Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rainman

Nomos i Stowa zbieżność estetyczna Goldene Unruh ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

może mam refleks szachisty ale zastanawia mnie uderzające podobieństwo stylistyczne tych dwóch marek. Stowa Antea wygrała Goldene Unruh, rok później laury zebrał zegarek Nomosa w sumie uderzająco podobny... :?

Czy moglibyście mi wytłumaczyć o co tu chodzi?Oczywiście wybór należy do komisji ale coś tu jest chyba nie tak..plagiacik? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Nie wiem czemu zamieściłeś to w szwajcarskich.

2.Było już o tym na forum, poszukaj.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, to nie szwajcar :)

wyszukiwarka mi nie działa... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bauhaus sie klania, Bauhaus.

Zajrzyj na strone Stowy, a wiele sie dowiesz.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj o tym z kolegą "Panikuj" - na spotkaniu podstolika warszawskiego bardzo dobrze to tłumaczył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panikuj pisał o różnicah jeżeli chodzi o mechanizmy. Żadnych merytorycznych argumentów odnośnie estetyki.

 

Ja mówię o CZYMŚ INNYM - O ESTETYCE

 

jeżeli jest np. grupa malarska(kubizm),teatralna(teatr absurdu) tworząca określony styl który jest inspirujący , nowatorski,niepowtarzalny, to SĄ PREKURSORAMI i to JEST NOWOŚC. Wszystko co występuje później JEST NAWIĄZANIEM DO STYLU.

Nie ma czegoś takiego jak dokonanie TAKIEGO SAMEGO uderzająco bliźniaczego odkrycia odnośnie desigu w dwóch różnych firmach,grupach w tym samym czasie.

 

Jeżeli nomos i stowa wypuściłyby w jednym miesiącu takie same sprzęty to się zgodzę .. a tutaj???

heh

 

proszę o kolejne argumenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maestro

W czasie spotkania Panikuj wskazywał również na zasadniczą różnicę w estetyce. Te czasomierze różnią się znacznie wielkością koperty, a także jej masywnością - wystarczy porównać grubość uszu. To czyni z nich zupełnie różne zegarki, o całkiem odmiennym charakterze, niemniej podobne w kilku aspektach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kradnąc znak firmowy adidasa mogę dołożyć pasek,

kradnąc znak firmowy Nike mogę walnąc łyżwę w drugą stronę, pomalowac dodatkowo na różowo,

kradnącpomysł mogę wzór powiększyć dodać kolorystykę inną,odwrócic kolejnośc ale to jest w moim przekonaniu plagiat - w przypadku nomosa RYS NAWIĄZUJE BEZPOŚREDNIO DO MODELU WYPRoDUKOWANEGO PRZEZ HERR SCHAUERA,chociaż oba zegarki niby to wywodzą się ze stylu bauhaus.

 

namalować można nie słoneczniki van gogha ale tulipany kowalskiego malując stylem takim, jak to robili impresjoniści. i co nie będzie to plagiat?

 

po prostu w ustawach dotyczących praw autorskich Niemiec przepisy są pewnie tak skonstruowane że pozwalają na używanie tak uderzająco "zbieżnych" znaków, lub po prostu proces o prawa autorskie nie będzie oplacalny.

do tego zmierzam w tej dyskusji :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze na watchuseek (a propos wątpliwości rainmana) zdjęcie Lange z lat 30 XXw.

d4536d78853961b9.jpg

Oraz Nomosa z lat 90, z czasów kiedy to zegarki te kosztowały duuużo mniej niż obecnie (a ostatnio Nomos jeszcze podniósł ceny!), a nowa Antea nie była (chyba..) produkowana:

66b09f4119988d68.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy o pewnej specyfice Niemców: otóż u nich funkcjonuje dość specyficzne pojmowanie konkurencji. Gdyby tak aż zbliżony wzór wypuściła firma zagraniczna, byłby proces i wyciąganie pretensji z czasow wojny stuletniej. Ale jeżeli robi to Niemiec, to dzieje się to dla dobra niemeickiego przemysłu i należy się podzielic rynkiem.

Trochę im tego zazdroszczę.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.