Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zeRo_Six

Seiko Sumo

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że ważą się losy tego zegarka, postanowiłem w jednym miejscu wrzucić kilka fotek, które mi wyszły, a przynajmniej takich, które mi się podobają :rolleyes:

 

Muszę przyznać, że jest to chyba najbardziej fotogeniczny zegarek jaki mam..

 

Lpxwy2u.jpg

 

fPZlBloh.jpg

 

NhGcOICh.jpg

 

OZYqOm2h.jpg

 

QyfU9fxh.jpg


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CD

 

3lt2vK6h.jpg

 

g9MnL2Th.jpg

 

xfVvkJnh.jpg

 

fdmIjWnh.jpg

 

pCTi6Zuh.jpg


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CD

 

NFfFHHgh.jpg

 

Ij4Enkbh.jpg

 

3BsgY63h.jpg

 

YXcPwzbh.jpg

 

RYVMwWUh.jpg


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że ważą się losy tego zegarka, postanowiłem w jednym miejscu wrzucić kilka fotek, które mi wyszły, a przynajmniej takich, które mi się podobają :rolleyes:

Muszę przyznać, że jest to chyba najbardziej fotogeniczny zegarek jaki mam.

 

Świetny rasowy diver. Bardzo ładne zdjęcia, szczególnie podobają mi się plenerowe.

Mam nadzieję, że nieco pomogłem przeważyć losy zegarka we właściwą stronę ;)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz się z nim tak męczyć to człowiek nie jest taki, żeby drugiemu nie pomógł - pisz co i jak :)

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zegar! Wiem bo oczywiście miałem.

 

Oto co nastąpi:

Taka kolejność: sprzedaż->  próba wyparcia faktu, że był fajny->żal po stracie-> akceptacja błędu (sprzedaży)-> poszukiwanie kolejnego egzemplarza.

Podsumowanie: 

Strata kasy, czasu, nerwów, ale nauka nieoceniona   :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Ludzie dzielą się na tych, którzy Sumo:

- już posiadali,

- posiadają,

- dopiero będą posiadać,

- już posiadali, ale będą jeszcze raz posiadać.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Julek, dobre podsumowanie :)

 

Zdjęcia oczywiście fajne, może nie wszystkie ostre, ale nie zawsze to jest najważniejsze.

Chyba najbardziej przypadło mi do gustu to z drzewem :)

 

Ja mając Sumo doszedłem do wniosku, że na rynku nie ma zbyt wielu zegarków które są tak dobrze wykonane i nie kosztują majątku. Swojego Sumiaka sprzedałem tylko dlatego, że kupiłem MM 300.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz się z nim tak męczyć to człowiek nie jest taki, żeby drugiemu nie pomógł - pisz co i jak :)

 

wymęczone z fona....

 

Dzięki za pomoc. Jak coś, napiszę.. :)

 

Świetny rasowy diver. Bardzo ładne zdjęcia, szczególnie podobają mi się plenerowe.

Mam nadzieję, że nieco pomogłem przeważyć losy zegarka we właściwą stronę ;)

 

Dziękuję, na razie jest 50/50 :P

 

Świetny zegar! Wiem bo oczywiście miałem.

 

Oto co nastąpi:

Taka kolejność: sprzedaż->  próba wyparcia faktu, że był fajny->żal po stracie-> akceptacja błędu (sprzedaży)-> poszukiwanie kolejnego egzemplarza.

Podsumowanie: 

Strata kasy, czasu, nerwów, ale nauka nieoceniona   :D

 

Mądrość bije z Twoich słów :)

 

Coś w tym jest. Ludzie dzielą się na tych, którzy Sumo:

- już posiadali,

- posiadają,

- dopiero będą posiadać,

- już posiadali, ale będą jeszcze raz posiadać.

 

Rzeczywiście coś w tym jest :) I generalnie tak jak pisze pablo122, wiem, że jak sprzedam to będę żałował, ale wiem też, że po zakupie np. PO, Sumo pójdzie w odstawkę i być może temat sprzedaży wróci, a teraz ten ~1000 zł większy budżet daj większe możliwości..

 

 

Julek, dobre podsumowanie :)

 

Zdjęcia oczywiście fajne, może nie wszystkie ostre, ale nie zawsze to jest najważniejsze.

Chyba najbardziej przypadło mi do gustu to z drzewem :)

 

Ja mając Sumo doszedłem do wniosku, że na rynku nie ma zbyt wielu zegarków które są tak dobrze wykonane i nie kosztują majątku. Swojego Sumiaka sprzedałem tylko dlatego, że kupiłem MM 300.

 

Bo ja amator jestem (do tego część zdjęć robiona komórkami) i wielu kolegom to co najwyżej buty mógłbym czyścić, ale lubię to robić (w sensie zdjęcia nie buty czyścić :D).

 

Tak jak napisałeś w innym wątku, MM300 to kolejny etap, ale to jak już się uporam z najbliższymi zakupami.

 

Choć tak jak pisał kiedyś pablo122, MM300 trochę szkoda tyrać, a Sumo..


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co się rozumie przez tyranie ;)

Tak, czy siak Twoje na tyrane nie wygląda :) ...


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co się rozumie przez tyranie ;)

Tak, czy siak Twoje na tyrane nie wygląda :) ...

 

Gwoździ nim nie wbijam, to fakt. Czy ty przypadkiem nie szukasz chętnego na MM300?  :ph34r:  :P 

 

Cudne zdjęcia

Zegar świetny

 

Dziękuję :)


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Ludzie dzielą się na tych, którzy Sumo:

- już posiadali,

- posiadają,

- dopiero będą posiadać,

- już posiadali, ale będą jeszcze raz posiadać.

I tych co posiadają więcej niż jedno Sumo.

Zegar świetny.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy jeszcze tych, którzy uprawiają sumo

Aczkolwiek na naszym forum takich raczej nie ma.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoździ nim nie wbijam, to fakt. Czy ty przypadkiem nie szukasz chętnego na MM300? :ph34r::P

Był taki plan, ale jeden z kolegów mówi abym nie powielał jego błędu.

Temat jest rozwojowy


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do chóru zachwyconych. Surowy diver w czystej postaci.Jak dla mnie niemalże ideał jak wzorzec metra w Sevres pod Paryżem. Niemalże, bo datownik mi nieco wadzi ale nie za dużo. Najbardziej podchodzi mi zdjęcie z ,,światłami wielkiego miasta'' w tle. Luma fajnie współgra z zielonymi światłami w tle. Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikołaj78 - czyli nie tylko ja mam takie dylematy :) ale Koledzy jak zawsze staną na wysokości zadania :)

 

@darogdansk - ciesze się, że się podobało. Te światełka w tle to lampki choinkowe :D


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Sumo nie miałem u siebie, ale to kwestia czasu. Obawiam się jednak miernej bransolety, koronki i bezela. Do Oris Aquis to jednak rok świetlny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta, rzeczywiście na kolana mnie nie rzuciła - tragedii nie ma, ale mogłaby być lepsza, wolę go na nato, a jak jestem nad wodą, to na gumie (patrząc na zdjęcia w internecie i moje eksperymenty, to obok Tudora BB najbardziej wszechstronny diver, jeżeli chodzi o paski), ale o bezelu (ani o wkładce, ani o pracy), a tym bardziej o koronce, która w tym zegarku bardzo mi się podoba, złego słowa nie powiem.

 

Siłą tego zegarka jest to, że za stosunkowo niewielkie pieniądze można kupić zegarek z wysokim współczynnikiem "fun factor", po prostu ma to coś :).

Co do Orisa, to nie wiem czy dzieli go rok świetlny, ale za te pieniądze jest już w zasięgu MM300..

 

Z konkurentów z podobnego pułapu, to może (używany) Longines HQ i Certina DS Diver, choć i te cenowo odjeżdżają. Miałem okazję porównać tą Certinę z moim Sumo i jedyną jej przewagą (w moim odczuciu) było szkło i może właśnie bransoleta.


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło akurat nie ma dla mnie większego znaczenia. Jestem zdania, że jeśli mineralne nadaje się do odnowienia to się odnawia. Żadna filozofia. Kiedyś 4 lata chodziłem z zegarkiem z takim szkłem i miałem tylko dwie ryski.

 

Mówisz, że zarówno bezel, jak i koronka się bronią. To dobrze. Na pewno przekonam się o tym już niebawem. Moje obawy wynikają z ostatniego obcowania z Orient Ray. Rozumiem, że Sumo jest pewnie poziom wyżej, ale jednak w Oriencie detale te trochę odbiegają od moich wymagań. Sam czasomierz wykonany jest kapitalnie, jak za takie pieniądze, ale jednak wolę lepsze wykonanie. Na plus na pewno prezentują się wskazówki i indeksy Seiko. Oj tak, trzeba będzie sprawdzić.

 

Jak widzę, miałeś czarną wersję Sumo. Dlaczego nie kupiłeś niebieskiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, czarna jest bardziej uniwersalna, ale kto wie, może kiedyś pojawi się i niebieski... :)


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.