hesalit i manualny naciąg.
      Ref. 311.30.42.30.01.005, kupiony w Polsce w 2020 roku, w Kruku. Zegarek oceniam na 9/10, minimalne ślady na tarczy i hesalicie. Jeżeli ma być nieskazitelny, Cape Cod poradzi sobie w zupełności. W zestawie ręcznie szyty pasek z ładownicy z 1976 w stanie 8/10, nieużywana bransoleta, nieużywane 2 oryginalne paski, medal, szkło powiększające, przyrząd do skracania bransolety. Cena: 21700pln. Zegarek jest w do obejrzenia w Sanoku, ale często bywam w Rzeszowie, Tarnowie, Krakowie. 



       



       
       
    • Przez TonyMega
      Dzień dobry.
      Mam pytanie. Czy poniższy zegarek Omega Seamaster Aqua Terra jest oryginalny? Jestem trochę zielony w tym temacie i pytam z czystej ciekawości. Przeglądałem z ciekawości OLX i natrafiłem na taką ofertę. Czy jest autentyczna i warta uwagi?
      image;s=1000x700(3).webpimage;s=1000x700(5).webp
    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




    • Przez CebulaNet
      Witam.
       
      Jak mogę wyjąć baterię z zegarka Longines VHP ze zdjęcia? Bateria jest w plastykowym koszyczku i nie wiem jak wyjąć ten koszyczek lub samą baterię z zegarka. Metalowe elementy którymi koszyczek jest przytwierdzony do mechanizmu nie wyglądają mi na śrubki więc odkręcić się ich raczej nie da.
      Pomoże ktoś?
       
      Dodam jedynie, że nie jestem zegarmistrzem więc poprosiłbym o porady jak dla kompletnego laika na poziomie pre-beginner.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.